Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 08:10:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кухнята !!!!! част 2  (Прочетена 331604 пъти)
 
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #105 -: февруари 10, 2009, 18:22:28 »

Искам да поздравя само Катя!Много хубава кухна!Интересното е,é и аз имам планове за почти същата кухниúа,защото холната ни секция е венге и ванилия! smile smile smile smile smile smile good
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #106 -: февруари 20, 2009, 11:29:23 »

Момичета и аз като вас съм на тази вълна, но искам да питам вече минали през "този ад"   angry , за 7 линейни метра кухня /долни + горни шкафове/ и един барплот около 1,20м колко горе долу е нормалната сума с която ще ме зарадват? КАто съм се насочила към по-малко механизми. Знам че цената зависи и от плоскостта затова и ето на какво съм се спряла - незнам какво е точно но ми харесва профила и е гланцирано tease
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: февруари 21, 2009, 19:20:43 »

Майче да ти кажа цените много варират ама поне 2-3000лв си приготви.Зависи къде ще я правиш.Може и много повече.Едни приятели за такава им казаха 5000лв.
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: февруари 21, 2009, 20:59:10 »

Майче, Gucci те е ориентирала в цените горе -долу. Само да допълня, че това ми прилича на МДФ гланц лак, но ние като правихме нашата кухня 2007-ма, ни казаха, че този материал е малко по-скъп от чистия МДФ, но е по-нетраен - образуват се шупли особено около фурната (от ударната вълна на парата когато готвиш)! Питай и за това! good
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #109 -: февруари 22, 2009, 09:11:53 »

Благодаря за отговорите милички!
Аз разбрах че това е постформинг /нямало кантове а седи леко заоблено/. Аз не искам МДФ лак защото ми седи прекалено лъскаво и малко по-трудно за поддържане...А това има само лек гланц...Идеята ми е корпуса да е ПДЧ , а само лицето да е постформинг ...за по-тънко уж tease...
Но ако ми изкочи майстора с някоя голяма сума....може да си останем само на ПДЧ

Тези дни ще кача нашия проект и ще чакам съвети и предложения от вас Girl_hide

gucci имам въпросче към теб smile Спряла съм се на аспиратор като вашия..по-точно марката...Според теб много ли е шумен? Къде във варна може да се намери ?
« Последна редакция: февруари 22, 2009, 12:03:22 от Мая » Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: февруари 22, 2009, 11:47:38 »

Мая, постформинга е заоблен само отстрани, а от долу и отгоре се кантира. едно време имаше алуминиеви кантове за посформинг, но вече не съм ги срещала. така че се кантира отдолу и отгоре според твоята височина на шкафа.
МДФа може да се боядисва с боя и да стои гланц, а може и да стои сатен без много блясък. това зависи от компонентите на боята.
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: февруари 22, 2009, 12:45:56 »

Благодаря за отговорите милички!
Аз разбрах че това е постформинг /нямало кантове а седи леко заоблено/. Аз не искам МДФ лак защото ми седи прекалено лъскаво и малко по-трудно за поддържане...А това има само лек гланц...Идеята ми е корпуса да е ПДЧ , а само лицето да е постформинг ...за по-тънко уж tease...
Здрасти Майче,
чак сега видях каква примерна снимка си публикувала. Много е хубав модела, на който си се спряла smile Подобен беше модела на кухнята на сестра ми (без вграден хладилник и прозрачното шкафче до барплота) доколокото си спомням струваше 2500 с монтажа, но лицето не е постформинг. Нашата кухня е с лице постформинг и гръб пдч и съм много доволна! четох някъде из мненията, че се надувал на шупли около печката - не е вярно - точно над котлоните имам аспиратор, който е вграден в шкаф с вратичка постформинг - нищо и няма! smile Постформингът е заоблен само отстрани, а отгоре и отдолу се кантва и можеш да си избереш кант, който да се съчетава с цвета на корпуса smile
На мен лично наи-много ми харесва постформинг - много стилно и свежо стои! Пусках снимки на нашата кухня в началото на темичката, можеш да я видиш smile
Късмет и успех в избора на модел и фирма, която ще го прави! smile
И после да пуснеш снимки, ей! Wink
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #112 -: февруари 22, 2009, 17:50:21 »

Мерси много...точно днеска се върнах назад в темата и видях, че и твоята кухня е с постформинг good и е можело направо теб да питам....
А вашата кухня колко ви излезе?

"На мен лично наи-много ми харесва постформинг - много стилно и свежо стои!" - и аз така мисля good...Относно канта....не ме притеснява че не е заоблен отгоре и отдолу....Само да видим дали ще напаснем да са еднакви цветовете...че ми се иска да е един цвят кухнята /вратички и корпус/...Още съм на вълна проект...Тези дни трябва да го направя окончателно и вече да видим колко ще ни иска майстора huhhuh.gif
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: февруари 23, 2009, 12:53:51 »

Здравейте и от мен!
Мая, кухнята на която си се спряла е супер.Мисля че може и 5000 да ти поискат.Важен е материалът от който е изработена и механизмите.Ти казваш че искаш по-малко механизми, да те ще ти смъкнат  от цената, но плоскостите за 7л.м.са доста.Също мога да ти кажа че и за дръжки също доста пари могат да отидат. Аз мога да те посъветвам да отидеш в няколко фирми и да видиш какви оферти ще ти направят.А ако имаш познат дърводелец, ще е най-добре. Ние така направихме нашата и ни струваше на половина от най-ниската цена която ни дадоха в магазин.Успех и да пуснеш снимчици....
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #114 -: февруари 23, 2009, 13:50:57 »

Ами аз 7 лин.метра казвам за горни+ долни общо Girl_hide...Не е голяма кухня.....2ме отдолу /като 60см е пералня/, 2м отгоре, 80см имам ниша /от които 60 е фурната/...аспиратор коминен  и над него няма шкафове,а ще направя нещо като етажерки...
и един барплот около 1,20 - 140 дълъг....
За сега съм се насочила към майстор...и искрено се надявам да ми хареса цената tease Тези дни ще говорим с него ...

Моля ви дайте ми съвет за аспиратор от тип коминен.....помещението около 18кв.м, то и кухня и дн.тракт и ...спалня angry....ТРябва ми нещо хем мощно хем да не е шумно като трактор pardon
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: февруари 23, 2009, 14:35:46 »

Майче, нашият аспиратор е 900 m3/h .и е много мощен.Евролукс е марката и е за вграждане модел Модел: MAXIMA PRO
Лично аз я чух за първи път, но сме много доволни. Всякаква миризма поема и в помещеншето въобще не се усеща че е готвено нещо. Препоръчвам го ще останате доволни. good
Ето ако искаш да видиш повече подробности.
http://www.vetobg.com/Aspiratori/page_1/id_302
« Последна редакция: февруари 23, 2009, 14:50:32 от katya_79 » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: февруари 23, 2009, 19:00:23 »

Ако не е късно да кажа за аспиратора-Майче не е много шумен и дърпа доста добре.На Eurolux  като марка и сме доволни-има две степени и осветление.Може да се слагат различни филтри.Почти във всеки мебелен магазин ги има тези аспиратори-по поръчка са .Ни е нашия го взехме от Аспарухово мога да ти напиша адреса.Там откъдето го взехме имат магазини и на центъра.Дано да съм ти била полезна.Двумоторен е .


Майче мога да ти дам три четири телефона на фирми за кухни.Има едни които работят много добре и на много добри цени но имат доста клиенти и се чака.Нашите кумове цялото им обзавеждане е от тях.Ни е сега ще поръчваме при тях секция и портманто.Ако имаш два месеца за чакане нямаш проблем и за около 2000 лева ще ти я направят.Работят с материали по избор на клиента.
« Последна редакция: февруари 23, 2009, 19:02:32 от gucci » Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #117 -: февруари 24, 2009, 09:00:34 »

katya_79мерси,
 gucci мерси за инфото...да ако може да ми дадеш адреса на магазина за аспиратора, и на тази фирма за кунята. Но аз бях останала с впечатление че сте взели ФАБЕР...май пак не съм прочела правилно....Аз вече незнам малко ли са или много 2 месеца.....Мн ни забавиха А15, а трябваше за коледа да го има вече....Плановете ми бяха април да сме готови и да се нанасяме...НОоооо вече почнах да губя надежда cray  А имаме да правим преустройства /смяна на врата - посока на отваряне и зидане на стена/, но строителя не дава да правим нищо до А15 diablo.....Оплаках ви са laugh
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: февруари 24, 2009, 10:27:26 »

Майче, кухнята която си показала много ми харесва.
И аз съм на тази вълна и колкото до цената наистина при дърводелец може би ще ти излезе по-евтино, ние също правихме проекти в няколко фирми, но там където беше доста по-евтино (1000лв разлика) хич не ни хареса и самите материали не ми допаднаха, така че всичко си е до лична преценка и разбира се средствата angry 
 Offtopic Колкото до А15 ние още нямаме cray, но гътахме стена и изграждахме друга, но това са вътрешни, нямаше никакъв проблем. До колкото знам по външната фасада нищо не трябва да се пипа, а и едната външна врата трябва да махаме, но май пак не може до този А15 shok cray
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #119 -: февруари 24, 2009, 10:49:34 »

[ Offtopic Колкото до А15 ние още нямаме cray, но гътахме стена и изграждахме друга, но това са вътрешни, нямаше никакъв проблем. До колкото знам по външната фасада нищо не трябва да се пипа, а и едната външна врата трябва да махаме, но май пак не може до този А15 shok cray

Ами за вътрешните промени трябвало да си платим 100лв на кв.м. за смяна на проекта angry, а за вратата да...трябва А15...а майстора не иска да слага теракота докато не я обърнем pardon

Nia   колко са ви дълбоки долните шкафове?
« Последна редакция: февруари 24, 2009, 10:54:12 от Мая » Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines