Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 21:24:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: В кой ден от седмицата ще бъде вашата сватба,гражданск  (Прочетена 191142 пъти)
 
Mashi
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



« Отговор #360 -: февруари 05, 2014, 00:58:21 »

Ей..... с тези изнесени ритуали голям проблем!
До колкото виждам и при вас ги има тези неща - само разкарване.
Сватбата ни е на 04.05.2014, и понеже намерихме ресторант със страхотна градина решихме да е  изнесен ритуала, само че бюрокрацията в нашата държава май ще ни разубеди. Чак сега разбирам хората, които предпочитат връзка без брак - признавам си голяма разправия е, но за мен в точно това е тръпката. Надявам се след всичките тези разправии покрай този изнесен ритуал ми останат само приятни спомени от подготовката на тъй очакваната и желана сватба!

Точно заради въпросната бюрокрация и разправии ние се отказахме от изнесения ритуал. Искаме да си имаме един сватбен ден, все пак, та така, ще си ходим в ритуалния дом и това е.
Активен
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #361 -: февруари 05, 2014, 09:10:02 »

ами по принцип е възможно да ви венчаят на задушница. Ходила съм на няколко сватби на задушница и се води там вече следобеда че празника е минал, така че напълно е възможно да си венчаят. То много пъти е коментирано че даже и събота не се венчава но си ни венчават smile успех и дано да стане
Да споделя, че вече капарирах в семинарията и ще имаме църковен брак на тази дата. След това е изнесеният ритуал в ресторанта.
Активен
julieta85
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #362 -: февруари 11, 2014, 10:22:16 »

Нека да изкажа и аз моето виждане за брака,в кой ден да е.На ме предстой сватба през месец май и ние с мое бъдещ съпруг решихме да е в неделя.Казват,че християните се венчават в неделя.Събота се правят помени и не е на раздяла.При мен е хубаво,че след неделята,понеделника ние почиван и за това няма да се притесняват гостите ни.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #363 -: юли 26, 2014, 11:16:21 »

Ако желаете да имате Църковен брак и искате да се съобразите с Църковните канони трябва да знаете, че дните  определени от Църквата за Свето Венчание са два, Неделя и понеделник. give_rose
Активен
Ice_Princess
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: юли 26, 2014, 19:11:48 »

Нашата също е в неделя и след това е почивен ден. Понеже гостите ни са от цялата страна, сме наели един цял хотел и ще имат там две нощувки, така че ще си бъде и малка екскурзия.
Активен
Rusokoska_666
Любопитен
*
Публикации: 22



« Отговор #365 -: август 03, 2014, 09:36:56 »

Здравейте! Сватбата ни беше на 27.07.2014г. - неделя. Не правихме венчавка в църква, но въпреки това се съобразихме с факта, че в събота се правят помени. Имаше хора, които се опитаха да мрънкат, че в понеделник са на работа, но веднага се съгласиха с мнението ми, че при 6 часово празненство в ресторанта, до 01:00 примерно, ще имат достатъчно време да се наспят, а и не ходят всяка неделя на сватба, за да бъде чак толкова голям проблем. Другото - който уважава бъдещото младо семейство въобще няма да коментира деня, датата, мястото и прочие подробности, а ще съобрази плановете си, така че да бъде гост в този свещен за всяка булка ден. И накрая моя съвет (който е склонен да го приеме) - Уважаеми Младоженци, съобразявайте се единствено със себе си за Вашия сватбен ден и угаждайте само на себе си за всички детайли и организацията, защото винаги ще се намери кой да Ви "дава акъл", а най-важните в този ден сте Вие и Вашето удоволствие и удовлетворение!
Активен
Cappuccino
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #366 -: август 03, 2014, 11:07:20 »

Ние избрахме събота от чисто практически съображения - сватбата беше вечерна и не искахме хората да се притесняват до колко могат да останат, а също имахме гости и извън София, които не искахме да притесняваме или да караме да си взимат отпуск на следващия ден. И не на последно място и на самите нас някак си повече ни харесваше събота. Нямахме църковен брак, така че не беше необходимо и съобразяването с църковни канони.
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: октомври 16, 2014, 21:39:54 »

Здравейте! Аз съм прясно сгодена, но вече се замислям по разни детайли от сватбата. В един непринуден разговор с бъдещия младоженец възникна идеята сватбата ни да бъде в петък. Просто така го почувствахме, макар че не е масово. Харесва ми, че няма да има почти никаква конкуренция за ресторанти, фото, видео и всичко останало, защото масово сватбите са в събота и неделя. Искам обаче да ви попитам - ако някой от четящите се е женил в петък, по-спокойно ли беше за организация, както си мисля? Гостите мърмориха ли, че е работен ден? Имаше ли много хора, които не дойдоха заради това? А ако сте били гости на петъчна сватба - наистина ли представлява голямо неудобство (предвид, че сватбата ще е вечерна, без църковен ритуал в същия ден и гостите ще бъдат предупредени поне половин година по-рано да си предвидят този петък за сватба)? Мисля си, че хората, които държат на нас, не биха имали против да си вземат, ако се наложи, половин ден отпуск, и това няма да е краят на света. Не искам обаче да изглежда неуважително към гостите и това е основното ми притеснение. И все пак нали това е нашият ден? Не ми се струва толкова ужасно, аз самата не бих се почувствала обидена, ако близък човек ме покани на сватба през седмицата, даже да не е в петък, защото в крайна сметка той се жени и не може да се съобразява с всеки гост поотделно  girl_impossible
Активен
LoveMeAgain
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


« Отговор #368 -: октомври 17, 2014, 11:56:57 »


Anne_Shirley, преценете според гостите и според броя им - Ако сватбата е малка и каните само най-близките, не мисля, че ще има проблем, след като е вечерна. На мен ми харесва идеята, но все пак имай предвид,  че не всеки може да си вземе отпуска, а хората трябва да се приготвят - прически, тоалети, цветя, подаръци - малко нанагорно ще им дойде. Но вие си ги познавате, така че преценете.

Нашата сватба беше в неделя, въпреки че нямахме църковен ритуал. Но понеделника беше почивен, а и сватбата беше през деня, защото беше навън, а през септември се стъмва рано.
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: октомври 17, 2014, 12:29:20 »

Може би все пак ще се откажем, защото няма да е в съвсем тесен кръг и вече много хора ми обясниха колко е неудачно и малко се разочаровах.  girl_impossible Все пак не искам сватбата ми да е повод за излишно притеснение за гостите. Ще видим какво ще решим в края на краищата, но е хубаво да се знае какви са настроенията към такъв тип нестандартни решения и да не се рискува излишно да има затруднени.  give_rose
Активен
LoveMeAgain
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


« Отговор #370 -: октомври 17, 2014, 13:26:00 »

Не се разстройвай, по-скоро се настрой, че не всичко ще стане както си си го представяла, и въпреки това ще бъде прекрасно.. Нестандартните сватби са подходящи за много тесен кръг от хора, но по-големите сватби си имат своите предимства - повече хора - по-весело и повече танци! Ние първоначално щяхме да имаме 50 гости, после решихме да са 70 и накрая малко съжалявахме, че не поканихме още хора.
Активен
erusinova
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #371 -: октомври 17, 2014, 15:07:54 »

И нашата сватба беше в неделя. Казват, че неделя е най-хубавия ден за сватба, а аз мисля, че не деня, а човекът до теб е важен  girl_wink
Така, че няма значение кога, важно е за кого ще се ожени човек  smile
Активен
prettygirl777
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #372 -: октомври 17, 2014, 19:22:35 »

Здравей, Anne Shirley  smile Нашата сватба също беше в петък преди около 2 месеца и мога да те уверя, че нямахме никакви проблеми от страна на гостите. Ние също им дадохме поканите 3-4 месеца предварително, имайки предвид, че август е отпускарски месец, за да могат да си планират както почивката, така и идването на нашата сватба. Около 80% от всички поканени дойдоха, като тези, които не успяха, бяха основно живеещи в чужбина, така че за тях денят на провеждане на сватбата не беше от съществено значение. Единствено 1-2 семейства малко закъсняха за изнесения ритуал, който беше обявен да започне в 18 часа в градината на хотела, така че ако сватбата е през лятото, можете да обявите малко по-късен начален час, за да успеят всички да дойдат от работа (това е, ако имате изнесен ритуал като нас). Ако ги каните направо в ресторанта, смятам, че 19 часа е напълно приемливо начало на тържеството и би трябвало всички да успеят да дойдат. Ние не сме имали никакви негативни коментари от страна на нашите гости и смятам, че при достатъчно ранно информиране, всеки може да си планира деня и ангажиментите, за да успее да уважи вашия празник.

Другата причина, поради която бих ти препоръчала да не сменяте петъчната дата е, че както сама предполагаш, организацията на сватбата ще бъде улеснена от гледна точка на това, че повечето (ако не всички) ресторанти, фотографи, оператори, ди джеи, сватбени агенти, гримьори, фризьори и др. ще са свободни тогава, докато ако решите сватбата ви да е в събота особено, трябва да планирате всичко много по-дълго и внимателно. Някои от професионалистите са склонни да дават и отстъпки за петъчна сватба (напр. нашият хотел Акорд), което е също от значение при планирането на сватбения бюджет smile

Независимо от това кой ден от седмицата изберете, ви пожелавам една незабравима и красива сватба, и най-вече много любов и семейна хармония!  heart
Активен
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #373 -: октомври 21, 2014, 10:43:51 »

Anne_Shirley В началото на годината приятелка организираше "само подписване", за което знаех че ще са само те и родителите. Младоженците държаха на датата 10.04.2014 - четвъртък.  На 01.04 решиха, че все пак ще канят гости и сватбата ще бъде към 50 човека. На 04.04 ми се обадиха да ме поканят, като трябваше да им отговоря същия ден, защото сватбата щеше да бъде в гр. Самоков и трябваше да ни запазят стая в хотел. С приятелят ми отидохме с най-голямо удоволствие. Това беше една от най- веселите сватби на който сме присъствали. Тръгнахме от гр. София с автобуса в 11ч. Ритуалът  беше от 16ч, а си тръгнахме от ресторанта 04ч на другата сутрин.  Party time Гостите, който не бяха успели да си вземат отпуска дойдоха направо в ресторанта. НО всички поканени приятели от гр. София бяха там. Младоженецът беше на мнение, че който иска да дойде ще намери начин. 
Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: октомври 21, 2014, 13:21:35 »

Здравей, Anne_Shirley , и нашата сватба беше в петък преди около 2 месеца. От поканените гости, всички дойдоха , без значение дали е петък или не. Все пак сватбата е вечерта и ще имат време да се подготвят. А и сватба не се прави всеки ден, могат да си вземат отпуск...  smile
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines