Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 06:30:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: В кой ден от седмицата ще бъде вашата сватба,гражданск  (Прочетена 191384 пъти)
 
datska
Любопитен
*
Публикации: 21


in love...


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: май 18, 2009, 15:30:25 »

Момичета моята сватба също ще е в неделя на 23.08.09 просто реших,че е хубаво да се спази българската традиция,а и защо да се женя в събота и да се съобразявам с хиляда изисквания след колко часа трябва да ми е църковния брак,като мога да се оженя в неделя без никакви притеснения.Колкото до това,че другия ден е работен,приживява се,все пак това събитие е един път в живота,и е разбираемо,че на него ще присъстват най-близките ти хора,който ми се струва нормално да могат да прежалят един ден да бъдат ненаспани,за да те уважат.

 danceg
lady_in_love и нашата сватба ще бъде на 23.08.2009г.
 wedding
Активен
Нев
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: май 20, 2009, 14:52:17 »

  Имоята сватба е в неделя и съм съгласна с мнението, че който иска да присъства ще намери начин и ще прежали каквото се налагаедин-два ангажимента  smile
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: май 20, 2009, 15:31:45 »

nusha супер миличка,радвам се,че на един и същи ден ще преживеем тази незабравима емоция. Сватбаааа
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: май 21, 2009, 12:44:40 »

И ние бяхме харесали 23.08 но преместихме датата на 16.08 също заради ресторанта.
nevVn_Sm аз съм на същото мнение. Даже вчера една от приятелките ми сподели, че понеделника след сватбата си е взела почивен ден. Ето, че ако хората държат на младоженците няма да мрънкат и да се оплакват, че деня не е удобен, а ще направят всичко възможно за да присъстват. 
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: май 22, 2009, 11:03:50 »

на всички неделни булки да кажа, ( и не само на тях де то за всички важи smile ,ако не знаят, че аз това скоро го разбрах - по кодекса на труда имаме право на два дни платен  отпуск /за сватба/ така че понеделника и вторника пълен релаксссссс
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: май 22, 2009, 12:18:14 »

Ха-ха-ха.Това с почивните дни ми хареса. yahoo
За радост аз ще съм приключила летния сезон преди сватбата ми,но половинката може да се позове на кодекса.
Активен
Нев
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: май 22, 2009, 12:43:31 »

  дам, така си е   good, скоро държах изпит и мога да потвърдя дори и ние ще се позовем на това  Wink
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юли 08, 2009, 13:32:37 »

Аз искам да питам нещо  huhhuh.gif . Знам , че 2-та почивни дни които се полагат трябва да се използват непосредствено след сватбата. При нас се получава така , че понеделника си е работен, вторника се почива .....и то става разпокъсано. Дали може така   ?
Активен
Тулумба
Любопитен
*
Публикации: 46


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: юли 08, 2009, 14:45:15 »

Аз искам да питам нещо  huhhuh.gif . Знам , че 2-та почивни дни които се полагат трябва да се използват непосредствено след сватбата. При нас се получава така , че понеделника си е работен, вторника се почива .....и то става разпокъсано. Дали може така   ?

Лени, ако говориш за 20.09.09 , най-вероятно 21.09.09 ще го дадат почивен ден, който ще се отработва някоя събота.
И ние сме на 20.09.09 girl_wink
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: юли 08, 2009, 15:47:27 »

Аз искам да питам нещо  huhhuh.gif . Знам , че 2-та почивни дни които се полагат трябва да се използват непосредствено след сватбата. При нас се получава така , че понеделника си е работен, вторника се почива .....и то става разпокъсано. Дали може така   ?

Полагат се 2 работни дни непосредствено след подписването на гражданския брак, т.е. ако подписвате на 19.09, което е събота, полагат ви се 21.09 и 23.09 good Ако се окаже, че 21.09 е почивен с отработване, значи да ти кажа не знам - или съботата няма да работите, или 23.09 и 24.09.
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: юли 08, 2009, 16:29:02 »

И нашата сватба беше в неделя!
Дори не сме си и помисляли по въпроса да е събота smile
Всичките ни гости останаха до късно, освен моя братовчед, заради бебето им! smile
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: юли 08, 2009, 22:48:26 »

Аз защо съм чувала, че църквата забранявала да се правят сватби в неделя? Някой мой познат ако не се лъжа ми го каза това и то беше наскоро. nea
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юли 09, 2009, 01:09:49 »

Църквата забранява да се правят сватби в събота,а не в неделя,защото събота е ден на умрелите и по принцип не трябва да се правят венчавки,но за да не си губят печалбата нашите църкви,защотот все пак сватбите в събота са по разпространени,те си измислиха решение,че след 5 часа можело .Иначе традиционна българска сватба си е попринцип в неделя.
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: юли 09, 2009, 07:18:15 »

Аз защо съм чувала, че църквата забранявала да се правят сватби в неделя? Някой мой познат ако не се лъжа ми го каза това и то беше наскоро. nea

Може да ти е казвал за някоя конкретна неделя, когато най-вероятно е имало празник защото тогава е забраненео, въпреки че нашата сватба беше на петдесятница и казаха че можело, но след 5 часа (както лейди каза за съботите) 
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: юли 09, 2009, 10:23:59 »

Svetla77 , да за 20.09.2009 става въпрос  smile При  нас няма отработване, почиваме само на официалните празници, и после си почиваме съботите  Wink . За 21.09 знам със сигурност, че е обявен за почивен, така че за всички гости ще е добре , че няма да са на работа на следващия ден (като изключвам колегите, те трябва да си вземат отпуск). оххх  crazy , аз май най-добре да питам в нашето счетоводство кои дни ми се полагат
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines