Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:30:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тенденциите при обзавеждането на дома – 2007 година  (Прочетена 227951 пъти)
 
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« -: февруари 06, 2007, 21:20:49 »

Искам да попитам,някоя от вас има ли такива  щори в дома си?Лесно ли се почистват?Харесала съм си вертикални  за спалнята,цвят праскова,направо са разкош!А за кухнята мисля да сложа римски.Ако някой има снимки може да прати някоя друга.Aз съм си харесала това:
« Последна редакция: март 15, 2007, 14:10:22 от Bulechka_TS » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 06, 2007, 22:12:08 »

Аз нямам такива щори в дома си, заложила съм на красивите и стилни пердета и завеси, много ми харесват, придават повече уют и топлина в помещението! girl_in_love

Щорите ми стоят все едно съм в офис! nea

А и доколкото знам и имам опит тези специално (на снимката) събират лесно и много прах, а се почистват трудно!!! nea
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 07, 2007, 13:05:17 »

тези вертикалните и на мен ми изглеждат като за офис.знам че събират много прах но спотходяща четка например на Pronto(ного с адобри) лесно ще се почистват.
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #3 -: февруари 07, 2007, 16:27:33 »

Ние мислим да сложим такива щори в новия ни апартамент.Имам приятелка която ги продава и казва че се перат лесно.А и кумовете ни имат от 10 години и са супер доволни.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 07, 2007, 16:42:43 »

Ние мислим да сложим такива щори в новия ни апартамент.Имам приятелка която ги продава и казва че се перат лесно.А и кумовете ни имат от 10 години и са супер доволни.
Много лесно се чистят,няма проблем!На мен ми се виждат по-практични даже.А и много лесно можеш да си коригираш светлината.Мисля че са идеални за дневна и хол!
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #5 -: февруари 07, 2007, 17:06:29 »

За тези нищо не знам, но аз харесвам едни други-материята е като на тези, но са цели и лягат върху прозореца, за регулиране се дърпат нагоре или надолу (навиващи). Някой знае ли дали са практични и колко струват горе долу? Половинката пък иска хоризонтални, от тия с малките метални пластинки, аз много не ги харесвам, но той ме убеждава, че били практични и евтини, вие как мислите?
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #6 -: февруари 07, 2007, 17:12:27 »

За тези нищо не знам, но аз харесвам едни други-материята е като на тези, но са цели и лягат върху прозореца, за регулиране се дърпат нагоре или надолу (навиващи). Някой знае ли дали са практични и колко струват горе долу? Половинката пък иска хоризонтални, от тия с малките метални пластинки, аз много не ги харесвам, но той ме убеждава, че били практични и евтини, вие как мислите?
Ако става въпрос за алуминиевите, да,сега имаме такива в апартамента и в офиса.Събират доста прах но са много удобни и лесно се почистват.Тях ги мия под душа със слушалката изцеждам и закачам отново good
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 07, 2007, 17:17:55 »

Дени, доста евтино решение са определено.
Малко пропускат светлина в ъглите, но ако това не ви пречи. Но на отварящите се прозорци и врати са проблем, ако не ги захванете за самите рамки със скоби.

За тия вертикалните щори, вярно е че е като офис. Но пък скриват перфектно прозорците, ако дограмата не е нова е добър вариант.
Пропускат по-вече светлина, дори и като са затворени. На работа има такива - испански, имат нещо специално в тях, като ги освети слънцето и стаята грейва в светлина (понякога това е малко е да се каже дразнещо pardon). Иначе не събират повече прах от едни пердета например.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 11, 2007, 20:52:58 »

Ретро-блясък с щрих на свежест от природата.В началото на Новата година вземаме решения за различни аспекти на живота си, но често един от тях остава пренебрегнат – нашият дом. Да се завръщаме обаче в дом, който изразява нашето светоусещане и вкусове и в който се чувстваме комфортно, е от ключово значение за емоционалното ни състояние и усещане за хармония в живота.
Предлагаме ви виждането на някои специалисти по интериорен дизайн за това, как трябва да изглежда домът на 2007 година.
Носителите на международна награда за вътрешен дизайн Гейл Тейлор и Карен Хоуъс от Великобритания твърдят, че съвременният дом трябва да последва модната страст по сивият цвят. Те казват: “Сивото – от съвсем бледо до много тъмно, раирано или “дюс” е новото черно!”
Като други силни цветове на 2007 те препоръчват морско синьо, бледо синьо и пастелно розово. Мебелировката, според Тейлор и Хоуъс, е класическа, лъскава, като например столове Луис ХV, тапицирани в лъскаво червено със сиви райета.
Двамата дизайнери съветват също да допуснете “дивата природа” в обзавеждането на дома. Кожи от животни, кожена дамаска или такава, наподобяваща украсата по кожата на животните, е също един много актуален акцент.
Според дизайнерката Джоана Ууд, която работи с доста известни личности, през тази година бялото, сребърното и всички нюанси на сивото са особено актуални. “Ние използваме много успешно сребърен цвят в нашите проекти – тапети-металик, сребърни материи за тапицерия, сребърни мебели и аксесоари, като огледала, например.”
Друга дизайнерка – от Оксфорд Стрийт в Лондон – предлага естествените цветове като “глътка свеж въздух след богатите, наситени тонове на зимата.”
Лондонската дизайнерка казва още: “Зеленото носи послание за живата природа и растежа и е идеален избор за освежаване на дома през пролетта.” Тя съветва да бъдат използвани зелени акценти в интериора, като например възглавнички и постелки за под, като същевременно предлага и по-авангардно решение за пролетен ефект в дома - оцветяване на стените в бледо лимонено или тревно зелено.
Според друга дизайнерка от острова, през 2007-ма бежовото трябва да се забрави като възможност в интериора на дома. Според нея палитрата на сезона е много по-разнообразна и силна – шокиращо розово, изумрудено зелено и наситено жълто. Пак според нея, старомодните мебели, добре лакирани и полирани до блясък, ще бъдат истинско бижу в дома.
Ретро-тенденция, но със щрих на свежест, изглежда е обобщението за модата във вътрешния дизайн на дома през тази година. Това важи не само за помещенията, където се събира цялото семейство, но и за спалните. Ретро-блясък, сатенено-лъскав лукс, свежест и изисканост – това е модата на 2007. Как ще я вкарате в дома си – зависи от вашата креативност, усет и разбира се – платежоспособност.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 11, 2007, 21:05:47 »

Цитат
че съвременният дом трябва да последва модната страст по сивият цвят. Те казват: “Сивото – от съвсем бледо до много тъмно, раирано или “дюс” е новото черно!”
Като други силни цветове на 2007 те препоръчват морско синьо, бледо синьо
Любимо,любимо,любимо.Обожавам тези цветове! dance yahoo dance
Цитат
през 2007-ма бежовото трябва да се забрави като възможност в интериора на дома.
Мразя бежовото,много ми е старческо такова незнам и някакво скучно такова.
Цитат
Пак според нея, старомодните мебели, добре лакирани и полирани до блясък, ще бъдат истинско бижу в дома.
Нещо не си падам по ретро мебелите!И милото също *YAHOO*Така че ще забравим за тях.Иначе сега започвам да събирам идеи за обзавеждане на къща.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 11, 2007, 21:11:05 »

Цитат
Иначе сега започвам да събирам идеи за обзавеждане на къща.

Ооооо, честито!!! Значи точно навреме публикувам тази статия и както виждам ти е полена!!! girl_wink
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 11, 2007, 21:13:16 »

На мен пък сивото изобщо, ама изобщо неми харесва за цвят в дома ми!!! nea Много ми е подтискащо, едно такова депресиращо и някакси захлупващо, а и намалява обема!!! nea

 girl_in_love Ние сме си решили дома в бяло, канела и оранж, а банята в бяло, синьо (няколко нюанса) и леееко бежово girl_in_love
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 11, 2007, 21:14:01 »

Цитат
Иначе сега започвам да събирам идеи за обзавеждане на къща.

Ооооо, честито!!! Значи точно навреме публикувам тази статия и както виждам ти е полена!!! girl_wink
Не още нямаме къща.Но се приентирам във всичко ,а и чакам милото да си дойде.Не е честно да я избирам без него.Но имам голяма дилема,за която ще направя всъщност друга тема.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #13 -: февруари 12, 2007, 02:13:28 »

И аз напоследък съм на тема обзавеждане. След като изкупих всички списания на тема сватба, сега е ред на обзавеждането на дома. Миналата седмица подписахме последните документи за апартамента ни и сега се опитвам да обзаведа всичко преди сватбата. Килимът ни е в светло бежаво- затова съм се спряла на бежаво-кафевите цветове и синьото.Това е част от кухнята ни:


* kitchen.JPG (15.81 KB, 460x306 - видяно 904 пъти.)
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 12, 2007, 12:28:53 »

Много хубава кухня, didibaby!!! Bravo
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines