Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 06:38:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бележка от психодиспансер!!!! част 2  (Прочетена 50375 пъти)
 
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: май 30, 2013, 11:07:27 »

Днес звънях в ритуална зала варна и ми казаха че искат от пулмолог печат ( против туберколоза ) или от тупдиспансера+ от психодиспансера+ васерман и заключение.
Активен
Bride
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 529



« Отговор #46 -: юни 28, 2013, 07:45:02 »

Има ли някой от Русе да препоръча частна клиника за медицински и дали работи в събота.
Бележката от психодиспансера по местоживеене ли? Аз съм от Бургас и няма да се прибирам преди сватбата, вс трябава да свърша в Русе. Дали ще може някой друг да ми вземе от Бургас ако се налага и колко време преди сватбата трябва да е най-рано?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #47 -: юни 28, 2013, 07:48:41 »

Bride обади се в ритуалната зала да ги питаш за бележката. аз като се обадих ми казаха че не е задължително да е от психодсипансера, може и от невролог. така че напълно възможно е ако отидеш в някоя частна клиника да завършиш цялата работа на едно място. но понеже знам че има много разминавания във всяка ритуална зала за тая бележка най-добре е да се попита. ние в софия ходихме само при един лекар и там си направихме всички иследвания и ни даде и за психото също не сме ходили до личните smile
Активен
Bride
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 529



« Отговор #48 -: юни 28, 2013, 10:46:56 »

Мерси мн за инфото. Ще звънна, вече сйм звъняла там ще ми се зарадват    pleasantry
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юни 30, 2013, 19:36:32 »

брайд,то не е бележка от психото,аз преди 2 дни ги правих тези изследвания,те са 2 печата от психото,че си психично здрава,попълваш си паспортните данни,в бележката за граждански брак(купуват се по 2 бланки за 2мата) и ти бият 2 печата,после отивате в транспортна болница и там пак бият печати,на един от двамата ще му вземат кръв от пръста за сифилис,само това са изследванията,основно е биене на печати...мисля,че ако обясниш на гишето в психото,че си от друг град,а сватбата ще е в русе и тн би трябвало да ти влязат в положение...ще сменяш ли адреса с русенски?
Активен
Bride
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 529



« Отговор #50 -: юни 30, 2013, 20:38:27 »

Не, Петя, няма да сменям. Аз ще звънна в психото да питам. Значи аз тия декларации ги пратих по пощата, отметна ти са. Отиваш в транспортна и там обикаляш по кабинетите ли? За колко време се прави?
аз пристигам в петък и искам или в събота да си го направя това мединското в частна, или в понеделник в транспортна.

А тези печати на бележките от общината ли ги бият, или си е отделна бележка за медицинското (малко тъп въпрос  Girl_hide)?

Може ли да ми кажеш точно какви документи за брак са необходими.

Мерси  give_rose
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юли 01, 2013, 19:01:58 »

купуваш бланките от книжарницата 4 броя,2 за теб 2 за мъжа ти,попълвате личните данни-3 имена,егн,адрес,от психото бият 2 печата,отивате в транспортна на регистратура плащате 36 лева за 2мата и минавате 4 кабинета,те ви казват по какъв ред се минават и всеки кабинет през който минене бият печати и след като ви бият печати и от 4те кабинета носите медицинските в общината в стая 122,и плащате...психото мисля че работи от 7и30,транспортна мисля че беше от 8,за 1 час работа е,в събота и неделя транспортна и психото май не работят
Активен
Bride
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 529



« Отговор #52 -: юли 01, 2013, 19:38:35 »

Мерси, щом е за един час, ще отидем ако трябва рано и ще стане. Просто ще си купя по-рано молбите от книжарницата. Мерси много, Пете give_rose
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юли 01, 2013, 19:44:25 »

брайд по 5 стотинки е бланката,може и във вас да си попълните имената,егн,адреси,месторабота,в психото нищо не плащате
Активен
Bride
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 529



« Отговор #54 -: юли 01, 2013, 19:48:21 »

Петя, камък ми падна от сърцето с тия медицински, мерси много  give_rose А наистина ли се взема кръв само на единия от пръста? На мойте приятелки от вените им вземаха.
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юли 01, 2013, 19:58:30 »

когато отидохме пред кабинета,сестрата каза "кой от двамата ще дава кръв,вземаме от пръста,нас не ни бъркаше на кого ще вземат и тя каза,хайде младоженецо сядай да ти вземем кръв smile
Активен
Bride
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 529



« Отговор #56 -: юли 01, 2013, 20:02:13 »

Хахха при нас аз ще изгоря, младоженеца го е страх от игли  blum Понеже се настои да дава кръв и ми вика да не му давам напразни надежди, че няма да дава  Wink
А какви др документи ни трябват за брака?
Активен
ledenatakralica
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: юли 19, 2013, 05:54:22 »

Здравейте, момичета! Може ли някоя дама от Варна да ми каже от кой медицински център могат да ми попълнят медицинските, без  да се минава през всичките кабинети и колко струва за двамата.Благодаря Ви!
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: август 21, 2013, 12:23:44 »

Здравейте, не знам дали това е темата, но не намерих за всички документи общо. За София става въпрос. Значи за да се сключи брака трябва да се носят личните карти на двамата, медицинско (със или без бележка от психодиспансера) и платената такса. Нещо друго трябва ли да има? Свидетелство за съдимост или някакви други чудеса. Днес по друг повод бяхме в психодиспансера за бележки и ни казаха, че тези за брак са по 30 лв. Може ли в онзи медициснки център на Пиротска 10 да се извади всичко необходимо или трябва и през личната лекарка да се ходи?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #59 -: август 21, 2013, 12:26:55 »

иди си на Пиротска направо въобще не го мисли, в 09:00 отваря, не ти трябва нищо, даже не купувай от книжарницата бланките той си ги попълва на негова бланка , не ти трябва ни до псходиспансер да ходиш, 20 лева на човек е, на 100% съм сигурна сватбата ние беше преди 2 месеца smile. за ритуалната попълнете декалрациите, не забравяайте да напишете ЕГН на кумовете и трите имена на гърба, медицинските и личните карти с вас. това е  Wink
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines