Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 18:41:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 333294 пъти)
 
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #900 -: януари 16, 2008, 13:36:44 »

Уууу, Ивайва, завиждам ти! Girl_hide При нас това не може да стане!  pardon Ако аз се нацупя за нещо, свекървата намира начин да се покаже "добрата" и милото ми пили на главата! Каквото и да прави тая жена, все за добро било! Иде ми на милото някой път да му пусна филма "Свекървище", да види що е то лицемерието, и че то остава скрито за синовете!Ама... война ще стане,ако го направя nea
Ако пък тя по някакъв начин ме засегне пред милото, пак след време започва да ми се обажда, да се загрижва за мен и т.н. И каквото и да правя, в очите на любимия все аз съм лошата..не знам направо как го прави...той никога няма да проумее истинската ситуация! girl_impossible
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #901 -: януари 16, 2008, 13:42:27 »

да мила Авичка, но моите свекита сериозно за изложиха, така, че прошка няма. Назад в темата съм разправяла, да не се повтарям.
Колкото и да ми се иска връщане назад няма и така ми е по-добре, само понякога за милото страдам, че нали все пак са му родители, но те и него много обидиха и продължават:(
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #902 -: януари 16, 2008, 13:45:05 »

ivaiva БЛАЗЕ ТИ!!!!!!!!
avva_stz аз вече се научих да не й обръщам внимание и търпя всичко, и си хващам парцала след нея и т.н.Ама като избухне с някоя простотия като тази снощи и ми идва да я удуша!

Мира моята е абсолютно същата - и аз незнам защо е решила да пълни мивката с боклуци, да не говорим, че ако сготви дори една супа изцапва 3 тенджери, 2 тави и 5 чинии и аз незнам как!И винаги ги мие преди да се приберем (преди като се прибирах стояха неизмити,ама след като синчето й си поговори с нея няколко пъти и като ме видя как се прибирам и почвам да мия щото не търпя, се научи да гимие!)   и всъщност ние се прибираме от работа и няма вода да се изкъпем защото тъкмо ги е измила!А тя по цял ден си стои в къщи!Ама като опре ножа в кокала и "злата снаха" ще се прибере след малко и тогава ги мие!
А ако някой път (случвало се е 2-3 пъти без да лъжа) реши да измете аз трябва да измета след нея, щото все едно нищо не е направила, колкото да я видим с прахосмукачката.И като ме види после да чистя след нея и вика "Ау ама аз не съм видяла!Ами нали не довиждам......". Искам да споделя, че тя наистина не вижда,но не си купува очила!!! ама като й казахме, че искаме да й подарим очила с хубави рамки за Коледа и тя "Ами хубаво, ама......то ще трябва на лекар да ида, на преглед, да ми каже диоптър......ама сега нямам време, може би по-нататък...след нова година......" и така и не й купихме щото аз ли да я заведа на лекар?????? crazy crazy crazy
И сега като ми каже пак "Ама аз нали не виждам.." аз все й повтарям "Ами ние искахме да ти купим очила, ама ти се дърпаш!"
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #903 -: януари 16, 2008, 13:50:39 »

е добре бе Диди - тази жена работи ли? как може по цял ден да си е вкъщи и вместо да помгне с нещо, тя прави точно обратното !!!! smile

Клео вчера не ти ли се обади свекървата? ами само на майка ти?

моята е злато пред вашата !!!!
даже примерно чистенето и е фикс-идея и  ВСЕКИ ДЕН е яхнала прахосмукачката и парцала
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #904 -: януари 16, 2008, 13:56:44 »

обади ми се след свекъра  ;)на майка ми се обадила в 9 сутринта на мен някъде към 6 следобяд май беше ама ми се оправада че цял ден тел ми бил изключен е как е изключен като цял ден ми се обаждант честитят смс пращат познати роднини и приятели  *crazy*не се разправях хич!"ало Мира ч.р.д. каквото искаш да ти се случи през годината цял ден ти беше изключен телефона защо так ане знам както и да е весело прекарване довечера" :!много беше мила
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #905 -: януари 16, 2008, 14:06:03 »

Ами тя е възрастна - към 60 год., счетоводител от вкъщи уж работи в момента за 3-4 фирми.....Ама как работи не ми е ясно - до обяд говори по телефона с приятелки, после може би 1-2 часа пише и после спи 2 часа, че вечер гледа ТВ до 3 часа и винаги си ляга след нас!Жена на нейната възраст! Oh my ...  Oh my ... Oh my ...  Ние дори на дискотека д аходим тя пак след нас ляга!
А за помагането, да не е луда?Като ме види да чистя и все вика: "Ти пак ли чистиш, ама много често чистиш!?!?!?!?" или "Ау че хубаво мирише на измито!" или "Аз видях че си чистила!". Значи вижда че е чисто, ама не вижда като е мръсно да го изчисти.......Или май предпочита в кочинка да си живее.....Тя дори в стаята си има винаги до леглото торбичка да си хвърла боклуците дето ги прави цял ден, че я мързи да ходи до кофата!
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #906 -: януари 16, 2008, 14:27:26 »

Оф, оф момичета тези, които живеет със свекървите си просто не знам как издържате. Ние вчера ходихме с милото да си купим нов бойлер и навърщане минахме през свъкитата да им остави някакво нещо и тия като ни започнаха от вратата, понеже преди две години ние с милото купихме етажа на чичо му, който е под техния и сме пуснали ученици на квартира. И баща му като започна оная вечер правиха купон ние слизахме да се караме невъзможна работа и се качваме при учениците и те ни обясняват как слушали музика и майка му слязла и почнала да им иска личните карти и да прави сцени. А същия ден през нощта у дома звъня телефона, а свекитата ни търсили да отидем че квартирантите вдигали шум. Тия се дразнят и от най-малкото, обаче хич не ми пука. Няма да си изгоня квартирантите заради тях. Всичко им пречи, а ние в крайна сметка си изкарваме пари от наема, а не стига че свекървата все иска да им даваме пари да си правят ремонти у тях ама и ще ми държи сметка за квартирантите. И излизаме и гледам тя излиза от нашата кола и аз направо Oh my ....  И мъжа ми е вика кво правиш в колата, а тя вика стоя на топло вътре и ви чакам да излезете, а тя се намърдала да види какво караме да не отърве нещо. Постянно ходи при квартирантите и им досажда и аз сто пъти казах на милото да им вземе ключовете и да не влизат там, ама той не ще. И се ядосах и казах, че тая къща не ме интересува вече, при положение че майка му продължават да правят проблеми. И баща му като вика щяхме да звъним в полицията и това беше върха, защото щяха да тряснат глоба на мъжа ми сигурно, ама нека това поне щеше да е повод повече да не ходя у свекървищата. Добре че живеем у дома и тя не идва. Тая година е идвала само веднъж имам впредвид 2007г. Но се притеснявам ако имаме бебе
че ще почне да се влачи и ще се скараме жестоко. Един път беше идвала и аз имах пране събрано, но не сгънато и съм била до магазина и тя влязла и видяла че ме няма и си отишла. И след това майка ми се беше дошла от Италия и тя и разправяла как дошла у дома и било ХИРОШИМА. beating. И все вика ако имате бебе аз ще го гледам, ще изляза в майчинство вас няма да ви ангажирам да го гледате. И аз викам на мъжа ми че вариант да си оставя детето на нея няма. И снощи така се ядосах заради квартирантите и му викам ако живеехме у вас досега да сме се развели. И той на шега ми вика, значи ако искаш да се разведем отиваму да живем у дома NO. Та момичета,които живеете със свекърви, колкото се може далеч от тях
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #907 -: януари 16, 2008, 14:34:48 »

Малиии goldi страшна работа. Аз ако съм на вас ще продам етажа на някои цигани и да видиш тогава какво ще става. Свекито ти ще полудее.  funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #908 -: януари 16, 2008, 14:49:00 »

Е момичета ще ви напиша нещо като виц за такива свекърви като вашите,което знам от майка ми.Тя вече 25г. живее с почти такава свекърва.Добре, че са на различни етажи,ама няма много разлика.Баба ми е свикнала всичко да знае,всичко да и казват и навсякъде да се намеси.Въпреки , че баща ми хиляди пъти е разговарял с нея за това и плътно стой зад майка ми.Тя едно си знае едно си бае под предлог,че сама ги е изгледала ( бащи ми и леля ми ),сама е направила къщата, а виждаш ли сега не я уважават, което няма нищо общо никой не отрича това което е направила за тях и за нас, но всичко си има граници. Та ви обещах виц:
" Едно момиче като се омъжила и отишла в  нова къща свекърва й само ходела след тях и говорела- това не се прави така, това ще правите така, вие още сте млади ще слушате по - старите и т.н. Момичето се ядосвало,но решило да си мълчи,но да записва в една тетрадка всичко , което не харесва у свекърва си.Искала като дойде и нейният ред да бъде свекърва да не повтаря грешките й.Но минали години и колелото се завъртяло станала тя свекърва и отворила тетрадката.Чела тя какво е писала и накрая си казала: " Боже какви глупости съм писала като млада" хвърлила тетрадката и познайте................. повторила същите грешки"
Така,че колкото и да се ядосваме те няма да се променят.И те са били на ваше място, но неискат да го разберат все едно са го забравили  diablo
Искам да ви кажа,че аз с моята секърва се разбирам идеално.Тя е направо много различен човек от всички който познавам.Свекър ми също.Те не се месят в нашите решения.Оставят ни сами да решаваме само ако искаме съвет те винаги са насреща да помагат.Така са научили и техните родители.Обичат се,уважават се но са две отделни семейства и всяко само решава за себе си, а и те живеят в една къща, но на различни етажи.Затова си мисля, че нашите взаимоотношения ще бъдат същите.Много си ги обичкам и свекървата и свекъра! give_rose
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #909 -: януари 16, 2008, 15:00:02 »

леле Голди то това е чудо на чудесата бре  crazy
моят мъж не понася да му се бъркат казвал ми е че като е бил на 23-24 години /сега е на 30/решил да отиде да работи в София за повече пари,обаче само след 2 дни техните започнали да му званят ела си та ела си,и тук има работа и той се върнал,ама за какво ли се върнах казава той да работя за 300 лева.1 год след случая заминал за италия и е тук вечв 6 години ,та все им казва ако не ми се бяхте бъркали тога сега щях да съм си в БГ при вас ама сега съм на 2000 км,и те не смеят за нищо гък да му кажат.Нито той иска помощ от тях ,нито те от него.И слава Богу че сме далеч иначе може би нямаше да сме си мили както сега /за свеки говоря свекъра не ми е приятен и тотално съм го игнорирала даже и по тел не го чувам/
« Последна редакция: януари 16, 2008, 15:01:34 от MIXAELA » Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #910 -: януари 16, 2008, 15:05:08 »

diavalo тя и моята свекърва уж ни оставя сами да си решаваме какво да правим ,как да си го правим и кога......не ни се противопоставя и слава богу! Нопонеже е сама по цял ден и се чуди на кой каква глупост да му разкаже като се приберем и е много любопитна и винаги пита и все си вре носа - може да не изкаже мнение, но тя трябва винаги всичко да знае!Това ме дразни!не можем ние с милото каквото и да си кажем в нейно присъствие и тя да не каже нещо, просто не може!
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #911 -: януари 16, 2008, 15:13:01 »

Момичета, моята свекърва пристига в петък в София и сигурно ще остане две седмици. Хубавото е, че ще спи при другия си син smile, но поне 1-2 ще се наложи да отидем. И пак ще започне "Вие вече доста си поживяхте, време е сериозно да погледнете на живота, какво мислите...........". Аааааааааааааааааа. Хваща ме бяса само като си помисля.
Момичета, не можете да си представите такова чудо. Тя цял живот само е пестила, пестила и пак пестила. Мъжът ми като почне да ми разказва някакви истории и направо се хващам за главата. И трябва винаги всичко да знае - колко пари получаваме, колко сме събрали smile, какво сме си купили. Кошмар, никога не сме й отговаряли на тези въпроси, но не престава.
Направо ме е срам да го напиша това, но още на самата сватба дойде да ми шушне, че искала на едно листче да й запиша, кой колко пари ни е дал sad, представяте ли си?! Аз й казах, че това никога няма да го направя и ако сина й иска - да й каже. На следващата сутрин като ни видя веднага - "Преброихте ли колко пари сте получили?" - какви ти пари - ние не бяхме на себе си smile. После продължи по телефона да разпитва, ама така и не казахме, освен цялата сума. Естествено не беше доволна, но поне успях да си го върна като й казах, че е така като каним някакви далечни роднини, за да се покажем колко сме велики....
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #912 -: януари 16, 2008, 15:29:07 »

Ами знаете в моя случай кое е смешното, някой ме посъветва да продадем къщата на цигани, само, че 2005 г. чичото на милото е пияница и си продаде етажа на един циганин, дедесар от нашия град. И ние като разбрахме че са я купили цигани щяхме да получим удар и аз задействах нещата, ние се познавахме с тоя циганин и той ни я продаде на двойна цена. Милото тегли кредит и я купи. Сега вече кредита е изплатен с моя помощ и пари, а аз на мое име нямам нищо, но това е друг въпрос, аз даже не искам, но смешното е че ние я купихме от циганите, плащахме кредит и сега тръгнали да се оплакват от квартирантите. А в началото ние от наема си плащахме кредита нямаше друг начин. Ама кво ги интересува тях че сина им си дава половината заплата за кредита- нищо, само знаят да се оплакват. И моя мъж се беше ядосал оня ден и им каза че ще пусне цигани под наем че да видят за какво става въпрос tease
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #913 -: януари 16, 2008, 15:32:30 »

Ужас!Неблагодарни хора!
Активен
summer.
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 684



Моят сватбен албум

« Отговор #914 -: януари 16, 2008, 15:38:20 »

Момичета, предлагам ви да направим следното нещо. Ние снахите да сме жури и да опредлим заедно най-лошата свекърва на форума. Какво ще кажете? Разбира се може да се направи и класация на най-добрите свекита, ако някой иска. И даже е възможно съответните субекти да преминават от едната в другата класация. Всяка седмица съответната номинирана свекърва ще се изкачва по стълбичката на класацията според това какво е казала или направила.  tease Така заедно може да се забавляваме и да се опитваме да не обръщаме внимание на простотиите им.  blum

КЛАСАЦИЯ НА НАЙ-ГАДНИТЕ ФОРУМСКИ СВЕКЪРВИ

Хайде да започва първа аз да я редя примерно, според моите наблюдения и това, което чета за свекървите ви. На 1-во място безспорният приз получава свекървата на Булечка! Та значи картината е следната:

1. Свекървата на Bulechka  NO
2. Свекървата на kleo и prin4ipessa.  NO
3. Свекитата на ivaiva  NO
4. Свекървата на Мая  NO
5. Свекървата на digita  NO
6. Свекървата на goldi  NO
7. Свекървата на didi_vla1983  NO
8. Свекървата на avva_stz и danieIa - тук не можа да се определи победител.  NO
9. Свекървата на bibsi NO

А честно казано моята не знам къде да я сложа, щото челните места за заети  laugh Може би някъде след 5-тото място  crazy.
Активен
Страници: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines