Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 02:58:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Гримът!  (Прочетена 212088 пъти)
 
afrodita
Ентусиаст
**
Публикации: 104



« -: април 25, 2006, 15:34:59 »

Моля ви момичета не го забравяйте.Той е толкова важен за големия ден.
Незнам за вас,но аз предпочитам лекия грим,но от опит знам,че той не стои добре на снимки.
Кажете как ще е/било/при вас.
Активен
afrodita
Ентусиаст
**
Публикации: 104



« Отговор #1 -: април 25, 2006, 15:36:30 »

Да ви попитам също така знаете ли за някой добър гримьор,вие към
кой ще се обърнете.
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #2 -: април 25, 2006, 18:10:58 »

аз все още не съм решила какво да правя....дали сама да си се гримирам или да търся професионалист
определено искам по лек грим, защото ми се струва че не върви една булка да е много силно гримирана....решениео ми зависи изцяло от цената на услугата.....че вече много станаха и без това разходите, а в същото време ми се иска всичко да е изпипано  give_rose
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 25, 2006, 18:36:23 »

Моя съвет е да потърсите професионален гримьор, стига бюджета ви да го позволява.
Грима трябва да подхожда на лицето, роклята и косата ви. От гледна точка на снимките, грима, които лъщи не е подходящ. Особено при снимане със светкавица, която често се използва при репортажите сватбени снимки. Друга особеност - веднъж като ви гримират, кожата започва да се поти. Нужно е от време на време да се обира с тампон лицето и ако е нужно да се добавя грим.
Разбира се всичко опира до вашето виждане за себе си. Но разбира се, не трябва да експериментирате със себе си точно на този ден. Аз намирам за най-подходящ грим, които леко да подчертава лицето и очна линия.

Eдин приятел фотограф често използва репликата: "В никакъв случай не си правете грим, сякаш отивате на дискотека."

Прочетете и тази статия, Съвети за грим на булки http://www.svatbata.bg/articles/saveti_grim.html
Активен
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #4 -: април 26, 2006, 10:29:37 »

Напълно подкрепям Тео. Аз съм за по-лек грим. И както каза ани4ка по-горе, ако може да си го позволите, нека да го постави професионалист. good
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #5 -: април 27, 2006, 14:00:25 »

Определено съм за професионалист  pleasantry
Този ден ще ти остане като спомен, както всякакви снимки, касети и DVD-та ...
Така, че малко повече средства съм склонна да отделя  pleasantry
Активен
afrodita
Ентусиаст
**
Публикации: 104



« Отговор #6 -: април 27, 2006, 14:21:04 »

А ако все още някой не е прочел внимателно това което Тео бешел пуснал като информация,нека прочете това:

Това, което НЕ трябва да правиш:

Почистване на лицето седмица преди сватбата.
Да се печеш много на слънце. Едно зачервено лице или следи от банския ще бъдат смешни на снимките.
Ако в дните преди сватбата ти излезе пъпка, не я пипай. Кожата ти ще се успокой, ако оставиш проблемът да се разреши сам.
Да си подстрижеш косата или да й смениш драстично цвета през седмиците преди сватбата.
Активен
Elena
Ентусиаст
**
Публикации: 140



« Отговор #7 -: април 28, 2006, 15:11:05 »

Да се печеш много на слънце. Едно зачервено лице или следи от банския ще бъдат смешни на снимките.

Внимавайте за това!

Миналата година с моя приятелка се получи малко неприятно. Много тъмна излизаше на снимките, а тя си е доста по-светличка.
Активен
annastacya
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20


Мечтая си и аз булка да бъда....


« Отговор #8 -: май 03, 2006, 00:18:01 »

Здравейте. Моят съвет е изберете нежни цветове (розово, бежово и т.н.). Незнам какво точно имате предвид под лек грим? Аз работя като гримьорка и ще ви кажа нещо, въпроса не е в това колко грим имате, а в това как е сложен и дали  изглеждате много намазани, което не е никак препоръчително за сватба. За сватбения грим (за тези които ще се гримират сами) най - важното е:1 да се нанесе много добра основа и задължително пудра освен ако не искате на снимките да лъщитете, като около очите винаги нансяите един или два тона по светъл фон-дьо-тен. 2 на очите можете да сложити тънка линия черен или тъмно кафяв молив в основата на миглите на горния и долния клепач, като след това внимателно я разнесете да не е рязка (това става с клечка за уши). 3 нанесете сенките като за предпочитане е това да не са много блестящи или брокатени. 4 спиралата - за предпочитане изберете водоустойчива  kezz(нищо не се знае - един ще започне да рони сълзи и ...), в никакъв случай не я напластявайте ако не искате на снимките да изглеждате като размазани. 5 за руж изберете или лек прасковен цвят, в случай че кожата ви е в розов оттенък, ако цветът на кожата ви е жълтеникав - използвайте бледо розово. Може да ползавате и перли но не прекалявайте с лъскавината. 6 червилото - изберете сами 7 НЕЗАБРАВЯЙТЕ много е важно да прелее те шията и деколтето с цвета на лицето си, освен ако не искате да изглеждате като със маска.За целта не използвайте фон-дьо-тена, а пудрата, смесена с руж. 8 Един съвет преди да започнете да се гримирате сложете си капки Визин в очите, а когато гримът ви е готов от вътрешната страна на долния клепач към окото сложете бял молив, така няма опастност на снимките да изглеждате със зачервени очи.
Надявам се да съм била полезна, ако имате някакви въпроси питайте с удоволствие ще помогна - стига да мога.
Активен
afrodita
Ентусиаст
**
Публикации: 104



« Отговор #9 -: май 03, 2006, 09:42:54 »

annastacya,аз имам въпрос.Каде гримираш?Имаш ли салон в София и какви са цените ти?

Признавам впечатли ме! hiphip
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #10 -: май 03, 2006, 13:27:50 »

Ей това е  yahoo
И един професионалист да се включи  give_rose
Супер;) Тя темата е точно за това  drinks
Имам един въпрос....леко поставена и тънка очна линия добър избор ли е за сватбен грим?
Или молива е по-нежен...?  pardon
Активен
annastacya
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20


Мечтая си и аз булка да бъда....


« Отговор #11 -: май 03, 2006, 21:27:09 »

Здравейте. Радваме това,че може би съм ви помагнала в известна степен smile.
afrodita - за съжаление нямам салон в софия, работя към една продуцентска къща и гримирам за няколко телевизионни предавания. Гримирала съм на сватби и абитуриентски балове само мой приятели, познати и т.н.
DIVA - предлагам ти молива не за друго, а защото при очната линия, линията която се получава не може да се прелее и стой рязка. Докато ако поставите молив и както вече бях обяснила го разнесете леко с клечица за уши, очите остават подчертани в основата на миглите, но линията не е така рязка и погледът става по мек, за разлика от очната линия с нея погледът малко или много придобива студенина. В друг случай, когато се гримираш за вечер или нещо подобно - да, можеш да използваш и очна линия, но съвета ми е дори тогава да заложиш на молива. Винаги може да сбъркаш и да ти трепне ръката молива се корегира много по - лесно от очната линия. Още нещо избери по - мек молив с него ще ти е по лесно.
Активен
annastacya
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20


Мечтая си и аз булка да бъда....


« Отговор #12 -: май 05, 2006, 13:36:43 »

Здравейте. smile Днес правих пробен грим на една булка и неината шаферка. Изпробвахме няколко върианта като цветове и искам да ви предложа, най - вече на тези които роклите им са в цвят шампанско, екрю и т.н. Може да се сложат много нежни зелени и бежови сенки, като бежовото го ползвате като тъмен цвят и го поставяте във външния ъгъл на окото на горния клепач и тънка линия на долния, но в този случай използваите кафяв молив вместо черен за подчертаване на очите. Спиралата в този случай може да е кафява. Получи се наистина много добре. good Ако на някои му харесва варианта със зелените сенки и иска подробности ще обясня. Обещавам ако изпробвам още нещо интересно ще споделя пак. bye
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #13 -: май 19, 2006, 07:55:27 »

Здравейте, говори една бивша вече булка  Wink
Искам само да споделя, че попитах гримьорката ми няма ли да е по-добре да заместим очната линия с молив, както ме посъветва анастасия  pardon
Тя, обаче отрече и ми каза, че има жени, на които им стои добре и аз съм била една от тях...
В интерес на истината в началото като се погледнах наистина бях шокирана и притеснена, тъй като наистина беше доста рязък вида ми с очната линия. В същото време младоженеца вече беше превзел 2 от 5те врати и нямаше връщане назад.... shok Бях се шашнала наистина  Oh my ...
Но пък след половин час някъде когато самия грим попи някакси вида ми се пооправи и вече си стоеше точно така, както бих искала... леко дивашки  Wink
Активен
annastacya
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20


Мечтая си и аз булка да бъда....


« Отговор #14 -: май 21, 2006, 11:36:30 »

В интерес на истината в началото като се погледнах наистина бях шокирана и притеснена, тъй като наистина беше доста рязък вида ми с очната линия.

Момичета, всяка гримьорка сама преценява какви методи да използва когато работи и да наистина трябва да се съобрази с това какво му отива на човека върху когото работи. Но за мен лично много по - добре се получава когато работиш с молив, а не с очна линия, а ако искаш ефекта на очната линя можеш да го получиш и с молив, стига да знаеш как да го направиш.
Радвам се DIVA, че си се харесала не зависимо от това как и с какво са те направили, нали все пак това е най - важното да си хубава на твоя ден. smile
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines