Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 08:53:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: В кой ден от седмицата ще бъде вашата сватба,гражданск  (Прочетена 191388 пъти)
 
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: юли 09, 2009, 11:40:25 »

Понеже и нашата сватба ще е на 20.09 със сигурност ли 21 е неработен ден, защото доста от мойте гости  се притесняваха как ще ги пуснат от работа.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: юли 09, 2009, 12:25:43 »

bergeria, 99% съм сигурна, освен ако не са правили промени, както направиха през май. Аз пратих запитване към отговорните за това в нашата фирма, и като имам отговор ще кажа със 100%. Даже ще ти кажа и кога ще се отработва  smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: юли 09, 2009, 12:34:24 »

Момичета не се притеснявайте ще го дадат този 21.09 почивен няма страшно.А и да не го дадат аз съм сигурна, че един ден отпуска няма да спре никой пред възможността да е на сватба.А и нашата беше в неделя вечер точно на 21.09.08г.
Активен
ralej
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 158


Най-щастливи на света!


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: юли 09, 2009, 12:56:47 »

То май вече е уточнено:

Из сайта на Министерството на труда и социалната политика:

Съобщения на пресцентъра
20-11-2008 

2 януари 2009 година ще бъде почивен ден
 
Пет почивни дни се събират за Нова година – от 31 декември 2008 г. до 4 януари 2009 г. Това стана възможно с разместването на почивните дни, което правителството одобри на днешното си заседание. Кабинетът обяви 2 януари (петък) за почивен ден. Той ще се отработва на 10 януари (събота).

Решението предвижда още да се почива на 2 март (понеделник), а отработването на този ден да е на 14 март (събота). Ще се почива и на 21 септември (понеделник), а 26 септември (събота) ще е работен ден.
Промените се правят, за да не се прекъсва работната седмица, което би се отразило неблагоприятно на трудовия процес, както и за да се осигури по-ефективно използване на почивните дни.


 good
 
Активен
mpkarakushevi
Регистриран

Публикации: 2


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: юли 09, 2009, 13:00:52 »

здравейте на всички!Моята сватба беше на 28,09,2008г-неделя.Много се притеснявах дали всички гости ще присъстват.За моя радост от 200 поканени дойдоха 188,при това с преспиване в Банско.Ние сме от Бл-град,а имахме мн.гости от София,Петрич,ясно и от Бл-град.Според мене това,че сватбата е в неделя в никакъв случай не трябва да ви притеснява.
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: юли 09, 2009, 13:30:41 »

lady_in_love, cvety_p.. да ви кажа и на мен ми се стори странно за неделите и за това реших да го кажа и тук. А пък иначе сега като казахте май и на нас ни казаха да се ориентираме след 5ч да ни е венчавката. И ето защо. good Мерси иначе за инфото. И за още нещо съм иформирана и няма да гледам като shok ако някой ми го каже Wink
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: юли 09, 2009, 14:27:39 »

Момичета благодаря за отговорите относно почивките около 21.09.

На мен в църквата не са ми правили ( дано и не правят) никакав проблем относно часа и деня на венчавката. Иначе в църковни календарчета съм гледала преди време, че от определена дата до друга не се правят венчавки. В нашата църква единственото, което ни казаха е, че в неделя е задължителен хора.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: юли 09, 2009, 16:29:17 »

Не се правят венчавки по време на пости и някои задушници

А що се отнася до 21.09 обявен е за почивен , но от министерството имат право да правят промени, като потвърждението е около месец преди датата (така ми каза счетоводителката ни  pardon ).....мисля , че ще си остане почивен  Wink
Активен
IOSE
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #83 -: септември 16, 2009, 15:23:25 »

Здравейте на всички!Искам да споделя проблема си с вас,защото Oh my ....(дано поне ми олекне като споделя с вас и може да ми дадете полезен съвет)И така...Искахме сватбата ни да е вечерна в Неделя и да се състои в ритуалната зала на Красно село(гр.София-за тези,които не са от София smile)Тези неща сме ги обмислили предварително и бяхме твърдо решени.Днес отидох да запиша дата в гражданското 16.05.2010г и shok Първо още не са изготвени графиците за 2010г т.е не можах да запиша,а познати ми казаха да действам от сега,че и ресторант трябва да резервираме по-скоро(но как без дата в гражданското?Но това не е големия ни проблем nea)Обаче когато казвам,че е за Неделя и е вечерна ми съобщиха,че в Неделя само една ритуална прави подписваня,която ще е дежурна O_OТака се оказа,че или трябва сватбата да ни е в Събота или да сменим ритулната,а не знам от кое да се откажа crazy.Съботата винаги съм я отричала като ден за сватби(заради разните суеверия-скарайте ми се ако греша blush),а тази ритуална си я заплюх още преди 5г на сватбата на мойта прителка и тогава казах"Ако се женя някога,искам да е тук" и сега живеем и на място,където често минаваме покрай нея и и се любувам(кандидат съпруга и той много я харесва,но за мен е по-специялна незнам...)Кажете ми нещо,че cray shok cray
Извенете ако съм била много разточителна,но crazy
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: септември 16, 2009, 16:38:18 »

Аз като прясно бракувана жена ще ти се скарам.Няма значение деня и мястото,на които ще слючите брак.Важно е да запазите чувствата си и да бъдете едно щасливо семейство.Ако държиш да се омъжиш на това място,може да подпишете предварително-така както сторихме ние днес.Ние ще имаме изнесен ритуал в морската градина на Бургас и това налага да подпишем предварително.Тук в Бургас е много популярно напоследък брак да се сключва в ресторанта.Така че има много вариянти,имаш и достатъчно време да обмислиш и да избереш оптималния за вас вариянт.
Успех!
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #85 -: септември 12, 2011, 15:53:47 »

Българска сватба се прави в неделя с всички ритуали (зет, кум, булка и т.н.) и тържествен обяд и жив оркестър с хора и ръченици. Много започнахме да подражаваме от чужбина... Младоженците имат право да си изберат какво точно искат. Това е техният сватбен ден, а не на бабата, прабабата и т.н.


Успех в избора на ден от седмицата за всички младоженци в България и извън България!
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #86 -: октомври 17, 2011, 15:06:27 »

аз предпочитам вечерна. друг въпрос ме мъчи... искаме сватбата да е на определена дата, която се пада сряда... на мен лично не ми пречи това, но се притеснявам дали на гостите ще им е удобно? от друга гледна точка ще са само много близки, така че могат да си вземат отпуск и да ни уважат.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #87 -: октомври 17, 2011, 15:11:13 »

Можете с половинката да подпишете в сряда, когато е важната дата за вас, а тържеството - ресторант, поздравления и т.н. да го направите в събота, за да е по-удобно на гостите все пак.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #88 -: октомври 18, 2011, 09:39:28 »

аз предпочитам вечерна. друг въпрос ме мъчи... искаме сватбата да е на определена дата, която се пада сряда... на мен лично не ми пречи това, но се притеснявам дали на гостите ще им е удобно? от друга гледна точка ще са само много близки, така че могат да си вземат отпуск и да ни уважат.
абсолютно съм съгласна с rozovka. Щом си имате определена дата може да подпишете тогава - още повече в делничен ден всички часове в обредния дом са свободни  Wink Но самото тържество е хубаво да е в почивни дни, за да могат гостите да се отпуснат, да пийнат, да са спокойни, че утре не са на работа. Или пък че пристигат от работа.  good
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #89 -: октомври 19, 2011, 11:08:10 »

благодаря за мненята:) решихме, че събота наистина ще е най-добре и удобно за всички
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines