Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 04:49:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: В кой ден от седмицата ще бъде вашата сватба,гражданск  (Прочетена 195580 пъти)
 
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #135 -: февруари 28, 2012, 04:23:51 »

Lovelica И аз твърдях, че е безплатно в делничен ден в ритуалната, но ми тръснаха един куп такси - за снимане, за музика(пускане на копчето на касетофона) и не знам си за какво още и ни взеха 61лв smile

Безплатно е ако отидете неофициално, само за подпис. Без музика, без правото на снимане, без тържестненни слова, без чаши и шампанско.Само подпис на документите, нищо друго.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: февруари 28, 2012, 10:40:24 »

Според мен спорът тук е излишен всеки сам си предценява за себе си...така че няма смисъл нито едните нито другите да налагат мнение  give_rose
  good И аз не виждам смисъл всеки да си защитава денят. И всяко второ мнение да е 'Събота е ден за умрелите'. Ами добре, аз пак ще се омъжа в събота,а вие кога ще се омъжите си е ваше решение smile
 
А и имах малко гости от други градове, което също е важно при избиране на деня!
Да, при мен 70% от гостите ще са от друг град и това беше важно при определяне на това събота или неделя да е сватбата .
Активен
MaryM
Любопитен
*
Публикации: 25


« Отговор #137 -: февруари 28, 2012, 16:25:24 »

Според мен сватбата като гражданска церемония и празник с гостите може да бъде във всеки един ден от седмицата. Когато става въпрос за църковна венчавка обаче си има канон и той повелява че събота не е подходящ ден. Отиваме на друга тема, но светото тайнство венчание не е "притурка" към сватбените ритуали за да го прави някой когато си поиска. Така че не виждам проблем ако държите да си направите сватбата в събота по практични съображения и в последствие да се венчаете в по-тесен кръг.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: февруари 29, 2012, 08:42:37 »

Има една малка подробност, че след вечернята или след 5 часа, църквата преминава към следващия ден, тоест неделята.
Преди 3 години променихме часа на сватбата, за да не променяме датата, омъжих се в събота в 5.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: март 02, 2012, 21:23:49 »

Ние още от самото начало си знаехме, че искаме сватбата да е в неделя. Имаме много гости от чужбина и от далечни градове и отнесохме голямо оплюване от всички страни, но не ни пука, все пак който иска, ще дойде biggrin
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #140 -: март 02, 2012, 22:03:08 »

Да , и мен така ме попитаха, защо не в събота. Аз дадох подобаващ отговор и нямаше мрънкащи, нито оплюване.
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: март 03, 2012, 02:31:42 »

Аз също се опитах да обясня, че за мен има значение, че съм православна българка и искам да се оженя в неделя, но ме погледнаха с ирония, насмешка и много мрънкане от страна на роднините, че няма да е удобно. Не отстъпих. Дори не позволих да се стигне до тема на разговор. Общо взето беше - или това, или няма сватба.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: март 03, 2012, 12:11:57 »

Браво Necate  give_rose, аз получих същото отношение и просто тези хора не са поканени в деня с венчавката като последствие. Обясних им право в лицата защо. Не може да не се уважава желанието и вярата у някого. Те като са против, да си правят техните сватби както те си искат, но да не се бъркат в моята.
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: март 03, 2012, 12:16:09 »

Браво, че си отстоявате принципите и вярата си good Аз също ще съм в неделя.
До сега никой не си е позволил да ми направи "изречение" по въпроса с неудобството в неделя, но ако го направи, няма да му остана длъжна  beating
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: март 03, 2012, 20:20:42 »

И нашата ще е в неделя и до сега всеки, който е попитал ни е съветвал да е в неделя. Не сме срещнали други мнения по въпроса.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: март 03, 2012, 20:23:13 »

Ние сме си в събота, но без църковен брак  pardon Според мен доста двойки вече сключват граждански брак на желаната дата или ден и след време църковен брак, съобразен с всички канони.
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: март 03, 2012, 23:59:25 »

Нашата сватба е в събота, много хора се опитаха да ни разубедят и да ни накарат да променим за неделя, но ние си искахме да е на 07.07 и понеделник да беше пак щяхме на тази дата да се оженим smile
Активен
Mystique
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: март 06, 2012, 14:11:19 »

emetoem, нас също опитваха да ни разубедят сватбата ни да бъде в Събота. Други пък за Неделя, а в крайна сметка ние се съобразихме само с датите и свободните часове, за да напаснем всичко в един ден.

Вчера бяхме до църква "Св. Неделя", трябваше да изкараме копие на кръщелното на годеника ми. Отеца ни разказа много интересни неща за сватбата като цяло. Много мъдър човек, който прелива от знания и емоции, докато върши призванието си. Каза ни защо се слага короната, какво представлява ритуалът, че църковен брак се прави само веднъж в живота и двамата души остават заедно завинаги - свързани пред Бога. Това е само увод към това, което искам да кажа - а то е, че е важно двама души да се обичат и да има сватба, другото е само една малка подрбност! smile

Няма нищо лошо да се направи сватба в Събота, Неделя, в Понеделник, ако щеш, изобщо в който и да е ден от седмицата. Ние сме в Неделя, както съм писала в по - предните постове, но това е защото нямаше как да нагодим всичко в един ден за Събота. То пък взе, че се нареди горе - долу добре.
« Последна редакция: март 06, 2012, 15:25:04 от Mystique » Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #148 -: март 06, 2012, 23:09:49 »

нашата сватба също е в събота, според мен това е най-удобният ден за всички  give_rose доста от гостите ни пътуват и ми се струва неподходящо да ги моля да си вземат понеделник отпуск, защото на мен така ми харесва...
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: март 07, 2012, 12:35:47 »

Темата се заключва за да бъде изчистена.Мненията за Църковния брак ще бъдат преместени в съответната тема,а неподходящите изтрити.При продължение на дискусиите в неправилните теми те ще бъдат ИЗТРИВАНИ без обяснения.Моля пишете по темите.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines