Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 06, 2024, 00:33:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема на сватбата......  (Прочетена 202177 пъти)
 
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: януари 13, 2009, 14:15:30 »

Ох то ако можеше свещи, лесно щеше да е.. ама сватбата ми е дневна, а ресторанта с градина, френски прозорци и много светлина. Трябва да обмисля това с шаловете като проуча цените и пак да огледам ресторанта, защото не винаг е толкова лесно да се закачи това и онова където и да е. Благодаря за идеите!  girl_wink

Аз се сетих за машина за пушек около дансинга, индийски ароматни пръчици, които да запалиш по масите и пак ще задимяват, хем и ще обират пушека от цигарите, можеш да сложиш наргилета и да разпръснеш златни парички по масите, разни шалове както са казали момичетата. Май не дадох много евтини идеи, но все нещо може да ти влезе в употреба. Идеята ти е много интересна, нямам търпение да я видя реализирана. Успех, миличка! give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #61 -: януари 13, 2009, 14:26:09 »

Ароматните пръчици обаче убиват аромата на храната и затова не се препоръчва да се палят на маса по време на хранене ...
Може би след това, защото действително много ще допринесат за атмосферата.

Сетих се също, че може да входа да сложиш голяма стъклена купа с розови листенца и вода, в която е капнато малко розова вода за аромат. В тази купа всеки от гостите да си изплакне върха на пръстите преди да влезе в ресторанта (трябва да е бая големичка, за да не стане на боза).
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: януари 13, 2009, 15:30:15 »

Ина, права си за пръчиците! Ами такива хартиени фенери? Те не са скъпи и могат се провесят от тавана? Трябва да се внимава да не се смесят стиловете. Да не стане една китайско-индийско-ориенталска каша. Тази тема е много интересна и мисля че може да се получат страхотни неща. Не знам само за дневна сватба до колко е подходяща, но с желание всичко се постига  Yes
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #63 -: януари 13, 2009, 15:33:47 »

Не е нищо особено, ама едно око не вреди

http://event.days.neuf.fr/decoration-orientale-marseille/decoration-orientale.htm

Не намирам нищо наистина специално  nea
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: януари 13, 2009, 15:49:20 »

Готини са нещата, които си показала. Идеята с черните фенери по масите не е лоша  и мисля че няма да е много скъпа. И малки квадратни карета по-ярки по средата на масата и ще стане  good
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: януари 17, 2009, 18:06:08 »

Аз все още не съм решила каква тема искам за сватбата си и честно казано нямам много идеи. Прочетох вашите, но някак нищо не ме грабва достатъчно, за да съм сигурна, че това искам.
Сватбата ми ще е август месец най-вероятно и цветовете, които най-много се връзват с лятото според мен биха били жълто, оранжево и синьо. Нито един от тях обаче не си го представям как ще се комбинира. Морска тематика не искам със сигурност. Слънчогледи, рози и други подобни цветя също не са ми много на сърцето. Може би донякъде маргаритките и орхидеите.
Все пак ми хрумна една идея докато четох темата и тя е - Tatty Teddy. Това е онази сивата мечка, прилагам й картинка. Сетих се понеже още преди няколко години си бях купила връх за торта с тези мечки и две плюшени младоженски мечки, които могат да се използват за украса.
Идеята за мечешката тема ми допада много определено, но все пак не съм сигурна, че е най-доброто. Ако сватбата ни е на открито пак добре, повече се връзва според мен, но ако е в някакъв ресторант...някак като че ли ми се иска нещо малко по-изискано. А за такова нещо вече нямам идея girl_impossible


* tattylogobig.jpg (18.41 KB, 250x264 - видяно 2972 пъти.)
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #66 -: януари 19, 2009, 11:54:18 »

За да си избистриш идеята ето как можеш да търсиш.

Един ден не гледаш и не четеш нищо. Спираш да мислиш кой как е направил, за да не се объркваш. Съсредоточаваш се над следния въпрос "Коя е думата или думите, които най - точно описват мечтата ти за сватба?" Не е нужно да е сезон или цвете или нещо материално. Например, на мен ми се е случвало да ми поставят задача "усмивка". Помисли си винаги когато си си мислела за сватба какво ти е изниквало в мисълта.

След това започваш едно по едно.

Казваш, че искаш да свържеш нещата със сезона и от сезона ти идва идея за цветовете.

1. Лято - Затвори очи и си представи думата. Открий какво ти изниква...цветовете, звуците, ароматите, настроението. Напиши си ги на листче, сподели ги и ще ти се оформят поне няколко идейки. Всяко нещо може да се претвори в украса или ритуал.

Ето идейки....

На кои места е лято освен на морето, щом морската тема не ти харесва. Лято има, да речем и в пустинята. Приказките от "Хиляда и една нощ". Можеш да вкараш пустинята и малко разкош в сватбата си. Избери градина или ресторант с фонтан, декорирай със сатенени възглавници тук - там. Сложи воали. Направи поканите като книжки с приказка вътре. Подари на гостите миниатюрки на вълшебната лампа с благодарност, че са присъствали на сбъдването на вашето желание. Декорирай с цветовете на Алхамбра. Впиши оранжевото, жълтото и червеникавото на камъните и ги съчетай със синьото на водата. Ако сватбата е вечерна ще е страхотно да комбинираш тежките цветове и златото на арабските тъкани със свещи по масите и купи с вода и розови листенца в тях. Розата е царицата на пустинята.  А ако капнеш и по мъничко розова вода в тях, магията ще е още по пълна...и т.н. и т.н.

Горното е един от малкото варианти на комбинация между наситено синьо, оранжево и жълто, които стоят добре.

Това е само една идейка, ако темата ще е свързана с място. За да има повече, трябва доста неща да се изяснят.

2. Цветовете. Тези които си споменала, не е удачно да са много тъмни и наситени, защото синьото ще стои като кръпка. Вероятно в много нежни нюанси на цветовете ще стои добре и ще могат да се изкомбинират. Не е нужно цветята да са непременно слънчогледи. Големият недостатък тук е, че е добре да се знае, кои цветя с кои изтрайват повече, но, предполагам за един ден нищо няма да им стане.  Казваш, че харесваш маргаритки. Маргаритки и хризаннтеми, от тези на клонче, могат да станат добра комбинация. Също можеш да опиташ сини хортензии и маргаритки, а отдолу покривката да е жълта. И други ми ти подобни.

3. Изясни сама на себе си какво е за теб понятието "изискана сватба". Варианти много, ефекти върху гостите също, ето ти няколко:

"студен аристократизъм" (гостите ги е страх да пипнат вилиците, за да не ги изцапат)
"изтънчена елегантност"  (гостите се страхуват да говорят високо, за да не се счупи нещо)
Тези два варианта изискват разчупване на леда. (Прави се с елементи в украсата и с поведението на младоженците)

"шармантна" сватба
"шикозна" сватба
и всякакви такива....

Мисълта ми е следната... Трябва да определиш, дали с понятието "изтънчен" ще искаш да демонстрираш някаква определена класа на гостите си и да ги смайваш с положението си, или просто "изискана" ще рече една добре и стилно организирана сватба. Защото, ако е второто, всяка една идея може да бъде осъществена стилно и сватбата да бъде "изискана".

Аз пак се олях, още много може да се измисли, само ни дай някаква база.

Взимай си ден за размисъл и можем да започваме всички заедно да гризем химикалките, да се почесваме по главите и да измисляме хрумки.
« Последна редакция: януари 19, 2009, 11:56:58 от Su_to » Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: януари 19, 2009, 16:02:55 »

Аз все още не съм решила каква тема искам за сватбата си и честно казано нямам много идеи. Прочетох вашите, но някак нищо не ме грабва достатъчно, за да съм сигурна, че това искам.
Сватбата ми ще е август месец най-вероятно и цветовете, които най-много се връзват с лятото според мен биха били жълто, оранжево и синьо. Нито един от тях обаче не си го представям как ще се комбинира. Морска тематика не искам със сигурност. Слънчогледи, рози и други подобни цветя също не са ми много на сърцето. Може би донякъде маргаритките и орхидеите.
Все пак ми хрумна една идея докато четох темата и тя е - Tatty Teddy. Това е онази сивата мечка, прилагам й картинка. Сетих се понеже още преди няколко години си бях купила връх за торта с тези мечки и две плюшени младоженски мечки, които могат да се използват за украса.
Идеята за мечешката тема ми допада много определено, но все пак не съм сигурна, че е най-доброто. Ако сватбата ни е на открито пак добре, повече се връзва според мен, но ако е в някакъв ресторант...някак като че ли ми се иска нещо малко по-изискано. А за такова нещо вече нямам идея girl_impossible

Мацка, нашата мила skylife имаше най-сладката мечешка сватба! Разгледай галерията и и ще видиш много хубави идеи, които тя успешно реализира  Bravo Bravo Bravo
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: януари 19, 2009, 20:06:08 »

Ох, аз да си изплача мъката...
Толкова се бях въодушевила и настроила на вълна "Морска сватба", че сега след днешното целодневно обикаляне по ресторантите... и окончателното решение да се спрем на "Интерпред".... съм много объркана...
Ресторантът е в ЗЕЛЕНО...  huhhuh.gif И направо не зная какво да правя... Макар че морето уж има синьо-зеленикав цвят... някак си декорацията за този ресторант не ми идва от вътре да е морска... Нямам вдъхновението, за да преправя идеята и май и не искам.
Бях се навила и си мечтаех ресторанта да е син, за да е такава темата ни, а сега...

Сега започвам да разсъждавам с каква друга тема на сватбата да я сменя... Още не мога да започна да мисля на зелена вълна вместо на синя... Сякаш исках да направим сватбата в "Централ"... Там всичко подхождаше на нагласата ми, но пък Милото някак си повече хареса Интерпред и реших да му угодя...

Това, което ми изникна в съзнанието като нова темичка за сватбата е "Детелинки и Калинки" smile
Мисля си за много зеленина, детелинки като символ на късмета, а калинки - като шарен мотив във зеленината...

Не зная дали и как ще го реализираме, но пък дано след "шока" от зеленото ми текне вдъхновението отново.. Сега като се замисля май малко избързах с темата преди да сме избрали ресторанта... Щях да си спестя разочарованието..  Ъх... nea
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #69 -: януари 20, 2009, 08:32:10 »

Наистина цветовете на ресторантите понякога са ужасен проблем. Ние, също като вас, така и не можем да си намерим подходящ. Бяхме харесали един, но след негативните мнения във форума направо се отказах да ходя и сега отново съм зациклила. Гадно е, като се е настроил човек на една вълна, да трябва да променя абсолютно всичко.

Обаче, детелинки и калинки също е свежарска тема. Веднага се сетих за идейка за тейбълки или пък подаръчета. Има едни шоколадови бонбонки във формата на калинки. Можеш да ги сложиш като основа за тейбълките или пък да вържоеш папирусче с благодарност на всяка и да ти послужат за подаръчета или просто почерпка. Калинки,детелини и маргаритки стоят чудесно заедно. Така и цветята за украсата няма да са много скъпи. Изобщо темичката е благодатна. Не се знае, може пък всяко зло да е за добро.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: януари 20, 2009, 09:05:40 »

Мдаааа - бухтичка - нашата сватба беше точно с Tatty Teddy blum Не знам каква ще ти е идеята, но с купуването на подаръци за гостите (ако имате такива) ще се озориш бая Wink Все пак, ако се спреш на тази тема мога да ти помогна girl_wink
Активен
baloni
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



« Отговор #71 -: януари 20, 2009, 10:18:53 »

Ох, аз да си изплача мъката...
Толкова се бях въодушевила и настроила на вълна "Морска сватба", че сега след днешното целодневно обикаляне по ресторантите... и окончателното решение да се спрем на "Интерпред".... съм много объркана...
Ресторантът е в ЗЕЛЕНО... 

Трябва да определиш какво зелено точно е ресторанта,ако е ярко-тревно зелено-няма да стане хубаво,ноако е в по-друг нюанс може да се получи страхотна морска сватба.
Активен
baloni
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



« Отговор #72 -: януари 20, 2009, 10:29:35 »

гледах снимки на този ресторант "Интерпред" и доколкото виждам не е чак толкова тревно зелено.Мисля ,че ще се получи морска сватба.Всичко зависи от украсата.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: януари 20, 2009, 10:33:35 »

Ох, аз да си изплача мъката...
Толкова се бях въодушевила и настроила на вълна "Морска сватба", че сега след днешното целодневно обикаляне по ресторантите... и окончателното решение да се спрем на "Интерпред".... съм много объркана...
Ресторантът е в ЗЕЛЕНО...  huhhuh.gif И направо не зная какво да правя... Макар че морето уж има синьо-зеленикав цвят... някак си декорацията за този ресторант не ми идва от вътре да е морска... Нямам вдъхновението, за да преправя идеята и май и не искам.
Бях се навила и си мечтаех ресторанта да е син, за да е такава темата ни, а сега...

Сега започвам да разсъждавам с каква друга тема на сватбата да я сменя... Още не мога да започна да мисля на зелена вълна вместо на синя... Сякаш исках да направим сватбата в "Централ"... Там всичко подхождаше на нагласата ми, но пък Милото някак си повече хареса Интерпред и реших да му угодя...

Това, което ми изникна в съзнанието като нова темичка за сватбата е "Детелинки и Калинки" smile
Мисля си за много зеленина, детелинки като символ на късмета, а калинки - като шарен мотив във зеленината...

Не зная дали и как ще го реализираме, но пък дано след "шока" от зеленото ми текне вдъхновението отново.. Сега като се замисля май малко избързах с темата преди да сме избрали ресторанта... Щях да си спестя разочарованието..  Ъх... nea

Мацка, нашата сватба беше морска в оранжев ресторант  blum Така че няма невъзможни неща. Макар и да ти прозвучи странно морска сватба можеш да направиш в много цветове. Ще видя какво е останало по папките в компа от моята морска сватба и ще ти пусна разни идеи ако искаш. Успех и не се отчайвай smile
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: януари 20, 2009, 11:30:31 »

Su_to, Baloni, Misskapriss, много Ви благодаря за окуражаващите думи! Направо се бях паникьосала как изведнъж ще се наложи да сменя цялата концепция на нещата... Наистина ресторанта е по-скоро пастелен зелен цвят и може и да се получи... не зная, твърде прясна ми е емоцията все още... ще си дам седмица размисъл и тогава ще взема решение.. Слава Богу има достатъчно време smile

Гуш за всички ви и отново мерси за подкрепата! give_rose  give_rose  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines