Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 04:19:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: В кой ден от седмицата ще бъде вашата сватба,гражданск  (Прочетена 195577 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: ноември 09, 2011, 17:04:01 »

Theone- Точно, само ако има желание за църковен брак , тогава би трябвало да се спазват и то с желание някои обичаи, да. Като това за съботата както казах.
Ресторантът за мен специално е жест към роднините, аз искам да им направя кефа и да не откажа. Така че, да- не съм особено вдъхновена, но пък се радвам че те искат да потанцуват в наша чест  smile. Точно затова, къде на шега къде наистина се радвам, че ще е неделя и няма да има твърде окъснели пияни гости  tease, които от "чисто сватбена дипломация" нямаше иначе да тръгна да гоня с метлата  witch
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: ноември 10, 2011, 23:08:32 »

Здравейте,  new user
От доста време чета форума, но от скоро съм в редиците на бъдещите булки и реших тук да ми е първият пост. blush Ние още не сме избрали дата за сватбата и по тази причина започнах от тази темичка. За себе си съм убедена, че искам сватбата да е събота и определено искам да е зимата. Заради Коледните пости, обаче, няма как да се венчаем в църква. Накрая с милото стигнахме до компромисния вариант да си сключим граждански брак и да отпразнуваме сватбата на избраната от нас дата /някоя събота на декември 2012/, а в някой хубав ден ние и кръсниците да отидем и да сключим и църковен брак.
 Извинявам се за  Offtopic но Pachoran  от всички изказали се в тази темичка ти си с най-крайни възгледи по въпроса. Всеки има мниение и е тук да сподели Good luck
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #107 -: ноември 11, 2011, 14:08:24 »

Здравейте,  new user
От доста време чета форума, но от скоро съм в редиците на бъдещите булки и реших тук да ми е първият пост. blush Ние още не сме избрали дата за сватбата и по тази причина започнах от тази темичка. За себе си съм убедена, че искам сватбата да е събота и определено искам да е зимата. Заради Коледните пости, обаче, няма как да се венчаем в църква. Накрая с милото стигнахме до компромисния вариант да си сключим граждански брак и да отпразнуваме сватбата на избраната от нас дата /някоя събота на декември 2012/, а в някой хубав ден ние и кръсниците да отидем и да сключим и църковен брак.
 Извинявам се за  Offtopic но Pachoran  от всички изказали се в тази темичка ти си с най-крайни възгледи по въпроса. Всеки има мниение и е тук да сподели Good luck
Тоест дилемата - Сватба в Събота или Неделя, пред теб не стои на дневен ред? Ти ще я направиш и в двата дни.
Има един цитат от Библията който гласи: Не може да служите на двама господари едновременно - На Господа и на мамона (дявола). Аз съм последният който трябва да го каже но понеже виждам че другите мълчат... Темата за сватба в събота или неделя е подбудена главно от религиозни причини иначе няма никакъв проблем ако сте атеисти. give_rose
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: ноември 11, 2011, 14:16:02 »

Да, AIVEN по принцип си права, но ако си вярващ и спазваш църковните канони избор като сватба събота или неделя - не стои - ясно е че ще е в неделя  pardon Докато четях темата останах с впечатлението че се изтъкват предимствата на сватба събота и сватба в неделя, затова и реших да си кажа мнението, а уточнението на моя избор за вариант на църковния брак, го казах за тези, които хем искат да си направят хубав купон в събота и да поспят неделя, хем да не нарушават никакви църковни закони  blush. Ако не съм се изказала на място по темата, съжалявам за  Offtopic  Good luck
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #109 -: ноември 12, 2011, 14:37:42 »

 Нищо крайно няма в мненията ми, просто хората трябва да спазват определени правила. При повечето религии различни от българската псевдорелигия, която е далече от православното християнство, младоженците не спорят нито с равина, нито с имама, нито с когото и да е било. Храмовете и религията към която принадлежат определят правилата, а не младоженците. Само в България "хората на деня" диктуват правилата. Това се отнася за всичко у нас - от сватба, до политика. И знаете ли кога ще разберете, че има канони в църквата? Когато вместо да спите рано сутринта в неделя и отпочивате от поредните среднощни забавления по заведенията или в къщи, отидете в най-близкия църковен храм. Във всеки православен храм във всички страни хората са в църквите, а у нас .....? Българинът е наопаки винаги, но и с най-големите претенции.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #110 -: ноември 12, 2011, 15:54:01 »

Нищо крайно няма в мненията ми, просто хората трябва да спазват определени правила. При повечето религии различни от българската псевдорелигия, която е далече от православното християнство, младоженците не спорят нито с равина, нито с имама, нито с когото и да е било. Храмовете и религията към която принадлежат определят правилата, а не младоженците. Само в България "хората на деня" диктуват правилата. Това се отнася за всичко у нас - от сватба, до политика. И знаете ли кога ще разберете, че има канони в църквата? Когато вместо да спите рано сутринта в неделя и отпочивате от поредните среднощни забавления по заведенията или в къщи, отидете в най-близкия църковен храм. Във всеки православен храм във всички страни хората са в църквите, а у нас .....? Българинът е наопаки винаги, но и с най-големите претенции.
  За съжаление си абсолютно прав. sad
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: февруари 05, 2012, 15:23:01 »

Pachoran  good
 Ние сме вярващи и сватбата ще е в неделя. Съжалявам за гостите си, на които това ще причини неудобство, но те са уведомени повече от половин година по-рано и мисля, че това е достатъчно.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #112 -: февруари 06, 2012, 20:30:52 »

Pachoran  good
 Ние сме вярващи и сватбата ще е в неделя. Съжалявам за гостите си, на които това ще причини неудобство, но те са уведомени повече от половин година по-рано и мисля, че това е достатъчно.
Абсолютно точно казано!!! good good good
Голямо Неудобство ще има за тези които са прекалили с алкохола. Останалите "неудобства" като пътуване, нощуване на чуждо място и др. си ги има независимо дали сватбата е в Събота или Неделя.  smile
« Последна редакция: февруари 06, 2012, 20:34:01 от AIVEN » Активен
grazia_m
Ентусиаст
**
Публикации: 101


Позитивните мисли са ключът към истинското щастие!


« Отговор #113 -: февруари 08, 2012, 14:52:34 »

Нашата сватба беше в неделя. По принцип съм вярваща, но не прекалено и не това беше фактора да изберем този ден. Просто четох на много места, че най-успешните дни за сватби са петък и неделя. А и самата дата - 18 ни хареса и се падаше в неделя... А относно гостите всички дойдоха, а тази които не успяха, не беше заради това, че е в неделя. Все пак вие сте младоженците и всички трябва да се съобразят с Вас, а не вие с тях. Според мен си изберете този ден, който най-много искате вие, без да се съобразявате с никой. Който ви уважава и има желание да бъде на вашата сватба, винаги ще намери начин  smile
Активен
Tally
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17



« Отговор #114 -: февруари 17, 2012, 12:39:27 »

И нашата сватба ще бъде  в неделя, но не заради църковните канони(няма да имаме църковен брак). Просто си харесахме тази дата от възможните  в "нашия календар". Някои от роднините се възмутиха когато им казахме, но все пак това е нашата сватба и ние решаваме... smile  Когато човек има желание, намира начин!
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: февруари 18, 2012, 12:09:52 »

Естествено, че ще намерят начин... Това изобщо не трябва да е притеснение за вас. Аз като гост съм пътувала за сватбата на една от най-добрите си приятелки от Русе до Стара Загора и за миг не съм недоволствала от този факт!
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: февруари 21, 2012, 12:22:07 »

Твърдо съм за сватба в неделя! Никой нищо не може да го спре да дойде, когато има желание.
Активен
BeautifulBride
Ентусиаст
**
Публикации: 75



« Отговор #117 -: февруари 21, 2012, 17:34:45 »

Привет на всички!
Нашата сватба също ще бъде в Неделя. Първоначално обмисляхме Събота, но всички дати бяха запазени и единствената свободна се падаше в Неделя. Притеснявам се, обаче, че това ще е проблем за гостите, които на другият ден са на работа.
Но все пак сватба е, надявам се да направят компромиси.
Активен
Pepelqshka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: февруари 21, 2012, 19:55:49 »

И нашата сватба ще е събота.Просто от църквата ни казаха,че церемонията може да бъде след 16.30ч.И така ще е при нас:))
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: февруари 21, 2012, 22:30:18 »

Прекратете споровете.Несериозно е в тази тема да си хвърляте цитати и да се убеждавате в неща,в който никой от отсрещната страна не желае да бъде убеден.Бъдете толерантни ,много моля!
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines