Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 13:18:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: В кой ден от седмицата ще бъде вашата сватба,гражданск  (Прочетена 201022 пъти)
 
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #240 -: март 26, 2013, 13:14:24 »

Много хора с красиви градини забравят за тях и ходят да се щракат другаде...както направихме и ние pardon Голяма грешка, нямаме нито една снимка в градината, а беше прекрасна, за сметка на това си губихме времето в разходки. Не че и в морската във Варна не беше супер, но си има както казах разхождане, при положение, че така или иначе има време от влизането на гостите, до влизането на младоженците...
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: март 27, 2013, 10:40:04 »

Здравейте,
Вече мога се включа с окончателните дати: гражданския брак - 13.05.2013 г.; венчавката в църквата - 16.06.2013 г.

Умишлено ли има един месец разлика или е правописна грешка?
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #242 -: март 27, 2013, 10:48:34 »

Ние ще подписваме две седмици преди църковната венчавка и тържеството, тъй като искаме да избегнем претоварването и пренасищането, което обикновено се получава в един ден. За нас по-важна е църковната венчавка и искаме и да ни остане време за снимки между нея и ресторанта. Иначе подписването ни ще е в петък следобед в зала Триадица smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #243 -: март 27, 2013, 10:49:16 »

Умишлено ли има един месец разлика или е правописна грешка?
13.05.13 е понеделник, а 16.06.13 е Неделя. Принципно в ритуалната зала взимат доста по-малко пари ако ритуала е в делничен ден, а ако отидете само с кумовете за подпис, без церемония е безплатно.
За църквата Неделен ден е идеалния вариант. Освен това и по ресторантите наплива е по-малък.
good

Ние ще подписваме две седмици преди църковната венчавка и тържеството, тъй като искаме да избегнем претоварването и пренасищането, което обикновено се получава в един ден. За нас по-важна е църковната венчавка и искаме и да ни остане време за снимки между нея и ресторанта. Иначе подписването ни ще е в петък следобед в зала Триадица smile
scilla браво на вас, добре сте го измислили. Ако не държите много на церемонията в ритуалната зала, може да се възползвате от безплатния подпис. smile
« Последна редакция: март 27, 2013, 10:54:51 от AIVEN » Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: март 27, 2013, 10:56:28 »

AIVEN, благодаря за разяснението. По принцип и аз така знам, че в делничен ден е по-евтино. По-скоро ми направи впечатление разликата от един месец, не толкова че са различни дни. Мислех си, че хората, които решават да го направят по този начин, избират по-близки дни между двата ритуала.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #245 -: март 27, 2013, 11:17:25 »

AIVEN, благодаря за разяснението. По принцип и аз така знам, че в делничен ден е по-евтино. По-скоро ми направи впечатление разликата от един месец, не толкова че са различни дни. Мислех си, че хората, които решават да го направят по този начин, избират по-близки дни между двата ритуала.
При мен гражданския беше година и нещо след Църковния, така че не е голяма драма. Важното е да се обичат.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: март 27, 2013, 11:43:55 »

Здравейте,
elistoilova, да ти отговоря и аз smile Дата 13.05 я определи консула, тъй като граждански брак ще сключим в Париж. А дата за църковния си я определихме ние. Аз държах да е през юни или юли, защото май ще съм много заета след Париж, а годеникът ми избра да е юни, за да не е чак толкова горещо, а и се оказа по-нетърпелив smile
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: март 27, 2013, 11:52:12 »

на мен ми казаха, че не зависимо дали е делничен или почивен ден си избираме дали да има хор за гражданския брак. и така вместо 140 за живо озвучаване с флейта платихме 60 за механичка музика. и всъщност на бележката за платен граждански няма такса за самата церемония. едната такса е за право на снимки, другата за озвучаването и третото е една книжка, която ти дават.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: март 27, 2013, 13:10:08 »

При мен гражданския беше година и нещо след Църковния, така че не е голяма драма. Важното е да се обичат.
Мислех, че в България не може да се сключи Църковен брак, ако няма граждански.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #249 -: март 27, 2013, 13:22:45 »

на мен ми казаха, че не зависимо дали е делничен или почивен ден си избираме дали да има хор за гражданския брак. и така вместо 140 за живо озвучаване с флейта платихме 60 за механичка музика. и всъщност на бележката за платен граждански няма такса за самата церемония. едната такса е за право на снимки, другата за озвучаването и третото е една книжка, която ти дават.
Мисълта ми беше, че може и нищо да не се плаща, както беше при нас. Отидохме една сряда само с кумовете и дадохме по един автограф за общината. Не сме искали нито шампанско, нито да ми говори каката и т.н. На края като питах трябва ли да плащаме и на кого, отговорът беше -за какво? За подпис не се плаща.- Естествено при нас си имаше причина да е така. Просто от сватбата беше минало повече от година, но това те не го знаеха. Беше в залата на Лъвов Мост, и после отидохме с кумовете отсреща в KFC-то да се почерпим по случая. blum
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: март 27, 2013, 13:34:17 »

Това с KFC е много сладко smile

В посолството в Париж таксата е 10 евро, церемонията (  pleasantry ) е 10 мин. И ние не искаме да ни говори кака и шампанско smile
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: март 27, 2013, 16:36:32 »

AIVEN, нали и аз това казвам, че за подписа не се плаща. В крайна сметка някой ще работи в събота или неделя заради мен ... нямам против да си платя.
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: април 04, 2013, 16:51:49 »

Здравейте, момичета. Имам въпрос - понеже сватбата ни е в събота ни казаха в понеделник да отидем двамата до ритуалната зала, за да си подадем документите. Само че аз съм отпуска от сряда чак. Може ли само годеника да подаде документите и за двамата? Ако не дали ще е проблем да отидем в сряда...А мернах някаде назад, че се полагат два дни отпуска по случай брака - уточнено ли е кои два дни - т.е. в период +-2 дни от датата на подписването или мога например да си ги взема тези два дни понеделник и вторник преди сватбата?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: април 04, 2013, 17:19:31 »

Мисля, че ако документите са попълнени, т.е ти си се подписала където трябва може и само той да отиде да ги подаде.
А за отпуската до колкото знам тези два дни са деня на сватбата и деня след него.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #254 -: април 04, 2013, 17:22:35 »

Аз мисля, че няма да може сам crazy До колкото помня crazy  Но май само за записването можеше да не сте и двамата. А за отпуската и аз имам спомен, че са два дни след smile
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines