Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 16:35:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март е тука, пролетта на вратата чука  (Прочетена 37748 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #225 -: март 23, 2021, 16:04:13 »

Алексия когато я пускаш имай предвид че не можеш да стоиш в стаята, не е пушек а смрад на пушек се разнася 2-3 часа проветряване си иска. Та нагласи си графика така че да сте навън
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: март 23, 2021, 16:10:10 »

Да, за пиролизата и аз така правя - отварям прозорците, затварям вратата (да не влиза в другите стаи).
Само не трябва да се забравя да се извадят решетките - аз предния път забравих и сега са ми едни потъмнели и на петна.  blush
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: март 23, 2021, 16:37:36 »

Алекс, как се спогаждате в един дом с бабите ( независимо коя от двете ) ? С майка дори ако прекарам повече от три дни в "една кухня" , ми се дигат нервите до небето.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #228 -: март 23, 2021, 18:01:09 »

Тръгнах да пиша и ми звънна телефона и се изтри всичко.

Ами вие сега ме вкарахте в чуденка - имаме детектор за дим много близо до фурната.... май ще си продължавам с препарата за фурни:))

Еми, разбираме си се. С майка ми, лека й пръст, се разбирахме с половин дума, когато е идвала при нас, не е имало никога проблеми, с мм също много се разбираха. Със свекърва ми извървяхме дълъг път - в началото се разбирахме добре, после нещо беше прещракала и известно време имахме различия, обаче ги изгладихме и сега всичко е точно. Незаменима помощ ми е и се разбираме добре, сега ситуацията е такава, че не може да щъка много-много, но както казах се разбираме добре, винаги мога да разчитам на нея безрезервно. Но аз съм такъв човек, винаги гледам да съм в добри отношения с близките си и много не търся под вола теле.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: март 23, 2021, 18:41:58 »

Алекс, ти явно не си и злопаметна, този дълъг път който го описваш, аз само лошото щях да помня от него спрямо другия човек. Недостатък си ми е, определено.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #230 -: март 23, 2021, 19:07:04 »

Ами всъщност, не че не съм злопаметна, помня си нещата, които са направени и казани, но помня и добрите неща, които са взели превес. Отделно след като загубих майка си и останах без двама родители на такава ранна възраст, защото според мен 33 е прекалено рано за това, преосмислих много неща. Отделно, самата тя е направила много за нас, включително беше до майка ми в последните й дни.  Честно казано, сега ми се струва, че понякога излишно се пренавиваме, но и аз както казах изключително много мразя дрязги и не обичам да ми тежат лоши отношения.
 
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #231 -: март 24, 2021, 09:17:05 »

Ами всъщност, не че не съм злопаметна, помня си нещата, които са направени и казани, но помня и добрите неща, които са взели превес. Отделно след като загубих майка си и останах без двама родители на такава ранна възраст, защото според мен 33 е прекалено рано за това, преосмислих много неща. Отделно, самата тя е направила много за нас, включително беше до майка ми в последните й дни.  Честно казано, сега ми се струва, че понякога излишно се пренавиваме, но и аз както казах изключително много мразя дрязги и не обичам да ми тежат лоши отношения.
 

 good ей това е!

Не се притеснявай за пушек, не излиза, само мирише Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: март 24, 2021, 09:19:11 »

Добро утро или добър ден!Как сте?

Алексия, много правилно описваш всичко и аз като теб.

Как сте днес?Ние сме добре, тия двете голяма мъка с тия кучешки, ще ме побъркат и сега като е пълна къща не мога и след обяд да легна да дремна, голяма мъка ей!!!
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: март 24, 2021, 09:42:43 »

Моите деца никога не са спяли през деня. Завиждах много на всички, на които децата им хем спят през деня, хем после заспиват в 8-9 вечерта.  crazy Някаква утопия ми се виждаше това.  pardon Липсата на сън още не мога да си я наваксам.  girl_impossible

С майка ми не бих могла да живея - прекалено изнервяща е на моменти. Иначе се разбираме и всичко е чудесно, но за съвместно съжителство - няма да е добре. За бившата ми свекърва - още по-малко. С нея така и не успях да комуникирам, но там е по-различно положението. Според мен, много зависи от това какъв е човекът - дали ще е майка, свекърва - все тая, ако се разбирате, всичко е точно. Но при всички положения, друго си е да си си сам вкъщи, без да е необходимо да се съобразяваш и с други.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: март 24, 2021, 10:32:58 »

Здравейте!

Много хубаво и умно казано, Алексия  good

Толкова отдавна не съм виждала и родителите ми и свекърите, та в момента и всички да ми дойдат ще се радвам.


От известно време ме гложди един въпрос. Реших, че тук няма да ме изгоните, ако го задам.
Антиваксърите ваксинират ли домашните си любимци?

Да поясня от къде ми дойде. Имаме една книжка, която е направена да даде информация за това какво е нужно да се направи, за да си вземеш домашен любимец във Виена. Но е като детска история и Бамбук много я харесва. Та там си вземат кученце, което е ваксинирано и чипирано. После го губят, но понеже е чипирано бързо го намират. Там се шегуват, че трябва да чипират и децата. Не много уместна шега в момента lol книжката е от преди 3-4 години. Та, заради книжката Бамбук беше питал бабите си, като са ваксинирани, дали са чипирани lol доста ги смути lol

« Последна редакция: март 24, 2021, 10:38:09 от pandapanda » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: март 24, 2021, 10:41:11 »

Панди,  ти пак утрепа рибата. не се бях замисляла!
ние отиваме да висим в градинката и на социална разходка до пощата и еконт. pardon
Менианте, аз пък често се разбирах по-скоро с чуждите майки, отколкото с моята собствена, но сега май нещата са по-добре. Дето вика Алексия, стискам зъби и толерирам за да има мир заради детето. Иначе и мен ми е най добре сама, в крайна сметка така живея от 18 годишна извън дома и съм свикнала да няма втора жена в кухнята. pleasantry
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #236 -: март 24, 2021, 10:42:43 »

Добро утро! Нашият тест излезе отрицателен, та днес след големи протести е на училище lol

Маги, дано бързо минава!

Панда изби рибата! Според мен - не!

Мен днес много ме мързи. Много рядко ми случва толкова много да ме мързи така, добре че нямам много работа.

За спането - голямото дете до ден днешен на почти 7 години не спи добре. В момента се е примъкнал да спи при баба си, като си спи в леглото по някое време през нощта идва при нас. Малкият спи добре, ама има грозния навик да се буди към 5 сутринта и сяда в леглото и чака да ида да го поканя да дойде при нас. Познайте после дали успявам да заспя след това smile купихме едно сгъваемо легло и вечер го отварям и който цъфне някой направо си ляга в него, особено ако се случи и двамата да се донесат през нощта.

Едит: Еми, вече не ми се налага да стискам зъби. Разбрах, че ако някой има изгарящото желание да направи ядене вместо мен, аз мога да се лакирам през това време lol
« Последна редакция: март 24, 2021, 10:45:06 от Alleksia » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #237 -: март 24, 2021, 10:56:59 »

Панде не ги ваксинират повечето, съдейки по коментарите в котешката тема в мамата  angry, даже има и вегани които много си противоречат за храненето.

В момента бих приветствала всяка баба с отворени ръце... Направо сме пред нервен срив, най-вече Звяр. Комбинацията лошо време + хоум офис го доведе до бърнаут и него. От вчера направихме график + накупихме занимателни книжки, дано има някакъв баланс.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #238 -: март 24, 2021, 11:03:23 »

Здравейте!
Панде, отговарям ти с думи на специалист.  Wink Моя приятелка работи в Екология към кметство. В събота точно това обсъждахме. За да си регистрираш кучето, да плащаш великия данък от 30 лв на година, кучето трябва да е ваксинирано и чипирано. Т.е. това са задължения по нормативна уредба. Наскоро имали случай на регистрирано куче, което не е с чип, защото кучето е осиновено, много възрастно и ветеринарят отказал да чипира животното. Приели са го като изключение. Но! Въпрос доколко хората са изрядни граждани и си спазват задълженията? Правят внезапни проверки, включително и по улиците. Глобите не са големи, но пък спъват всякакви административни дейности на неплатилите.
За котките не съм наясно  smile

Алексия, респект good
« Последна редакция: март 24, 2021, 11:20:59 от Alichka » Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #239 -: март 24, 2021, 11:18:12 »

Булка, според мен цялата тая работа с вируса доведете до подобни състояния повечето деца. Моите ходят на училище, но големият с маска по цял ден. И чувам през ден реплики: “никога няма да се махне тоя вирус; искам да поканим приятелче на гости; никога няма да можем да идем на море; помниш ли като нямаше корона вирус и ти ме водеше на сладолед след училище” и още тем подобни..малкото е назад със социализацията, добре че поне градината работи, та малко понавакса. Много ми е тъжно като ми кажат така, накупила съм и аз занимателни книжки, карти, увеличили сме времето за телевизия... ама се опитвам да съм позитивна. Кураж!


Много се чудим и ние за котка, но имам няколко против - ако се извъди някоя проклетия и дере и съсипе желището; миризмата от тоалетната. Децата мрънкат постоянно за животно, ама аз май не съм готова...
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines