Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:28:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: В кой ден от седмицата ще бъде вашата сватба,гражданск  (Прочетена 190059 пъти)
 
bavor
Регистриран

Публикации: 1


« -: февруари 23, 2007, 00:17:54 »

Искам малко помощ от накой който е минал по този път.Нормална  ли е сватба в неделя вечер. Понеже с бъдещата ми сапруга много искаме вечерна сватба и понеже на датата която искаме всички чесове за церемония са заети, ние решихме да е в неделя на другият ден.И от там дойдоха проблеми. Вътрешни , един одобрява, друг казва че "никой нормален не се жени в неделя вечер".Наистина ли има такова нещо  има ли някакво поверие или знам ли и аз...... Wink
« Последна редакция: октомври 20, 2011, 12:26:40 от fiibi_bg » Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #1 -: февруари 23, 2007, 00:35:11 »

bavor, в българските традиции, сватба се прави в неделя. Но заради удобството все повече и повече двойки се бракуват в събота. Късмет с организацията, и ако мислите че веселбата няма да е проблем за гостите ви, които трябва да са на работа на следващия ден, аз не виждам никакъв проблем да си направите сватба в неделя. Good luck
Активен
seny
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 643


щастлива мама на двама


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 23, 2007, 00:37:16 »

За поверие - незнам, ако някой е чувал да сподели... Може би по-скоро негативната нагласа идва от това, че следващият ден е работен и че в повечето случаи присъстват хора от други градове, за които би било проблем ... Ние с бъдещият ми съпруг се отказахме от датата, която искахме тъкмо по тази причина - пада се в неделя, а ние искаме вечерна сватба, така че се спряхме на предния ден. Мисля си обаче, че след като прецените плюсовете и минусите решението трябва да си бъде само ваше - нали това е вашият ден
Дано съм била поне малко полезна  Curtsey
Активен
seny
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 643


щастлива мама на двама


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 23, 2007, 00:40:48 »

didibaby ме е изпреварила  girl_wink
Успех и от мен!!! Много да се забавлявате и дано всичко да се нареди по най-добрия за вас начин!  Good luck
« Последна редакция: февруари 23, 2007, 01:52:02 от seny » Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #4 -: февруари 23, 2007, 00:54:25 »

Наистина ли има такова нещо  има ли някакво поверие или знам ли и аз...... Wink

Няма такова поверие-даже е точно обратното. Аз съм изчела няколко етнографски книжки за българските сватбени традиции и навсякъде се споменава, че традиционната българска сватба е била винаги в неделя.
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #5 -: февруари 23, 2007, 05:20:30 »

Значи ние много "традиционно" сме се оженили  girl_wink. Нашата сватба беше в неделя, и понеже аз изобщо не съм фен на вечерните забавления се получи страхотна целодневна сватба. Започнахме с подготовката от 8 сутринта и продължихме до 9 вечерта. Имахме ноща само за нас ( и да броим пари  ROFL) - просто нямаше как да е по-добре.
Активен
raly
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #6 -: февруари 23, 2007, 08:38:45 »

Традицията наистина е сватба да се прави в неделя. Даже когато аз реших да се женя и избрах събота (заради самата дата), моято кумица ми пусна мухата, че не е на късмет - че в събота се женели "разведените". Стана ми криво, но все пак смятам, че това са суеверия, а даже не съм сигурна дали е вярно.
Братовчед ми се жени в неделя и беше вечерна сватба - получи се страхотно. Така че успех с организацията и много късмет.
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 23, 2007, 11:21:44 »

Ами да се включа и аз - била съм на вечерна сватба в неделя и беше много хубаво. Нямах чувството, че не е събота. Веселбата беше голяма, до късно. А на другия ден се чувствах дори по - добре и свежа, отколкото ако си бях почивала през целия ден. Така че дерзайте и весела сватба!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 23, 2007, 11:43:48 »

Искам малко помощ от накой който е минал по този път.Нормална  ли е сватба в неделя вечер. Понеже с бъдещата ми сапруга много искаме вечерна сватба и понеже на датата която искаме всички чесове за церемония са заети, ние решихме да е в неделя на другият ден.И от там дойдоха проблеми. Вътрешни , един одобрява, друг казва че "никой нормален не се жени в неделя вечер".Наистина ли има такова нещо  има ли някакво поверие или знам ли и аз...... Wink

Хайде и аз да се включа като "някой минал по този път" girl_wink Нашата сватба беше в неделя и беше вечерна!!! Приготовлянията започнаха от около 10.00ч.,младоженеца дойде да ме вземе към 16.00ч. (закъсня Blush), в 17.00. подписахме, в 18.00ч. ни беше Църковния брак и след 19.00ч. в ресторанта - всичко мина много добре и всичките ни поканени гостите бяха на линия!!! Dance любов заедно Веселихме се до към 02.00ч., а после имахме време и само за нас си blush любов заедно
Така, че според мен няма никакъв проблем!!! good Успех!!! good good good
« Последна редакция: февруари 23, 2007, 11:46:25 от Bulechka_TS » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 23, 2007, 11:52:22 »

Значи няма проблем да има вечерна сватба в неделя.Щом толкова държите на датата действайте.Аз много държа на символиката,ако намирате такава значи няма проблем tease
Активен
bulyov4e
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



« Отговор #10 -: февруари 23, 2007, 11:56:46 »

аз искам в четвъртък! или петък!!! :curtsey:ама в събота ще е!!! dance
и не виждам какъв е проблема! crazy
не вярвайте на поверия-по-лошо става! настройвате се да мислите какво би могло да се случи и отива по дяволите цялото удоволствие angry
да му се не види-тия хора не се ли научиха да не се бъркат на двама влюбени,освен ако не им искат помощта... hysteric
Активен
iskritsa
Новак
*
Публикации: 10



« Отговор #11 -: февруари 24, 2007, 20:44:10 »

И нашата сватба ще е в неделя вечер   Curtsey От практическа гледна точка, може да е малко неудобно за някои гости, но според мен хубавите емоции ще преобладават. От друга страна, някак си в неделя ни се струва по-хубаво smile а и ни е по-удобно - така ще можем на спокойствие да си направим последните приготовления в събота, без да си взимаме отпуска, или поне не много  Bravo
Пък гостите все ще се съобразят малко - нали не е всеки ден да ходят на сватба  danceg
Активен
edd
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #12 -: февруари 25, 2007, 13:44:47 »

Здравейте!

Иска ни се да планираме сватбата за 17.08, което се пада петък. Някой знае ли дали денят противоречи на някакви традиции, или е свързан с народни суеверия, които го правят неподходящ? 
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 25, 2007, 20:45:00 »

Здравейте!

Иска ни се да планираме сватбата за 17.08, което се пада петък. Някой знае ли дали денят противоречи на някакви традиции, или е свързан с народни суеверия, които го правят неподходящ? 
И ние искахме тогава,но се пада петък и заради повечето гости решихме да е в събота.Иначе за суеверията-според мен щом сте си харесали датичка,не трябва да ти пука за такива неща,още по-малко трябва да се съобразяваш!Според мен няма неподходящ ден от  гледна точка на традиции и суеверия!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 25, 2007, 20:59:17 »

Здравейте!

Иска ни се да планираме сватбата за 17.08, което се пада петък. Някой знае ли дали денят противоречи на някакви традиции, или е свързан с народни суеверия, които го правят неподходящ? 

Нашата сватба също беше на 17-сти (септември 2006г.), харесах ме си датата и вече сме женени!!! любов заедно
Не мисля, че има някакви суеверия, нали 7 е хубаво число..., а и щом датата ви харесва, значи ТОВА е ВШАТА дата!!! girl_in_love Късмет и Успех!!! good
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines