Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 09:22:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Без фотограф на сватбата?  (Прочетена 23379 пъти)
 
paradoxx
Новак
*
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« -: септември 01, 2008, 20:09:56 »

Здравейте,
Искам да попитам има ли младоженци, които не смятат за нужно да се взема фотограф на сватбата?
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: септември 01, 2008, 20:24:36 »

Аз и моят съпруг сме от тези двойки които сметнаха че не е необходимо да си наемем фотограф.

Не намерихме смисъл в това да имаме прекрасно обработени на фотошоп снимки на които дори можехме и да не се познаем. Не защото не можехме да си го позволим, напротив но  паричките за фотограф ги инвестирахме в закопуването на професионална камера и сестрата на Матиас снима с нея тъй като тя изеви желание да ни направи този подарък.Тя самата никога не се е занимавала с това , така че нищо невероятно не очаквах от нея.
Предварително си набелязахме местата за снимките от фотосесията, имахме и някои интересни идеи за снимки и готово. Искам да кажа че снимките в албума не са върхът на фотографското изкуство но са направени с любов и са истински, а и спомен аче тя ги е правила  а не някой си непознат човек винаги ще придават на снимките топлота и чуство.

Но съм сигурна 4е има доста двойки които мислят обратното на мен.

А и като слушам колко двойки са разочаровани от фотографите си, не съжаляваме и за миг за избора си.
Активен
paradoxx
Новак
*
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 01, 2008, 21:01:46 »

Струва ми се, че става въпрос за Германия или бъркам? А какви са цените на сватбените фотографи там?
Активен
elanida
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: септември 01, 2008, 21:05:56 »

Ние също не сме имали фотограф нито на сватбата ни в Германия, нито в България. И не защото не можем да си го позволом. Напълно споделям мнението на Gery79 - и за мен снимките направени от наши близки са по-истински... Offtopic Не сме имали и видео - защото искам спомените ми от този ден да са от моята гледна точка (тази на булката), а не филм, в който изпълнявам главната роля. Но в България просто обичаите са други.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: септември 01, 2008, 21:17:33 »

Ставаше въпрос за Швеция.

Освен това имахме камери за еднократна употреба на всяка маса и така съм се смяла на снимките след това.Невероятни бячха.Е не кристално чисти и с подправен бекграунд но пък толкова емоционални. Забраих да кажа че и видеото го снимахме на в църквата като сложихме видеокамерата на статив а за партито всеки взимаше камерата и снимаше.Даже по едно време децата бяха грабнали камерата и ходеха от гост на гост да ги питат искат ли да кажат нещо на младоженците.
Активен
paradoxx
Новак
*
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: септември 01, 2008, 21:31:57 »

Този номер с видеокамерата наистина би приключил със страхотен филм при едно подходящо стечение на обстоятелствата.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: септември 02, 2008, 08:23:45 »

Ние също нямахме фотограф, но аз лично съжалявам че го подцених, защото си личи кога снимките са направени от професионалист и кога не. Той просто знае къде да застанем за да станат хубави снимките, снима с професионален апарат и освен това със сигурност ще имаш всички важни моменти. При нас само един от гостите беше снимал хвърлянето на букета, например, така че ако не беше той нямаше да имам снимка. Аз лично те съветвам ако можете да си го позволите да наемете фотограф
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #7 -: септември 02, 2008, 11:26:57 »

И ние бяхме решили че няма никакъв смисъл да пръскаме толкова пари за фотограф и камера. Така или иначе всички гости имат фотоапарати и то хубави. Пък на Фотошоп после може да ги обработи всеки който разбира горе долу. В крайна сметка баща ми откри един негов приятел фотограф, който дойде само за официалната част (в общината и църквата) и то без да ни вземе никакви пари - когато е готов със снимките ще си извадим 2 пълни комплекта снимки при него и ще го почерпим. Решихме че няма нужда да го занимаваме човека цяла вечер в ресторанта, макар че той предложи да снима и в ресторанта, професионални "пиянски" снимки не ни трябват smile Един от братовчедите пък имаше хубава видео камера, която стоя включена на статива цяла вечер. Все още не сме си взели професионалните снимки, но вече имам към 1500 любителски снимки, от които спокойно мога да си избера 200-300 хубави. Смятам че фотографа наистина не е толкова необходим. Единствено в църквата е по-добре да се снима с професионален апарат, тъй като е доста тъмно и там любителските снимки не стават много хубави.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: септември 02, 2008, 12:15:48 »

Не подценявайте толкова работата на професионалния фотограф, защото може би накрая ще бъдете разочаровани като видите снимките от гостите си. Често щракат напосоки без да се замислят дали фона е добър, дали светлината е подходяща, дали изглеждате добре в момента. А най-важното е че гостите седнат ли на маса вече - забравете да ви снимат. От всички снимки събирани от гостите основните са по-време на церемонията. После вече всеки си отпуска душата, забавлява се, танцува и за снимането забравят.
Аз лично съм с 2 ръце за това да има професионален фотограф.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #9 -: септември 02, 2008, 12:41:18 »

Zahira отлично си описала работата на нашия "професионален" фотограф - щракане напосоки, без да се замисля дали фона е добър и светлината е подходяща, и особено много не се е замислил дали изгледжаме добре в момента. На всяка снимка изглежда така, като че ли моментът току шо е минал и след сватбата се сдобихме с 1091 изпуснати момента. Добре, че наша приятелка с полу-про камера е свършила без да иска неговата работа.

Извод - много зависи от фотографа !!! Ако ви е препоръчан от опит на някой ваш познат - давайте, но ако взимате случайно от "най-доброто студио в града" и не сте видели как работи - съмнявайте се дълбоко.

И пак искам да добавя, че не е нужно снимките да са пипнати на фотошоп, за да са добри. Стига душата, която ги е правила да е артистична. Нашите снимки в Париж са суров материал (с изключение на 3-4 с осветлени цветове) и са прекрасни.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #10 -: септември 02, 2008, 16:52:10 »

  Фотографски и видеоуслуги ползват младоженци с достатъчна степен на образованост и възпитание. Например Хасан от Джебел няма да ползва такива, а и Ахмед от Столипиново. Други такива са стиснатите младоженци. Има и една категория, която живее в чужбина, но се жени тук за по-евтино и се бие в гърдите, че има възможности.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: септември 02, 2008, 17:02:41 »

Не подценявайте толкова работата на професионалния фотограф, защото може би накрая ще бъдете разочаровани като видите снимките от гостите си. Често щракат напосоки без да се замислят дали фона е добър, дали светлината е подходяща, дали изглеждате добре в момента. А най-важното е че гостите седнат ли на маса вече - забравете да ви снимат. От всички снимки събирани от гостите основните са по-време на церемонията. После вече всеки си отпуска душата, забавлява се, танцува и за снимането забравят.
Аз лично съм с 2 ръце за това да има професионален фотограф.
съгласна съм,все пак хората са там да се забавляват,а не да изпълняват роля,която не е за тях,на колкото и сватби да съм снимала-снимките ми на дали ще послужат на булката,все пак едно е фотограф да се 'бута' друго е гостите да 'пречат' на церемонията,аз съм за това да се заснеме фотографа и не съм съгласна с мнението,че
Цитат
защото искам спомените ми от този ден да са от моята гледна точка (тази на булката), а не филм, в който изпълнявам главната роля
,не вярвам да има булка в този форум,която да се е видяла така,пак казвам това е моето мнение,всеки сам си решава,аз лично един ден ще имам и фотограв и оператор защото искам да имам какво да показвам на децата си,защото те няма как да преживеят по друг начин този прекрасен ден,само от спомените на родителите си smile
Активен
paradoxx
Новак
*
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: септември 02, 2008, 17:31:06 »

Не бих се съгласил напълно, че само необразованите и стиснатите не ползват видео и фото услуги. Разбира се има го това, но за мен основните фактори са:

1. Младоженците нямат тренирано око за да направят разликата между обикновена и добра снимка. Колко снимки има в албумите ни правени от филмови апарати от типа на Скина и подобни? Въпросните апаратчета са с фиксиран фокус (разбирай повечето снимки размазани) и с подобие на оптика. И въпреки това ние харесваме тези снимки! А в днешно време колко от дигиталните ни снимки са направени с GSM, което е нещо като дигиталната Скина - и пак ги харесваме! 

Другият аспект на този проблем е, че фотографите не предоставят добър резултат, до такава степен, че да оправдаят работата си - поне доколкото гледам БГ сватбени галерии в интернет!  Да оставим на страна тогава когато фотографа съвсем оплеска нещата - предаде снимки с грешен баланс на бялото или пък не на фокус и т.н. Това за мен си е чиста проба неизпълнение на договора и трябва човек да си иска парите обратно!   Говоря когато снимките са технически грамотни и на едно средно ниво - разбирай занаятчийски, но нищо повече! - Ами как един човек, който харесва снимки направени с GSM да ги оцени? И ми е много смешно някой като каже "Този много добър, онзи много добър", а гледаш снимките и просто няма никаква реакция, не се събужда никакво чувство!

2. Втората причина е че повечето хора смятат, че полу-професионалния апарат снима сам, а фотошопа прави чудеса. Второто е истина, но само когато се използва от художник (срещу 120 лева на снимка:Р), а първото е тотална лъжа!

Та що се отнася до полу-професионалните апарати - да в една част от случаите те наистина ще осигурят технически грамотни снимки, но пак цялостното ниво ще е посредствено! Такова, каквото ще ви осигурят и доста фотографи :-)

Ех, че се отплеснах!



Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: септември 02, 2008, 17:33:25 »

Не бих пропуснала да наема фотограф за сватбата си. Не става въпрос за обработка с фотошоп, а за апарата с който се снима, начина по който се използва, умението да се уловят моментите... Когато почнахме да тръсим фотограф си мислех, че дори да не попаднем на достатъчно добър ще имаме толкова снимки от сватбата от приятели (няколко, от които любители, които правят страхотни снимки и разполагат с добра техника), че дори и да не са хубави тези от фотографа няма начин да нямаме хубави снимки. Да, ама не! Осветлението в нашия ресторант се оказа, че е било много особено и голяма част от любителските снимки са хванали хубави моменти, но не са качествени. Снимките от фотографа коренно се различават и са в пъти по хубави. А любмият, който доста се интересува от фотография седеше и като ми разказваше на някой снимки колко работа е свършена, как е снимано, за да изглежда така - аз виждам обикновена снимка, а се оказва че примерно е съставена от 2, защото нямало начин и ние и фона да сме толкова добре излезли с едни и същи настройки и куп други неща. А гостите са си гости - хапват, пийват, на фотографа работата му е да снима през цялото време.

Аз се чудех защо да наемаме видеооператор като от бала касетат си не съм я гледала. Добре, че наехме. Сега след като сватбата мина съм много благодарна, че решихме имаме видеооператор, като аз си мислех, че го наемаме, защото така правят всички и няма и веднъж да гледам филма. Но не е така - сватбата отлита за миг, не се усеща, аз лично от някой моменти помнех единствено колко съм била щастлива, но не и какво точно е станало.

paradoxx, все пак според мен си говорим дали има смисъл да се наеме добър фотограф, то за всеки който наемеш  и не си свърши работата можеш да кажеш, че е щяло да мине и без него Wink
Активен
elanida
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: септември 02, 2008, 17:48:38 »

  Фотографски и видеоуслуги ползват младоженци с достатъчна степен на образованост и възпитание.
Pachoran, мисля, че е неуместно да правиш такива изводи.
Просто приеми, че има и хора с друго мнение и не ги обиждай заради това. На никоя сватба, на която съм била в Германия не е имало видеооператор. Всичките ми приятели и роднини са с висше образование (аз също). И в случая и дума не може да се каже за спестяване на средства - когато сватбата ти е в замък или на невероятно красиви и ексклузивни места... Просто манталитетът на хората е различен.
А в България никоя сватба не минава без видео - друго има няма, видео ще има. Не се безпокой - бизнесът не е в опасност!
Активен
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines