Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 16:32:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 333115 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #975 -: януари 19, 2008, 16:05:17 »

Хей момичета аз за свекървите в настоящият момент не мога да кажа почти нищо,понеже нямам такава за добро или зло,но мога да споделя как изглеждат нещата от една друга гледна точка:

Та става въпрос за майка ми,която е свекърва и тъща.Нали ми е майка лошо за нея не мога да кажа.Много е добросъвестна ,отзивчива и т.н.Нещата стоят по следният начин.Снахата живее в къщи,мама гледа малката-на 3 год е.Постоянно обаче снахата нещо не одобрява.Ето пресен пример от преди 5 минути.Сиропа е на парното- тя казва много е топъл,как можа да го сложиш там-на майка ми.След това намира сиропа в хладилника - сиропа е много студен кой е тоя дето го е сложил там.100 % цитат на думите.Намира недостаъци от рода:"Шала на малката не е слоен по точно определеният от нея начин".Не разрешава на детето да пуе вода когато се храни или повече отколкото тя е определила на ден и ако някой друг й даде,защото малката си иска ни прави луди от мърморене.
В нейната стая е забрабено да се влиза ,а тя решава да мине през нашата и да простира пране точно в единственият ни почивен ден с милото.
Нашите вещи се пипат и тезии на майка ми,а нейните -не.Ако пипнем нещо нейно - голямо сърдене пада.
Аз преди време бях писала за един проблем с петно на блузката ми.Е тогава използвах част от нейнитя Вениш и после подочух мърморене по случката.Аз и майка ми пазаруваме постоянно за вкъщи,а тя не.И когато купим нещо наистина класно и вкусна е първа на масата. и.т. и т.н. Няма смисъл да описвам всичко,защото нямам такава физическа възможност.Вие как мислите дали винаги проблема е във свекървата?

Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #976 -: януари 19, 2008, 16:10:08 »

Ето пресния пример, че не винаги майките на нашите мъже са  diablo. Някой преди време беше казал, че и двете страни трябва да правят компроси, тъй като няма само един виновен. Незнам каква истината, може би тя е някъде там....... smile
Аз момичета очаквам с нетърпение свекърва ми да си дойде, защото ми е домъчняло за нея. Верно,ч е живее извън БГ и може би заради това успявам да се разбирам с нея. А и когато има нещо си й го казвам, не я жаля много.  pardon
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #977 -: януари 19, 2008, 16:18:35 »

Фийбс, може би наистина има неблагодарни и злобни снахи, но го има и момента, че все пак тя ти е майка и си вероятно по-склонна да виждаш недостатъците и лошите постъпки на зълва си отколкото на собствената си майка. Сигурна съм, че и за сестрата на душито само аз съм грешната и лошата, но просто едната страна не бива да прекалява. Всяка страна си има недостатъци, косури и дразнещи околните качества, затова просто трябва да има търпимост и да не се изпада в крайности. За съжаление обаче, когато едната страна прави компромиси, другата страна решава, че щом другия прави компромиси, не е нужно и тя да прави компромиси. Просто когато единия мълчи другия обикновено решава, че може да му се качи на главата. В твоя случай майка ти мълчи и се съобразява и снахата се възползва, но като че ли по-често срещан е обратния вариант (поне по мои наблюдения)  pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #978 -: януари 19, 2008, 16:27:10 »

prin4ipessa съгласна съм ,че може би съм пристрастна,но аз самата се опитвам да казвам на мама да е се обажда където не й е работа и да си трае.Те по принцип си строят къща-брат ми и жена му и това няма да продължи вечно.Но брат ми вече и той започна да се оплаква от нея.Простонямате представа колко апатичен човек е.Няма нещо с което да може да й се угоди освен ако й дадеш пари.Когато й купувам скъпи подаръци на нея и на малката и като давам големи банкноти за сурваки е супер доволна и мазна.Аз не мога да се оплача че се държи с мен зле,но към майка ми има тенденциозно отношение и това го казва и Иван,който все пак е в нейната ситуция /на снахата/.Разликата в отношението към майка ми на нея и на Иван е огромна.Живеем в една къща на равни условия.Даже ние с Иван им помагаме много със средстав,родителите ми също.Само и само да се чувстват добре,но не може да запалиш ел.печка и да излезеш при положение че вкъщи 25 градуса и парното не се спира.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #979 -: януари 19, 2008, 16:40:51 »

момичета четох, четох и много се забавлявах
искам да кажа на някои от вас само едно - радвайте се, че има кой да ви помага и че свекървите ви проявяват загриженост към вас макар и в тяхната си форма на изразяване
няма по-лошо от това да слушате по цял ден оплаквания за болести, сълзи в очите и почти предсмъртни физиономии на сравнително здрав и млад човек, охкания и пъшкания и никакъв интерес към вашето здраве например когато сте бременна в 16 та г.с. и дори не са ви питали ходили ли сте на лекар и какво ще е бебето
има мнооого по-лоши варианти от вашия - повярвайте ми

Мила, съчувствам ти напълно те разбирам!!! И моята е такава, а даже е и бивша акушерка, сина ми вече е на 3 месеца, а тя не го е виждала!!! Да не ту пука, гледай ти и милото ти да сте добре и се пази и заради бебето!!!
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #980 -: януари 19, 2008, 21:02:49 »

Не бях чела тази темичка от няколко дни и днес като започнах да чета постовете не знаех за главата ли да се хвана, да се смея ли или да плача. Особено разказите за мръсотията ме разбиха. Вие всички сте за възхищение, че все още имате сили да ходите в къщите на свекървите си.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #981 -: януари 19, 2008, 21:03:57 »

... Вие всички сте за възхищение, че все още имате сили да ходите в къщите на свекървите си.

Аааа аз не ходя!!! yahoo
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #982 -: януари 19, 2008, 21:11:38 »

... Вие всички сте за възхищение, че все още имате сили да ходите в къщите на свекървите си.

Аааа аз не ходя!!! yahoo

Таничка, а вашият случай ми е много познат. Свекървата на майка ми (т.е. моята баба) ме е виждала 3 пъти в целия си живот. Аз съм била в дома й веднъж. Дори не мога да я нарека "бабо", но за съжаление тя сама си е забъркала кашите, които си сърба и ме съмнява, че ще осъзнае един ден, че никога не е познавала семейството на сина си. И за съжаление, виждам, че твоята свкърва се държи по същия начин.
« Последна редакция: януари 19, 2008, 21:13:14 от didibaby » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #983 -: януари 19, 2008, 21:13:42 »

... Вие всички сте за възхищение, че все още имате сили да ходите в къщите на свекървите си.

Аааа аз не ходя!!! yahoo

Таничка, а вашият случай ми е много познат. Свекървата на майка ми (т.е. моята баба) ме е виждала 3 пъти в целия си живот. Аз съм била в дома й веднъж. Дори не мога да я нарека "бабо", но за съжаление тя сама си е забъркала кашите, които си сърба и ме съмнява, че ще осъзнае един ден, че никога не е познавала семейството на сина си. И за съжаление, виждам, че твоята свкърва се държи по същия начин.

Мдаа, тъжно, но явно така им е добре!!!
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #984 -: януари 20, 2008, 20:12:15 »

Не ми се щеше да пиша това, защотото се отнася за баба ми(майката на баща ми), която е много болна и лекарите не и дават много живот, но наистина ми се иска да споделя каква е усойница. Като прочетете това ще видите че вашите свекърви са истински душици.

Историята(една от хилядите, но много показателна за нейната лошотия) е следната: Когато съм се родила нкой в болницата не успял да ме накара да засуча. Приемала съм храна единствено със спринцовка. Ако усетя че ще е по естествения начин съм затваряла устенца и никакъв шанс. Прибрали сме се с майка ми вкъщи, тогава сме живеели с родителите на баща ми и мъките с храненето продължили. Лекарката казала на майка ми да ме държи 2 дни гладна и като нямам алтернатива ще сазуча. Можете да си представите какви са били тези 2 дни за майка ми, постоянно съм плачела, тя също, аз от глад, тя от безпомощност. В един момент влязла баба ми в стаята и казала на майка ми:"Аз знам какъв е проблема с кърменето, ти просто не искаш да си развалиш бюста за това не я кърмиш". Няма да коментирам това и изказване, защото ще е доста нецензурно....

Имам още много истории, които мога да разкажа за нея, но повярвйте ми не искате да ги знаете. Пожелавам на вас и на себе си никога да не сблъскваме с такава свекърва.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #985 -: януари 21, 2008, 08:34:29 »

Позната история smile За съжаление се отнася за баба ми, която вече не е сред живите. Тя беше много изстрадал човек, сама отгледала синовете си, но не можеше да гледа, че са щастливи синовете й и постянно забъркваше сплетни. Като се оженили родителите ми и тя понеже не от София отишла и казала на баща ми, че майка я е изгонила. А майка ми изобщо дума не й е казала. Баща ми тръгва да се разправя с майка ми и й вдига скандал и в този момент тя съобщава, че се била пошегувала. Какви са тия шеги на младо семейство да правиш не знам. Отделно майка ми предупредила изрично, че на сватбата не иска да я кичат с гердани с пари. Тя се съгласила с триста зора, обаче в крайна сметка на сватбата извадила самодоволно гердана с десетолевките и ги окичила като коледни елхи. ROFL laugh
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #986 -: януари 21, 2008, 08:38:59 »

Аз честно казано няма да се очудя, ако моята свекърва ми каже както по-горе е написано, че нарочно не искам да кърмя. Напълно в нейн стил ще е, ама на мен не ми пука.
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #987 -: януари 21, 2008, 09:41:26 »

Ама че сте се развихрили тука - не мога да смогна да ви изчета blum.

Хайде да започва първа аз да я редя примерно, според моите наблюдения и това, което чета за свекървите ви. На 1-во място безспорният приз получава свекървата на Булечка! Та значи картината е следната:

1. Свекървата на Bulechka  NO
2. Свекървата на kleo и prin4ipessa.  NO
3. Свекитата на ivaiva  NO
4. Свекървата на Мая  NO
5. Свекървата на digita  NO
6. Свекървата на goldi  NO
7. Свекървата на didi_vla1983  NO
8. Свекървата на avva_stz и danieIa - тук не можа да се определи победител.  NO
9. Свекървата на bibsi NO

 funnytooth ROFL ROFL funnytooth Тази класация много ме поласка tease...Малко ни трябва да се преборим за бронзовия медал...Ноооо няма начин скоро да не извършим някое геройство pleasantry с което директно на първото място  да се изстреляме focus
Активен
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #988 -: януари 21, 2008, 09:56:58 »

Ние с мацорана снощи се върнахме от свекитата и да ви разкажа как мина!
В събота трябваше да каним кумовете(тези дето са по традиция).Свекърва ми се подготвила-направила огромна торта,домашни сладки-праскови,питка,петел и ала бала.Един час преди да тръгнем им казах(на свекитата и зълвата в отсъствие на мацорана),че тези хора са ми наложени за кумове и не ги приемам като такива.Нямам нищо против хората,но за мен те ще бъдат част от гостите!Направо онемяха!Не очакваха,че ''малката пикла'' ще си каже каквото иска и мисли!Но всичко мина тихо!Изнесох се в мойта стая докато тръгнем и повече не се повдигна въпроса!Не смееха да ме погледнат в очите!Поканихме си хората(те излязаха много свестни,но са на по 40-друго поколение).Като се прибрахме довърших атаката с изречението,че гостите,които свекърва ми ще кани и които не познавам искам да ги видя и да се запознаем!Щото на сватбата вместо да им казвам ''Добре дошли'' ще трябва да им казвам ''Приятно ми е-Рени''.Отново бяха в шок,но на мен ми олекна.И смятам така да процедирам вече!Няма да ми се качват на главата!Само аз да отстъпвам няма да стане!
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #989 -: януари 21, 2008, 10:38:32 »

Здравей Рени! smile

Защо наложени за кумове? Не си ли ги избирате вие???!
При нас голямо чудене падна, защото аз исках най-добрата ми приятелка да ми е кума както винаги съм си представяла, но тя няма сериозен приятел и трябваше да търсим случаен и става сложно. Затова отсъпих, кумовете са младо, готино сем., но не е като да си с близки хора, с които си знаеш и кътните зъби. Това с наследствените кумове е много неприятно, вероятно и твоя случай е такъв? Защо се се съгласила?

М/у другото тези хапливи забележки от твоя страна само предразполагат да ти отвърнат със същото и ето ти го скандала и обтегнатите отношения. Аз бих пробвала с приятелски диалог (ако е възможно) и чак след това тежката артилерия ...
Активен
Страници: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines