Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 05:24:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 7 част  (Прочетена 257359 пъти)
 
super_bianka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 113



« Отговор #270 -: януари 28, 2011, 18:19:14 »

Ние решихме подаръкът за господата да е декоративна метална тапа за вино, но за дамите все още нямаме ясна идея. Бяхме харесали едни кристални вазички, но ги нямат в наличност, а и не е сигурно дали ще им ги доставят. Та сега се чудя дали ветрило или луксозен химикал са подходящи. Вие как мислите? Тези декоративни фигурки са много красиви, но рано или късно отиват в някоя кутия и толкова. Аз имам страшно много такива фихурки и само събират прах във витрината.
Активен
unicusbg
Ентусиаст
**
Публикации: 119


hand made манияк


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: януари 28, 2011, 18:29:03 »

super_bianka, ако сватбата ви е през лятото, ветрило за дамите е много подходящ подарък. На мен също ми е в списъка. Но с мъжете ми е доста по-трудно.
Активен
super_bianka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 113



« Отговор #272 -: януари 28, 2011, 18:50:53 »

На 8-ми май е нашата сватба и тъй като е доста топличко тогава много клоня към ветрилото.  smile Ако искаш разгледй този сайт: http://www.suvenir.bg  Може и да си намериш нещо. smile give_rose
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: януари 28, 2011, 18:58:41 »

А какъв тип е тапата за вино? Понякога има аксесоарчета със същия елемент, които си подхождат с тапите например книгораздели.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: януари 28, 2011, 18:59:16 »

А какво ще кажете за солнички

или ароматизирана захар с мента

тук има дадено как се приготвя
http://www.fraeulein-k-sagt-ja.de/diy/diy-gastgeschenk-aromatisierter-zucker
бонбони blum


или да купите за всеки по една чаша и да я надпишете с вашите имена, името на госта и датата... Има такива специални бои... blum
Активен
super_bianka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 113



« Отговор #275 -: януари 28, 2011, 19:09:45 »

Ето тези, ще бъдат, като всяка ще е с панделка. Ако имаш идея, която да върви с тези тапи съм отворена за всякакви идеи. По принцип има и такива комплекти такава тапа с тирбушон, което може да е подарък за всяко семейство, но тогава какво да подаря на 4 членните семейства. А имам и две деца гости- едното е на 10 г.- момиченце, а другото е на 7г.- момченце и за тях се чудя какво да им купя.


* Тапи.jpg (13.84 KB, 400x336 - видяно 5160 пъти.)
Активен
unicusbg
Ентусиаст
**
Публикации: 119


hand made манияк


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: януари 28, 2011, 19:31:22 »

Поразтърсих се и аз още малко. Ето някои варианти - ябълка за бележки, цвете в ключодържател, гравирани бобчета , кейкове хавлии и т.н. Има и много боклуци из сайта, разбира се. Няколко пъти сме поръчвали от него. Малко са бавнички, но винаги идват нещата и всичко е ок.
Аз много клоня към разцъфващия чай. Имам много бели картонени кутийки, в които мисля да сложа чаените топчета и да вържа панделка с етикетче. Притеснява ме само фактът, че веселбата ще е през август, а жегите и чаят не си отиват много-много.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: януари 28, 2011, 19:43:15 »

За децата, а защо не и за възрастните предлагам това http://cgi.ebay.co.uk/White-Wedding-Cake-Bubbles-Favours-Only-24p-Each-/220679325692?pt=UK_Home_Garden_Celebrations_Occasions_ET&var=&hash=item7913914b0d#ht_1137wt_752 според мен са идеални особено за летни сватби и може да стане много красиво ако се раздадат на гостите преди младоженеца да изнесе буклата  girl_wink
За дамите може тези сладурски сапунчета http://www.weddingfavors.org/favors/double-heart-design-guest-soap-favors или пък http://www.weddingfavors.org/favors/unique-wildflower-seed-favors-pink семенца за цветя  good
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: януари 28, 2011, 20:05:30 »

Ние решихме подаръкът за господата да е декоративна метална тапа за вино, но за дамите все още нямаме ясна идея. Бяхме харесали едни кристални вазички, но ги нямат в наличност, а и не е сигурно дали ще им ги доставят. Та сега се чудя дали ветрило или луксозен химикал са подходящи. Вие как мислите? Тези декоративни фигурки са много красиви, но рано или късно отиват в някоя кутия и толкова. Аз имам страшно много такива фихурки и само събират прах във витрината.
Може и да събират прах,но на сватбата на моя приятелка имаше подобни и аз лично бях очарована и много приятно изненадана от този жест,понеже по принцип не знаех,че има такива за гостите.До ден днешен си пазя фигурката,понеже на никоя друга сватба не бяха ми подарявали подобна. pardon good
Може и да са разпространени,но лично аз не бях виждала подобни,докато не започнах с покупките за моята сватба. smile give_rose
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #279 -: януари 28, 2011, 20:22:13 »

 Включвам се с предложение за подаръчета за жени  smile
 Глицеринова свещичка с мотив кали. Може да е в торбичка от органза, може и само с панделка.

 Прочетох тези указания за направата им: "Смесват се при нагряване 5 грама желатин, 25 мл глицерин и 20 мл вода до получаването на прозрачен разтвор.След това се добавя 2 гр танин, предварително разтворен в 10 мл глицерин  с нагряване.Полученият разтвор се кипва; появилата се в началото мътнина постенно изчезва.Разтвора трябва да кипи докато не се изпари водата.После от получената маса се изливат свещи.Глицериновите  свещи са прозрачни като стъкло, горят спокойно и без дим и не разпространяват никаква миризма". Бих ги причислила към подаръчета с опция "направи си сам"  blum
  И като съм започнала с домашно правене на подаръчета-книгоразделители. Тези на снимката са плетени на една кука, но според мен могат да се направят и от парче по-твърда или колосана дантела, които да обкантите.

Активен
super_bianka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 113



« Отговор #280 -: януари 28, 2011, 20:30:56 »

Може и да събират прах,но на сватбата на моя приятелка имаше подобни и аз лично бях очарована и много приятно изненадана от този жест,понеже по принцип не знаех,че има такива за гостите.До ден днешен си пазя фигурката,понеже на никоя друга сватба не бяха ми подарявали подобна. pardon good
Може и да са разпространени,но лично аз не бях виждала подобни,докато не започнах с покупките за моята сватба. smile give_rose
Извинявай ако съм те засегнала.  give_rose Подаръчето ти е много красиво, аз също ги харесвам, но ми се иска аз да подаря нещо по- различно от традиционните прахосъбиралки (така ги наричат). Аз съм присъствала на много сватби (работата ми е такава) и от всички имам подаръци, но както казах отнема ми много време да ги чистя, а не ги махам, защото като ги гледам си спомням с много радост за всяка двойка.
michelle много са хубави, а това за разделителят е много хубава идея, но аз немога да плета. sad
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: януари 28, 2011, 22:31:38 »

някъде попаднах на едни много симпатични малки свещички с панделка,мисля
че е добро като идея!!!
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #282 -: януари 28, 2011, 22:36:03 »

Аз хем искам да е оригинално, хем да им напомня именно за нас, хем да не събира прах, хем да е практично....Няма угодия  pleasantry
Активен
Mariya_Kyoseva
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #283 -: януари 29, 2011, 11:07:00 »

Michelle, може ли да ми кажеш къде си ги видяла тези свещички с калите? Моята идея е нещо подобно за гостите, но од момента  попадам само на варианти, при които трябва да ги поръчваме онлайн. Много по-лесно би било ако намерим тук и ги видим как точно изглеждат. smile

Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: януари 29, 2011, 11:35:09 »

Michelle, може ли да ми кажеш къде си ги видяла тези свещички с калите? Моята идея е нещо подобно за гостите, но од момента  попадам само на варианти, при които трябва да ги поръчваме онлайн. Много по-лесно би било ако намерим тук и ги видим как точно изглеждат. smile


И аз ги търсих доста,но ги има само в чужди сайтове. Има подобни в Джъмбо,но без калата. А и цената им е 3лв за бр.  good
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines