Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 00:17:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 92   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за халките  (Прочетена 485343 пъти)
 
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #1275 -: ноември 19, 2007, 09:44:21 »

 Колко по-скъпа е платината? ohah
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #1276 -: ноември 19, 2007, 12:50:39 »

ето ти пример тази халка от бяло злато струва 900долара,а от платина 3 500долара


* hl.JPG (26.44 KB, 482x448 - видяно 564 пъти.)
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #1277 -: ноември 19, 2007, 18:49:46 »

Много красиви халки! Предполагам, че са доста тежки след като е таква цената, а не виждам да имат камъни. Аз си мисля, че не трябва да ми е тежка халката, защото ще ми пречи, но още не съм обикаляла магазините да видя какво предлагат.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #1278 -: ноември 19, 2007, 19:30:26 »

........за платината .......:

тя е най-твърдия метал и с нея се работи изключително трудно затова бижутерите не я обичат( отнема двойно и тройно време за изработка), смесва се с други метали и за бижута е подходяща е pt950, тя се драска по-трудно от другите метали и не пожълтява като бялото злато...платината е толкова скъпа защото е 31 пъти по-редка от златото и всяка година се добиват само по 3кг чиста платина в света.....
а това прочете ли го blum,за мен лично бялото злато е едно голямо нищо защото след определен срок пожълтява,а за драскането да не говорим,на нас ни препоръчаха платина,но поради това че модела на халките ни неможе да се преправя когато ни станат малки,ни се стори безмислено да хвърляме пъти повече пари за платинени,и решихме след време да си направим по обикновен модел от платина Wink,незнам момичетата които са изказали мненията дали говорят от личен опит(аз също съм нямала платинени бижута),но едва ли ще е по скъпа ако е по некачествена pleasantry
а и чисто химично в периодичната система златото стои след платината(подредени са платина,злато живак) и следва златото да е по мек метал от платината,от където следва да се драска по лесно.

Маслинка, съвсем не е вярно, че бялото злато пожълтява, ако е добро качество. Моят годежен пръстен и халката ми са 18 карата бяло злато и не са пожълтели - годежният пръстен го нося от година и половина.
Тук препоръчват най-вече златото пред платината. Бялото злато от 18 карата е с най-светъл сребрист цвят, който е най-близък до платината. Например пръстените на Ева Лонгория и Тони Паркър са именно 18 карата бяло злато, а не платина.
Освен това се препоръчва на всеки 12-18 месеца, пръстените да се препокриват с родий, за да се запази лъскавият им и светъл цвят.
« Последна редакция: ноември 19, 2007, 19:51:02 от didibaby » Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #1279 -: ноември 19, 2007, 20:08:19 »

да сигорна е така didibaby ,моите златни бижута са всичките от 14каратово бяло злато и сигурно 18каратовото не пожълтява,но въпреки всичкo аз продължавам да се чудя защо един пръстен от 18каратово бяло злато е по-евтин 3 пъти от същия от платина crazy
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #1280 -: ноември 19, 2007, 20:10:56 »

maslinka, моята халка е от бяло и жълто злато 14к и не е пожълтяло бялото злато!!!
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #1281 -: ноември 20, 2007, 17:09:08 »

До колкото знам златото е доста меко и ако е 18 карата се драска по-лесно. Мен не ме притеснява пожълтяването, имам бижута от много години, които са като нови, притесняваме да не се нарани, защото халката не се сваля изобщо.
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #1282 -: ноември 21, 2007, 00:12:23 »

Арлина много си пража моиагодежен пъстен е бяло злато 18 карата а халките ни са бяло и жълто злато пак 18-каратови и много са се поиздраскали.При това аз не ги нося редовно  angry
Активен
korona
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53



« Отговор #1283 -: ноември 27, 2007, 17:31:17 »

Не става дума, че бялото злато е лошо или некачесвено и затова пожълтява, стандартите за златото са международни и 18к злато е еднакво навсякъде, просто е  покрито е с родий, който с времето се изтрива..и след това трябва да се родира наново....защото започва да жълтее...не че става жълто...

платината е по трудна за изработка, аз исках годежния пръстен да е от платина и ми казаха , че сте им отнеме 4 месеца за изработка, а ако е от бяло злато 3 седмици...затова халката ми е от платина,а пръстена от бяло злато, в интерес на истината няма разлика в цвета засега....платината обаче хич не се драска....
« Последна редакция: ноември 27, 2007, 18:08:44 от korona » Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #1284 -: ноември 27, 2007, 21:57:05 »

А аз не бях фен на бялото злато но мъжа ми много го харесва и предпочита та за това и годежния пъстен е бяло злато а халките бяло и жълто злато 18 карата.....и всичко златно което ми е подарил все е бяло злато и маи почнах вече да го харесвам  blum smile
Активен
korneliq_donkova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #1285 -: декември 03, 2007, 11:39:38 »

В темата има доста изключително ориганални халки,аз досега съм виждала само стандартни халки на мои познати и нямах представа,че може да съществуват такива красоти.
Много ми харесва първата,а другите две са много интересни,последната също ми грабва окото girl_impossible


* 65.JPG (14.69 KB, 512x170 - видяно 492 пъти.)
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #1286 -: декември 16, 2007, 14:30:11 »

Имам въпрос към момичетата от София. В кои магазини има готови халки, които могат да се разгледат? Вчера си купувах бижута от Elgrado и ги питах, но ми отговориха, че правят халки само по поръчка и нямат готови. Казаха ми също и, че не правят халки от платина.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #1287 -: декември 16, 2007, 15:00:41 »

аз лично като обикалях не че много съм обикаляла ама в магазините на верига Принцес имаше около 40 вида готови халки от които можеш да придобиеш представа дори да не е това което искаш как биха се справили с изработката на желания от теб модел *THUMBS*така че и три вида да има те са като визитна картичка на магазина каквито са като изпълнение такива ще са и останалите независимо дали по твой модел или от техния каталог  good
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #1288 -: декември 16, 2007, 19:10:01 »

Arlina, готови халки има в Сватбен център София. Незнам дали имат от платина. Имаше доста интересни модели. Халките са на Сара Трейд.Мисля ,че имат сайт. Там можеш да разгледаш модели.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #1289 -: декември 16, 2007, 20:07:59 »

Arlina, готови халки има в Сватбен център София. Незнам дали имат от платина. Имаше доста интересни модели. Халките са на Сара Трейд.Мисля ,че имат сайт. Там можеш да разгледаш модели.

А сщо и в "Базар зала София" при НДК good Ние от там си поръчахме нашите!!! good
Активен
Страници: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 92   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines