Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 10:39:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Искате ли близнаци?
Да, много!!! yahoo
Да, две baby_boy baby_boy
да, две baby_girl baby_girl
Искам baby_girl и baby_boy
А, не, едно бебе ми стига! Momy

Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БЛИЗНАЦИТЕ  (Прочетена 39841 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 28, 2007, 14:27:29 »

Обаче определено не съм съгласна, че при близнаците майчината любов се "дели"! Обичта на една майка е безкрайно голяма и съм сигурна,че може да "стигне" дори и за четиризнаци! Но както вече сте споменали-при всеки чувството е различно!

Съгласна съм, че майката не "дели" обичта си!!! Но при всеки е различно!!! Girl_sing

... а и така децата имат с кого да си играят  Girl Girl

Ооо, да и винаги имат приятел за белите!!! lol

Пожелавам на всички,които искат близнаци, мечтата им да се сбъдне!Нека не забравяме, че най-важното е децата да са живи и здрави!!!

Това наистина е най-важното за децата, както и за майката!!! good girl_in_love

« Последна редакция: февруари 28, 2007, 17:02:58 от Bulechka_TS » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: април 01, 2007, 23:54:34 »

Близнаците – радост и грижи

Известно е,че два близнака се раждат на 85 раждания, три близнака на 852  раждания и четири близнака на 853 раждания и т.н.   

Близнаци в семейството - това са удвоени грижи и трудности  но са и двойна радост. Отглеждането и възпитанието им изисква по специално внимание, грижи и наблюдение.

Еднаквата наследственост, материална и социална среда, в която  живеят, предполага при повечето от тях и еднакъв социален опит, познания, както и почти равностойно умствено развитие.

Известно ви е, че близнаците предпочитат да контактуват най- вече помежду си. Между тях се създава едно особено чувство на „принадлежност един към друг", това е естествен ход в развитието им, но в никакъв случай не би следвало да бъде самоцел във въз­питателната работа с тях. Защото вглъбяването във взаимоот­ношенията помежду им, в по-късна възраст може да бъде предпоставка за една социална изолация. Контактите помежду им ги удовлетворяват, но за правилното им развитие те следва да се разши­ряват с другите деца.

В говорното си развитие близнаците създават впечатление, че  изостават от връстниците си. Това се дължи най-вече на затворения кръг на общуване помежду си. Те изграждат обикновено собствена система за комуникация, изразена в определени жестове и знаци, които ги задоволяват напълно.
 
 Тази самоизолация обаче има и своите негативни страни - страда говорната им активност, трудно се коригира правилността на речевите им изяви и техният граматичен строеж, забавя се формирането на понятия.
 
Детските психолози считат, че самоизолацията може да бъде причина и за общо забавено развитие на близнаците. Това налага  необходимостта родителите да разнообразяват средата, в която живеят децата, да разширят контактите им с външния свят, да утвърждават индивидуалните им качества. От друга страна, ако близнаците посещават детски ясли, персоналът следва да бъде по-внимателен с тях. Добре е да се поощряват контактите им с други деца, да се работи по-целенасочено върху самостоятелността им, редовно да ги включват в общи игри и занимания.

Във всички случаи обаче намесата в живота на близнаците тряб ва да бъде внимателна, с необходим такт и в никакъв случай да не се търси противопоставянето им с цел оформяне на индивидуалния им облик. Обръщайте повече внимание на възпитанието им в самостоятелност.
източник
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #17 -: април 02, 2007, 06:43:00 »

fiibi,мисля,че тази информация,която си намерила за близнаците е много необходима и полезна. за  :bravo:положения труд!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: май 13, 2007, 18:52:44 »

fiibi,мисля,че тази информация,която си намерила за близнаците е много необходима и полезна. за  :bravo:положения труд!

Да, и аз така мисля, благодаря, че сподели, fiibi good
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 14, 2007, 12:12:56 »

и ние с милото искаме близначета  baby_girl baby_boy
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 26, 2007, 18:38:10 »

Ох, милото страшно много иска да имаме близнаци: момиче и момче, макар че е твърде малко вероятно да имаме. В неговия род няма, аз имам едни далечни братовчедки, които са близначки, но колкото и малки да са шансовете ние ще продължаваме да се надяваме. Аз обаче искам ако се случи все пак, да са 2 момиченца.  baby_girl baby_girl
Активен
Milizandra
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #21 -: юни 12, 2007, 00:21:26 »

Мили момичета...незнам дали тук е мястото да ви покажа нещо изключително интересно!
Това семейство има две момиченца близначки и решават да си имат трето детенце....а пък то какво станало...  Oh my ...


http://dalliya.narod.ru/3.html
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юни 12, 2007, 00:40:14 »

Олеле, тези родители направо са кракнали джакпота.  tease  То да се радва ли човек, да плаче ли - хем шесторно повече грижи и финанси, хем пък такова щастие да си имаш голямо семйство!  girl_in_love А тази женичка, милата, през какво ли е преминала по време на бремеността и раждането, направо не ми се мисли  girl_impossible
Активен
Milizandra
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #23 -: юни 12, 2007, 00:45:18 »

Представяш ли си...изведнъж се сдобиваш с цял футболен отбор?! Двете каки ще трябва много да помагат...6 бебчета...едва ли се гледат лесно! Ама да са живи и здравички! А мамата незнам дали мигва нощем?! Знам, че близнаци се гледат трудно...а за 6 направа не ми се мисли  tease
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юни 12, 2007, 08:31:36 »

лошо няма, децата са плод на любов и щастие :girl_in_love:ех, таткото не е за завиждане милия, но.......
 желание да има, начини се намират! danceg
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юни 12, 2007, 10:32:06 »

Лелееееее  Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Това се казва пълна къща! Как ли се справят с цяла детска градина  crazy
Сигурно винаги е весело и мнооооого шумно  tease tease tease
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юни 20, 2007, 10:21:30 »

не съм съгласна със статията,понеже съм близнак и съм минала по този път blum
аз много искам да имам близнаци,както и приятелят ми НО в нашето семейство са през род и по вероятно е да имам внуци отколкото деца близнаци Cray
пожелавам на всички да ви се сбъднат желанията за baby_girl baby_boy
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юни 20, 2007, 13:12:55 »

honey аз не мисля че дотук е казано нещо лошо или нереално за близнаците, всеки си има гледна точка и я изразява и я подкрепя със статии, които е прочел или с научни факти. това че във вашето семейство не е било така не означава че по принцип не е вярно!!!
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юни 20, 2007, 13:13:37 »

на милото майка му или нейния братовчед /само двамата са от това поколение / са трябвало да имат близнаци, но нямат и е прескочило един път !! сега не знам  Wink Wink може ние да имаме а може и нас да ни прескочи !! вие знаете ли нещо по въпроса !! ???  pardon pardon pardon pardon
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юни 20, 2007, 13:17:03 »

може и да имате или може и да ви прескочи, доколкото знам и ти трябва да имаш нещо в гените си (та дори  да е нещо далечно) за да имате близнаци!!!! Абе знаех си че трябва да я уча по-добре тая генетика на времето, ей сега можех да ти кажа по-точно!!!!!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines