Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 19:37:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бебето и домашните любимци- за и против!  (Прочетена 57934 пъти)
 
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: февруари 17, 2009, 12:39:49 »

сиска, аз не коментирам за или против домашните любимци, а само казвам че не бих предпочела да гледам детето си в компанията на куче или котка. Освен че не харесвам животни в къщи не ги харесвам и по принцип.
За момента имаме куче, за което се грижа, но то е само за сега. Един ден няма да гледам в моя дом.
 give_rose аз май не съм се изразила както трябва, за което се извинявам.
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: февруари 21, 2009, 13:04:50 »

Значи аз не намирам никакъв проблем в отглеждането на дете и животно, като по възможност предпочитам куче, но това е моят личен избор smile
Все пак съм била от хората, които никога не са мислили,ч е ще гледат и обичат животно, винаги много ме е било гнус, но ето живота се обръща и дай Боже, като дойде бебето ще се гледаме и с нашата ретривърка smile smile smile
Но не мсиля, че това е голям проблем-за животните.  Мисля, че има много по-съществени неща, като например това да не даваш на едногодишното си бебе салам, но иначе е много важно, че у вас е чисто и нямате животно или да го влачиш по мръсните и прашни булеварди. Мисля, че това например е много по-опасно от това дали ще имате домашен любимец или не. pardon
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: февруари 21, 2009, 14:41:06 »

 Не успях да видя някой дали е споменал, но аз зная, че децата, които са отгледани с домашен любимец са по-малко поддатливи на алергии. Ние имаме куче и нямаме намерение да се разделяме с него, просто няма да обитават едни и същи помещения и да имат контакти,докато укрепне малкия smile
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: февруари 22, 2009, 22:00:15 »

Не ми се коментира особено темата, исках само да ви покажа вкъщи какво е - http://buhti4ka.multiply.com/video/item/59/Lilly_Gary
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: февруари 22, 2009, 23:11:20 »

Не ми се коментира особено темата, исках само да ви покажа вкъщи какво е - http://buhti4ka.multiply.com/video/item/59/Lilly_Gary

много е сладка малката  smile как се радва,а рошко пък се закача!Страхотни са и двамата!
Определно куче и бебе се спогаждат много по-добре отколкото  котка и бебе /като при нас/
Дани го гони да го дърпа за опашката,Котьо се закача и го бута с лапата!Няколко пъто го е драскал,но не сериозно smile
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: февруари 23, 2009, 00:23:04 »

Хайде и аз да се изкажа по темата pleasantry.Имахме до преди 3 месеца котка ,аз по принцип много обичам котки просто са ми слабост Girl_hide,но след като разбрах ,че ще имаме дете някак си се раздвоих на две.Беше ужасно,защото исках котарака да си остане вкъщи и след появата на бебето,но заради моят мъж ,а и не  само заради него,го махнахме,колкото и мъчно,гадно и криво да ми беше cray.Въпреки,че исках да обясня на всички ,че ще поддържам идеална хигиена малко не ми се рискуваше  crazy.
Но искам да кажа,че съм за бебе и котка/куче вкъщи,само ако има безупречна хигиена и редовно се ваксинира животното,не мисля че ще има заплаха тогава към детето,но въпрос на избор е.....
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: февруари 23, 2009, 08:39:10 »

Дани го гони да го дърпа за опашката,Котьо се закача и го бута с лапата!Няколко пъто го е драскал,но не сериозно smile
Аа, и при нас е нещо подобно когато Лили успее да докопа кучето. Много жестоко го скубе, а той квичи миличкия докато не го освободя. Но пък страшно много му се радва, само като го мерне някъде и се нахилва.
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: март 14, 2009, 16:55:59 »

Ние вкъщи имаме коте, рибки и птички и засега несмятаме да ги махаме,просто са в стая където бебето няма да има работа:)
Активен
Bianka
Сватбар
***
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: април 04, 2009, 20:34:52 »

Аз съм израстнала с куче и коте и не мога да си представя да живея без домашен любимец. Сега имаме мини зайче (кучето и котката си останаха при родителите ми). Живот и здраве, когато имаме бебче ще си бъдем всички заедно и честно казано изобщо не ме интересува кой какво говорел.
« Последна редакция: април 04, 2009, 20:38:42 от Bianka » Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: април 05, 2009, 17:39:43 »

Аз съм израстнала с куче и коте и не мога да си представя да живея без домашен любимец. Сега имаме мини зайче (кучето и котката си останаха при родителите ми). Живот и здраве, когато имаме бебче ще си бъдем всички заедно и честно казано изобщо не ме интересува кой какво говорел.

ЛОшо е ако съпругат ти говори ...иначе за другите и мен не ме вълнува особенно!! Но се оказа че мъжа ми е против да гледаме бебе и кучето, сега само ме плаши че ще изхвърли кучето до като ме няма, за да не се наложи да го прави когато забременея  diablo Незнам какво му е станало ама яко е озверял, немога да го позная  diablo
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: април 06, 2009, 11:41:48 »

Мила, той го прави, защото е загрижен, и не знае точно какво би навредило джувотното tease
Според мен трябва да му покажеш статии, където е ояснено, че не е опасно, да се видите с ваши приятели например, които гледат бебе с куче или коте, поне така мсиля аз, иначе незнам защо би реагирал така, след като досега сте си живяли ок и изведнъж се е назлобил, някой му пълни главата с тея отрицателни емоции, поговорете спокойно и се опитайте да решите проблема с взаимни компромиси:)))))))) Успех!!!:))))))))))))
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: април 15, 2009, 06:12:08 »

Ние все още продължаваме да гледаме котарака и засега/ да чукна на дърво/ няма проблем.
Активен
sheni_6
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #72 -: април 15, 2009, 16:49:48 »

Здравейте, дами и от мен !Аз съм бременна и имаме вълнисти папагали постоянно от 9 год.Много ги обичаме и в началото съпругът ми беше категоричен,че отиват на село при баща му...Но с молби от моя страна  реши да ми угоди и твърдо си остават при нас, все пак те са ни  "първите деца". Най- ужасно за едно животно е да бъде изхвърлено ! Моето мнение е ,че винаги може да  се отдели място в жилището само за домашните любимци и след време да стане постепенно сближаването и опознаването им с бебето.Така  ние решихме проблема. И все си мисля,че за едно дете не е толкова страшно да порасне  с любимец. Да вземем едни американци например- всички сме виждали домашни видеоклипове с бебета и животни,изключително забавни са, но явно на никой не му е и хрумнало да изхвърли животното си .... Щом те могат, защо и ние не пробваме? И съвет към бременните жени- настоявайте,ако си искате любимеца, все пак е по-добре за вас да сте спокойни в бременността си с животното, отколкото да избухвате в плач и да се терзаете къде ли е сега и изобщо живо ли е? Начин винаги се намира при добро желание- отхвърлянето на проблема не е решение на проблема !
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: май 16, 2009, 11:06:33 »

  Аз имам персийско коте и мини зайче. Много си ги обичам и си ги гледам и гушкам постоянно независимо от прказките, че бременните трябвало да стоят далеч от котки. Когато се роди бебчо обаче мисля за първите 2-3 месеца да пратим временно котето при родителите на мъжа ми защото апартамента ни е малък и не искам да затварям котенцето само в една стая за да не пуска косми по бебо (когато ми е терминът - октомври нашата котарана най-активно си сменя козината) докато зайчето няма нужда от толкова много пространство като котката и затова него смятам да си го задържа през цялото време.


* n1050831250_406334_4034047.jpg (30.74 KB, 604x453 - видяно 360 пъти.)
Активен
Yanche
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: август 07, 2009, 15:32:53 »

Здравейте! smile ние си имаме зайче и нямаме намерение да го махаме, когато живот и здраве забременя и родя. Все пак хигиена се поддържа, а и при зайчето е лесно - спокойно може да си стои в клетката и да се пуска в стаята, където бебето няма да стои.
Може би ще имаме проблем с бащата на приятеля ми, защото той се изказа доста остро по тази тема, но в крайна сметка ние си имаме собствен живот и решаваме кое е най-добре за нас двамата.
И определно съм ЗА бебета с животни smile Братовчедка ми си намери котка малко преди да забременее с първото и дете, а момчето вече е на 15 години и не са имали никакъв проблем!


* P1100310.JPG (30.58 KB, 256x192 - видяно 2743 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines