Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 21:38:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани!  (Прочетена 182101 пъти)
 
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #285 -: септември 29, 2010, 13:17:24 »

Ами Веси аз доколкото знам, за да стане като бонзай трябва да е в по плитка саксийка, за да не стане с голяма коренова система. Стискам палци да го отгледате лимончето good
И аз много ги обичам фурмите и ще пробвам girl_wink
госпожица аз от баба ми , която беше голяма цветарка знам, че много трудно се гледат коледни звезди. Успех с лилиума good
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: октомври 11, 2010, 11:48:09 »

Нинка и аз имам същия проблем с палмичката ми. Незнам как да я оправя Girl_hide
Веси една от учителките ни в курса има много палмички от фурми. След като издем фурмите, слагат се по 2-3 костилки в кофичка от кисело мляко. Поливат се и се покриват с найлон. След 40 дни се отвиват и където е поникнало растение - ще има палма. Тази година ще се пробвам и после ще докладвам girl_wink А какво става с лимончето и сливата?

А като се завият с найлона и 40 дни не ги отвивам, така ли? Поливам и чакам 40 дни. Мисля да се пробвам
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: октомври 11, 2010, 12:08:35 »

Аз прочетох за лилиума, че така и така се скривал за зимата не е само в мен проблема, ще си ги гледкам тези стръкчета дето ми останаха докато не се скрият и после ще си купя една коледна звезда, за да си имам зелено и през зимата, дано се гледа по-лесно от пустия му лилиум.
След като листата се махнат можеш да разровиш луковицата и да отделиш бебетата . Така ще имаш още нови лилиуми ! Това важи за повечето луковични цветя . Съжалявам ,че така се намесвам в темата ,но и аз се захванах с цветарство от скоро и да видим до къде ще я докарам . Ако някой гледа рози в градина да сподели опита си ,ако може .
« Последна редакция: октомври 11, 2010, 12:10:07 от NINA STYLE » Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: октомври 11, 2010, 12:36:06 »

Момичета искам да попитам някой от вас има ли орхидея, милото ми беше подарил за първия ни Свети Валентин една ,тогава беше цъфнала ,после е пресях защото и беше малка саксията и не е цъфнала повече ,каква може да е причината според вас.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #289 -: октомври 11, 2010, 13:05:48 »

Вчера ми подариха една и направо се чудя как ще я гледам  girl_impossible

Не мога да ти помогна сьс сьвет, но знам, че са адски чувствителни. Моята приятелка има няколко и чака кьм 5 години преди да й цьфнат за втори пьт.

Тьрси в нета и ако откриеш нещо свиркай  good
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: октомври 11, 2010, 13:08:20 »

Ами аз знам че задължително трябва да са в прозрачни саксии, да не е на пряка слънчева светлина , но май защото пръста ми е от обикновената , а трябва да има вътре някъкви други работи ,че сега ги и забравих как се казва точно и от това ще е ама се консултирам преди да реша да я пресея в друга пръст.
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: октомври 11, 2010, 14:40:42 »

plamak_ аз имам една орхидея и моята незнам защо ама не ми е правила проблем никога...може би защото не съм я присаждала...стои си в оригиналната прозрачна саксия и няма обикновенна пръс, само от тези,които ти наричаш "други работи" smile (и аз не се сещам как се казваше в момента)
та..моята цъфти всяка година и то по много цветове....
поливам я на течаща вода в мивката т.е. вода не се задържа в чинийката на саксията....незнам може и в това да се крие разковничето... give_rose


Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #292 -: октомври 11, 2010, 14:42:02 »

Колко често я поливаш? На каква светлина е? Слагаш ли тор ?
 blush blush blush
 give_rose give_rose
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: октомври 11, 2010, 14:58:46 »

ами поливам я на 3 дни...(малко едно към гьотере), а стои до прозореца... pardon не е на пряка слънчева светлина защото пердето ми е пред нея...но пак е сравнително на светло...
да ви разкажа интересна случка..миналата коледа точно беше изкарала нови листа..и ново стъбло...с пъпки...и баща ми да вземе да я събори и се счупи.. cray много би беше гадно, защото си мислех, че ще я чакам 1 година...а тя явно и дойде силата и пусна ново стъбло с 17 пъпки...и цяло лято цъфтяха...  yahoo
« Последна редакция: октомври 11, 2010, 15:30:20 от toni8301 » Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: октомври 11, 2010, 15:00:44 »

Моята стигна до там че пусна стъбло имаше пъпки ,но изсъхнаха вместо да цъфнат.
Явно я гледаш по добре от мен  Bravo
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: октомври 11, 2010, 16:28:45 »

Моята стигна до там че пусна стъбло имаше пъпки ,но изсъхнаха вместо да цъфнат.
Явно я гледаш по добре от мен  Bravo


май е до късмет..ако знаеш що цветя съм уморила в нас...  NO
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: октомври 11, 2010, 17:26:23 »

За орхидеята има течен тор за цъфтеж и подхранване . Има го в  големите магазини . Ето и малко съмети - http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:12zHJpWR3mQJ:zadoma.com/index.php%3FAPP_ACTION%3DARTICLE_READ%26ARTICLE_ID%3D280+%D0%BE%D1%82%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5+%D0%BD%D0%B0+%D0%BE%D1%80%D1%85%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D1%8F&cd=1&hl=bg&ct=clnk&gl=bg&client=firefox-a
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: октомври 11, 2010, 18:26:27 »

И аз имам две орхидеи но са мисля два различни вида. Едната ми я  подариха преди 2 години колегите от работата за РД. Е тази орхидея едвам не е уморих миналото лято - изъхнаха и листата и за сега не е цъфтяла. Другата ми я подариха миналата година за сватбата и съптветно тази година пак по същото време цъфна и имаше толкова цветове, че се чудих дали няма да и се пречупят стеблата.

Двете ги гледам еднакво на един и същ прозорец са със западно изложение. Знам, че трябва да се поливат, когато им посивеят корените, които се виждат в саксията. То като я полееш на течаща вода и те позеленяват. Не я преполивайте, че може да загният корените, а има вероятност и като са ви я подарили да е била със загнити корени и за това да имате проблеми. Внимавайте като поливате да не се задържа вода там, където са листата или ако има вода я обирайте с памуче. Моите ги торя лятото,а зимата да ви кажа по-рядко ги поливам, че в нас не е много жега. Обичат лятото с памук да им се мокрят леко листат за освежаване. Относно пръста има специална за орхидеи, която е една такава като кори и задължително мисля трябва да се глеа в такава. Другата обикновената не им позолява да дишат корените пък и мисля не е подходяща от към минерали мисля.
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: октомври 12, 2010, 10:02:43 »

 DANCE сложих костилките от фурмичките в кофичка и сега ще чакам, дано станат. Сега чета в един форум, че е до късмет, едно момиче ги е посадила зимата и си има без проблеми. Та като поникне ще показвам
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #299 -: октомври 12, 2010, 10:11:07 »

Веси късно видях, че си питала за поливането girl_wink
Доколкото знам се полива при засаждането и след това 40 дни покой smile
Чакам да кажеш как се развива girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines