Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 07:19:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 2 "  (Прочетена 35105 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: януари 31, 2011, 11:41:07 »

"Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ  "




Януарски мами




Февруарски мами





Мартенски мами

« Последна редакция: март 17, 2011, 08:44:16 от Данитка » Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 31, 2011, 12:27:46 »

Хайде момичета да ни е честита новата темичка!!! Wink
Въпреки че почти всяка си има темичка,нека не забравяме и общата. smile

Ние сме добре,бих казала много мързелив ден...нищо не ми се подхваща... sad

Додо ,за диоптъра знам,че не е задължително секцио,а само ако имаш проблеми с ретината,но за това се прави едно изследване,което гинеколога трябва да ти даде направление за очен,мисля че се гледат очните дъна....ох извинете ако съм объркала нещо,но не съм много запозната...
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #2 -: януари 31, 2011, 13:07:14 »

Здравейте коремчета,

Да ни е честита новтата темичка на зимните бебета Yes
Момичета, как мислите да стерилизирате нещата за бебето? Аз си мисля като начало да се спра на тенджеровия метод, ако се закучат нещата с кърменето, тогава ще му мисля дали да упувам стерелизатор /тези иза микровълнова хич не ми вдъхват доверие, по-скоро бих избрала електрическите - тези с цена около 60 лв, дигиталните - са ми много супер хай технология/
За очакващите мами - Ина е в затишие - дано всичко да върви добре там, а мамчето май е срад нас.
И на двете  Good luck
« Последна редакция: януари 31, 2011, 17:40:10 от kokiche » Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 31, 2011, 13:20:31 »

Честита ни нова темичка!  yahoo
Аз все още съм сред вас, очакващите мами  tease
Да ви кажа, че аз също съм с очила, но тук нито веднъж не ме попитаха какъв ми е диоптера или да ми кажат нещо за секцио. Може би това пак е от различната "политика"  pardon
preslava_82, и на мен днес ми е много мързеливо и се чуствам супер подтисната. Настроението ми е под нулата. Дано поне от Инка да имаме хубави новини, за да ми повдигне настроението.
 Днес съм на лекар и се надявам всичко да е наред с бебчо! Ще ми правят пак преглед за разкритие с цел предизвикване на раждането, ама да ви кажа честно въобще не вярвам на това. Като видях, че нищо не стана от минала седмицата.
Другото, което искам да споделя с вас е че вчера разбрах, че на 02.02.11г. по китайския хороскоп започва годината на заека. Взех да си мисля, че нашият бебчо чака тази въпросна година. И като прочетох какви са хората "зайци" и се накефих. Те били големи късметлии и много добри хора! Дано найстина това да чака бебчото!
Хубав ден и от нас!  give_rose
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 31, 2011, 14:16:50 »

Мамче, аз мислех, че вчера ще е твоят ден, но ще почакаме още малко с теб  give_rose give_rose give_rose
Горе главата, недей се поддава на мрачни настроения  gu6 gu6 gu6 Знаеш ли на мен какво ми помага в такъв случай - влизам в скайп и си приказвам с приятели, като същевременно унищожавам огромни количества шоколад - малко е вредно, но иначе върши работа  sarcastic sarcastic

Кокиче, аз имам стерилизатор на Авент (електрически) - взехме го обаче използван, от едни познати - много хубава работа ми върши, защото за 9 минути всичко ми е стерилизирано - шишетата и помпата. Мисля обаче, че и с тенджерата резултатът ще е същия, само където малко по-бавно ще става, защото отнема време водата да заври, иначе ефектът е  good good.

Ние пък  по китайския май сме в годината на тигъра?? Или греша? Не знам  pardon
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 31, 2011, 14:53:19 »

Данитка,благодаря за новата темичка  give_rose

Преси,Mum точно това се опитах да обясня-важно е състоянието на очните дъна и очното налягане.Дали всичко е ок се установява с един прост инструмент-бързо и безболезнено.При мен е наред,но на сестра ми още преди години са й казали секцио заради големия диоптър.Тя има позната,на която са й се отлепили ретините след нормално раждане и после се е оперирала за да се оправи. sad

Днес си купих книжката,която коментирахме-за Кокиче казвам,че я има в Хеликон.
Купих си Лансинох(да си имам),еднократно бельо и превръзки за родилки-ми те много грозни бе.То не че има значение,ама....
За стерилизацията-аз имам на Чико за микровълнова,за временно ползване от приятелка.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 31, 2011, 15:28:05 »

И като прочетох какви са хората "зайци" и се накефих. Те били големи късметлии и много добри хора! Дано найстина това да чака бебчото!

Даммм, и аз така разбрах! Били любвеобилни, мили и много грижовни освен това smile Имаш стиснати палци за едно зайче  good

Присъединявам се към отбора на мързеливите blum То, аз не успях да спя през нощта, та затова чак сега се надигам...ама пак го има и момента с мързела pardon

Диде, и аз много го мислих това стерилизиране. Накрая реших, че ще го мисля по-сериозно, ако НЕ кърмя. Иначе, ще пускам стъклените шишета в съдомиялната (тя все пак мие над 60 градуса), а останалите джиджавки като биберони и т.н. - в озонатора (едно отделение под автомата ни за минерална вода). Казаха ни, че играе същата роля и така. А стерилизаторите за микро казват, че са само за пластмасови шишета, затова се отказах на този етап.

Ние днес сме на преглед danceg Така да нямам търпение вече да видя малката мишчица heart Пък ако вземе и да ни позволи да я снимаме поне накрая, ще е страхотно cap

Друго интересно няма покрай нас. Багажът ми е на 90% стегнат вече.

Стискам палци и за Ина - скоро да гушне своето Марте heart

Чао, момичета! smile
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 31, 2011, 16:31:26 »

Аз също няма д акупувам стерилизатор. Имам две шишенца, които смятам да ползвам, ако се налага да излизам някъде и детето ще го гледа някой. Смятам да изваря шишетата преди първото ползване. както Сънрей е писала и аз ще ползвамм съдомиялната, все пак нагрява до 60 градуса и смятам ,че е достатъчно, особено ,ако не ползваш много често шишетата.
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 31, 2011, 20:00:10 »

Здравейте отново  danceg
Прегледа ни мина успешно. Даже този път и не кървя и затова си мисля да не би предния път онова да ми е било тапата?  crazy А ако е била тя, нали казват че след нея започва раждането, аз тогава защо не родих  crazy ? Абе много въпроси без нормални отговори! Та както и да е ... добре сме с бебо и ако до следващия понеделник не родя ще ме взимат в болница за предизвикване. Малкия - голям мъж още не се  е наместил където трябва, шийката ми е станала 1см., а разкритието си стой също 1см. Това беше нашия преглед. А забравих да ви кажа, че този път беше много много по- неприятно и болезнено. Може би го правят по различен начин, когато е с различна цел, макар че ми го прави една и съща акушерка pardon. Този път повече се "заигра" и определено беше гадно.  sad
Хубава вечер!
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 31, 2011, 20:54:56 »

Мамче, да не се сърдиш, ама малко ме разсмя smile с това "тогава защо не родих" . Аз съм чувала ,че ако падне тапата, може със дни така да си вървиш, не е задължително веднага да започне раждане. Абе тия водолейчета , така са се запънали и не искат и не искат да излизат, ама аз ви казах инатчета са си от тази зодия  blum . Но важното е ,че всичко е минало добре на прегледа и бебо е здрав. Дръж ни в теченеие как се развиват нещата при вас.
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 31, 2011, 22:23:22 »

Miri, на мен ми е ясно за тези дни, но го написах защото минаха 6-7 от тогава  girl_wink. Как да се разсърдя за такива неща, явно не съм написала ясно и затова така. Бая се пънат тези водолей, само всичко да е с хубав край! А иначе се чуствам като балон, ужасна съм.Носът ми прилича на камба  funnytooth
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 02, 2011, 07:24:54 »

   Здравейте бъдещи мамчета, добро утро!
Искам само да напиша сама на себе си опровержение, относно тапата  sarcastic. Оново не е било тя (което съм описала в по - горния си пост), сигурна съм в това.
Хайде хубав ден на всички ви!
 give_rose
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 02, 2011, 11:31:30 »

хайде и аз да се запиша в новата темичка.
докато бях в болница доста сте изписали, но нямам възможност да ви изчета че се изморявам като седя продължително време на стола.
*mum to be*, на мен докторите ми казаха че тапата може да ти падне и месец след това чак да почнеш да раждаш. важното е дали има разкритие и контракции.
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 02, 2011, 11:33:00 »

Леле, Мамче, голямо чакане се изчака ти!

Всеки път като надникна напоследък, отивам право на "Честито" за новини, а то вашият юнак голям характер проявява... Кураж, със сигурност скоро вече Ще се покаже, къде ще ходи.  good

Аз си чакам резултатите от изследванията, за които бях писала, така че преди петък/събота няма да имам новини. Вчера звънях на лекарката си, мислейки че този петък трябва да ходим - тук уж последния месец зачестявали контролите... Оказа се, че нямало нужда, та остана за другата седмица. Тя си знае  pardon Аз бебкото го усещам почти нон стоп вече, и то доста настоятелно - понякога ми спира въздуха за миг, когато мръдне крак. Но не се оплаквам, де, напротив! Щом има сили да ме подбутва, добре е. Пускам му редовно сутрин едни песни да слуша, и веднага се активизира отвътре. Смях!

В крайна сметка аз срещата с анестезиолога я "резервирах", пък на самото раждане, каквото сабя покаже - ако съумея без упойки, ще бъде идеалният вариант. Иначе, признавам, че колкото повече наближава заветният момент, толкова по-често се улавям в леко притеснение за това как ще протече и как аз ще се справя в ситуацията. Предполагам, че е една от нормалните реакции, част от процеса.  pardon На курса говорихме и за тези неща, когато дойде психоложката, така стана ясно, че всички сме на едно дередже, що се отнася до емоциите преди раждането. Утре би трябвало, по възможност да присъстват и бащите, пак за среща с психолог, но моят мъж пък тази седмица е командирован в Неапол, така че нашата двойка ще с представям аз. Няма да съм единствена, за щастие!

Май Додо беше питала за курса ми, че почвала да забравя...  blum АМи какво да разкажа... Вече споменах за срещите ни с педиатър и психолог, които протичат под формата на разговор, въпроси, обяснения, и т.н. Имаме и една акушерка, с която правим упражнения за отпускане и дишане - полягаме в удобна позиция и тя ни ръководи с инструкции. Много е приятно и наистина отпуска. Представяме си разни приятни места, опитваме се да "наблюдаваме" тялото си отгоре - това във въображението, естествено, не че правим спиритически сеанси някакви  funnytooth Онзи ден започнахме да говорим за началото на раждането, за контракциите и кога е удачно да се отправим към болницата, как общо взето да различим подготвителните контракции от "истинските" - първите са безболезнени и не следват някакъв ритъм (в смисъл да се явяват на всеки еди-колко си минути), а вторите болезнени и стават все по-редовни и на често. Такива работи, които (предполагам) всички бъдещи мамчета от темичката също са чули на техните курсове. А, да, заставахме в различни пози, за да усетим лично как от позата зависи много доколко разкрит ще бъде родилният канал, за да улеснява прехода на бебето.

Засега спирам с "ферманите".  smile Пак ще разкажа, ако не досаждам, когато мине и другата среща с психолог, както и разговорите за самото раждане, за кърменето.

Прегръщам ви и се надявам всички да сме добре и да посрещнем във форма малките човечета! good_luck:
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #14 -: февруари 03, 2011, 17:50:15 »

Здравеите мамчета!
Айде и аз да се топна в подновената ни темичка!
Ама много е трудно вече и тук и в темичките на всяка една, то нали и често се разписвам, но така се получава.
Всички мами вече от януари си имат хубави бебчета, макар и да влезнаха малко и във нашия февруари Wink, но слава богу всичко е наред. Сега като гледам и чета май февруарските мами, ще сме всички по неволя още в самото начало, но здраве да е дано мине всичко нормално за всяка една и да са здрави малките бебчовци....
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines