Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:47:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кой какво купува?  (Прочетена 62518 пъти)
 
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #105 -: март 25, 2009, 07:43:16 »

Ние също ще си поемем всичко сами, затова и не сме казали още на родителите. А с кумовете смятаме да се разберем, че най - важно е присъствието и без това нито ние, нито те ще имаме кой знае какви възможности. Не ми се иска да ги натоварвам с допълнителни разходи.

Знам, че свекървата купува или бижутата за сватбата или някакви златни бижута за подарък на булката. Обаче, аз смятам да си поискам нещо друго, защото злато не нося.
« Последна редакция: март 25, 2009, 07:45:57 от Su_to » Активен
telesfora
Сватбар
***
Публикации: 180



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: април 01, 2009, 21:45:46 »

Ние с милото решихме,че ние ще си платим всичко.По точно си разделихме разходите.Той ще плати всичко свързано със сватбата (куверти,музика,видео,фото,дрехи и т.н.).Аз ще платя медениа месец ( 2 седмици на Малдивите),но  всичко друго е мн скъпо че аз реших да му помогна малко като поема и украсата.Но сега малко съм в кофти положение защото не ми се иска да се съобразявам според джоба си.Мн съм изкушена да поискам от моите родители.Неискам да натоварвам милото допълнително,но ако разбере наистина ще му стане кофти.Моите родители имат възможност,но на милото баща му почина преди няколко години и сега свекито няма как да ни помогне.
Именно заради него се съгласих да не искаме помощ от моите родители,а то сега стана една.
посъветвайте ме.Как да постъпя
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #107 -: април 02, 2009, 00:19:10 »

Понеже искаш съвет, ще си позволя да се изкажа. Държа да кажа, че това е мое мнение и не искам да те засегна! Първо, мисля, че ще е ужасно спрямо мъжа ти да поискаш помощ от вашите. Все пак на тази тем аса ужасно чувствителни и не е редно да го засягаш така. пък и нали ще сте отделно семейство - с каквото имате, с това ще разполагате!!! Второ, меден месец на Малдивите не всеки си позволява и мисля, че в случая си достатъчно облагодетелствана, за да мечтаеш за още нещо. а и нали най-важното е да си с него, а не къде или други разни глезотии. Мисля, че май трябва да помислиш и да се съсредоточиш върху най-важното!



П.С. По темата - мисля от кумата да са от нея чашети или свещите, какно е редно, но май свещите, че са около 20лв за повече ми е много неудобно. Тя иска всичко да вземе и вино, чаши, букети....но това са около 200лв и   Oh my ...  crazy НЕ! А за родителите, като му дойде времето ще го мислим. За сега сме решили ние да си поемем всичко, но нашите настояват и те да вземат участие. Ще гледаме да е равностойно за семействата и ако едните не могат, и другите нищо няма да дават. Така ще направим.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: април 02, 2009, 00:29:12 »

ние преди да се оженим  живеехме заедно,имахме об6та банкова сметка и никога не сме делили тези пари са негови а тези мои,парите са били на двамата и сами си платихме сватбата и сме много горди от това,а за да не харчим по скъпи сватбени пъте6ествия ходихме на море в Бг
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #109 -: април 02, 2009, 00:41:35 »

Да, мен това с "аз ще пратя това, а той онова " ми  се стори много странно, но ... всеки си има собствено виждане за нещата.
Активен
dany_6
Ентусиаст
**
Публикации: 56



« Отговор #110 -: април 02, 2009, 01:26:32 »

Здравейте момичета, ние се разбрахме с родителите те да платят ресторанта и съответно нашите ми купиха роклята и техните купиха костюма на младоженеца, а всичко останало ние ще си платим, или поне така си мислим че ще стане, защото не сме го обсаждали кой знае колко, като се приберем сега ще видим какво ще каже и свекито, защото тя все иска да дава пари, и нашите също не са много съгласни с това което им казахме и като въпрос за нещо свързано със сватбата примерно за DJ  искате ли този  и ние казваме ами колко струва и баща ми все ми казва че не ме питал това и за парите нямало проблем само ние да го искаме, и аз му отвръщам че все пак искам да знам заради бюджета и отговора е: вие кажете пак парите са лесна работа, затова не знам как ще се стекат обстоятелствата надявам се да се преборим. Кумата държи да ми кyпи 3ри неща, а аз не искам да я задължавам с нищо и там сме в момента малко на контра, но смятам като разумни хора да намерим някакво решение.

 
 
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: април 02, 2009, 08:22:48 »

telesfora, Ами това си е доста личен въпрос. Мисля че е най-добре да поговорите заедно, все пак така се решават нещата в едно семейство и после има два варианта :
- или той намира че тъй като за теб е важна украсата, значи си заслужава да вземете скъпа такава и тогава според мен би се съгласил дори родителите ти да я поемат (нещо като подарък към вас)
- или ти пък речаваш че не е чак толкова важно и се вписваш в бюджета, който имате  pardon
Активен
telesfora
Сватбар
***
Публикации: 180



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: април 02, 2009, 11:04:34 »

Благодаря ви за съвета момичета.
Просто искам да уточня,че и ние живеем заедно и не си делим парите на твои и мои.Просто всеки разполага със свои средства,всики си има своя работа и собствани доходи.В крайна сметка немога да кажа парите са си наши, той като мъж има по високи доходи от моите.
Съгласна съм 4е до Малдивите е малка глезотийка,но човек колко пъти в живота си ходи на меден месец? Просто това ни е било мечта и на двама ни.Моята заплата се спестява за това.
По принцип той иска да плати всичко но и аз искам да допринеса нещо за моята сватба.А и неискам да работи извънредно за да разполагаме с повече средства.
И дума неможе да стане да седна да говоря с него по този въпрос(помощ от родителите),защото както сами казахте мн е чуствителен на тази тема.А и той нещо не ги разбира тези неща с украсата. sad
И чесно казано аз си нямам на престава колко възлиза 1 украса за сватба???/Но това май е друга тема.
Наистина ви благодаря за съвета.Наистина имах да чуя странично мнение,защото моите приятелки ввинаги гледат на мене да ми е добре. blush
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #113 -: април 02, 2009, 12:35:40 »

За украсата за сватбата е много относително - всичко е в зависимост какво искаш. Нещо не много пищно, но добре направено може към 1000лв да излезе, но това е мнооооого ориентировъчно. Не го приемай като нещо фиксирано. Може да жертваш от нещо, за да си направиш хубава украса. Да е за сметка на нещо друго. Нещо да направиш ръчно, за да не е скъпо, в темата за "украса на ресторант" и "Дреболийки" има толкова идеи за ръчно направине неща. поканите също. Има и специална тема от къде може да се спести. Това мисля, че е добър вариант да сте и двамата доволни.  Wink Прочети темите тук и ще намериш отговори.
Активен
telesfora
Сватбар
***
Публикации: 180



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: април 02, 2009, 19:10:04 »

amelia благодаря ти много. heart
Вече посетих този форум и направо се отчаях,или по точно мн им завидях.Вси4ки те са невероятни творци за сметка на мене  cray
Но наистина нямам талант и се намирам на хиляди километри от БГ.Ще се опитам да потготвя някои неща тука,а и даже и да ги купя.Много неща могат да се намерят тука от разпродажби.Явно и това е някакъв вариант. yahoo yahoo yahoo
Както казахте,най важното е и двамата да сме доволни и аз съм длъжна да се постарая за това. give_rose
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #115 -: април 02, 2009, 19:13:55 »

  :offtopic:Успокой се и си направи график някакъв, напиши си какво ти трябва, записвай различни идеи и после ще сглобиш нещо. ние също тук не сме събирани с конкурс за творци, но взеимно стигаме да някакви идеи и варианти за нещата. Спокойно, нали сме много, ще си помагаме.  give_rose Чети за сега и събирай идеи, а има и други момичета, които подготвят сватби от километри, така че имаш до кого да се допиташ и да потърсиш съвет. Пък и ако са ви тук роднините, правиш списък и казваш в кой магазин какво да ти вземат и така. Спирам, че е голям оф-топик поста ми.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: февруари 02, 2013, 10:14:49 »

При нас родителите от 2те страни платиха ресторанта, тъй като държаха да канят някаква бройка малка техни близки, които нас не ни касаят. При това положение, се навихме.
Ние си платихме дреболиите- възглавничка, покани, подаръчета, вратовръзка, бельо и т.н. ; църковния брак , както и почерпката и престоя  след него пак бяха наши разходи.
Родителите на мъжа ми му купиха костюма, а на мен моите- две от роклите ми. smile
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: февруари 02, 2013, 13:06:59 »

Единственото, което не платихме ние, беше букетът ми с неговата бутониера smile Беше ни подарък от кумовете. А, и майка ми приготви храната и украсата при посрещането на гостите вкъщи.
За нас беше важно да си покрием сами разходите, защото нито моите, нито неговите родители имат финансови възможности да покрият разноски по сватба и не искахме по никакъв начин да ги караме да се чувстват неудобно от това. По тази причина спестявахме яко и всичко си платихме ние. Чувството е прекрасно  good
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: август 19, 2013, 10:34:12 »

Ние ще си поемем всичко. Аз не се надявам на баща ми,въпреки,че той има средства и пари,но е егоист и не би дал нищо.  huhhuh.gif Не ми трябва и без това.  Offtopic От майка ми няма как да искам,тя бедната с тая нищожна заплата..Какво да ми даде?? Пък и те нашите са разведени. На моя приятел родителите също са разведени и с баща му не си говорят, той си има друга жена и семейство и няма да му даде нищо,защото никога нищо не му е давал и не вярвам това да се промени. А пък и неговата майка,като моята и много други майки в Бг работи за егати заплатата.  nea Така че и ние като големи хора все пак сами гледаме да се оправяме някакси..  Girl_hide
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: август 19, 2013, 11:03:25 »

При нас е смесено.
Моята рокля, обувки, аксесоари са от родителите на милото.
Неговото облекло е от моята майка.
Халкте – злато наследство от дядо, изработката от родителите на милото.
Дреболиите като покани, късметчета, кошничка, свещи, вино, шампанско, украсата им, тейбъл картички и т.н. от нас.
Спането на гости – разделено между двете семейства.
ДЖ, фото, видео – разделено между двете семейства.
Ресторант – семейството на милото.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines