Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 13:21:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: В кой ден от седмицата ще бъде вашата сватба,гражданск  (Прочетена 201031 пъти)
 
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: април 04, 2013, 17:24:27 »

И че то като е събота сватбата все едно го губя единия така ли?
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: април 04, 2013, 17:32:42 »

Мисля,че не може сам или поне 2009-та не можеше...
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #257 -: април 04, 2013, 17:35:32 »

Не пише кога два дни - чл.157, ал.1
http://www.az.government.bg/az-text/Legislation/KT.html#Head8
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: април 04, 2013, 20:13:37 »

Аз мисля, че може и сряда Wink Но най-добре звъннете да питате smile Мисля, че няма да разрешат той да ти донесе декларацията  май  girl_wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: април 04, 2013, 21:33:40 »

Азкато ходих да подам наще дори не ме питаха дали аз съм аз или подавам на някой друг документите, а за мъжа ми дори не попитаха дали е там. Но сигурно на различните места е различно  pardon
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #260 -: април 04, 2013, 22:34:20 »

първо се подават документи за запазване на час, после седмица по рано се носят медицински и причие. И го разбирам, че точно за втория момент става въпрос smile Това мисля, че трябва да са и двамата smile
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: април 05, 2013, 10:07:09 »

на мен ми кааха, че може да не сме двамата, но който ходи да носи оригиналите на двете лични карти. същото ми казаха и когато се обадих да си запиша час по телефона, че за действителното записване не е нужно да сме двамата, ако се носят оригиналите на личните карти.
Активен
Callisto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: април 05, 2013, 10:29:54 »

Момичета ще ви пололя за съвет - сватбата ни ще е в събота, искам да имаме изнесен ритуал - в ресторанта има прекрасна градина, но книгата не може да се изнася и искат да идем предварително да подпишем. Може да се сметне за дребнаво, но искам датата свидетелството да бъде същата като датата на която ще празниваме. Притеснявам се, че ако го направим в същия ден ще стане голяма дандадия и 2 пъти "ще се женим".
Моля за съвет как да организираме нещата така, че да не се получава тичане от едно място на друго. Сватбата ще е в малък град и няма проблеми с разстояния и задръствания smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: април 05, 2013, 10:37:23 »

А не може ли да се подпишете сутринта в събота, без гости /само вие и кумувете/, а след това да се приготвите и да имате изнесена церемония?
Активен
Callisto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: април 05, 2013, 10:44:44 »

Да, нещо такова трябва да стане, но се притеснявам, че няма да се справим с времето. Пък и някои роднини искали и те да идват, защото не искат да се вълнуват на "фалшива сватба" с този изнесен ритуал. Ако се подпишем в петък има ли вариант датата да бъде датата на изнесения ритуал?
Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: април 05, 2013, 10:49:39 »

За коя дата питаш? На поканите може да напишеш каквато дата искаш. На халките няма как да пише следващ ден и на свидетелството за сключване на брак също smile При нас гражданския брак ще е в петък, а църковния и празненството в неделя , и датата на поканата ще е неделя smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: април 05, 2013, 10:57:47 »

До колкото знам има някакъв много къс вариант, при който отивате и само се подписвате без никой да ви говори 20мин.,така за 5мин сте се подписали 4мата и сте готови. Роднините няма за какво да идват ако е така, а и ти на поканата няма да го пишеш това, а ще напишеш ритуалите, на които каните гостите. Щом разтоянието не е проблем с тези подписи може да свършите за 30-40мин. и след това всеки от вас отива да се приготвя за празника.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #267 -: април 05, 2013, 11:22:18 »

Момичета ще ви пололя за съвет - сватбата ни ще е в събота, искам да имаме изнесен ритуал - в ресторанта има прекрасна градина, но книгата не може да се изнася и искат да идем предварително да подпишем. Може да се сметне за дребнаво, но искам датата свидетелството да бъде същата като датата на която ще празниваме. Притеснявам се, че ако го направим в същия ден ще стане голяма дандадия и 2 пъти "ще се женим".
Моля за съвет как да организираме нещата така, че да не се получава тичане от едно място на друго. Сватбата ще е в малък град и няма проблеми с разстояния и задръствания smile

Във Варна също не може, и моя проблем беше същия, исках датата в свидетелството да съвпада с деня на сватбата, затова започнахме да търсим съседни села/общини откъдето книгата може да се изкара, намерихме дори две и сега си имаме книга за нашето събитие и всичко ще е лайв! Bravo heart
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #268 -: април 05, 2013, 11:28:36 »

Момичета ще ви пололя за съвет - сватбата ни ще е в събота, искам да имаме изнесен ритуал - в ресторанта има прекрасна градина, но книгата не може да се изнася и искат да идем предварително да подпишем. Може да се сметне за дребнаво, но искам датата свидетелството да бъде същата като датата на която ще празниваме. Притеснявам се, че ако го направим в същия ден ще стане голяма дандадия и 2 пъти "ще се женим".
Моля за съвет как да организираме нещата така, че да не се получава тичане от едно място на друго. Сватбата ще е в малък град и няма проблеми с разстояния и задръствания smile

 Здравей! Има и други двойки, които процедират по този начин. Специално тези, за които говоря, нямаха църковен брак. Но пък имаха доста път, защото младоженеца тръгваше от Банкя, булката беше в София- после кумуве и т.н , по реда си. Дори им остана достатъчно време за фотосесия. Така че при добра организация, не е такъв проблем.
  В гражданското, може да поискате само да подпишете - при мен също беше така, дори халки не си разменяхме. Пак се спазва някаква тържествност, защото според закона, трябва да кажете " да" пред съответното лице, но става доста бързо! smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #269 -: април 05, 2013, 12:16:28 »

Да, нещо такова трябва да стане, но се притеснявам, че няма да се справим с времето. Пък и някои роднини искали и те да идват, защото не искат да се вълнуват на "фалшива сватба" с този изнесен ритуал. Ако се подпишем в петък има ли вариант датата да бъде датата на изнесения ритуал?
А не може ли да си тръгне сватбата както си му е реда - така и вие няма да се разхождате напред назад, просто в поканите няма да вписвате ритуална зала и така всички ще дойдат в църквата - ако я има, или в ресторанта girl_wink Отделно няма да мислиш и за втори тоалети, защото ще си с роклята danceg Иначе другото лично за мен е голямо разкатаване...
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines