Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:47:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: В кой ден от седмицата ще бъде вашата сватба,гражданск  (Прочетена 190056 пъти)
 
mechta
Любопитен
*
Публикации: 22



« Отговор #45 -: януари 22, 2009, 01:47:30 »

И не се женихме в неделя...нямаше нищо страшно....какво толкова...ще го преживеят един ден гостите, нищо че са на работа.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: януари 22, 2009, 09:42:50 »

Сватбите на брат ми, на братовчед ми и на един приятел бяха в неделя. 2 вечерни и една обедна. Еднакво кофти е на следващия работен ден независимо дали е вечерна или обедна, ако си пийнал повечко. Ама неделята си е по-хубав ден, според мен. Моята също беше в неделя, но понеделникът беше почивен ден.
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: януари 22, 2009, 10:05:18 »

Момичета моята сватба също ще е в неделя на 23.08.09 просто реших,че е хубаво да се спази българската традиция,а и защо да се женя в събота и да се съобразявам с хиляда изисквания след колко часа трябва да ми е църковния брак,като мога да се оженя в неделя без никакви притеснения.Колкото до това,че другия ден е работен,приживява се,все пак това събитие е един път в живота,и е разбираемо,че на него ще присъстват най-близките ти хора,който ми се струва нормално да могат да прежалят един ден да бъдат ненаспани,за да те уважат.
Активен
Elena_Hristova
Любопитен
*
Публикации: 37



« Отговор #48 -: януари 22, 2009, 21:47:23 »



            Моята сватба също беше в неделя,Като малка чух от един поп че неделята е ден за
            сватби,шест дни се работи седмия се почива,съботата е деня на починалите хора,сега не
            казвам че не трябва да се правят сватби в
            събота,но това ми е останало в съзнанието.
            Аз дори не исках да се венчая в църкава,но държах да спазя това деня да е неделя.
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: януари 23, 2009, 09:45:10 »

И нашата сватба беше в неделя.По стар български обичай сватбите се правят в неделя.Е в това отошение сме традиционалисти
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 23, 2009, 09:48:39 »

И аз да се запиша тук - нашата сватба също беше вечерна и то в неделя. По принцип казват, че събота е ден на мъртвите и не е хубаво да се правят църковни бракове /даже в някои градове в БГ не правят венчавки в събота/. Ако сватбата е през лятото много хора са в отпуска и това не е проблем, а да не говорим колко хора си бяха взели почивен ден. Все пак човек веднъж се жени и близките по един или друг начин намират решение на въпроса.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 17, 2009, 22:10:57 »

И аз мога да се запиша тук. Първоначално като си избирахме дата, тази която си бяхме намислили се падаше в неделя, но преценихме, че няма да е удобно за гостите. Особено за тези от другите градове, които ще трябва и да пътуват, а сватбата ще е вечерна. Та решихме да е на предния ден (събота). Но ..... , когато отидохме да запазим ресторанта, за след 8 месеца, се оказа че е зает  beating  angry , и.... си запазихме неделя  danceg , точно както искахме  Girl_hide . След това разбрахме, че се събират и почивни дни, което още повече ме зарадва  yahoo  yahoo  yahoo
 Направо ни е било писано тогава да се бракуваме  smile
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: февруари 18, 2009, 00:08:06 »

Момичета моята сватба също ще е в неделя на 23.08.09 просто реших,че е хубаво да се спази българската традиция,а и защо да се женя в събота и да се съобразявам с хиляда изисквания след колко часа трябва да ми е църковния брак,като мога да се оженя в неделя без никакви притеснения.Колкото до това,че другия ден е работен,приживява се,все пак това събитие е един път в живота,и е разбираемо,че на него ще присъстват най-близките ти хора,който ми се струва нормално да могат да прежалят един ден да бъдат ненаспани,за да те уважат.
Все повече хората се връщат към старите традиции!  Bravo Тази година се очертават доста повече сватби в неделя от колкото в събота .
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: февруари 18, 2009, 10:40:19 »

Моята сватба също ще е в неделя вечер на 20 септември, но причината е самата дата, която е символична за нас.
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: февруари 18, 2009, 12:04:16 »

Нашата сватба също беше в неделя вечер. Аз много държах да е в неделя, но исках и следващия ден да е почивен, така че нямах голям избор от дати и възможности да варирам и като се има в предвид ,че започнахме организацията само 3 месеца преди сватбата си мислех, че ще имаме трудности да резервираме всичко което поискаме точно за този ден ( 21 септемвари), но не стана така. На всякъде извадихме голям късмет и всички казваха(в хотела,в ресторанта,в агенцията,в църквата и т.н.) че са свободни да се заемат с нас единствено защото сватбата ни е в неделя, съботите бяха препълнени с младоженци. Така че неделята на нас ни донесе голям късмет  smile.
Активен
akhala
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: февруари 19, 2009, 14:13:06 »

Моята сватба също ще е в неделя вечер на 20 септември, но причината е самата дата, която е символична за нас.

Ееее, супер дата сте си избрали! Нашата е същата!!!! И за нас е символична...
« Последна редакция: февруари 19, 2009, 15:02:55 от akhala » Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: февруари 19, 2009, 14:26:41 »

и нашата ще е в неделя вечер  yahoo радвам се като чета на колко много от вас сватбите също са им били в неделя  girl_wink важното е да е весело и хората да са щастливи  heart
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 19, 2009, 23:04:02 »

 Bravo и нашата ще е на 20 септември.....супер  yahoo
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: март 05, 2009, 17:38:30 »

 Bravo на всички избрали неделята. нашата също ще е в неделя. когато обсъждахме дните, възрастните веднага скочиха и казаха, че събота е ден на мъртвите, а и от това лято в Пловдив не се правят църковни ритуали в събота до 17ч. а по въпроса за вечерна или дневна - аз съм за вечерната, някак си ноща предразполага за купони и забави, макар че започва да ми става още от сега жал за моите гости, които на другата сутрин са на работа.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: март 20, 2009, 10:50:23 »

И нашата сватба ще е на 20.09.2009г.
Ние си бяхме харесали 19,обаче ресторанта,който искахме беше зает.Очаквайки 21 и 22 да са почивни дни решихме да е 20.Дори не се сетихме за поредицата 2009-2009.
А това,че е неделя не ме очарова.Аз предпочитам петък,но не мога да кажа защо.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines