Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 09:18:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: В кой ден от седмицата ще бъде вашата сватба,гражданск  (Прочетена 200949 пъти)
 
Dark_ButterFly
Ентусиаст
**
Публикации: 132



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: декември 10, 2012, 23:13:31 »

Ами така е наистина. Само че ние сме от два доста далечни края на България и където и да направим сватбата, все за някой ще е далече и затова решихме да е съботна сватбата, че да може поне на другият ден да не са на работа хората, ами да се прибират който от къде е.  smile
И при нас е така. Но освен от Стара Загора и София (откъдето сме ние) ще имаме много гости от Бургас... Затова решихме сватбата да е по средата (Стара Загора, а и аз съм все пак от там). Избрахме да е 25.05, така и преди и след сватбата ще е почивен ден и ще е спокойно на хората. А и датата е сантиментална за нас. Аз съм родена на 25.07, а моето момче на 25.01 smile нямаше как да пренебрегнем това число
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #196 -: декември 11, 2012, 11:57:49 »

В кой ден от седмицата ще бъде Вашата сватба?  smile
 Това много зависи от това, кой каква сватба си представя. Какъв тип иска да бъде неговата сватба. Има някой хора, които държат на обредността и на Обетите които дават пред Бог и своя любим човек, също така и пред своите близки и роднини. Сватбата е свързана и с много отговорности които човек поема за напред. Техните Кумове също поемат голяма отговорност. Тези неща се случват предимно в църквата. По тази причина е хубаво да се съобразят с църковните правила, които не допускат Съботна Венчавка освен по изключителни причини. С други думи, всеки има своите приоритети. Има и други хора които държат много и дават предимство изцяло на веселбата. За тях тя е най-важния момент. При такива случай е най-добре да почнат още от Петък. Да се наконтат,(рокли, фусти, прически, пудри, челвила, килоти и каквото се сетиш), да си направят фотосесийте, до като им е още бистър погледа, в Събота да се размажат от ядене, пиене, танци и т.н. и в Неделя да имат време да изтрезняват на спокойствие.  Bravo Bravo Bravo
Активен
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: декември 11, 2012, 19:45:58 »

Ние си избрах 24 май - петък. В никакъв случай не искахме събота, а в неделя няма да удобно на гостите, защото по-голямата част от тях ще пътуват по 500км...
Но пък се получи добре и защото предложението ми бе отново на 24 май  heart
Единствено отчето от църквата, която сме си избрали  е против в петъчен ден, защото в сряда и петък се пости и трябвало и ние да гощаваме гостите с посни храни...но се разбрахме да говорим подробно на Коледа.. дано да се съгласи, че незнам какво ще правим  angry cray
Активен
Evriala
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: януари 24, 2013, 11:34:14 »

Нашата също ще е в събота, но има нещо като проблем. Датата е 22 юни, а тогава се пада Петрова задушница.Това е единствената свободна дата за този месец, а в друг месец просто няма как да се направи сватбта. От една страна ни притиска финансовият въпрос от друга септември имам държавен и искам да се подготвям спокойно, а пък юли са починаха баба и дядо, за които все още тъжа много и не искам през този месец да правя сватба.
 Отчето с който е говорено за датата е казал, че не кой знае какъв проблем, и че може да се венчаем, та не знам...малко ми е кофти  girl_impossible
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #199 -: януари 24, 2013, 16:48:03 »

Нашата също ще е в събота, но има нещо като проблем. Датата е 22 юни, а тогава се пада Петрова задушница.Това е единствената свободна дата за този месец, а в друг месец просто няма как да се направи сватбта. От една страна ни притиска финансовият въпрос от друга септември имам държавен и искам да се подготвям спокойно, а пък юли са починаха баба и дядо, за които все още тъжа много и не искам през този месец да правя сватба.
 Отчето с който е говорено за датата е казал, че не кой знае какъв проблем, и че може да се венчаем, та не знам...малко ми е кофти  girl_impossible
Мислех да се изкажа малко цинично, но съвестта ме спря и ще пропусна. Нека ти го кажа нормално.
Деня за който споменаваш е най-големият ден през годината, определен от църквата за почит към починалите ни Майки, Бащи, Баби, Дядовци и т.н. и като цяло към всички наши предци. Да решиш да се венчаеш на такъв ден е меко казано лекомислено.
Нека ти разкажа нещо.
Познавам едни хора които се ожениха преди няколко години. Проблема беше не в Сватбата а в датите. Подписаха граждански брак на Разпети Петък, а на Следващият ден когато се падаше и Велика (черешова) задушница, сключиха Църковен брак и направиха веселбата в ресторанта на един от най-луксозните хотели в София. За тях самите това не беше проблем, тъй като бащата на младоженеца беше католик и всъщтност се венчаха в католическата църква. От родата на булката май не бяха много вярващи. Това беше един от малкото случай когато бях гост на Сватба а не ДЖ. Сватбата беше много пищна и разточителна. Съпругата ми беше бременна за трети път от скоро и бяхме щастливи. Доста съм размишлявал над въпроса, дали няма да сгреша ако отида на тази сватба. Е отидохме със моята съпруга.
Тук е мястото да кажа, че младоженеца беше мой шеф и няколко месеца след сватбата бях уволнен фактически, решението за което беше взето малко след сватбата, също така малко след сватбата загубихме бебето, което съпругата ми носеше в себе си.
Покъртително нали.....   истина е!!!
По времето когато жена ми беше в болницата правиха изледване на плода и образна диагностика. Помня ясно, това което каза докторката. А именно, времето, когато е настъпила смъртта на плода. Тогава разбрах че тове е времето и деня в който сме били на Сватба

П.П. За щастие около година след това, съпругата ми отново забременя и вече сме щтастливи Родители на две момичета и едно момче. 
Това което направих няма да си го простя до края на живота и сигурно винаги ще съжалявам. Дано Бог да ми прости!!!
« Последна редакция: януари 24, 2013, 17:36:05 от AIVEN » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: януари 24, 2013, 17:03:44 »

Нашата също ще е в събота, но има нещо като проблем. Датата е 22 юни, а тогава се пада Петрова задушница.Това е единствената свободна дата за този месец, а в друг месец просто няма как да се направи сватбта. От една страна ни притиска финансовият въпрос от друга септември имам държавен и искам да се подготвям спокойно, а пък юли са починаха баба и дядо, за които все още тъжа много и не искам през този месец да правя сватба.
 Отчето с който е говорено за датата е казал, че не кой знае какъв проблем, и че може да се венчаем, та не знам...малко ми е кофти  girl_impossible
проблемът не е какво говори отчето за да вземе парички, а какво е редно и какво не, в нашата религия, канони и практика. въпрос на морален код е. винаги може да се направи църковният брак в друг ден. отделно от ресторанта и гражданската церемония.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #201 -: януари 24, 2013, 17:09:55 »

проблемът не е какво говори отчето за да вземе парички, а какво е редно и какво не, в нашата религия, канони и практика. въпрос на морален код е. винаги може да се направи църковният брак в друг ден. отделно от ресторанта и гражданската церемония.
Не се засягай но не съм съгласен с теб. Какво значи, - да направят Църковния брак, в друг ден. Значи да се оженим както си искаме но пред Господ ще го направим друг ден. Като че ли Той не вижда какво правим.....
Виж какво ми се случи на мен и моето семейство само, защото бях гост на този ден. А какво ли се случва с младоженците???
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: януари 24, 2013, 17:13:03 »

Не се засягай но не съм съгласен с теб. Какво значи, - да направят Църковния брак, в друг ден. Значи да се оженим както си искаме но пред Господ ще го направим друг ден. Като че ли Той не вижда какво правим.....
Виж какво ми се случи на мен и моето семейство само, защото бях гост на този ден. А какво ли се случва с младоженците???
не разбирам къде е проблемът, гражданският  брак не е грях, грях е на задушница да влезеш да се венчаеш. да се отиде в друг ден, който е според каноните разрешено, според мен си е добро решение.
не се засягам хич, в случая съм на твое мнение, почти напълно
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #203 -: януари 24, 2013, 17:24:22 »

не разбирам къде е проблемът, гражданският  брак не е грях, грях е на задушница да влезеш да се венчаеш. да се отиде в друг ден, който е според каноните разрешено, според мен си е добро решение.
не се засягам хич, в случая съм на твое мнение, почти напълно
Ако цялата Сватба с всички екстри е в деня когато подписват гражданския акт, се получава пренебрегване на вярата. Ако Почерпката в ресторанта се състои в деня когато е Венчавката а гражданският брак едва след това - някой друг ден, тогава няма проблем. Това е както да се омъжеш без да знае баща ти и едва след това да му кажеш и да поискаш неговата Благословия. Как мислиш? Дали ще ти се разсърди и обиди???
« Последна редакция: януари 24, 2013, 17:27:09 от AIVEN » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: януари 24, 2013, 17:25:50 »

Ако цялата Сватба с всички екстри е в деня когато подписват гражданския акт, се получава пренебрегване на вярата. Ако Почерпката в ресторанта се състои в деня когато е Венчавката а гражданският брак едва след това - някой друг ден, тогава няма проблем.
може и така, ние само предлагаме с теб варианти които са по -етични и свързани с религията, не можем да ги наложим на младоженците. мисля че дадохме достатъчно инфо на булката, оттам нататък си е тяхна работа. smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #205 -: януари 24, 2013, 17:30:32 »

И аз съм против, но всеки сам си решава give_rose Както обичам да казвам - всеки си носи отговорност за действията и си бере плодовете или си плаща греховете...така, че не е от особено значение какво мислят другите, а какво правим ние и дали сме достатъчно наясно с него give_rose
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #206 -: януари 24, 2013, 17:40:06 »

И аз съм против, но всеки сам си решава give_rose Както обичам да казвам - всеки си носи отговорност за действията и си бере плодовете или си плаща греховете...така, че не е от особено значение какво мислят другите, а какво правим ние и дали сме достатъчно наясно с него give_rose
Много правилно казано!
Аз вече съм на ясно но какво от това. Това няма да върне времето на зад. За това мислете и преценявайте внимателно. Защото много бракове са благословени но не всички са Богоугодни give_rose give_rose give_rose
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #207 -: януари 24, 2013, 19:22:43 »

а пък юли са починаха баба и дядо, за които все още тъжа много и не искам през този месец да правя сватба.
Виж какво, напълно те разбирам. При нас имаше същата дилема, но не ставаше въпрос за баба ми и дядо ми, а за баща ми. Не се наложи да избирам да е през този месец, изкарахме късмет и имаше друга опция, но ако трябваше бих избрала това, защото даже и да е този месец бях убедена, че той няма да ми се разсърди, ще ме разбере и пак ще бъде с мен sad И лично според мен, щеше и той да избере това, отколкото да правя нещо в пости и да заставам сама срещу себе си, защото и той винаги е мислил най-доброто за мен. А и може би още повече щеше да е до мен ако беше точно това време...
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: януари 24, 2013, 20:48:05 »

Аз също бих те посъветвала да не плавиш църковен брак на задушница. Можеш да си сключиш гражданския брак сега...с пиенето, яденето и т.н., а църковния да го направите по-нататък само с кумовете   good
Активен
Evriala
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: януари 25, 2013, 08:43:28 »

И на мен не ми се иска да е на задушница.Забравих да спомена, че попа каза, че в 4 часа камбаните бият за радост и именно  след този час вече няма проблем да е венчавката. Надявам се да успея да се вмъкна в друга дата сега търсим решение, дано Господ е с нас та всичко да се подреди!
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines