Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 03:34:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Козметиката по време на бременност  (Прочетена 140786 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« -: февруари 23, 2007, 21:06:34 »

На повечето соли за вана пише, че не се препоръчват за бременни, някой знае ли защо? smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 24, 2007, 03:47:09 »

На повечето соли за вана пише, че не се препоръчват за бременни, някой знае ли защо? smile
Ами да не би от йода да се предизвикват някакви контракции?Знам ли?!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 24, 2007, 12:08:11 »

Всъщност като се зачетох пише, че не се препоръчват за бременни до 4-ти месец, може би заради горещата вода? pardon Макар че аз не си взимама вана с гореща вода - не обичам nea
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #3 -: февруари 25, 2007, 12:54:36 »

точно заради горещата вода, тя не се препоръчва изобщо за бременни, особено в последните седмици, защот може да предизвика контракции hysteric
но....аз винаги съм се къпала с гореща вода  dirol не съм се ограничавала като бях бременна и ...всичко си е ОК
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 25, 2007, 18:49:05 »

Всъщност като се зачетох пише, че не се препоръчват за бременни до 4-ти месец, може би заради горещата вода? pardon Макар че аз не си взимама вана с гореща вода - не обичам nea
Тогава въпроса не е поставен правилно.Солите ли са противопоказани или ваната?Може да е вана с хладка вода и соли например. ;)Така че трябва да се конкретизират нещата!Може да си направиш ваничка само на крачетата със соли.Например при бременните нали ги болят крачетата и имат нужда от релакс!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 25, 2007, 19:25:39 »

Всъщност като се зачетох пише, че не се препоръчват за бременни до 4-ти месец, може би заради горещата вода? pardon Макар че аз не си взимама вана с гореща вода - не обичам nea
Тогава въпроса не е поставен правилно.Солите ли са противопоказани или ваната?Може да е вана с хладка вода и соли например. ;)Така че трябва да се конкретизират нещата!Може да си направиш ваничка само на крачетата със соли.Например при бременните нали ги болят крачетата и имат нужда от релакс!

Дааа, права си, Фийби!!! Но май горещата вода е по-вредна! pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 26, 2007, 12:59:07 »

сега остава да разбереме защо
На повечето соли за вана пише, че не се препоръчват за бременни smile
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 26, 2007, 13:00:16 »

Ами, може би някои от допълнителните съставки към солите по някакъв начин могат да навредят, те нали попиват в кожата... pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 26, 2007, 13:05:45 »

Ами, може би някои от допълнителните съставки към солите по някакъв начин могат да навредят, те нали попиват в кожата... pardon
И аз мислех за нещо такова Булечка но ти разпали любопитството и ще потърся нещо по въпроса
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 26, 2007, 13:09:08 »

И аз мислех за нещо такова Булечка но ти разпали любопитството и ще потърся нещо по въпроса

Оооо, чудесно! После сподели, моля, така ще сем полезни и на други мами - бъдещи и настоящи!!! Wink

Но ми се струва, че си е и до организъм!!! Всеки организъм реагира различно, дори и на еднакви дразнители!!! smile
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юни 08, 2007, 18:29:53 »

Ето една полезнза статия:
 През първия месец:
   Чувствате се уморена? Вие ви се свят? Краката сякаш не са ваши – получавате леки спазми в корема? В това няма нищо необичайно.
   Най-доброто решение на тези проблеми е задължителния ежедневен 8-часов сън. Но не повече! Продължителното излежаване има същия ефект като недоспиването, т.е. умора. А всяка умора се отразява пагубно върху кожата. Най-чувствително е лицето. Козметичните процедури през този месец са почти същите като през времето, когато не сте били бременна. Става дума за измиване на лицето преди лягане с глицеринов сапун, а сутрин – отстраняване на нечистотиите с тоалетно мляко и тоник без алкохол.
   През втория месец:
   През този месец кожата започва да се държи необикновено. На всяко минимално дразнене, тя реагира с обриви и червени петна. Най-добре е да смените обичайната си козметика с нова, предназначена за чувствителна кожа. В това отношение най-добрите продукти, които могат да се намерят у нас са на “Ив Роше”, “Галеник”, Виши” и “Клиник”. Дори и да ви излезе скъпо, направете тази смяна – от нея зависи вашият добър външен вид. Добре е дневният ви крем да бъде с UV филтър, независимо от сезона.
   Поне два пъти в седмицата си правете хидратиращи маски. Най-подходящи са домашно приготвените маски от плодове или жълтък с мед.
   През третия месец:
   Сега най-големият проблем е обезводняването на организма, което е огромен враг на вашата кожа. Освен, че трябва да пиете много течности, добре е и редовно да подхранвате кожата си. Така ще запазите еластичността й, което пък от своя страна ви гарантира лесно възвръщане на вида й след раждането. Не мислете само за лицето. Дехидратирането най-силно засяга врата, ръцете, корема, ханша и вътрешната част на бедрата. Задължително използвайте мазни тоалетни лосиони за тяло. В този случай работа ще свърши и бебешкото олио или домашно приготвеният крем от чиста свинска мас и невен.
   През четвъртия месец:
   Вече започвате да наедрявате осезаемо. Основно увеличението на тялото е в областта на корема и ханша, което означава по-голямо разтягане на кожата в тази област. За да не получите стрии след раждането, масажирайте тези части на тялото с много мазен крем. Този, който сте си направили от маста и невена, е много подходящ, но задължително се консултирайте и с лекар-дерматолог, който да ви даде съвети конкретно за вашата кожа.
  
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 08, 2007, 18:30:05 »

През петия месец:
   Най-неприятното нещо сега е обилното потене. Причина за това са хормоналните промени в организма. Задължително заменете козметиката за баня с подходяща за сегашното ви състояние. Новата трябва да е хидратираща и с неутрално pH. Такава можете да намерите в каталога на “Джонсън&Джонсън”, “Нивеа” и “Клоран”. Шампоанът за коса е добре да бъде на растителна основа и предназначен за чувствителна кожа. “Ив Роше” е най-удачният избор.
  През шестия месец:
   Детето започва да тежи. Кръвообращението е затруднено, а най-потърпевши са краката. Няма как това да не даде отражение и на кожата. Проблемът е, че заради затруднената циркулация на кръвта организмът започва да задържа повече вода. Краката се подуват най-много. Непременно правете лек масаж, най-добре е с хавлиена ръкавица за къпане. Ако кожата ви е прекалено чувствителна и изпитвате болка или неприятно усещане, заменете ръкавицата с мека кърпа. Важното е масажът да се прави под течаща вода и да се внимава с разтривките в областта на корема – те трябва да са много нежни. Сутрин и вечер мажете стъпалата на краката с крем-пудра на ментова основа. Най-подходящи са различните разновидности, които предлага “Фрийман”.
   През седмия месец:
   Сега трябва да обърнете повече внимание на бюста. Правете масажи с подходящ крем, идеална работа върши “Виши”. Всяка сутрин обливайте гърдите си със студена вода, за да се подобри кръвообращението. Друг вариант е след сутрешния душ да обтриете гърдите и деколтето си с кубче лед от хладилника. За глезотия може предната вечер да сте сипали в някое от кубчетата розова вода или плодов сок и с тях да направите масажа.
   През осмия месец:
   Не страдайте излишно при вида на изгубилата блясък коса. Виновни затова са поредните хормонални смущения. Пак те са причина да имате проблеми със зъбите и ноктите. В този месец те най-много страдат. Косата изтънява, увеличава се и косопадът. Естествено русокосите леко потъмняват. Най-добрият начин да поддържате косата си в добър вид е да използвате всяка седмица безцветна къна. Помагат и подхранващите маски, които може да правите по три пъти седмично като редувате различни продукти – кисело мляко, жълтък с мед, майонеза, пасирани плодове. Шампоанът е най-добре да бъде богат на протеини – например “Pro V”. Ноктите поддържайте с витамин F или съответните подхранващи кремове. Лакът, стига да е качествен, също ги предпазва. За зъбите е нужно да похапвате малко повече сирене и кисело мляко.
   През деветия месец:
   Ужас! По тялото ви се появяват отделни косъмчета. Не изпадайте в паника, нали вече споменахме за хормоналните смущения. Ако прекалено ви дразнят, отскубнете ги с пинцета. След раждането те ще изчезнат сами. Това, разбира се, не важи за краката – тях може да почиствате по обичайния начин, стига да не е прекалено болезнен.
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юни 08, 2007, 18:30:49 »

А сега да попитам,вие с каква козметика се борите против сухата кожа и стриите и откога започнахте?
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юни 08, 2007, 18:32:34 »

Това за петия месец изобщо не е вярно, поне за мен!!! crazy А иначе аз си мажа коремчето с крем "Нивеа" от синята кутия и за сега ми е много добре!!! good
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юни 08, 2007, 18:35:50 »

Аз съм на два месече, но започнах вече да се мажа.Поръчах си едно тоалетно мляко от AVON, тъй като кумата ми има много добри отзиви за него, тя се е мазала като е била бременна и е много доволна.Така че реших да и се доверя.Но все пак смятам че си е до кожа, всяка кожа е различна.Така че успех и да стискаме палци да не се нацепим много good
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines