Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 23:33:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 11  (Прочетена 204640 пъти)
 
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: февруари 08, 2011, 21:08:19 »

Ами... масло не сложих, защото нямах, реших, че милинки с жълтък отгоре си е екстра pardon
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: февруари 08, 2011, 21:15:32 »

Бубка, твоите мързеливи милинки от онзи ден ги мисля и днес накарах мъж ми да издири въпросното тесто, че аз нали съм вкъщи и гледам да не излизам... Той обаче не могъл да го намери, но се надявам утре да имам повече късмет и да ги направя вече, че само за тях мисля smile

Момичета, имам нужда от съвет. Мъж ми иска бисквитена торта с крем. Купил ми 2 крема- ванилия и какао, купил мляко и бисквити и едни бишкоти взел. И сега се чудя дали ще стане добре ако наредя бишкотите, залея с единия крем, после натрошавам бисквитите, обърквам ги с другия крем и заливам с готовата смес отгоре. Вие какво ще кажете? Другото, което си мисля да направя е да топна бишкотите предварително в мляко или в някакъв компот или натурален сок... Мисля, че е хубаво да се потопят в нещо, за да омекнат. Мислех си да правя отделни торти, но бишкотите са само 1 пакет и до никъде няма да я докарам с него...
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: февруари 08, 2011, 21:29:41 »

Ааа, Валка, за това ще да е. Не мога да кажа със сигурност, защото не съм пробвала без масло, но така си мисля.

Ели, кажи на Дани да гледа където седи бутер тестото, във фризерите, наистина в някой магазини го няма. Дано ти намери утре, да не ги мислиш вече  girl_wink

За тортата - аз мисля, че ако ще слагаш бисквитите цели, е хубаво бишкотите да са по средата, защото предполагам ще омекнат повече от бисквитите - да може те да са ти като основа. Ако ще ги натрошаваш - може би тогава, както си писала бишкотите да са отдолу.
Аз правя тортата със студен крем - Оле на Йоткер - и с бисквити и с бишкоти и винаги омекват и без да ги топя в нищо. Топила съм само бишкоти в кафе за Тирамису, но там си е друго.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: февруари 08, 2011, 21:34:55 »

Роси, мерси за отговора, освен да сложа един ред бисквити, ненатрошени за основа, отгоре натрошени с крем, после бишкотите с другия крем и отгоре остатъка от натрошените бисквити с крема. Да видим каква ще я свърша, ако стане торта добре, ако не ще я ядем като крем  tease
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #109 -: февруари 08, 2011, 22:04:54 »

valka27 , за пилешките сърца аз правя следното: - нарязвам 5-6 глави лук на шайби, чесън, моркови на жулиени, можеш да добавиш и тиквички и домати от консерва, общо взето всичко...та задушавам зеленчуците в тенджерка или тиган, добавям измитите сърца (не ги варя предварително). Слагам черен пипер, пикантина и задушавам до омекване на зеленчуците, добавям и чашка червено вино. След това изсипвам всички в любимия гювеч, добавям и масълце и пека около час и половина на 200 градуса  smile После поръсвам с магданоз обилно и така...
« Последна редакция: февруари 08, 2011, 22:15:50 от Mariaid » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: февруари 09, 2011, 08:20:37 »

Аз сърца правя по няколко начина-с ориз и по селски и в тиган.Варя сърцата предварително като ги изчиствам преди това-махам крайчето/от към широката част/ и разцепвам връхчето.Варя докато им се смени цвета.После хубаво измивам.Слагам в гювеч.Добавям печена чушка и лук на шайби и запичам в гювеча.После стържа кашкавал и отварям гювеча да се запече.
Ако искаш мога да ти дам рецептата и с ориз.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: февруари 09, 2011, 08:57:23 »

Mariaid, gucci give_rose
Ами ако нямам гювеч, защото нямам  pardon.Може би варианта с ориза е без запичане в гювеч.
gucci, има разни сланини по сърцата, тях ли трябва да изчистя.А измиването след варенето защо е нужно?
Много съм боса в готвенето, хубаво правех, че досега тихичко си четях темата, а сега ви задавам тъпи въпроси girl_impossible
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: февруари 09, 2011, 09:33:28 »

Здрасти valka27
Да вариянта с ориз е без запичане.Ако искаш ще ти го напиша.Аз ги мия след варенето защото все пак като всички дреболии отделят едно такова черно,което аз не харесва и ми потъмнява яденето.Аз чистя всичко включително и мазнинките.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: февруари 09, 2011, 09:39:17 »

Давай го danceg
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #114 -: февруари 09, 2011, 12:43:58 »

Аз преди като бях на режима на Дюкан съм си правила доста успешно сърца с лук и моркови на тиган. По същия начин нарязваш на шайби и жулиени и задушаваш, изсипваш в тигана и така около 40 мин. Нямат нужда от варене предварително. Иначе аз не че готвя супер често, но май съм късметлийка да не попадам на сърца с мазнотийки. Майка ми точно това ми обяснява, че мрази да ги чисти, но аз все минавам тънко явно.  pardon
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: февруари 09, 2011, 14:41:25 »

Пилешки сърца
500гр пилешки сърца
1 ч.ч. ориз
1 шише домати
250 гр печени чушки
4 ч.ч вода
1 глава лук

Пилешките сърца се почистват и цепват на върха след което се сваряват за малко в подсолена вода.Като си сменят цвета се махат от котлона и се изплакват.В друга тенджерка задушавам една глава лук нарязана на ситно.Добявам червен пипер,черен пипер ,сол и след това и сърцата и ориза леко да се запържат.Добавя се доматите и те да се запържат леко.След което се добавя водичката и печените чушки и се оставя да се готви до напълното сваряване на ориза.Манджичката става по течна като ядене.Ако искаш да е по гъстичка намали количеството на водата.Накрая като изключа манджата наръсвам с нарязан на ситно магданоз.Ами дано съм ти била полезна и дано ви хареса.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: февруари 09, 2011, 15:23:55 »

Гучи, ще го пробвам, но нямам печени чушки.Мисля да импровизирам с гъби, струва ми се, че ще стане.Дано!
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #117 -: февруари 09, 2011, 15:33:07 »

Виж какво още намерих: http://gotvetesmen.com/recipes/categories/CHICKEN_MEAT/chicken_hearts/recipe_1352.php Изглежда много добре!  Wink
Активен
*mila*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: февруари 12, 2011, 21:28:05 »

Момичета иматели някаква идея за начина на приготвяне на ягоди с шоколалд Wink
« Последна редакция: февруари 12, 2011, 21:36:20 от *mila* » Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: февруари 12, 2011, 21:35:11 »

http://forum.kulinar.bg/viewtopic.php?f=8&t=3300
http://www.kozmetikata.com/show.php?storyid=13800
ммммммммммм ягодки с шоколад  Torte
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines