Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 14:51:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 5  (Прочетена 139477 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: май 17, 2011, 06:53:44 »


Постове от рода запис и т.н. не се толерират!Трия веднага!Моля преди да зададете някой въпрос прочетете поне няколко страници назад!
« Последна редакция: ноември 01, 2011, 08:37:21 от Данитка » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #1 -: май 17, 2011, 11:33:25 »

Записвам се първа с един въпрос.Моля препоръчайте ми пюренца в Бг -марка ,или споделете кои са вашите любими?
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 17, 2011, 14:32:50 »

Аз купувах на Хип, Гербер, Сънвал и Семпер (имат малко по-различни плодови). Инцидентно ми се е случвало и на Ганчев и Хаме (май веднъж, че нямах в себе си нищо и грабнах първото попаднало ми). На Сънвал са малко по-гъсти и сякаш тях не ги харесваше много, иначе всички ги ядеше, нямаше предпочитания към определена марка, доколкото въобще може да се каже, че ядеше пюрета  girl_wink . Пробвай няколко вида и ще прецениш кое най-много му харесва на твоето бебче  good
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #3 -: май 17, 2011, 14:52:19 »

Аз купувах пюретата, колкото за захранване и след това ако нещо нямам време да сготвя. Купувах на Хаме - от тях плодовите според мен са най-добри (съотношение цена - качество). На Гербер и Бебевита купувах местни и зеленчукови. good Пробвали сме също така на Малечко (дори не му дадох да го яде), на Ганчев, на Хип,бабилове(тези са немски на ДМ) и още някакви, но най-харесвахме(и аз и бебо) тези първите трите марки, които изброих heart
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #4 -: май 17, 2011, 15:02:26 »

Благодаря за отговорите.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #5 -: май 17, 2011, 15:10:32 »

Аз имам следния въпрос - току що видях че на Влади дупето му е зачервено ... и така като гледах май е от памперса, но не съм сигурна.. Как да разбера? Ние миналото лято ползвахме Памперс, но като стана Влади на 5-6 месеца минахме на Хъджис (много съм доволна от тях и до сега не сме имали проблеми никакви), но се замислих, че всъщност никога не сме ги ползвали в толкова топло време .... Как мислите какво да направя, надявам се някой да е ползвал същите памперси и да пише някакъв съ give_rose @}->--вет.
Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #6 -: май 18, 2011, 08:40:05 »

malinkata според мен няма значение от марката памперс. Ние винаги сме ползвали на Памперс и съм била доволна, от извесно време сме с зачервено дупе и не само, вчера я водихме на лекар защото все ми показва, че там я боли и педиатърката каза, че е от памперса и трябва да го махаме вече  girl_impossible
Явно като се затопли времето какъвто и пампер да сложиш все си запарва. Препоръча ни бани със смрадлика няколко дни, ако не помогне витамин А. Остава проблема как ще махнем памперса(то вече ни е време де). Снощи я оставих без памперс , е за един час смених три панталончета  tease
Можеш да пробваш с по тънички памперси, да видиш как ще му се отразят  good
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #7 -: май 18, 2011, 10:03:40 »

да, ще пробвам със слип анд плея на памперс, за нас е рано да махнем памперса - не защото не искам, а защото Влади още нищо не казва по този въпрос blush
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: май 18, 2011, 11:50:57 »

Жужи, аз ползвам основно на про био и на ДМ бейби лав (плодовите). Също някои на Сънвал и Гербер. Хип също съм давала, но ги избягвам. Давах и Холе, но след информацията за арсен в тях...тотално ги огказах, стоят си в шкафа и това е.

Относно памперсите през лятото- моите момичета се родиха на 21 юли и бяха все с памперси дори в жегите, не е имало зачервявания, а както знаето, тогава памперсите се сменят най-често (в смисъл бебчетата пишкат непрексънато). Сега не мога да кажа още, но ми прави впечатление, че при движение май зачервяват краченцата отстрани. Ползвам памперс актив бейби.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #9 -: май 18, 2011, 14:53:41 »

Гостенка, аз миналото лято също ползвах памперс и нямах такъв проблем, но не мога да разбера защо сега стана така - от мен ли е от памперсите ли???
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: май 19, 2011, 15:06:35 »

незнам дали въпроса ми е за тук , но от 10-на дни моето момче почна да се буди много начесто през ноща. Почти не яде, ползва ме само за залъгалка, за да заспи отново, но аз като се събудя ми отнема поне час ,за да заспя отново и ето , че след малко той пак се е събудил. Проблемът е, че ако не кърмех , ок, но усещам ,че цялото неспане се отразява на количеството кърма. Имате ли идея как мога да го отказжа от тези нощни будения, защото е явно ,че те не са предизвикани от глад.
Активен
monikabiri
Ентусиаст
**
Публикации: 134



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: май 19, 2011, 15:11:21 »

Miri, май всички бебета имат такива периоди, при нас беше по-късно. Единственото, което за мен улесняваше ставането беше бебето да спи в спалнята при нас, така почти не се разсънвах като се будеше... Също спрях да сменям памперси нощем, защото и аз по принцип много бавно заспивам. Така само кърмех и заспивахме после всички.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: май 19, 2011, 15:16:04 »

Мири, аз не давам все още вода, но може да пробваш да му даваш водичка като се събуди. Казвали са ми, че понякога това отказва бебетата от нощно хранене.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: май 19, 2011, 15:18:38 »

Дани благодаря за бързия отговор  give_rose ще пробвам тази нощ с вода.
Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #14 -: май 19, 2011, 15:47:34 »

Miri ако си сигурна, че някаква болежка не е причина за буденето на бебчето, имаше един чай Blevit  Суеньо ( Сън) за успокоение, но разбира се можеш да се консултираш с педиатърката на детето дали да го даваш. Друга причина щом не иска да яде може да са почнали зъбки да растат  pardon
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines