Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 21, 2024, 06:54:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как в странство пребиваваме и чуждия народ облагородя  (Прочетена 55880 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: март 01, 2011, 16:58:16 »

Да задам и аз няколко въпросчета
-Случвало ли ви се е да не знаят къде се намира България?
-Случвало ли ви се е да ви задават някакви странни въпроси от сорта-знаете ли какво е кола,дали се храните с дървени лъжици и т.н-тоест да ни смятат за изостанали.
-Случвало ли се е да Ви отказват нещо защото сте от България?

Какво най ви липсва от България?
Какво е нещото което ви липсва от мястото където живеете когато сте в България?
Малко са ми хаотични въпросите за което се извинявам.


Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #31 -: март 01, 2011, 17:31:14 »

Честита Баба Марта,да сте румени и бели ,весели засмени.
Гучи ето отговорите на твоите въпроси  smile
Случвало ли ви се е да не знаят къде се намира България?- Никога,дори когато раждах ,лекарката която докато ме зашиваше попита от къде сме и мъжа ми като каза България ,тя веднага каза, ааа София Александър Невски.Стана ми много приятно.
Случвало ли ви се е да ви задават някакви странни въпроси от сорта-знаете ли какво е кола,дали се храните с дървени лъжици и т.н-тоест да ни смятат за изостанали.-И това не ми се е случвало,само са ме питали на какъв език говорим в България ,на англииски ли funnytooth.

-Случвало ли се е да Ви отказват нещо защото сте от България?-Никога

Какво най ви липсва от България?-По празниците сме сами и ми липсват близките.
Какво е нещото което ви липсва от мястото където живеете когато сте в България?-възпитаните ведри и спокойни хора ,културното отношение

« Последна редакция: март 01, 2011, 17:34:03 от juji » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #32 -: март 01, 2011, 17:43:12 »

А вие потопихте ли се в културния живот? Хазайката ви хареса ли българското домашно вино?
Слънце,виното и хареса много ,аз и бях взела и от нашата домашна ракия да и подаря ,и отивам един зимен ден да и занеса наема и гледам една малка чашка на масата ,а тя ми казва ,че вечер си пиивала то нашата ракия и така хубаво се сгрявала на фотьойла  funnytooth,че направо заспивала пред телевизора.Аз се притесних сериозно защото си е доста силна нашата ракия а жената е на 85 години ,но тя ме увери ,че си пиива съвсем по малко.
За културният живот ....за съжаление не успяхме да се потипим  blushми с тази работа на мъжа ми е трудно да отидем където и да е :\иначе понеже около нас е пълно с търговски центрове, зали за тетатри,зали за концерти аз си следя всички афиши.Много ми се щеше да гледаме Мадона или Риана тя пя тук в Милано ,но за съжаление не успях.Има много предавания по телевизията които се снимат пак наблизо ,шоупрограми ,за които можеш да си закупиш билет и да гледаш,но сега вече с Марти като няма на кой да го оставим е мисия невъзможна.Много театрални постановки абе всичко каквото ти душа иска изложби ,опера ако щещ обаче ........... pardon
« Последна редакция: март 01, 2011, 17:46:23 от juji » Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: март 01, 2011, 17:49:50 »

Нинка с италианците мога да ти помогна за символа им по видяното тук  laugh само Марихуаба може да ги определи тях много добре... Не знам как са там италианците, но тези които са тука са страшно немарливи  bad гнусни и потресни... майка ми чистеше къщаат на един италианец, който разбирасе се занимаваше с друга  pardon и няам да ви казвам на какви чудесии се нагледа...от акитата на кучетата ( два големи булдога) навсякъде в целия апартамент , до обувките в панер на масата  crazy


juji не знам защо към Нинка съм се отправила с поста си  мила  insane моля те да ме извиниш  blush за грубата грешка. Обърнах се към теб и се надявам да разнищим   pleasantry темичката  give_rose
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #34 -: март 02, 2011, 00:10:13 »

И така дойде ред и аз да ви разкажа кое на къде и как ! Предварително се извинявам че снимките се малко закачени калпаво но нещо не се справих с инструкциите на Нинка и BeRa Тенкю мацки ама нещо кака не се справя!!!
На въпроса : Живея в дивия запад ...на 100км северно от Калгари в градче наречено Червената сърна - сърни има не е напразно името smile Града е от около 100 000 човека без патките и елените , много е подредено и чисто направо като от серрия на Отчаяни съпруги .Има всичко необходимо - КОлеж


* college.jpg (56.16 KB, 375x348 - видяно 2190 пъти.)
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #35 -: март 02, 2011, 00:13:27 »

болница
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #36 -: март 02, 2011, 00:35:15 »

Имаме си паметник 1 бр, болница, 1бр но е два пъти по голяма от Терапията във Варна


* bolnica.jpg (28.22 KB, 500x287 - видяно 189 пъти.)
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #37 -: март 02, 2011, 00:36:21 »

Паметника хартиса някъде ....


* pametnik.jpg (9.68 KB, 500x358 - видяно 194 пъти.)
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #38 -: март 02, 2011, 00:38:53 »

Последно центъра .....или dawntown както му викат тука


* dawntown1.jpg (29.55 KB, 250x187 - видяно 2222 пъти.)
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #39 -: март 02, 2011, 00:44:05 »

И е толкова равно , че ако си изтървеш кучето можеш да го гледаш как тича ........ оф стига толкоз измъчих се ....утре на почивката ще ви отговоря на въпросите и ще ви разкажа за първия си сблъсък с местната култура наречен Канадска сватба .....


* ravno1.jpg (6.99 KB, 250x166 - видяно 2179 пъти.)
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: март 02, 2011, 01:10:37 »

Веси, ако ти е по-лесно, вместо да качваш, пускай препратки към снимките, не че и така не им се насладихме  girl_wink Чакам с нетърпение разказа ти.

Споко за объркването, мили мой. Важното е информация да има. Не толкова кой я е поискал. girl_wink

В новините даваха как в много държави българите украсили по едно дърво с мартеници. Вие имате ли такова във вашия град? А закичвате ли вашите тамошните приятели с тях? Въобще предавате ли им от нашите традиции?
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: март 02, 2011, 01:29:06 »

Веси все съм си представяла че сте в някаква буйна гора с  борове отрупани целите в сняг  danceg

lionelsa няма такава архитектура тука...нито високи някакви згради да речеш. всичко е ниска постройка и като хванат един квартал. правят всичко толкова еднакво, че ако се напиеш и може като нищо да си объркаш къщата  laugh майка ми до като да свикне като дойде на два пъти ходи в съседите и се чуди защо не може да отключи  ROFL
иначе ние сме, като гледаш третата снимка, оранжевия комплекс. Точно първата редица от ляво на снимката - там сме ние. Снимала съм от една планинка до нас там на която се бяхме качили специално за снимки  girl_wink не сме в центъра а малко в страни...на по спокойно  smile
а белия комплекс на първата снимка е всъщност хотел нкакъв.

-Случвало ли ви се е да не знаят къде се намира България?
ами случвало се е да не са я чували, о повечето като кажеш българия и тиказват '' Оооо Стоичков" или знаят столицата. А най се дразня като кажат че България и Румъния е все едно и също или да питат дали сме столица на Румъния  angry ейййй побеснявам  diablo

Случвало ли ви се е да ви задават някакви странни въпроси от сорта.....
В интерес на истината не, но ми прави впечетление, че дрехите които съм си купила от бг всеки ги забелязва и кава че такива хубави дрехи няма как да са от тука  pardon

-Случвало ли се е да Ви отказват нещо защото сте от България?
Не. Дори и заем ми дадоха за сватбата хората, няма как да се оплача  DANCE

Какво най ви липсва от България?
Да излезна и да се чувствам на моя си земя... да се разходя по нашите си улици, да седна на нашите си кафета , да чуя наша си реч. Излишно е да казвам че най много ни липсват близките а да не говорим по празници като се затворим сами двамата вкъщи. Мойта е пак по лесна...майка ми е тука а края на май идва и баща ми, ама до скоро бяхме съвсем сами. Липсва цялата еуфория която се носи по улиците по време на празници...поне до преди да дойда тук все още се носеше такава...сега с тази криза не знам как е , но съм запомнила обстановката такава. За коледа и Нова година да не говорим че няма начин да се почувствам празнично с жегата с която посрещаме съответните празници.  pardon

Какво е нещото което ви липсва от мястото където живеете когато сте в България?
С чиста съвест мога да кажа че отношението по истанциите е нещото което най ми липсва. Последния път в бг бяхме като стягахме сватбата и няма да ви казвам какви нерви ядохме с тия неучтиви лелички, които само ти се карат и ти затварят прозорчетата  beating  Друго не ми е липсвало, но като се прибрахме тук , се чувствах толкова добре, че на милото споделих че усещането ми е че се прибирам у дома си  pardon

   

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: март 02, 2011, 01:35:03 »

В новините даваха как в много държави българите украсили по едно дърво с мартеници. Вие имате ли такова във вашия град? А закичвате ли вашите тамошните приятели с тях? Въобще предавате ли им от нашите традиции?

И аз го гледах това тази вечер. Тука най много някоя палма да украсим  laugh
не сме се сещали до сега но може и да стълакмим нещо за следващата година...еветуално...
а за днескашната Баба Марта да ви кажа, баба нали ми беше пратила мартенички, та си сложихме по една, сложихме на приятелите които имаме тук ( а те са едно семейство българи) и на някои испанци. Общо взето никакво такова настроение мартенско. Стана ми едно такова, ревливо (на последък много рева като гледам новините българските  crazy не знам какво ми става) като гледах новиниъе как се продават мартеници и прочия. Най интересното ми беше миналата година, идва една испанка на работата ми и я гледам окичени ръцете и с мартеници  laugh като я попитах какво е и ми каза че някакви нейни приятели българи и ги били закачили и взе да ми обяснява какво синволизирали...толкова мило ми стана и така съм се смяла с нея после като разбра че и а зсъм българка и като си запретнах ръкава да види и мойте мартенички  laugh Но поне беше запомнила жената за какво се слага мартеницата  Bravo
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: март 02, 2011, 09:28:34 »

Слънце, не живея сега в Чикаго, откакто се прибрах за сватбата smile , но честно казано много ми липсва.
BeRa, сори, ако съм те натъжила, не съм имала това за цел, просто исках да усетите какво е хем да сте далече от родината, хем да сте толкова близко.
Много интересни истории разказвате и снимките са супер на всички. То е ясно, че в 80% от случаите където и да се иде като турист е хубаво, но когато живееш някъде е доста трудно и сложно.
Много се радвам за тази тема, защото тук наистина могат да ме разберат само хората, които са излизали навън и знаят какъв е живота. Имах няколко порицания от съфорумки относно отношението ми към БГ  smile , но пък получих и такива , които ме подкрепиха , а това бяха само хора , които живеят навън. Така че само такива хора могат да ме разберат.
Това е като лексикон smile :
Случвало ли ви се е да не знаят къде се намира България?
В САЩ е нормално да не знаят къде е БГ, но пък знаят къде е Македония, парадокс smile Не съм срещала някой да знае, или някой казва, че знае, но едва ли е така.
Случвало ли ви се е да ви задават някакви странни въпроси от сорта-знаете ли какво е кола,дали се храните с дървени лъжици и т.н-тоест да ни смятат за изостанали.
На първата ми работа се случи нещо подобно, една американка прояви интерес към БГ и е проверила в нета къде е , какво представлява ....бях й казала, че в БГ не може да видиш бабичка на 90г. да кара кола, ходят или пеша , или с автобус....обаче тя идва на другия ден и каза, аз видях с какво ходят бабите, бабите били много смешни казва, защото били с каруца и кон smile стана ми малко смешно и може би неудобно, защото си представям какви стари снимки е гледала. един вид изкарали , че това ни е превозното средство на всички хора. А там няма човек без кола (малцина са де). След една определена възраст не помня точно, всяка година пенсионерите ходят на изпит за поддържане на шофьорската книжка. Аз малко не го разбирам това, защото много често ми се е случвало да шофирам и пред мен някой пенсионер да кара в средата на платното, нито в едното, нито в другото, просто не виждат. Имаше един инцидент близо до нас, една баба на 97г. блъсна 5 човека, но това е никой не може да каже не карай...ако ги оставиш без кола. значи да им отнемеш краката. Без кола си за никъде, нито магазин, нищо. Аз там се научих да карам, много е лесно, автоматик, тук ме е страх да се кача на колата, карат като луди, всеки си има свой закон за движение.
Пита ли са ме какви сезони има - няма разлика между техните и нашите. Винаги съм казвала, че имаме красива природа, но като се замисля май нее  много така. Това лято пообиколих много , но както и да е.
Случвало ли се е да Ви отказват нещо защото сте от България?
Не ми се е случвало, там са много толерантни към всички нации, никой не ти се присмива, че не говориш правилно примерно. Понякога се случва да се правят на ударени като видят, че си чужденец, но всеки клиент да речем е цар и дори да е е прав , го правят така както ти искаш. Пример: в началото когато отидох там си взех лаптоп и се развали отидох до магазина да обясня и естествено те се опитват ако може да не го вземат на ремонт, защото ще поемат разходите за тях и човека ми каза - понеже бях бясна - не ви разбирам (той много добре ме разбряа, но просто ме усети, че не съм оттам) и аз му казах й аз не ви разбирам, така че направете така, че пц да се оправи и няма да плащам нищо. Така и стана.
Какво най ви липсва от България?
На мен ми липсваше семейството само и то се усещаше много силно по празниците, но има много българи с които празнувах. Затова и на Коледа се прибирах,защото исках да съм си с тях. Не можех да издържа бъдни вечер сама. Защото аз си бях сама там, нямах роднини или близки там както повечето ми приятели.
Всичко друго не ми е липсвало. Не знам как е по др , държави , но специално при нас имахме всичко- вестници, списания, сирене, боза, лютеница, луканка, сладки изделия ..дане изброявам имаше всичко българско и каквото ми се е прияло от БГ го е имало, има бг кръчми, ресторанти, дискотеки, събирахме се в парк на барбекю с бг по никакъв начин не усещаш,че си извън БГ (ако и семейството ти е там). Затова казвам,че там си ми беше моя дом , а в БГ ми беше като на екскурзия, но не и дом.
Какво е нещото което ви липсва от мястото където живеете когато сте в България?
Нищо, отговорих по-горе, само семейството ми
Има много неща като образование, медицина, закони, ще пиша друг път , че става много дълго. ще пиша и за отрицателните неща.

Целувки на всички особено на всички , които не са в бг.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #44 -: март 02, 2011, 11:11:57 »

Бера ,споко,аз се усетих  smile.
Значи от това което прочетох,всички българи сме самотни по празниците  nea
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines