Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 18, 2024, 08:29:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кухнята !!!!! част 2  (Прочетена 331276 пъти)
 
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: септември 30, 2009, 11:54:20 »

Здравейте момичета!За първи път се включвам в тази тема,обаче от снощи ме мъчи един въпрос и не мога да да преценя сама. *crazy*Тъй като в момента сме на правене и избор на кухня,имаме си майстор,той ми даде цени за 3 варианта на плоскости и ние с милото уж най-накрая се спряхме на лъскавите плоскости,че аз отдавна имах мерак за тях,много ги харесвам,обаче така до снощи,поръчахме ние кухнята снощи и от тогава насам аз само се чудя дали не направихме грешка,защото майстора ми каза,че е правил такава същата,даже от същите цетове и много лъскала,"чак можела да ти извади очите"/цитирам/ и сега аз си мисля дали найстина не сбъркахме,дали ще стане хубаво,дали няма да е прекалено лъскаво и натрапващо се и да изглежда като кич. :'(извинявам се предварително,ако въпросите ми ви се струват малко глупави blush,ама аз за първи път се сблъсквам с правене на такива неща и затова ще се радвам,ако някой който има такава кухня сподели как е.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #241 -: септември 30, 2009, 12:10:08 »

Какви цветове сте избрали?
Нашата кухня е такава "лъскава", ама чак да ти извади очите  crazy
Бих посочила като недостатък, че много лесно се драскат плоскостите.

Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: септември 30, 2009, 12:28:30 »

Да, и на мен ми е любопитно и интересно за лъскавите кухни - дали са практични, как стои и т.н.
И аз съм в голяма чуденка и не мога да се спра нито на цвят, нито на материал за кухнята - харесват ми лъскавите (което е нещо нетипично за мен, но все пак  pardon ), но ми се струва че и на пръсти ще стават  crazy - ужас направо girl_impossible
Ето тази кухня на Скаволини ми е сред любимите, но колкото и да харесвам синьо, това ми се вижда доста натрапчиво

Ааа, и как са цените на лъскавите, сравнени с някакъв друг фурнир (или както там се казва) - значително по-скъпо ли излиза?
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: септември 30, 2009, 12:36:23 »

KlaraFina цвета който сме си харесали е ето този като от снимката с бели плотове и бели гърбове.Първо мислех да се спра на черно и бяло,но реших,че ми идва малко студено като комбинация и затова избрах този цвят,обаче на снимката излиза доста по-светло,в действителност е по-тъмничко.

bubka определено май не са от най-практичните,защото по тях остават много пръсти и ето и KlaraFina  казва,че по лесно се драскат,с две думи май искат доста повече поддръжка от обикновените,като цена при мен излиза с тези плоскости около 3500 лв.,с обикновенни около 2500,и с едни други забравих им името какви бяха е около 3000 лв.При мен цената варира с малки разлики.


* DSC00704 [320x200].JPG (22.23 KB, 271x200 - видяно 4077 пъти.)
« Последна редакция: септември 30, 2009, 14:30:17 от lady_in_love » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: септември 30, 2009, 12:40:36 »

Не мисля, че този десен ще стои много лъскаво, не се притеснявай. Колкото обаче до зацапването и надраскването, определено ще си личи доста повече.но пък какво толкова, щом ти харесва, какво толкова, така или иначе всичко все някой ден се амортизира, а дотогава се насляждавай на кухнята, която искаш
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: септември 30, 2009, 15:19:04 »

Ох момичета,аз цял ден чета ли,чета за тези кухни,чак главата ми се замая вече. crazy
Мислих,гледах и накрая реших,че ще си останем с този избор,гърбовете ще са ПДЧ,а вратите ще са МДФ-лак.Мисля найстина,че цветовете ни не са толкова изкрящи,за да стане прекалено лъскаво.А колкото до поддръжката Руми е права първо няма нищо вечно,и второ,ако една кухня се поддържа редовно,не мисля,че ще има голям проблем с лака.

И още един въпрос от мен - иска ми се в кухнята на пода да сложим естесвен паркет/светъл буков например/,а не плочки,мислите ли,че ще стой добре и дали е добро решение за кухня?
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: септември 30, 2009, 15:40:48 »

И още един въпрос от мен - иска ми се в кухнята на пода да сложим естесвен паркет/светъл буков например/,а не плочки,мислите ли,че ще стой добре и дали е добро решение за кухня?
аз лично не бих рискувала по няколко причини: винаги може нещо да се счупи или разлее на пода, при естествения паркет това което съм забелязала че много бързо се изтрива лака на ходовите линии, а в кухнята изминаваме стотици километри върху малка площ. но ако харесваш паркета може само пред/около шкафовете да са ти плочки, а другата част от помещението - паркет.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: септември 30, 2009, 15:47:27 »

lady_in_love, ако държите да изглежда като паркет подовото покритие - мога да ти дам една идея. Можете да сложите гранитогрес, който имитира паркет като "десен" - хем ще е здраво, хем ще изглежда както искате. Има го в доста нюанси, така че няма да ви е трудно да харесате цвят.
Иначе, и аз мисля като Ечи - не бих рискувала с паркет там, където постоянно има опасност да се разлее нещо  good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: септември 30, 2009, 15:51:36 »

Още една причина да не си сложите паркет.Ако не дай си Боже някоя тръба се спука нали се сещате какво ще стане в кухнята.Ще си имате естествена пързалка т.е. паркета ще се надуе Wink По добре да не се рискува лично мнение.А и Бубка е права има толкова много покрития имитиращи паркет може да стане много красиво.
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: септември 30, 2009, 16:02:05 »

Благодаря ви много за мненията момичета,всъщност когато говорихме с майстора говорихме за вариант под самата кухня да са плочки,а в средата да е паркет,точно заради това,което казва Магито,че не дай си боже нещо да стане трябва да махаш иначе цялата кухня,а ако е така се маха само в средата паркета.Незнам защо,но напоследък на мен нещо не ми се нравят плочките и затова търся друг вариант,сега ще разгледам и предложението на Бубка за гранитогреса,може пък там да си харесам нещо.А й другата причина поради която исках паркет е,че в хола сме с естествен паркет,а сега нали кухнята и хола ще станат едно голямо помещение,разделено само с голям свод и затова си мисля,че повече ще се връзва и в кухнята да е паркет. *crazy*Ама знам ли аз,лошото при мен е май,че аз много държа да е красиво и да се връзва с всичко,ама май не винаги гледам да е най-практичното blush,въпреки,че нашия майстор ме уверява,че няма да има проблем,ако го пазя естесвено,а пък и милото и той много държи на този пуст паркет.
« Последна редакция: септември 30, 2009, 16:11:46 от lady_in_love » Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: септември 30, 2009, 16:10:34 »

Аз май съм единствената с паркет в кухнята, затова да споделя. Доволна съм, нямам никакви оплаквания. За 2 години и половина нищо му няма на паркета, изпускала съм, разливала съм, не се подул или наранил. Нашият паркет е много мек, само да спомена. Тъй като е много добре запечатан, от капки вода нищо не му става, аз го мия с мокър парцал. А в кухнята като места от мивката в миалната машина редовно има вода на пода, но аз бърша след това, няма никакви петна или подути места.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: септември 30, 2009, 16:15:34 »

Апартамента ни е целия в паркет, изливана е вода, даже е гасена цигара в него, нищо му няма smile
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: септември 30, 2009, 16:57:15 »

Здравейте... и аз да се изкажа Wink blum По въпроса за лъскавите плоскости за кухни, нашата е с такива и не мога да се оплача. Да, получават се петна от пръсти, но лесно се почистват и не е чак толкова натрапчиво pardon Освен това нашата кухня е в цвят зелен хамелеон, със златист отенък. И в зависимост от коя страна гледаш към шкафовете цвета е различен. Снимки има в галерията. Иначе пода ни е от ламиниран паркет. Няма проблем с мокренето. Все пак в кухнята ми е пералнята, миялната и мивката. Няколко капки няма да са проблем според мен и по естествения паркет. Само дето и аз съм на мнение, че той е "по-мек" и много бързо ще му се изтърка лаковото покритие в кухнята..Но все пак изборът си е ваш, разбира се  Wink pardon Що се отнася до това "ако се спука тръба или стане нещо друго.." ами то това си е божа работа. Вярно е, че ако имаш плочки, само ще забършеш и ще е ок всичко, но чак толкова..Все пак до колкото зависи от теб ти ще пазиш да няма инциденти в кухнята ти Wink
Lady_in_love чакаме с нетърпение да се похвалиш като монтират кухнята ти! Wink give_rose
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: септември 30, 2009, 17:20:52 »

Е момичета сега ме обнадеждихте,значи няма да съм единствена с паркет в кухнята,ако накрая останем с това решение. yahoo

hoty мила и аз нямам търпение да дойде този момент,обаче за съжаление няма да е толкова скоро,снощи поръчахме кухнята,обаче тепърва трябва да бутаме стената между кухнята и хола,да зазидаме вратата на кухнята,която е от към салона,да се направи свод,да шпакловаме,да боядисваме,да циклим паркет в хола,да сложим нов в кухнята,да се лакира и накрая да се монтира кухнята.Много време ми се вижда,че има до тогава,но се надявам за около месец да успеем да направим всичко и естествено и кухнята да е готова. good

Да ви питам сега и нещо друго,аз днес ви засипах с въпроси,направо срам ме хваща blush.Има ли някой от вас уреди на Hotpoint Ariston и ако има,разбира се доволни ли сте от тях.Защото аз си харесах хладилник,фурна и плот на тази марка и се чудя дали да ги взимаме или да гледам още.Общо взето искам уредите ми да черни,ако може да ми препоръчате нещо изпитано от вас ще бъда много щастлива.Благодаря ви предварително! give_rose
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: октомври 05, 2009, 00:18:40 »

Чета чета и аз съм с лак но горните шкафове, все още не мога да кажа нищо тъй като не е в експлоатация готовата ми кухня, чакаме тия пустити партиди за ток, не се знае кота ще станат  sad
Но определено петна от пръсти ще има, няма начин, но да е надяваче че лесно ще се чисти.
lady_in_love с паркет наистина ще е хубаво, но както са те посъветвали момичетата, около самата кухня може да си сложиш, плочки (ние сме така) а останалата част с паркет (ние сме с ламинат).

Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines