Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:02:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено облекло за младоженеца - 2 част  (Прочетена 267802 пъти)
 
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: октомври 29, 2008, 08:35:33 »

misskapriss , много ти е хубав младоженецът!  Bravo Обожавам пепел от рози и добре сте го измислили да пасне на твоята рокля!  Bravo А и страшно ми харесва, когато костюмът е светъл, както е при него. И ние заложихме на светъл костюм, а ризата решихме да е с по-ярък цвят,  защото той, милото е доста светъл и с този светъл костюм и светла риза, щеше да прилича на призрак lol.
Аз исках жълта или зелена, за да се "върже" с жълтите цветенца по мен, ама той си избра ярко оранжева  danceg и пак пасна на жълтото.  danceg
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: октомври 29, 2008, 10:27:49 »

misskapriss , много ти е хубав младоженецът!  Bravo Обожавам пепел от рози и добре сте го измислили да пасне на твоята рокля!  Bravo А и страшно ми харесва, когато костюмът е светъл, както е при него. И ние заложихме на светъл костюм, а ризата решихме да е с по-ярък цвят,  защото той, милото е доста светъл и с този светъл костюм и светла риза, щеше да прилича на призрак lol.
Аз исках жълта или зелена, за да се "върже" с жълтите цветенца по мен, ама той си избра ярко оранжева  danceg и пак пасна на жълтото.  danceg

Мерси, мерси. Мисля че и вие добре сте направили, че сте избрали по-ярка риза, много добре изглежда мъжа ти и пак си пасва много добре с теб и твоето облекло  Bravo
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: ноември 27, 2008, 16:11:33 »

ralichka_, моят мъж беше със смокинг на сватбата. Взехме го от Rollman. Доколкото си спомням, струваше 650-700 лева. Беше много добре ушит, и го правят по поръчка - взимат мерки и го правят за двадесетина дни. Мисля, че е много добра цена за смокинг по поръчка. В Денил също има, по 800 лева. Има и в "Нико" на Графа (близо до "Гарибалди"), около 700 лева. В "Драго и Радо" са доста по-скъпи, не знам защо. И вече знаеш - Вайк и така нататък, но цените са тройни и четворни на тези.

а така, това беше много полезно, щото и моят любим иска да е или със смокинг, или костюм черен и бяла риза. И не ще да чуе за нищо друго! Може би поне за смокинг да го донавия...
Иначе като го позалижем и издокараме, може и да го натамъним да мяса на 007 hunter
crazy
« Последна редакция: февруари 24, 2009, 14:07:31 от maria_lakova » Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: ноември 30, 2008, 09:58:32 »

Хахаах  blum
Ние между другото се отказахме от смокинга. Изглежда доста ... как да го кажа... възрастен с него smile Харесахме костюмите не Денил и ще купим черен костюм от там Wink С риза цвят шампанско като роклята ми и папионка (златиста като колана на роклята ми  girl_wink) Така сме го замислили smile
Активен
cRy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 74



« Отговор #154 -: декември 03, 2008, 11:13:47 »

моят пък бъдещ мъж иска елече и фишу и отидохме до Агресия-има избор, материята на платовете изглеждат много добри, но и цените също са "добри"  blum
Но на друго място в София освен в Сватбения център, засега не сме намерили фишута.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: декември 03, 2008, 15:07:57 »

Ами ние за това си ушихме pardon Но на места продават готови комплекти елек с фишу...
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #156 -: януари 30, 2009, 00:42:09 »

Реших да се включа в темата, тъй като с моята половинка се впечатляваме много от вратовръзки. Ще споделя наколко правила взети от интернет:

Долният край на вратовръзката трябва да стига до средата или горния край на токата на колана.

Случва се доста често да се види карикатурно къса вратовръзка или твърде дъъъълга, напомняща увиснал език  Oh my ....
Недопустимо е (особено за младоженец, който е в центъра на събитието) вратовръзка да се комбинира с риза с къс ръкав и отгоре да няма сако, което да прикрива това. Красотата изисква жертви  Wink

ето и още няколко съвета:
Ако все пак сте от хората, за които подобни правила не важат, не забравяйте, че шарена вратовръзка се носи само с едноцветни ризи.

-Едноцветните модели подхождат на почти всичко, вкл. и на ризи на каре или райета.
-Добре е един от цветовете - на ризата или на костюма - да присъства и във вратовръзката, а останалите цветове могат да са по-контрастни или съответно по-тъмен и по-светъл нюанс на основния.
-На тъмен костюм и тъмна риза подхожда по-светла вратовръзка, като най-добре е тя да е с един тон по-светла от сакото и панталона.
-При комбинация от тъмен костюм и светла риза е добре вратовръзката да е тъмна, близка до сакото и панталона, но и съобразена с цвета на ризата.
-Класиката черен костюм и бяла риза изисква по-светла вратовръзка, която може да е както едноцветна, така и с бледа шарка.
-На светъл костюм и тъмна риза подхожда също светла вратовръзка, близка до цвета на сакото.
-Ако и костюмът, и ризата са светли, особено подходяща е вратовръзка с цвета на ризата.


В заключение ще споделя впечатленията си от Andrew's Ties, които бяха споменавани по-напред. Като материи са страхотни, като дизайн също, единствено смятам, че консултантите в магазините им в София трябва да с по-компетентни  understand


* vratovryzka andrews.jpg (19.15 KB, 309x552 - видяно 434 пъти.)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #157 -: януари 30, 2009, 11:33:53 »

Браво за чудесната и обширна информация !!!
 Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo

Винаги съм се чудела как точно се избира вратовръзка. Хич ме няма в мъжкото облекло, а мъжът ми още по-малко. Запълних си цяла ниша в невежеството  give_rose

Благодаря  good good good
Активен
FREIA
Любопитен
*
Публикации: 29


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: януари 31, 2009, 15:59:24 »

ЗДРАВЕЙТЕ,
аз съм решила цветът на нашата сватба да е оранжев.Искам на роклята да има елемент в този цвят и в украсата.Само се чудя как да го вържа с младоженека,т.като не искаме костюма му да е черен с оранжева риза и незнам каква комбинация да избера.Ама ако не ми попадне нещо подходящо може и да е с точно такава комбинация,а и младоженека е светъл и това трябва да се има в предвид.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: януари 31, 2009, 18:34:41 »

ЗДРАВЕЙТЕ,
аз съм решила цветът на нашата сватба да е оранжев.Искам на роклята да има елемент в този цвят и в украсата.Само се чудя как да го вържа с младоженека,т.като не искаме костюма му да е черен с оранжева риза и незнам каква комбинация да избера.Ама ако не ми попадне нещо подходящо може и да е с точно такава комбинация,а и младоженека е светъл и това трябва да се има в предвид.

А оранжева риза с костюм в екрю или бял?
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: януари 31, 2009, 19:07:05 »

Може само вратовръзката му да е оранжава smile Това според мен е повече от достатъчно
Активен
tsvety_t
Сватбар
***
Публикации: 172


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: януари 31, 2009, 21:20:51 »

Най- изчистено и елегантно според мен е само бутониерата му да е в оранжево.
Активен
Anne
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73


Вече Боянови!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: февруари 04, 2009, 17:39:50 »

Здравей Pisetata,

имам въпрос от къде купихте  костюма на мъжа ти, че и моята половинка иска такъв бял.... по магазините повечето за бежави , а не бели и между другото много сте хубави... blum
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: февруари 06, 2009, 22:27:46 »

Здравейте smile Да ви се похваля - имаме си вече костюм, в повечето магазини има огромни намаления, така че ви препоръчвам да разглдате и вие Wink Нашият е черен с малко лъскаво черно райе, Denyl.
Anne, бели костюми видях, че има в Сватбен център София, но не съм ги заглеждала хубави ли са
Активен
Anne
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73


Вече Боянови!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: февруари 09, 2009, 09:25:10 »

Здравейте smile Да ви се похваля - имаме си вече костюм, в повечето магазини има огромни намаления, така че ви препоръчвам да разглдате и вие Wink Нашият е черен с малко лъскаво черно райе, Denyl.
Anne, бели костюми видях, че има в Сватбен център София, но не съм ги заглеждала хубави ли са

Ок, супер ще покледна , че е и близо до нас  good  Мерси за информацията,а честито за костюма.... напредвате  Bravo
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines