Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 23:45:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 333541 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #840 -: декември 06, 2007, 13:54:03 »

танче благодаря за съвета  give_rose
толкова ми е болно нейното отношение аз с нищо не съм го заслужила а тя все изпозва начини да се заяде и да ме убиди
Активен
InKaAa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



« Отговор #841 -: декември 06, 2007, 14:04:43 »


толкова ми е болно нейното отношение аз с нищо не съм го заслужила а тя все изпозва начини да се заяде и да ме убиди
Лелееее как може тази жена  shok....много гадно ми стана като прочетох поста ти ,Клео!
Аз не знам тия свекърви за к'во толкова си мразят снахите,че да им вгорчават живота..ми ние няма да им изядем синовете...
Не знам...моята бъдеща свекърва за сега се държи мноого добре..чак понякога ми се струва,че малко се престарава...но...имам много познати ,чиито свекърви си променят държанието на 360 градуса след сватбата...  crazy
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #842 -: декември 06, 2007, 14:51:24 »

Клео ,мила,остави я тая с извинение патица!Като е такава злобарка,да си оздравява сама сега  beating Хич и не я мисли,само по-зле ще ти стане.Някои хора никога няма да се (п)оправят,като са се родили гадни,цял живот са си такива.За какво да я мислиш тогава,само да те ядосва?Даже така като нарочно те дразни,ти се прави на ударена Blush ,че не разбираш и не я забелязваш,за да не й правиш кефа да те вижда разстроена или вбесена,щом това цели не й го позволявай  beating
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #843 -: декември 06, 2007, 14:53:40 »

InKaAa дано твоята не си обърне отношението. Аз едно не разбирам, нали и те са били снахи преди да станат свекърви, ако техните свекърви са се държали лошо с тях защо те не са си взели поука и да имат добро отношение към жените на синовете си сега? Или ако са били добри с тях защо и те да не се държат добре, а не да ни тровят живота под една или друга форма!?
Активен
InKaAa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



« Отговор #844 -: декември 06, 2007, 15:03:58 »

InKaAa дано твоята не си обърне отношението. Аз едно не разбирам, нали и те са били снахи преди да станат свекърви, ако техните свекърви са се държали лошо с тях защо те не са си взели поука и да имат добро отношение към жените на синовете си сега? Или ако са били добри с тях защо и те да не се държат добре, а не да ни тровят живота под една или друга форма!?
наистина се надявам misskapriss!!!Абе те свекървите ... не знам просто...много ме разочароват!Понякога имам чувството,че живеят за да вгорчават живота на снахите си!!!Не говоря от личен опит,но имам приятелка с такава"добричка" свекърва и моята приятелка като ми разказа аз седях и я гледах като гръмната .. значи въпросното свеки(понеже основно тя върши домакинската работа у тях)като пере дрехите пере само тези на сина си и при въпроса защо моите дрехи не са изпрани тя отговорила"че ти да би да си малка или саката"  Oh my ... !!Просто нямам думи ... вещица .. да ме прощава,но е така!!
Активен
tanichka
Сватбар
***
Публикации: 223



« Отговор #845 -: декември 06, 2007, 16:31:47 »

С моята се разбираме и спазваме доста дипломатични отношения. Навремето тя е имала доста властна и леко трудна свекърва, но както казва винаги са се разбирали и с компромис от двете страни се е постигало всичко. Нейната свекърва й се е месила в много неща и може би доста я е дразнила, но винаги страшно много е защитавала семейството си, вкл. и снаха си пред чуждите и може би това е направило голямо впечатление. Така че за сега с компромиси от двете страни поддържаме добри взаимоотношения, все пак никой не ни кара да се обичаме, просто трябва се разбираме нормално.
При нас или по-точно при мен проблема идва от това, че дели двамата си синове и милото го юрка като вол, и той за всичко е мъжа в къщата, когато го няма свекъра, и за всичко той е виновен, а брат му - за нищооооо. Той само пърха влюбено около любимата си и се чуди как да угажда на "галената Богданка", а майка му сякаш не забелязва, че тяхното не е нормално /той й пере дрехите, готви й и чисти спалнята им, а тя му "помага" -че колко хора са необходими за една прахосмукачка  crazy  Съжалявам ако малко съм   Offtopic , но са свързани нещата
Активен
Bamby
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #846 -: декември 20, 2007, 08:57:09 »

Със смесени чуства съм относно бъдещата си свекърва,когато иска може да  бъде голяма пепелянка както и пич!
жена на контрастите  pardon
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #847 -: декември 27, 2007, 14:04:29 »

Моята любимка успя да ме изнерви на самата Бъдни Вечер sad.... Ама не се изненадвам, даже щях да се притесня, ако беше друго smile.
Признавам си, че и аз не съм лесна и като си наумя, че някой не ми е симпатичен - край - каквото и да каже и да направи - все ми е криво.
Та на Бъдни вечер бяхме заедно с нея и семейството на другия й син. Ние бяхме приготвили снимки да гледаме от сватбата и от медения месец. Тя досега нищо не е коментирала за самата сватба, защото не може да преживее, че я направихме без нея и то не при нея, а в София. И както си гледахме снимките изведнъж се обръща към мен и ми казва: "Знаеш ли какво не ми хареса и направи лошо впечатление? Всички твои гости бяха закичени, а нашите не! Защо? Сестра ми поискала да вземе още цветчета и братовчедка ти /фръцлата/ й казала, че са останали само две и не й дала. Така развалихте настроението на гостите и ги обидихте. Не може така да се делят хората. Не го бяхте организирали както трябва! /нали не ме послушахте.../"
На мен само това ми трябваше, а пък и знаех, че нещата не са точно така - наистина имаше ненакичени хора, но те са тези които дойдоха направо в ресторанта, а в този момент само съм мислила кой е закичен и кой не и да тръгна по масите да ги кича?! Луда жена! Поне си казах всичко, с което те са ме издразнили, а то наистина остави лошо впечатление у гостите!
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #848 -: декември 27, 2007, 14:29:06 »

ХИХИХИХ Дани ще ме скъсаш от смях,не си слагаи нищо на душата бе мила.аз с мояа се виждам 1 път в годината свекъра ми е много неприятен ,свеки е любопитна,но не  е досадна......и аз съм като теб когато ми е неприятен някои.............но мила аз вече се научих да игнорирам този който ми е неприятенпросто сякаш този човек не е в стаяата.ето сега на гости ни е на мъжа ми брат му.............един доста простоват човек с две думи олицетворение на стар ерген виждам че мъжа ми се притеснява от неговото просташко поведение но аз не му обръщам внимание сякаш не е в къщи.Чета си гледам си тв в другата стая ако пита нещо отговариам.Сега и свеки се кани да гостува добре че свекъра не иска да идва ,че не можел да пътува толкова дълго иначе щях да откача.Много ме дразни кумата която му се мазни непрекъснато и го кани при нас.Тка се издразних на 26 .12.тя му се обадила и пак го канила /ние живеем в един и същи град/и аз и казах че той няма да дойде но тя пак не та не ще доиде и накрая я попитах ....а ти като го каниш горещо у вас ли го каниш или го каниш от мое име в моята къща та тя си млъкна.КОЛКОТО ПО ДАЛЕЧ ТОЛКОВА СМЕ СИ ПО ЛЮБИМИ.......не ги искам при нас.......да си седиат в техния дом аз в моя и от време на време да се чуем по тел.това ми е пре одстатъчно....а що се отнася до брата на мъжа ми ще има да взвма да го поканим пак.За това сега му правим максимално много снимкида си има спомени от Италия и до там.С мъжа ми нямат нищо общо.Кто че ли мъжа ми не е от това семейство и слава на БОГ, че е така
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #849 -: декември 27, 2007, 15:39:40 »

MIXAELA  и аз гледам така да правя, но когато се обърне пряко към мен  tazran bad ANGRY - хваща ме бяса.
Но като се замисля - имам напредък - вече поне не мрънкам от нея на мъжа ми, че преди все на него си го изкарвах!
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #850 -: декември 27, 2007, 23:07:19 »

Аз съм виждала свекървата на kleo на сватбата и направо потвърди мнението ми за всички свекърви. Надменна, без покритие. Посрещаше си нейните гости и с нищо не помогна за организацията...но носът и беше вирнат до небето.

Kleo не и се ядосвай..колко още глупости ще слушаш. Свиквай.
Активен
summer.
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 684



Моят сватбен албум

« Отговор #851 -: декември 28, 2007, 08:42:38 »

Толкова ми е трудно да говоря на тази тема...И аз съм като повечето от вас - може преди това да съм се разбирала страхотно с някой човек, но ако веднъж ми каже нещо накриво или направи нещо, което не ми харесва - вече ми става враг...Но като се замисля, човек май наистина пряко трябва да урежда конфликтите си с жената-свеки, а не да се оплаква непрекъснато на синчето й..., защото това води до по-големи спорове и кавги с любимия човек. А не печелим нищо. И какво става накрая - тя си ляга доволна, а ние - скарани. Така че, Даниелка,  мисля, че в случая си била права да влезеш в директен конфликт с нея, още повече, че тя те е предизвикала по този начин  diablo
Аз напоследък съм възприела една малко гадна тактика - мълча и дума не проронвам в нейно присъствие. Разговарям с околните и се държа все едно, че нея я няма. Говоря с нея само, когато е крайно необходимо и неизбежно. И май има ефект, макар и не толкова значителен - и тя не говори глупостите, които ръсеше преди наляво-надясно и започва да се замисля какво ще каже...щото стъпят ли ми на слабо място и аз не отстъпвам  ANGRY
« Последна редакция: декември 28, 2007, 08:51:00 от summer_sky » Активен
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #852 -: декември 28, 2007, 09:06:27 »

И аз искам да си излея душата:
Преди да решим да се женим с милото,никакви проблеми нямах със свекито-много добре се разбирахме и една дума на криво не сме си казали.Но дойде и този ден!Започна да се бърка в организацията на сватбата и не само се бърка,ами и си налага мнението.Тъй като милото е от Шумен,а аз от Варна,щом ритуала и църквата ще са във Варна,ресторанта ТРЯБВАЛО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е в Шумен!!!! O_OИ не само това-искахме сестра му да ни бъде кума, а тя-НЕ!"Ще бъдат кръстници еди си кои(които ги виждаме само на сватби,кръщенета и погребения)Е кажете това нормално ли е!!!!!!!!???????И на всичкото отгоре гостите от техния род ще са два пъти повече от нашите,с управданието че "Аз си плащам,ще ги каня!"Направо съм в чудо!Моля,кажете какво да правя,как да се разбирам с такава нагла жена!!!!!!!!!!
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #853 -: декември 28, 2007, 09:13:05 »

summer_sky ,точно това предлагах и аз на Даниелка....просто трябва да я игнорира и да и го показва но мълчаливо......от опит знам че /не само свекитата/всеки който иска да се заяжда чакака само повод .....а като мълчиш не и даваш поводи напротив казваш на мъжа си .............аз си мълча ,а тя беснее........аз например се чувам със свеки само в понеделник и сряда по тел и то защото виждам ,че мъжа ми е доволен от нашата комуникация,не че аз мра да я чуя.....и така хем сам добра, хем мъжа ми е доволен,като им гостувах лятото за да не ми досаждат слизах сутрин пия кафе с тях след което се оттегляь под предлог че си чета весници или книжка ......на обят помагах да сертвираме масата и пак същото оттегляне  :laugh:мисля че трябва да сме хитри в добрия смисъл на думата защото от това печелим само ние мъжете ни не могат да ни обвинят ,че сме обидили маминка и......А моя мъж свалил от някъде програма за супер ефтини тел.разговори с БГ и сега и звъни почти всеки ден и аз като чуя че ги избира си намирам работа например готвя ,мия нещо в банята и като ме пита ще говоря ли с маика му и пращам поздрави защото сам с мокри ръце или нещо от тоя сортвсе пак два дни в седмицата ми е достатъчно да я чуяама всеки ден ....малко ми идва в повече да иа слушам  lacnl8
общо взето за да завърша далгият си пост изкарвайте ги извън нерви ,но ей така без да и говорите провокирайте ги без думи.......за да не може маъжат ви да ви каже неща от сорта ама ти си я засегнала като си казала еди какво си.....
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #854 -: декември 28, 2007, 09:37:30 »

От 5 дни си имам и аз свекърва и вече съм в клуба  blum За сега не мога да се оплача от нищо, разбираме се много добре, жената черпи наляво и на дясно, че е станала свекърва и сама си се смее  girl_impossible звучи и странно .... и майка ми прави същото, само че черпи, че е станала тъща ... милата, едва изговаря думата  Wink

И преди съм писала тук по повод на взаимоотношенията със свеки, а и с хората около нас, които не одобряваме ... общовалидно е за мен .... че ако не си кажем нещата, които ни тормозят отвътре, това се превръща в автоагресия и рано или късно избухва като бомба със закъснител ... моето мнение е, че не си струва да стигаме до дакива моменти. По-добре е да си изясним чуствата един към друг /снаха-свеки/ и ако не се получи в нормален диалог, тогава да го караме като непознати и с безразличие. За съжаление, последното не води до нищо добро ...  Girl_sing

   
Активен
Страници: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines