Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 14:08:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Песен за Първи Танц - трябва ми помощ!! - 4-та част  (Прочетена 191798 пъти)
 
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #15 -: март 11, 2011, 19:53:56 »

А тя не е ли?!?! girl_impossible Според мен и двамата са професионалисти, прекалено обиграни са им движенията, за да се дължат на няколко урока.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 11, 2011, 21:28:28 »

Oще едно страхотно танго за първи сватбен танц - Gothan project - Una musica brutal!

http://www.youtube.com/watch?v=WZM-IkRDSWE
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 11, 2011, 23:58:35 »

Момичета, аз само ще си позволя един скромен съвет да дам от позицията на човек, който се е занимавал със спортни танци и модерен балет има-няма 7 години - избягвайте да избирате много силни, драматични песни (примерно тангата на Готан са все такива) за първи танц, ако тепърва ще се учите. Просто този тип танци не са примерно като народните, в които ще ме прощават професионалистите за опростяването, но се учат 2-3 стъпки и това е - в драматичните латино танци има много повече от стъпки и колкото и да е важна емоцията и страстта, които ще ги има при вас като двойки със сигурност, често става така, че музиката надделява над двойката и танцът им изглежда още по-схванат. Просто го имайте предвид, моята препоръка е да си изберете нещо по-нежно и по-малко експлозивно, а не например това:

http://www.youtube.com/watch?v=pV1CC31WEdI

Адски силно и страстно парче, но според мен невъзможно да се изтанцува от непрофесионалист.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 16, 2011, 01:16:08 »

Момичета, намерих нещо,което не мога да не споделя с вас:

Michelle Tumes - Lovely (Center of my universe)

http://www.youtube.com/watch?v=ltnBXXiMRlQ&feature=related

Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #19 -: март 25, 2011, 23:34:48 »

Момичета, и аз имам нужда от съвет. Иска ми се песента на първия ни танц да е българска, защото за мен е много важно всички да разберат какво точно "казва" песента. Нашата песен е неподходяща, макар че доста известна и определено класика от българската сцена - "Телефонна любов" на Васил Найденов. Наясно съм, че не става за първи танц... И след дълго умуване се спрях на "Миг като вечност" на Тодор Върбанов. Текстът е уникален. Но, когато споделих със сестра си, която е музикант, тя не остана очарована от самия аранжимент и музиката към песента като цяло. Не знам какво да правя - страшно много харесвам песента, но започвам да се замислям върху думите на сестра ми, че мелодията не е подходяща. Ето я песента - http://vbox7.com/play:6d451010 Ако някой изкаже мнение, ще бъда безкрайно благодарна.
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #20 -: март 26, 2011, 08:22:02 »

nonnita, миличка, надявам се да не ми се обидиш blush Текстът на песента е много красив, страхотен е good, но има нещо в музиката, което не ми харесва  pardon Не мога да го обясня nea Изслушах тези 2 кавъра, защото имах спомен, че съм чувала песента с по-различна мелодия и открих тези - имената на песните са линкове smile
Ивана - Миг като вечност
Момчешки свят - Миг като вечност
От песента на Ивана ми е позната песента.  blush Най-много ми допадна нейния вариант. pardon Музиката звучи доста по-различно.
Имам едно въпросче, може и да е малко несериозно blush щом сестра ти е музикант, няма ли някой познат, който да може да ви направи нов аранжимент на песента?

Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 26, 2011, 11:50:49 »

И според мен "Миг като вечност" е прекрасна песен, но е трудна за танцуване, особено за интимен танц, какъвто се очаква да бъде първият сватбен танц. Дано намериш решение, мила!

Ние днес избрахме нашата песен докато си мързелувахме в леглото, най-спонтанно blum Възлюбеният ми предложи Nights in white satin на Мoody blues и аз нямаше как да не се съглася - мисля, че песента е много подходяща за нежен, но и емоционален първи танц. А моята идея за шансон на Азнавур остава по-нататък в трек листа на сватбата, така че и нея ще я чуем и изтанцуваме, надявам се.
Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #22 -: март 26, 2011, 20:39:40 »

Невероятна песен, solulless! Адмирирам избора ти!
А, pinkbird, и аз съм се замисляла върху подобен вариант, но първо сестра ми се занимава с народна музика и второ - ще ми излезе доста солено, дори да успея да намеря някой, който направи нов аранжимент. Много е трудоемко ще вземат мнооого пари със сигурност. Не знам все още какво ще правя, но ще измисля все нещо smile
Активен
shosheto
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #23 -: март 31, 2011, 15:04:20 »

Нашата песничка най-вероятно ще е Сrazy на Аerosmith  smile
Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #24 -: март 31, 2011, 21:34:37 »

И аз мисля,че се спрях на песен! Не знам как не се бях сетила за нея преди  Dance2 Песента е на Мария Нейкова - Двама. Най-сетне и това ми отпадна от притесненията smile Мисля, че тя вече е подходяща и като музика и като текст. Направо ми олекна!
Активен
SoundTheBest
Любопитен
*
Публикации: 25


www.soundthebest.com


« Отговор #25 -: април 01, 2011, 10:57:25 »

Оригиналът на "Миг като вечност" е на Тодор Върбанов.
А за още предложения за първи танц,вижте тук има доста дълъг списък :

http://www.soundthebest.com/blog/929/%d0%bf%d1%8a%d1%80%d0%b2%d0%b8%d1%8f%d1%82-%d1%82%d0%b0%d0%bd%d1%86-2/
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #26 -: април 01, 2011, 12:13:24 »

Изслушах тези 2 кавъра, защото имах спомен, че съм чувала песента с по-различна мелодия и открих тези - имената на песните са линкове smile
Ивана - Миг като вечност
Момчешки свят - Миг като вечност
От песента на Ивана ми е позната песента.  blush Най-много ми допадна нейния вариант. pardon Музиката звучи доста по-различно.
Offtopic Знам, че оригинала е на Тодор Върбанов.  smile Допуснала съм грешка при писането на предния пост. Под 2 кавъра имах предвид песните, които съм посочила като линкове.
Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #27 -: април 02, 2011, 11:03:28 »

Аз, честно казано, вече се отказах от Миг като вечност, макар че съм влюбена в текста... Но мисля, че сте прави и в крайна сметка се ориентирах към друга песен... Макар и много често да се шегувам, че нашите танци с мъжа са като "полюшване от южен вятър" поради неговата схванатост в краката, все пак реших, че мелодията трябва да е лирична и нежна smile Благодаря и за линка, много е полезен!
Активен
SoundTheBest
Любопитен
*
Публикации: 25


www.soundthebest.com


« Отговор #28 -: април 03, 2011, 21:36:30 »

Радваме се щом можем да сме полезни!
А ако избраната от вас песен я няма в дългия вече списък от линка,ще се радваме да я споделите както с нас,така и с другите търсещи.
Постнете я като отговор на темата в блога ни,ще сме ви благодарни!
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: април 14, 2011, 13:17:17 »

http://www.youtube.com/watch?v=apP448jksho


Ето я и нашата песен ,всички много я харесваме ,даже и синът ми я обожава ,а той е на 1г.9 месеца
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines