Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 19:56:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булчински рокли - част 3  (Прочетена 221828 пъти)
 
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: май 20, 2008, 18:34:19 »

Тази, която си показала с дантела отгоре също би ти стояла добре. Защо не се разходиш по магазините и да пробваш? Първите две са на Маги Сотеро - в Швеция има 6 магазина - обади се да питаш дали имат някой от тези модели и отивай ако не ти е много далече. Просто не можеш да си представиш каква е разликата от снимката до това на тебе. Трябва да сложиш няколко рокли, за да знаеш какво да се шие. И KlaraFina също е права, едно такова нещо би направило чудеса.


Ами аз ходих но почти всички модели които имат в наличност са много малки размери (малки за мен) и имат май много 5 6 модела мой размер и то са толкова прости грозни че аз като облякох едната и се намразих.Бяча просто дебел бял плат  с една бродерия отдолу. Ще разгледам пак в Интернет и следвайки съветите ви ще отсея няколко модела и с тях при шивачката като се върна в България.Предполагам че тя поне ще препоръча нещо което би стояло добре. Но в магазина днес наложих коприната която купих и една тафта която имаха и дателата не се натрапваше но изпъкваше на местата кудето има изкрящи кончета та затова си мисля че може и да стои добре дантела и тафта.А и тафтата е доста плытен плат и тый като не искам обръчи ,за повече обем искам просто малко тюл отдолу.
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: май 20, 2008, 18:36:03 »

Gery какво ще кажеш за този модел?


* eleganza[1].jpg (74.33 KB, 389x529 - видяно 829 пъти.)
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #437 -: май 20, 2008, 18:36:31 »

Всички модели са хубави. Но все пак ако не мериш нещо подобно, няма как да знаеш как ще ти стои  pardon Иначе и аз мисля нещо с малко по-свободна падаща талия, не нещо толкова пристегнато в кръста (пък така или иначе ако цялата рокля ще ти е покрита с дантела, може да е просто като "втора рокля" върху основния плат (падаща свободно дантела) или ако държиш на модел, който да ти прилепва плътно, трябва да ти зашият дантелата за основния плат. Всички сме с малко повече я в бюста, я в дупето и бедрата, идеално няма никъде, но както казах и на мискаприз наскоро, когато искаш да отклониш погледите от една част на тялото, просто ги фиксираш другаде. Най-лесно е да направиш нещо интересно на бюста - някакво по-разчупено деколте например или онези презрамки, които минават зад врата (на мискаприз пак й показах едни моделчета). Така според мен няма толкова да се набива на очи долната част на тялото. В крайна сметка няма рокля, която автоматично да смъкне 20 кила от телата ни, но има рокли, които оптически ще ни добавят още Wink От друга страна, ако подчертаеш кръста с някакво бюстие (покрито с дантела например) и надолу полата ти е по-скора права, а не с обръчи (ох, аз съм пристрастна за обръчите, де) и сложиш дантела и по самата пола (но не изцяло покрита с дантела), може да мине "номера" с привличането на внимание в бюста и гръдния кош. Макар че ти казваш, че раменете ти са широки, мислила ли си за дантелено елече? Аз имам такова късичко и стои много сладко smile Та накратко (че май изписах доста глупости), имаш два варианта според мен: 1. бюстие покрито с дантела и дантелено елече и надолу не впита по тялото ти, но все пак права пола с дантела примерно в края или 2. цяла рокля, по-скоро прав модел, свободно падаща от бюста надолу, покрита с дантела и малко по-широки презрамки отгоре (а защо не и пак дантелено елече?) Не бих ти препоръчала много широка или много тясна рокля ... едната ще ти добави килограми, другата ще ги подчертае. Особено под кръста  nea във всички случаи елечето май ще ти покрие рамената ... пък и прическата има значение, спусната коса и хубаво бижу на шията заковават погледите там. Гостите ще са толкова захласнати да ти гледат косата, усмивката, обеците и колието, че няма и да погледнат към д-то  Girl_hide Хм, или казах нещо хубаво, или натворих куп глупости, но съм ужасно изморена след работа и в главата ми е каша. 
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: май 20, 2008, 18:49:35 »

И аз съм съгласна че каквото и да правя 20кг няма да сваля за сватбата пък и тези хора които сме поканили за сватбата са ме виждали такава каквато съм и няма смисъл да се правя на нещо което не съм.

Много сым благдарна на всички вас които откликнаха толкова бързо и ми дадохa толкова полезни съвети.

Най вероятно ще избера цял модел рокля с ефектна горна част и леко разкрояваща се пола надолу с дантела падаща свободно около нея. А и copche е права че една булка като сложи грим прическа бижута и най вече любовта и тръпката и предават такъв звезден вид който нито една кройка или дантела може да придизвика в околните.

Пак ви благодаря милички
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #439 -: май 20, 2008, 18:58:58 »

Гери, абсолютно права си, че няма нужда да се правиш на нещо, което не си. В крайна сметка младоженеца те приема такава, каквато си (моят например ми се радва повече след като качих няколко килограма), така че каквото ти е на душата, това си уший. Иначе в Асеновград конкретно много трудно ще намериш рокля като тази, която си описала ... затова си скицирай на един лист, за да знаеш какво точно искаш. После при добра дизайнерка и си готова  good
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: май 20, 2008, 19:03:01 »

Гери, абсолютно права си, че няма нужда да се правиш на нещо, което не си. В крайна сметка младоженеца те приема такава, каквато си (моят например ми се радва повече след като качих няколко килограма), така че каквото ти е на душата, това си уший. Иначе в Асеновград конкретно много трудно ще намериш рокля като тази, която си описала ... затова си скицирай на един лист, за да знаеш какво точно искаш. После при добра дизайнерка и си готова  good


О аз отдавна съм се простила с идеята да намеря каквото искам вм си Асеновград или където и да било затова съм си направила един файл със снимки на роли кото съм си чаресала и съм го принтирала и с него ще ходя във Варна в едно булчинско ателие.
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: май 20, 2008, 21:04:52 »

коп4е мерси много за снимката.само да ви кажа 4е роклята е без обра4и.с тул е.ж англия рокля с обра4и не сам виждала.Ели, роклята е на Бенджамин Робертс ако ти говори нещо.отзад е с шлеиф но  сега в събота като отида да я взимам ще направя пове4ко снимки smile ина4е мисля да продалжа да пробвам, макар 4е няма да има особен смисал но..лубопитство girl_wink
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: май 20, 2008, 21:25:19 »

Говори ми, разбира се. smile За същаление в САЩ ги няма (или поне аз не можах да намеря), иначе аз много се бях наточила на тези рокли.
Аз исках да видя и на модела как стои роклята - според мен няма какво да и мислиш - страхотна е!!!!
А за обръчите - аз не съм учудена, че няма обръчи тази рокля, защото аз мерих страшно обемни, но нито една нямаше обръч - на всички обемът им идва от тюла и пластовете, което съответно ги прави тежки, но стои по-естествено.
Ето ти я роклята:


* Benjamin Roberts.JPG (38.9 KB, 604x414 - видяно 613 пъти.)
Активен
tsvetiiva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



« Отговор #443 -: май 20, 2008, 21:33:17 »

kristinka, и аз се присъединявам към възхитените форумки Bravo само си мисля, че можеш да я съчетаеш с по-дълъг и по-прав воал. Роклята на мен ми се струва даже достатъчно богата и приказна и мисля, че такъв воал ще е много подходящ. Освен това все едно в създадена за теб. Обаче един път се пробват булчински рокли, така че защо да не се възполваш и да се видиш във всякакви модели. Аз и сега, една година след сватбата понякога тайничко искам да отида да  пробвам pardon дори и да не е нормално
 Offtopic можеби всички вече знаете, но все пак да пусна този линк http://www.moda-barcelona.com/en/index.asp между 27.05 и 01.06 един от най-големите форуми в Европа, посветени на булчинските рокли. Има снимки и от колекциите на дизайнерите за 2007.
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: май 20, 2008, 21:38:06 »

Ели, радвам се мн 4е ти харесва.само да допълня 4е аз мисля да не слагам тоя тул които се вижда от тая снимка.. :)ще се по4удя още малко и ще реша..охх даже сега и мамето каза 4е сам супер.. yahoo..мерси много моми4ета за подкрепатааа give_rose
Активен
Биa'
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44


Директор!.......на цирка.


Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: май 20, 2008, 22:28:47 »

Момичета днес си поръчах роклята,като си я взема ще я покажа! give_rose
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: май 21, 2008, 07:57:47 »

Бибка, честито! От къде я поръча? Нямаш ли някаква снимка да ни покажеш или поне нещо подобно  girl_wink
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: май 21, 2008, 14:00:24 »

Здравейте отново, както наскоро писах аз тепърва започвам до избирам рокля. Харесват ми такъв тип като на kopche regina и fenix. На 23год. съм и съм първата, която ще се жени сред приятелките ми, е на сватбата ще съм на 24 smile. Много бих искала да мога да разчитам на помощта Ви!
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #448 -: май 21, 2008, 14:03:25 »

Gery какво ще кажеш за този модел?

Роклята е божествена give_rose Аз също бях с модел на МАги Сотеро /копие разбира се tease/....мисля че всичките й модели са многоо красиви и женстевени, и....
Дано само успееш да намериш шивач който да се съгласи да ти я ушие....Една съфорумка доста зор видя , и накрая се отказа от така желания модел huhhuh.gif
« Последна редакция: май 21, 2008, 14:09:23 от Мая » Активен
klovis83
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: май 21, 2008, 14:43:26 »

Да се похваля и аз, вече си поръчах роклята и средата на юни е пробата  yahoo
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines