Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:04:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Шивашки ателиета  (Прочетена 95345 пъти)
 
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« -: март 24, 2008, 11:26:07 »

След като има толкова изписано за булчинската рокля, да отдадем нужното внимание и на другите официални тоалети за куми, шаферки и майки, и ушиването им по поръчка. danceg

Имате ли добри отзиви от шивачки и/или дизайнери на облекла? Къде е най-изгодно човек да си ушие нещо и къде ще препоръчате да не стъпваме - било поради отношение, краен продукт или цена? А къде да си купим хубав плат?

По-стилно и хубаво ли е да заложим на уникалната дреха, направена специално за нас, по нашата форма и собствен вкус? И дали все пак да не изберем готовата дреха и да си спестим обикалянето за платове и модели, и пробите?

Аз в момента търся шивачка в София именно за шаферките ни и се оказва трудна задачка, особено като за първи път ми се случва да се занимавам с шиене, макар и доста индиректно. blush Купихме страхотно красиви платове от магазините на "Алабин" и сега остава по-сложната част. Ще ви бъда много благодарна да споделите мнения, ако сте се занимавали с подобно нещо! 10x
« Последна редакция: март 24, 2008, 11:39:04 от fidelia » Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 24, 2008, 11:33:43 »

За шивачки не мога да споделя, но за магазини за платове - да. Има много такива на ул. Алабин, на ул. Екзарх Йосиф, на ул. Пиротска и особено около Женския пазар. Преди години съм виждала да се продават много платове и на стоков базар Илиянци, но сега не знам дали има все още.
Активен
Juje
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #2 -: март 31, 2008, 16:52:46 »

Благодаря за темата!
Страхотно нужна ми е и на мен, но заради моята рокля - булчинска. Забелязали ли сте, че почти 80% (да не напиша 90%) от роклите, които гледаме по различни страници и истински сватбени снимки, са с отворени деколтета? За съжаление си имам причина да не мога да нося такова деколте, колкото и да ми харесва, и затова трябва да намеря рокля с висока яка или по-затворена.
Затова мисля, че една добра шивачка би ми била най-полезна, отколкото да продължа да търся и да се депресирам още повече от ограниченото предлагане. Благодаря ви за споделената информация предварително!
Активен
picasso
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 02, 2008, 13:28:29 »

Juje, не знам дали ще съм ти от полза, моята рокля я шият в "Odeta".Това което ми хареса при тях е, че дизайнерката присъства на вземането на мерки и първата проба и през цялото време те съветва,но не  налага мнение.Все още не съм си взела роклята, тъй че не знам какво ще излезе. Но те съветвам ако имаш време да минеш оттам и да поговориш с нея. Разбира се имат каталози, но правят доста интересни комбинации от различни модели. Може би е важно и да те предупредя, че цените са им над 750лв.

Успех!
« Последна редакция: април 02, 2008, 13:30:50 от picasso » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 02, 2008, 18:47:12 »

Аз от "Одета" не съм доволна никак nea NO

Бих препоръчала сватбен салон "Оксана" good good на ул. "Пиротска" 8, там има и прекрасни платове и момичетата, които шият тоалетите са много внимателни, както и самата дизайнерка Оксана; там могат да ви ушият и булчинска рокля, и рокличка за шаферка и за кумата нещо..., може и с ваши платове good А и цените са наистина прилични!!! good

Успех на всички!!!
Активен
Juje
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #5 -: април 03, 2008, 07:40:23 »

Е, значи има светлинка в тунела.  good
Аз си мислех, че повечето салони предлагат само готови рокли и ако се налагат корекции, то те са само корекции. Чудесно е да разбера, че имат шивачки и желание наистина да направят за всяка булка "нейната" рокля.
Благодаря ви много за препоръките!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: април 30, 2008, 08:59:18 »

Някой може ли да сподели как вървят цените за линеен метър на платовете за рокля - например френска дантела, шифон, органза, тюл и т.н.
Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #7 -: май 03, 2008, 16:05:34 »

Zahira, тюлът е от 3 до 6 лв. метъра в зависимост от твърдостта и качеството, а органзата я гледах в магазините на Пиротска около 12 - 15 лв. За дантелата най-добре провери в магазините около Съдебната палата на Алабин.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: май 23, 2008, 16:33:46 »

И аз най-вероятно ще си шия роклята, колкото и да не ми се искаше, но всички рокли за бременни, които видях по магазините са повече от отчайващи. Все едно бременните жени не трябва да изглеждат хубаво на сватбения си ден.
А до Асеновград чак не ми се ходи да си шия рокля, та остава варианта София. Ще се радвам да препоръчате ателиета в София където шият хубаво.
Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #9 -: юни 09, 2008, 14:23:30 »

Доколкото знам, в повечето ателиета за рокли освен готови, шият и по поръчка - пробвай, може да им звъннеш по телефона предварително.
Активен
buboleche
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #10 -: март 19, 2009, 08:34:36 »

момичета имам нужда от помощ. Понеже сама ще организирам нашата сватба без агенция... ми трябва някоя шивачка, която да ми ушие разните дреболии и аксесоари които съм си харесала - панделки за столовете, харесах си в интернет модел на възглавничка за пръстените, много красива кошничка и.. украсата за чашите и бутилката с шампанско. Тези които намирам ми се струват доста кичозни или не са по моя вкус и стилово не се връзват със сватбата.... моля препоръчайте ми някоя шивачка, която  се занимава с подобни неща. Благодаря ви give_rose
Активен
monikabiri
Ентусиаст
**
Публикации: 134



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 19, 2009, 09:00:05 »

моята булчинска рокля сега я шият от Принцес, надявам се да стане хубава, защото цената не е никак ниска, особено като се има предивд, че моделът е много семпъл, но просто това ателие и Феде бяха единствените, които ми харесаха, и затова избрах него. Иначе за кумата ми казаха, че една обикновена къса рокля ще е над 500
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #12 -: март 20, 2009, 11:28:04 »

Моята рокля е от салон Ади и Люси, намерих си страхотна дантела е става супер роклята, кумата ми дойде с мен  на проба и си хареса рокля от там и сега и тя си шие там  smile, а пък другата събота ще водя и малките ми шаферки там за роклички и нямам търпение вече да си  видя роклята. Много съм доволна и от шивачката и от платовете.
Активен
dreamland
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #13 -: март 28, 2009, 21:11:01 »

Може ли някой да ми препоръча добра шивачка във Варна? Искам изчистена официална рокля за сватбата на моя приятелка, а по магазините не намиртам нищо подходящо, затова реших да прибегна към услугите на шивач, но не знам към кого да се обърна. А също така ако може да ме ориентирате и с цени как върви уживането на един официален тоалет? Много благодаря предварително на всички!
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 30, 2009, 14:36:26 »

във Варна съм чувала добри отзиви за сватбен салон Десислава
Може да попиташ там, дриймленд
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines