Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 18:26:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Танците 2  (Прочетена 167815 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #135 -: февруари 27, 2013, 13:51:15 »

Здравейте!

Аз обожавам танци и особено хора и съм решила на нашата сватба да има поне 4-5 различни. smile Моят човек хич го няма в танците и няма да го карам да участва в хората, но искам да имаме хубав първи танц и за това от март тръгваме на латино танци, яхууууу!!! smile Дано се получи нещо хубаво! Курсът е 6 седмици, след това ще имам яснота за хореография и музика. smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: февруари 27, 2013, 14:07:13 »

А ще споделиш ли къде ще ходите на латино танци?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #137 -: февруари 27, 2013, 15:07:12 »

Ние живеем в Лондон, така че едва ли ще е от полза. smile Но учителката ни е българка, мога да я попитам за добра школа в София? Тя е страхотна, ходихме на салса при нея и сме много доволни.
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: февруари 27, 2013, 17:26:29 »

casky и на мен Дунавското ми е любимо още от малка, някак много ми повдига духа и настроението! Даже съм решила то да ни е първото хоро - и да попитам нали има кумско хоро и булчино хоро...с кое от двете се "открива вечерта"? Между другото и "Яж, куме, пий" ми е много весело  blum  но не знам как се играе...
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #139 -: февруари 27, 2013, 17:50:07 »

Нащият Първи Танц е вече готооов Bravo! Стана страхотен мога само да препоръчам хореографа ни от Варна! Страшна фантазия и супер добре усети характерите, аз бях изумена колко добре пасва всяка от песните в микса и движенията на двама ни!  heart yahoo
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #140 -: февруари 27, 2013, 17:55:57 »

eleni4ka открива се с кумско, поне аз така знам. Но то се казва кумско, защото кумът води, иначе си е право. Поне тук при нас, другите да кажат по другите краища как е smile
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: февруари 27, 2013, 18:16:28 »

Ние започнахме с кумско хоро (Яж куме,пий),но кумата го водеше,че кума неможеше.Булчинско хоро има в различните краища.Аз съм от Ямбол и там го играем,но в Кюстендил,където ни беше сватбата няма такава традиция.А кумското хоро си е право хоро.
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: февруари 27, 2013, 18:20:33 »

Гледам че пишете за микс от песни за първи танц - не знам дали е същото, но гледах на разни клипчета в тубата как двойки започват някой блус и после той преминава в някоя забавна песен за изумление на всички. Също и как започват само младоженците и после се квлючват и шаферите и кумовете и правят хоерографиран танц пак весел - http://www.youtube.com/watch?v=7tjX89RCfxE този ми е от любимите smile Много ми се иска и ние да направим нещо такова, но не ми хрумва подходяща песен. Или може би микс от 3-4 песни ще е по весело и разчупено...  P.S. на песента на Майкъл Джексън - they don't care about us се играе много хубаво дунавско хоро smile
« Последна редакция: февруари 27, 2013, 18:31:52 от eleni4ka » Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #143 -: февруари 27, 2013, 18:44:53 »

Гледам че пишете за микс от песни за първи танц - не знам дали е същото, но гледах на разни клипчета в тубата как двойки започват някой блус и после той преминава в някоя забавна песен за изумление на всички. Също и как започват само младоженците и после се квлючват и шаферите и кумовете и правят хоерографиран танц пак весел - http://www.youtube.com/watch?v=7tjX89RCfxE този ми е от любимите smile Много ми се иска и ние да направим нещо такова, но не ми хрумва подходяща песен. Или може би микс от 3-4 песни ще е по весело и разчупено...  P.S. на песента на Майкъл Джексън - they don't care about us се играе много хубаво дунавско хоро smile

Хаха в последното не се съмнявам, подобни съчетания сме правили и ние  Bravo, а за микса да нашата хореография започва обаче с валс и е един вид преминаване през годините, с латино и накрая една дива наша любима песен в която ще се включат и шаферките и кумовете а съвсем накрая и гостите  danceg
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #144 -: февруари 27, 2013, 19:18:46 »

Много хубава идея! И ние искаме да направим нещо подобно, понеже не искам да танцуваме само на бавна музика. В интернет има уникални неща, аз особено много се кефя на импровизациите на Мръсни Танци финалния танц, има страхотни неща, но е малко клиширано. А миксовете сами ли си ги правите?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: февруари 27, 2013, 19:25:22 »

А, ако не е тайна колко горе-долу ви взима хореографа, за да ви направи танца и колко пъти ще ходите на репетиции при него? Много ми е интересно да знам горе-долу какво да очаквам. Мерси!
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #146 -: февруари 27, 2013, 19:37:21 »

Аз се притеснявам да се клатя 3- 5 мин.  и упорито гледам клипове за първия сватбен танц.Искам да е забавно, но няма да имаме време за хореограф.След като изгледам всички клипове може да сътворя микс и да се забавляваме и ние и гостите. danceg
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: февруари 27, 2013, 19:41:07 »

Аз също почвам да се замислям сама да измисля нещо, така или иначе няма да ходим на състезание по танци, а просто да не се клатим като дървета от вятъра!
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #148 -: февруари 27, 2013, 19:57:36 »

 danceg За нас това с хоерографията беше ясно още преди да се тръгнем да се женим, ние мн обичаме да танцуваме, по дискотеките се размазваме от танци винаги, а и голямата искра между нас блесна точно на дископодиума  heart и някак си се очакваше от нас да имаме нещо по разчупено като първи танц. Според мен обаче валса не трябва да липсва в един първи танц, а момента с изненадата по клипчетата в ютюб също винаги мн ми е харесвал и аз си имам любими. Така се обурнах към една прка, която танцува в балета на Нина Козина във Варна и тя ми каза, че те си имат такава пакетна услуга за сватбен танц. Хоерографа, който се занимава с това ни направи микса от музика, като само последната песен ние лично си избрахме, преливането на музиката го направи той, самия танц го измисляше и доуформяше в течение на репетициите, които бяха в 5 поредни дни по един час (тъй като нямахме повече време). Цената е 250лв като вътре са включени минимума от 5 репетиции, ако се нуждае двойката от повече те са включени в цената (ние ще направим още една две като се върнем на лято преди сватбата), миксирането на музиката и разбира се хореографията на танца. Ние сме супер доволни и страшно мн се забавлявахме тези пет дни, като последния ден записахме танца на клипче, за да можем ако го забравим да си го примомняме.  smile Girl_hide
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: февруари 27, 2013, 20:03:27 »

Много ти благодаря, Мрявка! Жалко, че не живея по-близо до Варна. И аз чакам една хореографка да ми се обади и дано да се получат нещата!
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines