Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 14:16:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: DJ, фотографи, видеооператори! 2  (Прочетена 64582 пъти)
 
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #135 -: януари 30, 2011, 17:41:23 »

Показани са в рамките на 3 месеца една след друга и дори при определени обстоятелства паралелно.  Въпросът ми е дали това е коректно?

Къде са показани? Не мога да разбера? Предполагам имаш нагледен пример?!
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #136 -: януари 30, 2011, 17:45:09 »

 Не мога да покажа нагледен пример, понеже ситуацията е лична и ако го направя ще стане известно чие дело е, което не желая. Показани са така, че да станат обществено достояние. Няма проблем да са такова, просто когато са толкова сходни не би трябвало да са и двете. Това е според мен.
   Представете си, че правите една изложба или две поредни. Бихте ли показали снимки от сходни фотосесии на нея/тях?
« Последна редакция: януари 30, 2011, 17:47:52 от michelle » Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #137 -: февруари 03, 2011, 23:22:03 »

Здравейте, бих желал да отговоря на въпроса по най-културния възможен начин. Фотографа от една страна мисли като човек, от друга като творец. В сватбената фотография не е възможно някой да открие топлата вода втори път. От тук следва, че е нормално работите на един фотограф много да си приличат.Така както работите на един дизайнер и на един художник.Позите за пред , след или всякакви фотосесии не са чак толкова много и разнообразни, нормално е да има прилика и припокриване.Освен това и клиента е участник в случая. Нека да направи нещо неземно и ще си бъде негово и уникално.Вериятно малко от вас знаят, че при снимки с модели с дадена цел има така нареченият стайлинг. В този случай фотографа е фотограф, друг се грижи за позите и как да изглежда модела. По време на сватба това е 100% неприложимо, тоест фотографа определя и стайлинга.Извън сватбата вече става въпрос за цифри. Всъщност аз познавам няколко фотографа, които се пробваха да преложат нещо подобно, но то не се прие от обществото. По 2 главни причини - 1.Финансова, 2. Консерватизъм. Не зная за кого става въпрос, но бих посъветвал всички бъдещи клиенти - гледайте, избирайте. След като този фотограф е показал тези снимки (в което не виждам нищо лошо), значи всичко е ОК.Човека това предлага, на който не му харесва , да не го наема.
 :offtopic:А иначе извън темата - сватбената фотография има стахотен потенциал, но докато първият въпрос на клиента е "каква е цената", този потенциал няма да е достъпен за нас. Точно както се получи с хората които искаха да предложат стайлинг по време на сватбата (или извън нея). Има един моден фотограф от Варна, като снима сесия идва с един микробус и 5 човека екип.За цената не питайте, знам резултата - снима по 2 - 3 сватби на година.
« Последна редакция: февруари 03, 2011, 23:45:12 от dark_avenger » Активен
franzelkata
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #138 -: февруари 08, 2011, 17:05:11 »

Здравейте всички! smile
Колко е нормално да струват услугите за заснемане на сватба. Въпроса ми е основно за видео операторите за сватба в София? Какво се счита за приемливо, тъй като фотограф вече си имам за сумата от 200 лева сега ми е странно като чета за фотографи, искащи 700-800 лева. И при видеото ли са такива големи разликите в цената?

Би ли ми пратила някакви данни за този фотограф моля те, че аз съм с ограничен бюджет, а много ми се иска да не се отказвам от видеото за сметка на фотото и мисля, че при такава цена мога да имам е двете smile
Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #139 -: февруари 08, 2011, 19:10:00 »

Здравейте,

Може ли някой да ми даде координати на DJ Христо Станков?

Мерси предварително
Активен
maldy
Новак
*
Публикации: 7



« Отговор #140 -: февруари 10, 2011, 14:53:48 »

Здравейте,

Тук се водят само спорове и т.н., искам да се дистанцирам от това и просто да попитам за препоръка за добър DJ. Според мен това е едно от най-важните неща на една сватба и е изключително важно внимателно да направиш избора си. Била съм на много сватби, на които DJ-я прави или разваля тържеството. Затова моля за ваши съвети. Ние търсим DJ, които не е много по традициите, не пуска никаква чалга, има усещане към купона и т.н. А всичко клипове на DJ, които гледам са само с чалга. Наистина моля за помощ? Благодаря предварително!
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #141 -: февруари 10, 2011, 18:50:12 »

Здравейте,

Тук се водят само спорове и т.н., искам да се дистанцирам от това и просто да попитам за препоръка за добър DJ. Според мен това е едно от най-важните неща на една сватба и е изключително важно внимателно да направиш избора си. Била съм на много сватби, на които DJ-я прави или разваля тържеството. Затова моля за ваши съвети. Ние търсим DJ, които не е много по традициите, не пуска никаква чалга, има усещане към купона и т.н. А всичко клипове на DJ, които гледам са само с чалга. Наистина моля за помощ? Благодаря предварително!



maldy,
В по-голяма си част това, че виждате клипове на Dj, в които той пуска чалга или набляга повечко на традициите, означава че това е желанието на младоженците а не защатото DJ-я това си знае и това си пуска или говори (за съжаление има и такива които правят едно и също, независимо от аудиторията). Един добър сватбен DJ може и знае как да се съобрази с различните начини на поведение, водене и подбиране на подходящата плейлиста, съобразно желанията на младоженците. Всичко е въпрос на предварителна уговорка и не по-малко по важност, на възможности на DJ.
Може да гледате снимки на фотографи и клипове на оператори но когато гледате клипове на DJ - това е нож с две остриета. Това не е вашата сватба и не знаете какво трябва да прави DJ точно за техи хора.
В повечето случаи, музиката която се пуска на едно сватбено парти, включва всякакви стилове и видове.
И когато в плейлистата на Dj, дойде ред на попфолка (а това обикновенно става в малко по-късен етап, освен ако не се започне с такава), тогава кулминацията на настроените си казва своето и хората пийнали по няколко напитки и вече отпуснали душите - безрезервно се чувстват като на сватба, а това означава танци и приповдигнато настроение - материал който показва че Dj си върши работата добре и хората "куфеят" или "се кефят". Разбира се този момент с "куфеенето" го има и без наличието на попфолк в плейлистата, но хората са други и всичко е различно, НО !? клиповете не са толкова атрактивни както при тези с вдигнатите ръце и щракащите пръсти. И затова пак наблягам на момента, че същиято този Dj може да ви стопли настроението и без нито едно попфолк парче да прозвучи. Просто не се подлъгвайте по клиповете а - "Четете между редовете" !!!
Когато ги гледате обаче, наблегнете на момента, дали въпросният Dj, се държи адекватно дали репликите му са премерени съобразно аудиторията и дали не зацикля на няколко думи от рода на - "Браво, браво", "Много добре, много добре" и подобни лапсуси и фамилиарно отношение към присъстващите, или подбира подходящи реплики за всеки момент (без да прекалява), лек и заразителен хумор, който създава допълнително настроение но не кара никой да се чувства засегнат или обиден от думите му!!!
maldy, вече имате материал за размисъл и сравнение  ideasmile така че пожелавам успех в намирането на подходящия Dj.
« Последна редакция: февруари 10, 2011, 20:11:22 от DjNick Mc » Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: февруари 10, 2011, 21:00:34 »

Аз съм съгласна, че всеки що годе добър DJ пуска такъв стил, какъвто му е заявен. Има и друг момент. Възможно е някои от гостите да настояват да си поръчат някаква музика, например чалга. Не вярвам от 100 човека например, нито един да не слуша такава музика. Тук вече според мен трябва всеки да реши дали да уважи желанията на гостите си или да предупреди DJ да не пуска такава музика при всички положения. smile
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #143 -: февруари 10, 2011, 21:08:52 »

Аз съм съгласна, че всеки що годе добър DJ пуска такъв стил, какъвто му е заявен. Има и друг момент. Възможно е някои от гостите да настояват да си поръчат някаква музика, например чалга. Не вярвам от 100 човека например, нито един да не слуша такава музика. Тук вече според мен трябва всеки да реши дали да уважи желанията на гостите си или да предупреди DJ да не пуска такава музика при всички положения. smile

 good
Това е едно от нещата при предварителната уговорка.
« Последна редакция: февруари 10, 2011, 21:10:37 от DjNick Mc » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #144 -: февруари 14, 2011, 01:27:41 »

Имам въпрос към всички професионалисти в този форум, макар да е основно към фотографите. Моля ви да погледнете на него както като такива, така и като обикновени потребители на фотографски услуги. Благодаря ви предварително, че ще ми отделите от времето си, за да ми отговорите.
 Въпросът ми е следния-бихте ли заснели фотосесии на две различни двойки на еднакви места с най-малко 50-70% сходен замисъл на снимките? Не говоря за снимки в сватбения ден. Тогава събитията често се припокриват и вероятно е неизбежно. Бихте ли ги показали в съвсем кратки интервали едни след други или едновременно? А как бихте се почувствали, ако вие сте един от хората на тези снимки и какво бихте направили в такава ситуация?
 Ще ви бъда изключително благодарна за отговор!
  Мишел, мисля че и аз писах един отговор на твоя въпрос, но не знам защо, не го виждам.Явно ми прекъсва нета и не е излязъл.Според мен фотографа си има стил и е нормално не само твоите , ами и други неща от негови работи да си приличат.А освен това, без да зная къде си снимана, мога да твърдя, че по нашето черноморие няма чак толкова голям избор на локации. Питаш нормално ли е да ги покаже фотографа. Да нормално е.Питаш и друго - аз не бих се засегнал ако са показани снимките. На това място вероятно са се снимали още стотици двойки и десетки фотографи.
« Последна редакция: февруари 14, 2011, 01:29:14 от Deliysky » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #145 -: февруари 14, 2011, 10:33:26 »

 Не очаквах толкова късен отговор на моя въпрос. Благодаря, Deliysky!
 За мен беше важно да разбера гледната точка на един фотограф по този въпрос и точно за това съм ти благодарна, че наред с един твой колега и един видеооператор я дадохте. Всички, чиято работа е свързана с хора, в един или друг момент забравят да се поставят на мястото на клиентите си. Няма как, те са толкова много, не е възможно. Обратното също рядко се случва.
 Затова чрез вашите отговори исках да намеря пътя към гледната точка на един фотограф. Снимките, които създавате, са посвоему скъпи за вас. Все пак влагате не само усилия, но и част от въображението си, от себе си. Реално за човекът, който снима, колкото и да си приличат две негови снимки за околните, за него те са различни. Защото са вложени различни емоции, включително и от негова страна.
 Винаги съм се питала какво ли е да снимате хора, които не ви допадат като личности? Ами тогава просто ще си свършите работата и това е. Едва ли ще се получи нещо наистина трудно повторимо. В това отношение със сигурност никак не ви е лесно. Не знам как могат да бъдат избегнати такива ситуации.
 Но няма значение, в конкретния случай всичко е изяснено и си дойде на мястото. Благодаря още веднъж  smile
 
« Последна редакция: февруари 14, 2011, 10:42:26 от michelle » Активен
franzelkata
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #146 -: февруари 14, 2011, 13:02:31 »

Малко съм офф топик, но искам да попитам нещо, за този етап, смятаме да нямаме видео на сватбата, фотографа (който ни предлага и видео - 700лв за HD пакет) казва, че после ще съжаляваме, какво мислите по въпроса, вие бихте ли се отказали от видеото заради финансови причини или бихте поорязали др. неща от бюджета?
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #147 -: февруари 14, 2011, 14:29:20 »

       Мишел, аз наистина ти писах веднага, но не знам защо поста ми не се е появил.Проверих и в коша, не е изтриван, нещо друго се е случило.А иначе ще  цитирам нещо от последния ти пост:

"Винаги съм се питала какво ли е да снимате хора, които не ви допадат като личности? Ами тогава просто ще си свършите работата и това е. Едва ли ще се получи нещо наистина трудно повторимо. В това отношение със сигурност никак не ви е лесно. Не знам как могат да бъдат избегнати такива ситуации."

На мен такова нещо не ми се е случвало, защо си мислиш , че не сте били симпатични на фотографа? За първи път чувам за такъв случай. Клиента си е клиент, какво значи да не ти е симпатичен.За мен в тази категория биха влезли хора , който се държат грубо и неадекватно.Слава богу, още не съм имал такъв случай.

А относно въпроса на ФРАНЗЕЛКА от предния пост - Моето мнение е пристрастно, защото аз съм видеооператор. Но все пак е: Филма си заслужава, това са вашите живи спомени след 20г. Още повече 700лв. за HD, това е добра оферта. А има и още нещо което не оценявате в момента. Парите тежат докато ги платите. Колко бихте дали за този филм след година ( ако го нямате)? А колко биха били ценни тези 700лв. за вас след година? А филма ? Ето тук може  да  намерите отговора. Може да оцените друго нещо, от което бихте се лишила. Помислете колко би било ценно след година и дали ще си спомните за него?
« Последна редакция: февруари 14, 2011, 17:14:41 от Deliysky » Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #148 -: февруари 14, 2011, 14:48:07 »

michelle,
Когато наемате идин професионалист за вашата сватба (независимо от какъв профил е) той трябва да си свърши работата точно и коректно. Ако в предварителната среща професионалистът установи че НЕ сте му приятни или "не сте му в кръвната група" правилното решение от негова страна е да намери начин да ви откаже услугите си. Но веднъж направена уговорка и взето капаро от страна на професионалиста, това означава че работата трябва да се свърши без компромиси в качество, независимо че вътрешно може да изпитва някакви противоречиви чувства към вас.
Ако вие НЕ му допадате, това би трябвало да го напрегне повече от нормалното за да преодолее личното си АЗ, но да разбере вашите желания и да ги осъществи.
Никой от професионалистите няма право да показва личните си чувства предизвикани от клиента, а също така тези лични чувства да се отразяват на качеството на работата му. В противен случай този "професионалист " не би могъл да се нарече професионалист.
« Последна редакция: февруари 14, 2011, 14:52:21 от DjNick Mc » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #149 -: февруари 14, 2011, 17:59:34 »

 Благодаря ви за мненията! Както отбеляза един ваш колега в личен разговор(размяна на лични съобщения)-хората сме различни, не се знае кой как възприема и реагира на различните ситуации.
  Deliysky, абзацът, който цитираш, е хипотетично разсъждение, въпрос, който съм си задавала. Няма нищо лично като преживяване smile
  С предния си пост исках само да кажа, че мисля, че съм разбрала гледната точка на ответната страна, т.е. фотографската, и съм ви благодарна за отговорите. Въпреки зададения си въпрос, дълбоко уважавам работата на фотографите. Ще се радвам да приключим темата  smile
« Последна редакция: февруари 14, 2011, 18:06:25 от michelle » Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines