Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 04:30:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: В кой ден от седмицата ще бъде вашата сватба,гражданск  (Прочетена 195578 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #120 -: февруари 22, 2012, 21:32:36 »

Прекратете споровете.Несериозно е в тази тема да си хвърляте цитати и да се убеждавате в неща,в който никой от отсрещната страна не желае да бъде убеден.Бъдете толерантни ,много моля!
Къде можем да си продължиме спора, че ми стана интересно? Що се отнася до темата Всеки може да пита свещеник - Кога е правилно да се вечавате (в Събота или Неделя)?
« Последна редакция: февруари 22, 2012, 21:42:57 от AIVEN » Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: февруари 22, 2012, 21:49:45 »

Аз съм за сватба в неделя!
Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: февруари 22, 2012, 21:51:29 »

Нашата сватба ще е в събота  yahoo
Активен
veninceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 150



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: февруари 25, 2012, 01:43:02 »

Нашата беше в събота и съм за сватба в събота. Неделя става -само, ако понеделник е почивен ден! smile Дори по-добре в петък, от колкото неделя.. Не знам, но Просто не ме "кефи" този ден.. но когато и да е -всички канени са длъжни да се съобразят. Всеки сам да си преценя.
Активен
Lovelica
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #124 -: февруари 27, 2012, 09:17:26 »

А сватба в петък? Чух , че таксата е наполовина, ако е през седмицата
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: февруари 27, 2012, 10:13:20 »

Dоколкото знам през седмицата е безплатно в гражданското,но в църквата предполагам се заплаща цялата сума, но най-добре е да разпиташ на място или по телефона.

Моята сватба ще е в събота. Събота за вечерна сватба е по-удобен ден и щом църквата ми позволява да се омъжа тогава, не виждам причина да променям деня. Искам да уточня, че не съм се пазарила за деня, попитах има ли пречка и бях готова да сменя деня, но пречки нямаше и си остана събота.
Активен
Lovelica
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #126 -: февруари 27, 2012, 10:20:46 »

Е значи церемонията ми е безплатна.  smile Ще се въздържим от църковен, за да се поместим в бюджета
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: февруари 27, 2012, 10:48:59 »

Lovelica И аз твърдях, че е безплатно в делничен ден в ритуалната, но ми тръснаха един куп такси - за снимане, за музика(пускане на копчето на касетофона) и не знам си за какво още и ни взеха 61лв smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #128 -: февруари 27, 2012, 12:31:42 »

Lovelica И аз твърдях, че е безплатно в делничен ден в ритуалната, но ми тръснаха един куп такси - за снимане, за музика(пускане на копчето на касетофона) и не знам си за какво още и ни взеха 61лв smile
Ако отидете само за подпис с кумовете, (през седмицата) няма да Ви вземат нито лев. Тези пари може да ги дадете за Църковния брак. Но май съм закъснял със съвета. Вече сте ги дали, такали? give_rose
Активен
Lovelica
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #129 -: февруари 27, 2012, 12:38:55 »

НИщо не сме дали още smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #130 -: февруари 27, 2012, 13:21:56 »

НИщо не сме дали още smile
Таксата която са Ви я поискали е за описаните от теб екстри. Хор, шампанско, евентуално музика, право на снимане( което е пълен абсурд, но това е друга тема), речта на служебното лице и т.н. За самия подпис нищо не се плаща. Поне така беше преди време. За по сигурно ги попитай. Кажи, че искате само да се подпишете, без никакви церемонии и шампанско. Има голяма вероятност да не платите нищо ако отидете само с кумовете за подпис през делничен ден. Колкото до Църковния брак не се отказвай от него по финансови причини. Мисля, че може да се уреди нещо, за да не даваш тези големи суми, които ги искат в повечето църкви. И още един съвет - Смени деня. Нека да не е Петък. Поне що се отнася до църковния брак. Иначе за гражданския, може да отидете в който и да е ден през седмицата, а пък в Неделя или Понеделник да си направите Сватба с Църковен брак и всичко останало.give_rose
« Последна редакция: февруари 27, 2012, 17:37:57 от AIVEN » Активен
Pepelqshka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: февруари 27, 2012, 13:25:36 »

На нас за венчавка в събота..след 16.30ч ни казаха 150 лв.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: февруари 27, 2012, 17:33:58 »

НИщо не сме дали още smile
lovelica , и аз ще те посъветвам същото- подпис в стаичка без церемонии , гости и такси , наши съфорумки вече са го правили.
Не се отказвай от църковния, ако разбира се има значение за вас двамата и сте вярващи. спокойно може да го направите някой понеделник-когато е разрешено и няма църковен празник.
Активен
Mystique
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: февруари 27, 2012, 22:43:10 »

Нашата сватба ще бъде в Неделя. По принцип искахме да е в Събота, но нямаше как да напаснем нещата в един ден и затова се наложи малко да променим плановете.  Wink
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #134 -: февруари 28, 2012, 04:22:09 »

Тук виждам, че май сте се отклонили от основния въпрос. Иначе, деня за сватби е Неделя, Събота е за умрелите. Но всички се женят в събота, заради гостите и почивния неделен ден. Аз се жених в неделя, вечерна сватба и помолих хората да си вземат половин или един ден отпуска. Имаше само 2ма от общо 90, който имаха проблем с работата и почивката. А и имах малко гости от други градове, което също е важно при избиране на деня!
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines