Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 19, 2024, 05:48:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Коледна трапеза нареди и тук с всички сподели  (Прочетена 66820 пъти)
 
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: декември 25, 2010, 23:50:17 »

Soldier`of`Fortune ,не забелязах някой да те е поканил на трапезата си да си хапнеш и да си нарушиш 49те си кг.Давай с духовната част и бих ти казала даже да не гледаш снимките на тези манджи защото може от гледане да качиш някой грам.
gucci ,благодаря.Много красиви са ти станали сладките.Аз също исках така да ги направя,но с бял шоколад.Нещо обаче не се справих с разтопяването му и не ми се получи.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: декември 26, 2010, 11:26:37 »

Ей че апетитно ви изглеждат трапезите  Bravo gucci като за сладки рисувани с така направен шприц си направо майстор- аз пробвах в началото и ми се стори адски трудно пък да не кажа че сладките ми станаха доста абстракни тогава smile
minalina
  много се смях с твоя боб laugh
Ние също си наготвихме и изядохме всичко и сме си запазили линията   danceg


чушки пълнени с боб
чушки пълнени с ориз и сушени домати
лозови сърми
боб на тиган
ароматна питка с риган и босилек
чесън
ядки
кьополу
царска туршия
компот от вишни
рачел

До питката включително ги готвих а другото купих готово.
« Последна редакция: декември 26, 2010, 11:36:58 от krasunkata » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: декември 26, 2010, 15:51:39 »

Честито Рождество Христово !
Offtopic Темата за яденето и килограмите ще я пропусна ...  pleasantry
Масите ви са страхотни  girl_wink Моите поздравления  tease
Ето я и моята скромна маса (снимката е малко,понеже я използвах за картичка) :
Нашето меню беше:
*питка -за първи път я правех,но стана страхотна  yahoo
*чушки и сърми
* боб
* баница със зеле
* баклава– и нея за първи път я правих и тя също стана страхотна (леле как само самичка се хваля,но добре се получи)
*чесън с орехи
*плодове
*ошаф
*чесън.лук и орехи
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: декември 26, 2010, 16:44:36 »

честита коледа момичета !!!!
коледните ви трапези са много красив Bravo
аз тайничко черпих идеики от вас за догодина, но не се включвах, тъй като в началото се очертаваше празника да прекараме в баба и се очертаваше да нямам никакво време да приготвя каквото и да било (бях на работа). за мое щастие след бъдни вечер, която прекарахме в баба, решихме на Коледа пак да се съберем , но този път в къщи - все пак това ни е първата коледа като семейство. И така свекърва ми дойде в къщи, и сготвихме заедно. Аз не се славя като готвачка , но с нейна помощ приготвих - зелеви сърмички, печено пиленце, друсан кебап и тиквеник - всичко това за първи път. всичко стана изключително вкусно. Подредих масата много коледно, с коледна покривка, свещички и много интересно сгънати салфетки (свекито ми ги показа) За жалост не можах да снимам (късно се сетих). Много съм щастлива, защото всички останаха приятно изненадани (майка, баба и дядо и милото)
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #124 -: декември 27, 2010, 11:34:57 »

Момичета, страхотни трапези! Аз не съм снимала нашата, за съжаление, но смея да твърдя, че беше страхотна!  blum Аз може да съм качила 1кг, но пък съм двойно по-щастлива от прекараното време със семейството  crazy
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: декември 27, 2010, 12:03:49 »

Много са красиви трапезите които сте показали тук момичета , надявам се всички да сте изкарали незабравимо тези така красиви семейни празници.Ето и някой от нещата които направих и аз.
Началото на подреждането на масата за Бъдни вечер:

Пилешки паржоли с гъби, сметана и кашкавал.

Баклава:

Тиквиник:
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: декември 27, 2010, 12:15:18 »

Аз снимах нашата трапеза само в самото начало, но като видях колко лоши са снимките на тази светлина и се отказах. Все пак ще ви я покажа да придобиете макар и малка представа в каква обстановка празнувахме.


В чинийките на гостите имаше по едно подаръче. Посрещнахме ги с маса, отрупана с ядене. Единствено заекът внесохме по-късно.(все пак не е постен) На малката масичка бяхме сложили баницата, кекса, плодовете, ядките, питката с паричката (отиде в дома на гостите) Под нея бяха бутилките с вино и ракия, както и безалкохолните.

plamak_, много ти е хубава питата. Моята не успя да втаса и съответно не бухна. Приличаше на селска пита, но пък се изяде. Yes
Чупихме и по орех. Бяха хубави, което означава, че следващата година ще е добра за нас.
« Последна редакция: декември 27, 2010, 12:16:52 от lionelsa » Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: декември 27, 2010, 12:28:19 »

И нашите орехчета бяха пълни за което много се радвам , дай Боже повече хубави неща да се случват , от колкото лоши.
А забравих да ви питам какво ви се падна от късметчетата и на кой се падна парата при вас.
При нас от питката парата се падна на майка ми , а от баницата на  племеницата,моите късмети бяха няколко- 2 пъти ми се падна бебе , нов автомобил(аз не съм шофьор blum)и нова работа на шефска длъжност(дано намеря работа , не държа да е шефска pardon)
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: декември 27, 2010, 12:32:53 »

plamak_ , баницата с късмети не се ли прави на Нова Година? Където и да съм празнувала из краищата на стрната ни все тогава се прави pardon

Иначе паричката се падна на гостите.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: декември 27, 2010, 12:56:58 »

Ами и аз преди правех само на Нова година , но преди няколко години се случи да гледам няколко предавания в които по традиция трябвало и на Коледа и от тогава взех и аз да правя.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: декември 27, 2010, 13:45:35 »

 funnytooth Много източници на информация, много нещо....понякога се чудя на кого да вярвам вече pardon
Пожелавам ти да се сбъднат късметчетата, които си изтеглила good
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #131 -: декември 27, 2010, 14:35:02 »

И ние правим на Нова Година само, но доста от приятелите ни все ме питат какво ми се е паднало на Коледа pardon Явно всеки си спазва различен обичай... smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #132 -: декември 27, 2010, 23:31:02 »

Бьдни вечер си изкарахме страхотно. Вьпреки жалбите ми за бьлгарските манджи, беше доста "по нашенски традиционно". Питка, боб и варено жито бяха бьлгарските представители на масата. Прекадихме с тамян, после запалихме в средата на питката свещичка донесена от Божи Гроб и казахме молитвата. Паричката се падна на баща му на Фабио.
Питката ми стана страхотна, благодарение на сьветите и вдьхновителните снимки на Plamak, за което й багодаря най-горещо  give_rose
Много се смяхме, хапнахме леко и хубаво, италианците за моя почуда харесаха вареното жито (мислех, че сама ще си го ям). Беше страхотно !
Пьлният списьк на ястия:

1. Питка с паричка
2. Боб
3. Паста с риба тон
4. Сирена
5. Варено жито
6. Плодове
7. Мед

Знам, че не е постно, но в международни семейства се правят компромиси  pardon

Ето и снимки от по-скромната Бьдни вечерна вечеря, а за баш-Коледа - утре  Wink





Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: декември 28, 2010, 08:23:28 »

Трапезата ви е била много хубава Ина, радвам се че съм допренесла  за да ви е вкусно и чакам с нетърпение да видя и Коледната ви трапеза smile
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #134 -: декември 28, 2010, 09:11:05 »

Големи красоти сте показали, момичета! Мен много ме е яд, че забравих да снимам нашата трапеза, но искам да ви се похваля, че готвих цял ден и всичко стана страшно вкусно smile С милото това ни беше първата Коледа, която изкарахме самички, но пък за сметка на това беше най-хубавата!
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines