Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 21:47:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Козметиката по време на бременност  (Прочетена 146946 пъти)
 
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: март 21, 2008, 13:22:57 »

Гледам че стрии коментирате, затова реших да се включа. Аз имам стрии по задните части от 13-14 годишна, просто много бързо дръпнах на височина и ето го ефекта и досега с нищо не съм успяла да ги залича, затова, почвайте не от 3-4 ами от първия месец още с кремчетата. А крема който ползвате не трябва да е против стрии или натицелулитен, защото те стягат кожата. Трябва да я овлажнявате и отпускате, за да може да расте заедно с бебо.

Аз не съм много съгласна с това твърдение....Антицелулитните кремове не са стягащи, а изгарящи - ползвала съм и знам какво действие и ефект имат.Няма логика да стягат.За тези против стрии незнам, но защо ще се водят против стрии ако си противоречат нещата както ти твърдиш- нали са им изследвали действието и не случайно са наречени именно против стрии...Друг е въпросът кои от тях доколко помагат...
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: март 21, 2008, 13:27:49 »

И всъщност тези кремове и лосиони, които са против стрии винаги съдържат огромни количества всякакви етерични масла и олиа и именно овлажняват, омекотяват и дори някой омазняват кожата...
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: март 21, 2008, 13:28:17 »

Възможно е и да греша, това е нещо което съм чувала на обучение за козметика, т.к. преди няколко години се интересувах много засилено.
Активен
martididi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55


Нежна бяла в шепи нося любовта ...


« Отговор #168 -: март 21, 2008, 13:52:20 »

да ви питам милички!трябва ми нещо специално за гърдите нямаше ми нищо и вчера изведнъж забелязах че целите ми гърди са посинели и на местна са се образували лилави къси ивички/това са си стрии пресни/не зная защо така се получи но не ми се мисли до края на бременността какво ще стане....помагайте
Аз се мажех с кремчето на Мустела в комплекта,но смятам,че всеки крем,дори и този с койтомажеш бедъра и корема ще свърши работа
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: март 21, 2008, 14:02:02 »

говорих с баба ми преди малко и тя ми каза да пробвам с масло  shok не с мас ами краве масло каза че щяло да успокои подхрани и овлажни кожата...аз просто не мога да си обясня какво се случи...целите ми гърди са посиняли имам и нацепени капиляри по тях...да посетя дерматолог ли..моя лекар е и мамолог и се чудя дали да не го попитам какво да ги правя...направо се хванах в чудо cray
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: март 21, 2008, 14:05:33 »

Ами,мила, най-добре се посъветвай с мамолог. Предполагам, че чувството, а и гледката са неприятни, но започни да ги мажеш с мас, не е толкова гадно и определено помага, а и е естествен продук. Само да не се окажеш и към маста алегрична. затова запиши си час при дерматолог и мамолог най-добре.Те знаят по-добре от нас smile
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: март 21, 2008, 14:08:05 »

ммммм моя доки ще го посетя за съжаление единственото място където ще мога да го видя е фитнеса... 8Pиначе чак на 3ти ще се гледаме!!ох тамън спря болката и сега изведнъж това...не ми е никак суха кожата ама няма да се оставя обезобразена...
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: март 21, 2008, 14:42:16 »

Мира пробвай със зехтин! Има и един крем за зърна Лансинох Авент .
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #173 -: март 24, 2008, 17:49:37 »

Клео, пробвай с олиото на мама Дона на Чико - мазничко, не мирише гадно като Икаров good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: март 24, 2008, 17:56:35 »

благодаря много  @}->--имам си вече едно мама Дода и един буркан мас  blum blum
а ето и какво ми каза моя доки за стриите"няма спасение от това.всичко опира до типа кожа или се получават или не.има много мазила и кремове-от скъпи и прехвалени нагоре..както и бабини измислени.мога да ти кажа 100 защото ги знам като имена и като съставки и цени но това са излишни разходи..ако искаш купи си няма да ти навреди но е грешно че всеки смята че няма стрии само защото се е мазал...или има защото не е или не е попаднал на правилния крем!всичко опира до тип кожа,до жена!има жени с по 3 деца които нямат и една стрия но има и такива с едно и са целите нацепени!!"
не зная дали е прав каза ми да си взема ако искам и каквото ми препоръчат другите бременни!аз си взех!не възлагам големи надежди но поне ще знам пред себе си че съм се постарала good
Активен
kreia
Ентусиаст
**
Публикации: 76


« Отговор #175 -: март 27, 2008, 11:20:03 »

Здравейте, момичета!
Четох внимателно всички тема досега без да се включвам, но дойде и този момент по неволя.
Чакам първото си дете в края на юни.
Започнах да се мажа от третия месец - пробвах Мама донна на Чико, крема на Дева, маслото на Икаров и сега съм с едно олио на Хип - до 6тия месец измазах 4-5 опаковки общо.
Досега всичко беше ОК. От вчера обаче започна адски да ме опъва кожата и дори за няколко часа ми се образуваха 4-5 стрии отстрани  на корема - знам, че не е за вярване, но е факт. Умирам от страх какво ме очкава още и се чудя какво да правя - с какво да се мажа? някой пробвал ли е със зехтин и гадно ли е ? притеснява ме да не остават петна по дрехите - аз работя все още и сутрин набързо се мажа и обличам и нямам време да чакам да попива. Дайте ми съвет! sad
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: март 27, 2008, 12:11:25 »

kreia може със зехтин или с премита мас също. А за петната може да си обличаш нещо отдолу са да попива излишното количество. Някое боди, може и тънка кърпа да слагаш, а после да я махнеш през деня. Аз лично съм се замислила за премита свинска мас с малко ванилия за аромат. Ще пробвам нищо не пречи. Чувала съм добри отзиви. Но така или иначе няма спасение ако започне ш да се разширяваш изведнъш много. Сестра ми се нацепи цялата, но когато роди полувината се скриха. Ина и препарати за след раждането които могат да помогнат.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: март 27, 2008, 12:14:15 »

понеже ми е неприятно вечер да мириша на мас  angry :angry:а и да не омазвам всичко се мажа сутрин след баня  *THUMBS*в къщи е много топло и за това си седя така по панталонки и късо потниче  ;)така хем се мажа по два пъти на ден хем редувам маста с Мама Дина-та хем не се омазвам цялата че после няма пране  angry
Активен
kreia
Ентусиаст
**
Публикации: 76


« Отговор #178 -: март 27, 2008, 12:53:52 »

най-странното е, че стана изведнъж разбирате ли - в 26 седмица съм и 7 кг. отгоре, все пак мисля, че е нормално наддаване, а не свръхтегло
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: март 27, 2008, 13:03:07 »

тука става въпрос за кожата милинка не за наддаването  @}->--има жени които наддават само на корем и то бебето и околоплодните води и нататък нямат излишни килца никъде имат едно коремче и това е!нооо имат стрии много а има и такива които качват по 20 и нагоре кила и нямат нито една стрия! *THUMBS*всичко опира до типа на кожата за съжаление няма как и да го знаем преди да забременеем и не може да се предпотврати :'(неприятно е гадно е но е факт!и аз както нямах нищо и се обличам излизам прибирам се след няколко часа и какво да видя-целите ми гърди в лилави линии  girl_impossible girl_impossible :girl_impossible:стана като на магия не разбрах как се лсучи даже!!но няма как да го избегнем!мажи се с каквото се мажеш и не се притеснявай  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines