Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:35:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Козметиката по време на бременност  (Прочетена 147030 пъти)
 
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: май 22, 2008, 11:27:43 »

Клео, не се притеснявай. В крайна сметка всичко е в името на бебчето. Нормално е да има някакви последствия за кожата от бременността, но ти си още млада и вярвам, че тя ще се възстанови. Продължавай да се мажеш. Всички са доволни от мазилата, които спомена. Пък и да остане някоя и друга стрия не е болка за умиране  Wink
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: май 22, 2008, 11:33:43 »

Абсолютно съм съгласна good аз преди да забременея имах стрий по дупето blum така че бях прежалила и корема nea за щастие се държим за сега само на дупето така че като се появи бебка няма да ти пука че имаш стрий като имаш такъв ангел baby_girl
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #227 -: май 22, 2008, 12:12:53 »

Не искам да ви разочаровам,но стриите веднъж появят ли се нямат скриване.Аз още в пубертета получих на дупето и затова сега ми е много притеснено и почвам от рано да се мажа направо с мас.
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: май 22, 2008, 12:26:58 »

Аз вчера си купих масло от макадамия на Икаров по препоръка на Harmonia  good
Мазах се снощи и сутринта. Още си усещам влажно коремчето  smile Мисля, че ще помогне...
А какво значи преварена мас... защото ние вкъщи имаме някаква, но не знам каква е  pardon Малко съм непросветена  blush И как изглежда - твърда ли е или течна като олио?  blush
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: май 23, 2008, 10:45:10 »

d_petrovska, аз маста си я държа в хладилника и е твърда и бяла леко прозрачна на цвят, но като я извадя навън за няколко минути се втечнява и става жълтеникава. А преварената мас е:  като ти дадат домашна я слагаш на котлон да кипне (това в случай, че има някакви бактерии, боклуци и т.н. Купената от магазина няма нужда да я преваряваш ) и после я прецеждаш (през марля/тензух или ситна цедка), оставяш да изстине и я прибираш в хладилника. Като я кипваш вътре може да сложиш цветове от жасмин или лавандула, лайка и т.н. ако искаш леко да си я ароматизираш.
Предлагам ти двете да ги редуваш (макадамията и маста), поне при мен засега се отразява много добре - да чукна на дърво!

Клео, и мен много ме мързеше до към 5 месец и пропусках мазания, докато един ден направо усетих как кожата ми се разтяга все едно ще се скъса на коремчето, изсушава (особено след баня) и почна да ме сърби и оттогава - задължително два пъти на ден се мажа след душчето и докато си измия зъбите и сложа на котето да папка вече е попило и си лягам... Недей да пропускаш, защото влизаш вече в по-едрите месеци, когато всичко расте като гъбка след дъжд ...Аз даже имаше един период в средата на 7 месец, когато дори се мажех по 3 пъти на ден коремчето и дупето... blush
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: май 23, 2008, 10:53:51 »

Harmonia, благодаря ти за изчерпателние отговор.
Аз сега съм само в 3-я месец, но се мажа сутрин и вечер... засега само с масло от макадамия  girl_wink
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: май 23, 2008, 16:04:49 »

Хармония благодаря ти!! give_rose @}->--Мен не ме сърби и не ме опъва!!Но за сега е така!!Не се знае след това как ще е!!А наистина едрите месеци престоят!!Ако сами не си помогнем няма кой!!! heart
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: май 26, 2008, 12:54:37 »

Вчера си купих и серията на Мустела 9 месеца. Тя съдържа 1 голям крем за стрии по корема и бедрата, 1 кремче за гърдите и 1 за отекли крака (на мен ми е още рано за последното). Надявам се да е ефикасно. От снощи почнах да се мажа, но пък се появи друг проблем - вените на гърдите ми много изпъкват и са много сини... Знам, че Мира имаше подобен проблем.. Ако някой може да ми препоръча нещо, с което да ги мажа, ще съм много благодарна  give_rose
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: май 26, 2008, 13:32:27 »

Аз се чудя за едни кремчета с прополис - те са доста мазни, миришат приятно на восък и мисля, че биха свършили чудесна работа. Не мога да се сетя обаче нито фирма производител нито конкретна марка. Ще се разтърся из аптеките да видим какво ще открия.
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: май 26, 2008, 17:43:20 »

d_petrovska на мен от самото начало са ми така вените на гърдите. Кожата ми като че ли изтъня и прозира направо, вените ми се виждат много. Мажа се постоянно (аз също използвам продуктите на Мустела) и за сега нямам проблеми. Надявам се да не ми се появят стрии.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: май 26, 2008, 23:52:05 »

Не зная дали е от това че закъснях с мазането или че просто не избрах подходящ крем cray cray :'(Днес се осмелих да погледна гърдите си и отдолу cray cray :'(Дълбоки червени грапави стрии като дупки по кожата ми  cray :'(Мажа се с крем на Мустела специално за гърди!!Много е грозна картинката!!!
Не зная дали ще ми повярвате но за една вечер получих тези грозни стрии!!!Облякох се,излязох с приятели и когато се прибрах тях вече ги имаше }:->Помислих че е от дрехи,сутиен,че кожата се е запарила и за това така изглежда но след като на другия ден не се оправи ми станя ясно че са стрии!!Започнах веднага мазане но и до днес изглежда ужасно!!!МНого е мека и нежна но нацепена и гърдите ми увиснаха страшно много!!Мамиии мажете се че няма спасение иначе а ако сте предразположени с по-бяла нежна и прозрачна кожа се мажете колкото може по от рано  give_rose
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: май 27, 2008, 10:55:26 »

Мисля че изпъкването на вените се дължи на по голямия приток на кръв мажете се и не се притеснявайте  good аз съм с по тъмна кожа но пак ми е прозрачна и навсякъде си виждам вените pardon пък стрий нямам Yes дано се задържи така
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: май 27, 2008, 11:04:05 »

Аз гърдите не съм ги мазала....или може би 4-5 пъти за цялата бременност! Доста ми наедряха и наистина кожата ми прозира вените,но пък стрии не са се появили!Няма никакво значение с какво и по колко ги мажете....ако сте предразположени да ви се появят стрии-Спасение няма nea
Клео казваш,че са ти увиснали....аз през целите 9 месеца (че и сега) не свалям сутиена (който е за кърмачки а също си купих и с меки чашки) понеже доста натежаха....не ми се мисли как ще се чувствам ако не ги "сложа" в сутиена girl_impossible
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: май 27, 2008, 11:37:40 »

Сиска е права, че ако искаме да запазим гърдите да не увиснат трябва редобно носене на сутиен.
По време на бременността той понякога ни дразни и ни идва да го махнем, но за целта трябва да се изпозват по-меки такива.
Аз до сега имам само няколко стрии под гърдите, но са много малки. Със сигурност е от това, че са наедрели, но и аз не ги мажеш в началото sad Така, че мисля, че въпреки всичко, ако искаме да изглеждаме добре,  сме длъжни да се мацотим, а какъв ще е резултатът е божа работа. pardon
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: май 27, 2008, 12:28:45 »

Ето я и моята грешка!!Аз ходя навсякъде без сутиен!!Не ми е удобно не ми харесва!!!!А и нямам от тези които казвате вие! :\От къде да си купя подходящ сутиен  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines