Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 19, 2024, 17:44:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: В кой ден от седмицата ще бъде вашата сватба,гражданск  (Прочетена 192573 пъти)
 
gospojicakapriz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: март 11, 2013, 13:24:37 »

Ние решихме всичко да е в един ден,че после да се успокойм !  give_rose Неделя се пада датата, и църквата, и ритуалната зала .... разбрах,че ще сме две булки в този ден, ще бъде интересно  Bravo
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #226 -: март 14, 2013, 15:30:16 »

Ние решихме всичко да е в един ден,че после да се успокойм !  give_rose Неделя се пада датата, и църквата, и ритуалната зала .... разбрах,че ще сме две булки в този ден, ще бъде интересно  Bravo
До колкото виждам и от друга тема, вашата сватба ще е вечерта, което е доста добре като организация за ден и час. Неделя вечер е може би най-подходящото време за сватба, от църковна гледна точка, също така и от към времето. Имам в предвид, че няма да се потите по обяд в жегите. Освен това онези които имат склонност да прекаляват с алкохола и веселбата ще са по-въздържани, след като знаят, че на другия ден са на работа. В Неделя вечер се получават най хубавите сватби без онези излишни главоболия причинени от нечие прекаляване, и на другия ден съжаление. Също така младоженците ще са по-спокойни както през нощта, така и на другия ден, когото всички са на работа.
Ще могат да си обърнат внимание един на друг give_rose  също и да отидат някъде, тъй като те ще са единствените, които няма да са на работа в този ден, за разлика от Съботна сватба, когато и в неделя всички ще са около тях отново и за пореден път няма да ги оставят на спокойствие. smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: март 16, 2013, 15:13:03 »

Моята сватба е по същата схема- неделна и вечерна /почваме 15и30-ритуална, 16и30-църква и 19и30-ресторант/ и от сега повечето гости са си взели отпуска за сватбата, за да не са на работа в понеделник и да останат до късно/по-скоро рано сутринта/
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: март 18, 2013, 13:44:10 »

Аз като върл противник на съботните сватби и фен на Неделята, (което е видно от предишните ми постове по темата), искам да изтъкна още един недостатък на съботните сватби, който се появи напоследък. Всички знаем за последните промени по отношение на парко-местата в центъра. Синята Зона е вече 2лв. на час. При това за не повече от 4часа. Вече е валидна и в Съботен ден. Вече има и Зелена Зона която обхваща по-голяма част от бившата Синя, и тя е 1лв. на час. Някой знае ли колко църкви, ресторанти и ритуални зали попадат в така наречените Синя и Зелена Зона??? Ха наздраве и да Ви е честито. tease tease tease

всъщност това е проблем на съботна дневна сватба, защото зоните важат до 14 часа.

аз по темата.. в началто бях напълно съгласна с това гражданския да е в отделен ден, но сега размислих. иска ми се всичко да е в един ден, да си кажа притесненото ДА, което да чуят всички гости, да съм си със сватбената рокла и т.н. НО скъпия е решил, че ние трябва максимално да се събразяваме с гостите си и затова не било редно да ги разкарваме цял ден.... моля ви за мнение
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #229 -: март 18, 2013, 13:47:25 »

Гостите са наясно, че отиват на сватба, не на рожден ден направо в ресторанта girl_wink Един път се жените, ще се разхождат като трябва.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #230 -: март 18, 2013, 14:37:12 »

shantall, които не искат няма да дойдат в гражданското. Вие ги поканете, те си преценяват  Wink При нас гостите с малки деца дойдоха направо в ресторанта. Аз лично предпочитам всичко в един ден. На нас не ни е било въобще стресиращо... та то церемонията трае 10-15 минути максимум... huhhuh.gif
Не се съобразявай за всичко с гостите, направете го както на вас ви се иска.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: март 18, 2013, 16:07:12 »

И аз мисля че това си е вашия ден и ако някой неможе да дойде в ритуалната или в църквата, ще дойде направо в ресторанта, но повечето гости сигурно ще се съобразят и ще дойдат. Най-важните хора ще са там със сигурност  Wink
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: март 18, 2013, 19:33:40 »

добре, скъпия се съгласи без много уговорки, значи аз ще отстъпя за нещо друго ... сега седи въпросът, че не знам къде да запиша час първо... дали в църквата или в гражданското, съвсем не мога да добия представа колко врме ми трябва между ритуалите sad моля за помощ, че вече май се отчаях sad
Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: март 18, 2013, 19:48:05 »

Зависи колко са близко църквата и гражданското.. около 1-2 часа да имат разлика. Първо гражданското и после църквата според мен smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: март 18, 2013, 19:51:46 »

Зависи на какво разстояние са едно от друго нещата. Помисли и за задръстване. Освен това ритуала в ритуалната е 20тина мин., но след това има снимки и поздравления. Предвиди се около час само а ритуалната /вкл. излизане, качване по колите и тръгване, защото уж това не е сложно, ама като се координират 30 коли примерно..../
Църквата също си предвиди време да стигнете до там, да паркирате, да се съберат всички и да влязат. След церемонията пак снимки и катерене по колите.
Моя съвет е когато смяташ нещата винаги добавяй 15-20мин аванс, за всеки случай. А ако местата са на голяма разстояние дори 30мин.
Винаги ще убиете 10 излишни минути, а ако не ти стигат 10 ще се убиете да бързате и да се притеснявате, което само ще ви развали настроението.
Успех!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: март 24, 2013, 02:02:52 »

Здравейте,
Вече мога се включа с окончателните дати: гражданския брак - 13.05.2013 г.; венчавката в църквата - 16.06.2013 г.
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: март 25, 2013, 17:19:59 »

Сватбата ще бъде съботна, вечерна. Обреден дом – 15:30, църква – 16:30, ресторант – 18:00
Няма как да бъде неделна, тъй като ще бъде на доста километри от София и не искаме гостите ни да се притесняват (и евентуално да откажат), заради това, че трябва да ходят на работа в понеделник.
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: март 25, 2013, 18:30:58 »

Сватбата ще бъде съботна, вечерна. Обреден дом – 15:30, църква – 16:30, ресторант – 18:00

и аз така, само часът за ритуалната е различен с 10 минутки Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: март 25, 2013, 18:33:08 »

И при мен са същите само ресторанта е от 19.
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: март 26, 2013, 11:42:06 »

Ние ресторанта го направихме за 18:00 тъй като разстоянията са близки и не се губи много време в път. Даже църквата и обредният дом са на 2-3 мин. пеша.
Също така нямаме точно планирана фотосесия за определено време, която да кара гостите да чакат. Пред обредния дом е хубаво, двора на църквата, калдаръмените улички със няколкото стари улични са на две крачки от църквата. Все места, на които ще се щракват разни снимки. Градината на ресторанта също е прекрасна и там може би ще бъде по-голямата сесия (докато гостите си пият уелкъм дринка)
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines