Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 10:46:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Искате ли близнаци?
Да, много!!! yahoo
Да, две baby_boy baby_boy
да, две baby_girl baby_girl
Искам baby_girl и baby_boy
А, не, едно бебе ми стига! Momy

Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БЛИЗНАЦИТЕ  (Прочетена 39843 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« -: февруари 22, 2007, 13:25:10 »

Една жена на сто ражда близнаци, т. е. 2 деца наведнъж. puppets Тези деца понякога толкова си приличат, че човек не може да ги различи: това са истинските близнаци, от един и същи пол.

Понякога те съвсем не си приличат, дори могат да бъдат и от различен пол: това са фалшивите близнаци.
Ражданията на близнаци са по-чести в определени семейства: наследственост, предадена чрез хромозомите. Понякога става въпрос за чиста случайност, срещана по-специално при дадени раси (северните) или при дадени климатични условия.

Истинските близнаци puppets произхождат от една и съща яйцеклетка, оплодена само от един сперматозоид. Това оплождане дава едно-единствено яйце, което в съвсем ранен стадий от развитието си се разделя на две идентични яйцеклетки.
Истинските близнаци са неизбежно от един и същи пол.
Те носят същия наследствен багаж и по нищо не могат да се различат един от друг.


Фалшивите близнаци puppets са най-често срещаната форма на близнакова бременност, тъй като представляват две трети от този вид бременност. Фалшивите близнаци произхождат от две яйцеклетки, които са били оплодени от два различни сперматозоида по време на един и същ менструален цикъл.
Обикновено по време на всеки цикъл само една яйцеклетка успява да узрее в яйчника. Обаче при някои плодовити жени може да се случи така, че две яйцеклетки да узреят по време на един и същ цикъл.
Тези две яйцеклетки ще бъдат оплодени от различни сперматозоиди.
И така те дават живот на две различни яйца. Всъщност става въпрос за две различни бременности, развиващи се едновременно в една матка. Децата могат да бъдат от един и същи пол или от различни полове, според половия хромозом на сперматозоидите.
Във всеки случай наследственият багаж е различен. Те не си приличат повече от обикновени братя и сестри.


Колкото до три, четири или повече близнаци, това са изключения, където често двата механизма на близнене се обединяват.
Например имало е две овулации по време на цикъла и едно от яйцата се е разделило още веднъж на две. Ако тези близначни бременности са по-често срещани днес, това е защото някои жени, лекувани с хипофизния хормон, който спомага за овулацията и е труден за дозиране, са имали вследствие на лечението няколко овулации вместо една-единствена и следователно - две, три и повече близнаци.

Лекарят може да чуе биенето на двете сърца към шестия месец на бременността.
Някога се държеше много на правото на старшинство и народното поверие отдаваше това право на роденото второ, смятайки, че то е замислено първо.
Както видяхме, това не е така, тъй като става въпрос за едновременно протичащи явления.

 yahoo
« Последна редакция: февруари 22, 2007, 13:27:34 от Bulechka_TS » Активен
bulyov4e
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



« Отговор #1 -: февруари 22, 2007, 13:48:50 »

искам близнаци-независимо какви! но се гледат мноооого трудно!  :girl_impossible:така че да внимавам какво си пожелавам...
а предната вечер сънувах,че раждам три момчета!!! ohmyтака че ми е доста актуално в съзнанието...
« Последна редакция: февруари 22, 2007, 13:51:34 от bulyov4e » Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 22, 2007, 13:49:27 »

много е хубаво, човек да има близнаци !!!! в рода на моят бъдещ съпруг е имало близнаци! и са се раждали през поколение! и моето мило е трябвало да има брат или сестра /близнак/, но за съжаление няма и даже и неговите братовчеди не са близнаци ! , което означава и има голяма вероятност ние да имаме близнаци ! ще се радвам разбира се, но все пак това е голяма отговорност и най-вече средства ! smile но пък да сме здрави и каквото дойде !!!!  любов заедно любов заедно любов заедно
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 22, 2007, 13:51:57 »

Ели, много съм съгласна с теб!!! Както се казва: "Всяко детенце с късмета си!" good

И аз искам близнаци много, милото също, дано се получи, нямаме в рода близнаци, но може и да стане някое чудо!!! girl_in_love

Е, ние сме си пожелали вече близнаци много пъти, ще видим... То ще се чуе! secret girl_wink girl_in_love
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #4 -: февруари 25, 2007, 06:46:38 »

Не казвам, че не бих се радвала на близнаци, но ми се струва, че е хубаво когато майчината любов не се "дели" на две по едно и също време. То всъщност много зависи от майката, но лично при мене едно детенце е по-специално, от две наведнъж. Не особено подходящ пример, но все пак:
имах две папагалчета, много ги обичах, но откакто едното умря, другото стана изключително специално за мене - просто го обожавам и не искам да взимам друго за да не "отнема" вниманието ми.
Така мисля аз лично за себе си  give_rose всяка жена е различна.
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 25, 2007, 10:48:25 »

И на моето мило му се падат близначета,но то както е писала Булечка ще се чуе :sarcastic:Няма значение какви ще са,аз толкова обичам децата...направо ги обожавам и ще отдам цялата си любов и на двечките  girl_in_love
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #6 -: февруари 25, 2007, 12:21:06 »

понеже и в моя род, и в на половинката има близнаци и много исках да са близнаци...но Алекс е див за 2ма де dirol
само, че не знам милото как ще се навие за 2ро пред опасността да са 2...момчета примерно  Blush

а по анкетата - искам да са момченце и момиченце, че съм си навила на пръста, че искам 3 деца, а това с близнацие ми е единствения шанс...татито не иска да чуе за 3  beating
« Последна редакция: февруари 25, 2007, 12:36:10 от mariya » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 25, 2007, 18:53:48 »

Аз съм с две ръце  pleasantry за близнаците!Искам,искам ама то не може по поръчка.Така че каквото дойде  yahoo.
Ако ще са близнаци то поне да са момче и момиче.
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 25, 2007, 20:20:41 »

И аз съм така Мария искам да имаме 3 дечица дано да стане.  Girl_sing
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 25, 2007, 20:49:42 »

Моето  Sunshine, пък няма нищо против да имаме 3 деца, че и повече, стига аз да съм съгласна да ги родя!!! girl_wink Той даже иска, ако може и трите да са baby_boy Boy Baby_b, тогава аз ще съм crazy girl_impossible Аз искам, ако ще са две Boy Baby_b да има поне едно  baby_girl Girl Baby_G
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 26, 2007, 10:37:18 »

аз страшно много искам момиченце baby_girl , а моето мило обратно - момченце baby_boy и не знам как ще се разберем хи хи хи ! дано ако са близнаци поне да са момче и момиче baby_boy baby_girl !!!
Активен
bulyov4e
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



« Отговор #11 -: февруари 26, 2007, 10:53:02 »

Не казвам, че не бих се радвала на близнаци, но ми се струва, че е хубаво когато майчината любов не се "дели" на две по едно и също време. То всъщност много зависи от майката, но лично при мене едно детенце е по-специално, от две наведнъж. Не особено подходящ пример, но все пак:
имах две папагалчета, много ги обичах, но откакто едното умря, другото стана изключително специално за мене - просто го обожавам и не искам да взимам друго за да не "отнема" вниманието ми.
Така мисля аз лично за себе си  give_rose всяка жена е различна.
ей,не бях поглеждала от този ъгъл! може би си права,но зависи и от майката! много! аз имам двама съученици-момче и момиче,близнаци,които ми разказваха колко страхотно детство са имали! и всичко е продължило до момента,в който е трябвало да поемат по своя си път! майка им даже като че ли се е престаравала нито един от двамата да не е превилигирован или пренебрегнат!!! Bravo Bravo Bravo
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 26, 2007, 21:44:44 »

От много малко си мечтая да имам близнаци!Ох,дано някой ден и това стане!Ще съм най-щастливата жена на земята!!! yahoo
Обаче определено не съм съгласна,че при близнаците майчината любов се "дели"!Обичта на една майките  е безкрайно голяма и съм сигурна,че може да "стигне" дори и за четиризнаци!Но както вече сте споменали-при всеки чувството е различно!
Пожелавам на всички,които искат близнаци,мечтата им да се сбъдне!Нека не забравяме,че най-важното е децата да са живи и здрави!!!
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #13 -: февруари 26, 2007, 21:50:54 »

Близнаците са скрита надежда за много бъдещи и настоящи майки. И аз тайничко се надявам на две деца едновременно... Бъдещият ми съпруг е близнак и направо се разтапям като разглеждам снимки от детството на него и на брат му. Обаче едно птиченце ми подшушна  secret че е много трудна не само бременността при близнаците, а след това и отглеждането. И ако децата ми приличат на майка си, тогава ще е  SUICIDE
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 26, 2007, 23:47:24 »

Моето мило много иска близнаци,но...Бог си знае работата!
Понеже аз имам сестра близначка, мога да кажа, че любовта на майка ни не е била различна към нас - еднакво са ни обичали и двете и никога не е имало различно отношение към някоя от нас! Е, повечето пъти мен обвиняваха ако сме направили някоя беля, но те си знаеха кой може да е виновен  blush
Наистина е трудно да гледаш две деца наведнъж,но ние поне сме били кротки, а и така децата имат с кого да си играят  Girl Girl
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 28, 2007, 14:27:29 »

Обаче определено не съм съгласна, че при близнаците майчината любов се "дели"! Обичта на една майка е безкрайно голяма и съм сигурна,че може да "стигне" дори и за четиризнаци! Но както вече сте споменали-при всеки чувството е различно!

Съгласна съм, че майката не "дели" обичта си!!! Но при всеки е различно!!! Girl_sing

... а и така децата имат с кого да си играят  Girl Girl

Ооо, да и винаги имат приятел за белите!!! lol

Пожелавам на всички,които искат близнаци, мечтата им да се сбъдне!Нека не забравяме, че най-важното е децата да са живи и здрави!!!

Това наистина е най-важното за децата, както и за майката!!! good girl_in_love

« Последна редакция: февруари 28, 2007, 17:02:58 от Bulechka_TS » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: април 01, 2007, 23:54:34 »

Близнаците – радост и грижи

Известно е,че два близнака се раждат на 85 раждания, три близнака на 852  раждания и четири близнака на 853 раждания и т.н.   

Близнаци в семейството - това са удвоени грижи и трудности  но са и двойна радост. Отглеждането и възпитанието им изисква по специално внимание, грижи и наблюдение.

Еднаквата наследственост, материална и социална среда, в която  живеят, предполага при повечето от тях и еднакъв социален опит, познания, както и почти равностойно умствено развитие.

Известно ви е, че близнаците предпочитат да контактуват най- вече помежду си. Между тях се създава едно особено чувство на „принадлежност един към друг", това е естествен ход в развитието им, но в никакъв случай не би следвало да бъде самоцел във въз­питателната работа с тях. Защото вглъбяването във взаимоот­ношенията помежду им, в по-късна възраст може да бъде предпоставка за една социална изолация. Контактите помежду им ги удовлетворяват, но за правилното им развитие те следва да се разши­ряват с другите деца.

В говорното си развитие близнаците създават впечатление, че  изостават от връстниците си. Това се дължи най-вече на затворения кръг на общуване помежду си. Те изграждат обикновено собствена система за комуникация, изразена в определени жестове и знаци, които ги задоволяват напълно.
 
 Тази самоизолация обаче има и своите негативни страни - страда говорната им активност, трудно се коригира правилността на речевите им изяви и техният граматичен строеж, забавя се формирането на понятия.
 
Детските психолози считат, че самоизолацията може да бъде причина и за общо забавено развитие на близнаците. Това налага  необходимостта родителите да разнообразяват средата, в която живеят децата, да разширят контактите им с външния свят, да утвърждават индивидуалните им качества. От друга страна, ако близнаците посещават детски ясли, персоналът следва да бъде по-внимателен с тях. Добре е да се поощряват контактите им с други деца, да се работи по-целенасочено върху самостоятелността им, редовно да ги включват в общи игри и занимания.

Във всички случаи обаче намесата в живота на близнаците тряб ва да бъде внимателна, с необходим такт и в никакъв случай да не се търси противопоставянето им с цел оформяне на индивидуалния им облик. Обръщайте повече внимание на възпитанието им в самостоятелност.
източник
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #17 -: април 02, 2007, 06:43:00 »

fiibi,мисля,че тази информация,която си намерила за близнаците е много необходима и полезна. за  :bravo:положения труд!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: май 13, 2007, 18:52:44 »

fiibi,мисля,че тази информация,която си намерила за близнаците е много необходима и полезна. за  :bravo:положения труд!

Да, и аз така мисля, благодаря, че сподели, fiibi good
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 14, 2007, 12:12:56 »

и ние с милото искаме близначета  baby_girl baby_boy
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 26, 2007, 18:38:10 »

Ох, милото страшно много иска да имаме близнаци: момиче и момче, макар че е твърде малко вероятно да имаме. В неговия род няма, аз имам едни далечни братовчедки, които са близначки, но колкото и малки да са шансовете ние ще продължаваме да се надяваме. Аз обаче искам ако се случи все пак, да са 2 момиченца.  baby_girl baby_girl
Активен
Milizandra
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #21 -: юни 12, 2007, 00:21:26 »

Мили момичета...незнам дали тук е мястото да ви покажа нещо изключително интересно!
Това семейство има две момиченца близначки и решават да си имат трето детенце....а пък то какво станало...  Oh my ...


http://dalliya.narod.ru/3.html
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юни 12, 2007, 00:40:14 »

Олеле, тези родители направо са кракнали джакпота.  tease  То да се радва ли човек, да плаче ли - хем шесторно повече грижи и финанси, хем пък такова щастие да си имаш голямо семйство!  girl_in_love А тази женичка, милата, през какво ли е преминала по време на бремеността и раждането, направо не ми се мисли  girl_impossible
Активен
Milizandra
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #23 -: юни 12, 2007, 00:45:18 »

Представяш ли си...изведнъж се сдобиваш с цял футболен отбор?! Двете каки ще трябва много да помагат...6 бебчета...едва ли се гледат лесно! Ама да са живи и здравички! А мамата незнам дали мигва нощем?! Знам, че близнаци се гледат трудно...а за 6 направа не ми се мисли  tease
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юни 12, 2007, 08:31:36 »

лошо няма, децата са плод на любов и щастие :girl_in_love:ех, таткото не е за завиждане милия, но.......
 желание да има, начини се намират! danceg
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юни 12, 2007, 10:32:06 »

Лелееееее  Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Това се казва пълна къща! Как ли се справят с цяла детска градина  crazy
Сигурно винаги е весело и мнооооого шумно  tease tease tease
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юни 20, 2007, 10:21:30 »

не съм съгласна със статията,понеже съм близнак и съм минала по този път blum
аз много искам да имам близнаци,както и приятелят ми НО в нашето семейство са през род и по вероятно е да имам внуци отколкото деца близнаци Cray
пожелавам на всички да ви се сбъднат желанията за baby_girl baby_boy
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юни 20, 2007, 13:12:55 »

honey аз не мисля че дотук е казано нещо лошо или нереално за близнаците, всеки си има гледна точка и я изразява и я подкрепя със статии, които е прочел или с научни факти. това че във вашето семейство не е било така не означава че по принцип не е вярно!!!
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юни 20, 2007, 13:13:37 »

на милото майка му или нейния братовчед /само двамата са от това поколение / са трябвало да имат близнаци, но нямат и е прескочило един път !! сега не знам  Wink Wink може ние да имаме а може и нас да ни прескочи !! вие знаете ли нещо по въпроса !! ???  pardon pardon pardon pardon
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юни 20, 2007, 13:17:03 »

може и да имате или може и да ви прескочи, доколкото знам и ти трябва да имаш нещо в гените си (та дори  да е нещо далечно) за да имате близнаци!!!! Абе знаех си че трябва да я уча по-добре тая генетика на времето, ей сега можех да ти кажа по-точно!!!!!
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юни 20, 2007, 13:31:53 »

може и да имате или може и да ви прескочи, доколкото знам и ти трябва да имаш нещо в гените си (та дори  да е нещо далечно) за да имате близнаци!!!! Абе знаех си че трябва да я уча по-добре тая генетика на времето, ей сега можех да ти кажа по-точно!!!!!

ами доколкото знам ние сме нямали близнаци  в родата ни  !! само на милото !! smile
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юни 21, 2007, 12:50:54 »

да, по принцип трябва да има близнаци в рода на момичето  good права си, Фани  give_rose и се предава през поколение, но винаги има едно НО   blum понякога дори и да не е така не се знае  pardon
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юни 21, 2007, 12:56:47 »

Moмичета, аз да ви кажа, бях чела някъде, че даже нито един от родителите да няма близнаци в родата, има голяма вероятност да се родят близнаци (даже повече от 2) ако майката е заплодена по изкуствен път - например чрез инвитро. Или ако се използва друга жена, която да износи бебето. На никого не пожелавам да се стига дотам, но просто реших да споделя този факт по темата, защото мисля че е интересен.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юни 21, 2007, 13:33:34 »

Moмичета, аз да ви кажа, бях чела някъде, че даже нито един от родителите да няма близнаци в родата, има голяма вероятност да се родят близнаци (даже повече от 2) ако майката е заплодена по изкуствен път - например чрез инвитро. Или ако се използва друга жена, която да износи бебето. На никого не пожелавам да се стига дотам, но просто реших да споделя този факт по темата, защото мисля че е интересен.
Права си за инвитрото и аз го знам, но там мисля, че се заплождат няколко яйцеклетки наведнъж, за да има по-голяма вероятност за успех! След това ако зародишите са повече по някакъв начин премахват някои и остава едно или две бебета (а може и повече) по преценка на лекарите и родителите! Всичко това съм го чувала или чела някъде, но в никакъв случай не съм компетентна в тази област  nea така че ако в нещо греша, моля за извинение  give_rose
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юни 21, 2007, 13:43:30 »

Мария, доколкото съм запозната мисля, че не грешиш и е точно така както казваш!  good И все пак дано не дава Господ на никоя от нас, да се стигне до такива интервенции за оплождане!
Активен
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #35 -: юни 21, 2007, 13:54:58 »

И ние много искаме близнаци , без значение дали ще са момичета или момчета , само да са живи и здрави. При първата бременност бяха близнаци , но ги загубихме още във 2-3 месец. Не само се гледат трудно ,а по- трудно се износват. Живот и здраве след някоя друга година - като правим братче или сестриче на Теодора - да са близнаци. puppets heart heart
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юни 21, 2007, 14:01:28 »

Ianka имам в родата близнаци . Имам трети братовчедки близначки, а те имат по-голям брат. Наскоро едната от тях ми разказа, че по принцип близнаците се раждат по-често от втората бременност, така че има голяма вероятност и при вас да стане така. Ще стискаме палци!  good
« Последна редакция: юни 21, 2007, 15:16:06 от prin4ipessa » Активен
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #37 -: юни 21, 2007, 15:15:08 »

prin4ipessa , мерси за информацията  heart  Между другото свекъра има брат близнак и във моя род също има близнаци , но те са по- далечни роднини (прадядо ми). И всички казват , че вероянтостта и ние да си имаме близнаци е много голяма. Yes Dance
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юни 22, 2007, 14:15:26 »

Цитат
honey аз не мисля че дотук е казано нещо лошо или нереално за близнаците
не ме разбирайте погрешно,аз със статията не съм съгласна,а не с вашите мнения  по въпроса
Цитат
има голяма вероятност да се родят близнаци (даже повече от 2) ако майката е заплодена по изкуствен път
и аз съм чела и знам,че при ин витрото вероятността да са две и дори повече от две деца е много голяма puppets но да не дава Господ да се стига до там smile
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юни 24, 2007, 22:35:57 »

И ние така искаме да са близнаци. baby_girl baby_boy Е скоро ще разберем.
Майка ми е близначка. Дано да ни предаде нещо...
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юни 25, 2007, 10:01:43 »

нито от моя стра нито от страна на милото има близнаци но ние и двамата най-вече милото иска близначета - дай боже
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юни 25, 2007, 16:13:35 »

Дай Боже Петкова дано се сбъдне вашата мечта.
А за нас - аз едно искам,че три множко ще ми дойдатпоне навъднъж де иначе е много добра идея с един куршум 2 заека  laugh
Активен
kaneva
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14


malko nini


« Отговор #42 -: юни 29, 2007, 17:44:05 »

Моята майка и леля ми са близначки, не знам защо но искам да споделя че аз от малка съм искала да имам близначета когато му дойде времето. Girl_sing И някак си усещам че когато забременея ще имам момченца близнаци (това съм си го мечтала от малка).  baby_boy baby_boy Дай боже всичко да е точно и да забременея и ще споделя какво е излязло. А иначе на бъдещият ми съпруг му става лошо когато заговоря за близнаци. crazy Той иска да имаме първо момиченце и след това друго (каквото излезе), не че няма да си ги обичаме, но си правим някакви филми в главите. tease crazy blush Love girl Party time любов заедно
« Последна редакция: юни 30, 2007, 13:16:22 от Bulechka_TS » Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юли 01, 2007, 19:15:13 »

Дано да ти се сбъдне мечтата тогава!  baby_boy baby_boy
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: август 24, 2007, 11:21:33 »

Канадка роди четири еднояйчни близнаци  Oh my ... girl_in_love baby_girl baby_girl baby_girl baby_girl
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: август 24, 2007, 16:58:48 »

Да са живи и здрави малките човечета!!! girl_in_love
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: септември 08, 2007, 17:02:34 »

И аз имам сестра близначка  danceg
иска ми се и аз да имам близнаци, но съм чела че са през поколение и затова може би няма да имам. Но пак не се знае де  Wink
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: септември 08, 2007, 18:59:13 »

аз съм чела че да имаш близнаци се предавало през 2 поколение или през 3 май беше!моята пра баба е била бременна с близнаци но ги е загубила в седни месец а то тогава медицината не е била така напреднала че да ги зпаси :'(аз малко преди да направя...ми казаха че е прекалено голем плода т.е. близнета cray cray :'(аз много плаках това ми е мечтата за близнаци но за жалост :'(сега се надявам ако ме споходи радоста и едно да е не смея да мечтая за близнаци но открито заявявам че адски много искам да са 2:)
Активен
vanessa
Сватбар
***
Публикации: 262



« Отговор #48 -: септември 08, 2007, 21:02:35 »

Момичета,в на баща ми рода има близнаци в две поредни поколения-и то момчета.Дядо ми е близнак.Веднъж майка ми каза,че и в нейния род има близнаци,но там незнам как стоят нещата.Засега в нашето поколение /от страна на баща ми/ близнаци не са се родили,но никога не е късно.Господ си знае работата!Ако се паднат на мен направо не на 7-мото,а незнам на кое небе ще съм.Важното е не колко деца ще имаш и какви,а да са ЗДРАВИ  и ние също,за да ни радват нас и близките ни
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: декември 07, 2007, 12:09:27 »

аз съм чела че да имаш близнаци се предавало през 2 поколение или през 3 май беше!моята пра баба е била бременна с близнаци но ги е загубила в седни месец а то тогава медицината не е била така напреднала че да ги спаси :'(аз малко преди да направя...ми казаха че е прекалено голям плода т.е. близнета cray cray :'(аз много плаках това ми е мечтата за близнаци но за жалост :'(сега се надявам ако ме споходи радостта и едно да е не смея да мечтая за близнаци но открито заявявам че адски много искам да са 2:)
клео през поколение е,явно ти носиш 'гена',защото моята баба е имала брат и сестра близнаци,които са починали и майка ми след това има близнаци-мен и брат ми и ако така вървят нещата ако аз имам дъщеря-тя ще има близнаци....така че Good luck за  baby_girl baby_boy
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #50 -: март 03, 2011, 16:19:27 »

Хайде и тук да попиша малко blum
Аз убожавам децата и също цял живот съм си мечтала за близнаци,ето че Господ ми даде възможността да забременея с близнаци,и то еднояечни,но не ми даде да ги родя живи и здрави cray
И на мен и на мъжа ми има близнаци в родовете ни,но сега незнма дали пак ще ни ощастливи с близнаци,ама живи и здрави,съмнявам се,но дано се смили над нас,след като ни ги отне да ни ги върне heart
Усетих чувството да ме риткат близнаци,и да подават сигнали че има два живота в мен.но........за кратко,само за 21 седмици и всичко свърши shok cray
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 04, 2011, 16:32:22 »

И в рода на мъжът ми има близнаци и свеки постоянно дебнеше дали не съм бременна с две, защото имах голям корем, но гена на близнаците се предава от мйка на дъщеря..., така че няма начин... blum
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 05, 2011, 21:13:37 »

И аз бих искала да имам близнаци,и мисля,че където 1 там и 2 се гледат,така че не бих се притеснявала за финансите. good С един куршум-2 заека smile girl_wink
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: март 08, 2011, 01:53:15 »

Ех че хубава тема. Аз също си мечтая за близнаци.  Но е малко вероятно генно да се паднат на мен. Баба ми има брат и сестра близнаци. Според мен се гледат мноооого трудно, освен ако някой не помага. Всъщност си мечтая да имаме много здрави дечица.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 20, 2011, 23:32:01 »

Супер темичка  danceg

и аз искам много близнаци...от скоро и милото много се е навил за две...ама хем искам, хем ме е шубе...как се гледат  girl_impossible като знам как майки с едно дете си скубят косите па си представям две. В рода на майка ми във всяко поколение е имало близнаци , но уви не са успели да се задържат...в на милото рода също има ама там ен съм много много на ясно как стоят нещата.
няма как да разбера дали първата ми бременност е била именно с близанците, но пък Господ си знае работата  pardon всичко си е предначертано  smile
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 21, 2011, 12:14:04 »

Хубаво нещо са близнаците , но честно казано сам да ги гледаш ми се вижда много трудно,за това се надявам въпреки че в рода на мъжът ми има близнаци т.е. дядо му е имал сестра близначка, но са останали само милото и девера без деца още , а другите нямат близнаци , така че май вероятността е доста голяма.Не знам до колко това дали ще имаш близнаци се предава от майка на дъщеря ,  защото скоро четох че пола на детето се определя от бащата обикновено , от това дали има повече X или Y хромозоми , обикновено момченцата ставали по лесно от момиченцата , такова изследване е направено.До колко е достоверно това не зная .
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #56 -: март 21, 2011, 12:17:17 »

Аз пък оставам с впечатлението, че не се гледат толкова трудно две едновременно. Не знам защо е така, но като питам някой с близнаци как точно се справя, всеки свива рамене и казва, че всъщност не е ЧАК ТОЛКОВА трудно. Може би човек се мобилизира, не знам. Много повече оплаквания от трудности и преумора чувам от други мамита, които гледат по едно дете. Наистина не знам защо е така... може би с близнаци и да се умориш нямаш време даже  smile, то ти докато се оплачеш и трябва да се погрижиш за едното, па после за другото. Може би мамчета с близнаци да споделят... мен едно ми стопява лагерите, пък за две не знам.
« Последна редакция: март 21, 2011, 12:19:45 от rozovka » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: март 21, 2011, 12:47:33 »

Плами, задължително полът се определя от мъжа. Жената има две Х хромозоми, мъжа Х и У. Жената дава Х за плода, ако мъжа даде Х, става момиче, ако даде У - момче  good

При нас е голям куриоз. Двама приятели на мъжо като се женеха жените им бяха бременни с близнаци и вече се шегуват, че се предава по приятелска линия - от тогава никой от компанията им не е посмял да се пробва  sarcastic laugh
Активен
betigm
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #58 -: април 09, 2011, 22:21:10 »

Хиляди благодарности на debelqk за уникалните субтитри lol
Близнаци си говорят на бебешки.......
 Bravo kezz kezzhttp://www.vbox7.com/play:5ac980e1
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: април 09, 2011, 22:33:59 »

И при нас има вероятност да си имаме близнаци,понеже бащата на половинката ми има 2-ма братя близнаци.По принцип вероятните печеливши са 6-ма,но да видим кой ще удари джакпота! sarcastic
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: април 10, 2011, 11:39:17 »

Плам странно ми се видя това проучване.Момета се правели по-често,а като цяло на плаетата мъжете са по-малко pardon Факт. В България на един мъж се пада средно по две цяло и нещо жени.Ако действително момчетата по-лесно се правят....
По-склонна съм да вярвам на "баща на момче е майстор,на момичехудожник,на близнаци-извънземен интелект" funnytooth Това последното от мъж съм го чула
Дай Божена всички желаното.Не е важно колко са,а да са здравички.И 5 да ми отреди Бог,5 ще износя въпреки всичко.И ще си ги гледам!Стига да са здрави heart
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: април 10, 2011, 12:21:15 »

Мире те в последно време май бебетата стават с голяма мъка , то станаха много двойките които се обръщат към специалисти или просто става по бавно , че сигурно за това стават повече момиченца , а не момченца.При сестра ми момиченцето го чакаха 2г , а момченцето стана веднага и като ходили при лекаря който и прави секциото и като видял че е момче и и казал е значи не сте се трудили много  laugh.Та явно това е мнение и на лекарите.Не твърдя че е достоверно това което прочетох , но може би си има доза истина.Ама каквото е важното е да е живо и здраво , така се гледа най лесно.
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #62 -: април 15, 2011, 11:18:05 »

Айде и аз да се вмъкна за малко blum
Ние нашите близнаци-момченца ги правихме 5 месеца blum
Да видим сега какво ще стане danceg
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: юни 01, 2011, 07:48:19 »

Аз пък оставам с впечатлението, че не се гледат толкова трудно две едновременно.
О, Розовка, много силно изказване.... give_rose
Да взема да кажа, т.к. съм майка на разнояйчни близначки.
Финансово - умножете по 2 всичко, защото от кърпичките, шампоана, памперсите, до броят перални дневно (всеки ден поне по 1 бебешка), количеството изразходвана вода (ток също) броят пюрета/детска храна - всичко е двойно. От тук идва моментът, в който дори 1 бутилка минерална вода започваш да се замисляш дали всъщност наистина трябва да си я купиш....защото това е половината обедна храна на едното дете. Всичко това води до стрес най-малкото, притеснения, лишаване от един вид спокойствие.
Времеемкост - едно дете, кърмено, на АМ и пр., ако е само отнема около 20-на минутки да се смени и нахрани (освен, когато е съвсем новородено, има жълтеничка ипр. - тогава се кърми доста повече време, но аз и перз това минах) - при близнаци времето е двойно.
Ако при колики, никнене на зъбки и др. успеете да приспите едно дете - то си заспива, но при близнаци е преобладаващ случая, в който другото започва да плаче.
За да го онагледя ще ви разкажа при нас нещата как бяха от първият ни ден сами вкъщи (т.е. след изписването), та до днес. Но ще го направя в поне 2 поредни поста, за което се извинявам.
В болницата им бяха създали вече режим и те се хранеха на 3 часа, но едната имаше хипербилирубинемия и сучеше много бавно, аз я будех, защото жълтеницата я успиваше, много нерви ми отне, за да се храни добре. Кърмех ги една след друга, едната се хранеше 40 минутки, другата около час. На всеки три часа, което означава че аз имах по-малко от час и половина между кърменията. Отделно смяна на елените, те много ревяха, движеха крачета, махаха с ръчички, общо взето и това отнемаше много време и евнергия, нерви и пр., защото са две, едно след друго, и двете пищят, не знам защо, трудно ги успокояваш и пр. През нощта се будеха 2 пъти, аз кърмех, първо едната, после другата, след това поне половин час цедях, зада стимулирам лактация и спях п 40 минутки между кърменията. Денем пак така, докато не почнах да ги кърмя едновременно, така поне стояхаа около час на гърдата. И това при нас отне два-три месеца, по-скоро три, докаот започнаха да се хранят за около половин час.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юни 01, 2011, 08:03:46 »

Отделно, те се родиха мънички, нямаха 3кг., едната спадна до 2400гр., памперси такъв малък номер се намираха трудно, с поръчка и пак им бяха големи около крачетата - посотянно изпускаха. На ден сменях поне по 3 бодита на дете, общо 6. Смятайте колко бодита е трябвало да имам. Абе всичко беше така. Пижами, хавлии, пелени за повиване...
Коликите - едната имаше много силни, другата не чак толкова, спрях капките, зради причинен запек на децата. Всеки ден, без пропуск, от 17.30 до към 21 часа ревяха неистово, с мъжът ми ядяхме прави, на крак, нещо купено, разбира се, защото през това време люляхме децата в столчетата за кола (само така млъкваха и временно заспиваха, но без да спираме ние да люляме, наче - рев).
Осем пълни месеца кърмех и нощем, не спях нормално изобщо. Но го правех с удоволствие, защото така на децата им стигаше млякото и не се наложи да давам АМ.
Разходките - количката не влиза в асансьора, трябва някак да се свалят едновременно две новородени, което трудно би могло да стане, поне аз не можех. Не мога да минавам през подлези, защото количката и децата са около 30кг., че и повече.
Вниманието - винаги и за двете по равно, и двете да са гушкани, обгрижвани и пр., правя всичко едновременно.
Къпането вечер - умножете по две времето.
Ученето да правят разни неща - пак отнема много усилия от страна на една майка, защото са две и не схващат еднакво различните неща. Слагането на гърне - също е много времеемко.
Има и още много подробности, но не ми се иска да ги споделям, аз не обичам да мрънкам, да се опласвам. Радвам се на двойните усмивки, опитвам се да им обръщам еднакво внимание, да няма разлики в нищо.
За да се справям някак добре много е важно това, че имат режим и го спазвам стриктно, в това отношение съм категорична.
Не  етрудно, а е тежко, изтощително и смазващо. Нямаш никакво време за себе си, аз дори на кафе не съм ходела. Майките в парка си седят по пейките, а аз обикалях, защото са толкова спокойни и двете, че седна ли - рееев до дупка.
И така, но въпреки това за мен радостта е огромна, защото си имам две прекрасни буболечки, които обожавам дори, когато не ми оставят и секунда спокойствие.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #65 -: юни 01, 2011, 09:23:50 »

gostenka_82, постът ти е много емоционален... girl_in_love. Това е - близнаците, както и всяко дете ни карат да чувстваме - много любов, нежност ... Те са любов на n-та степен  Girl_hide. Моят баща има сестра близначка и при нас имаше чуденки дали ще ни се случи това щастие? Е случи ни се най-голямото имаме нашия син Владислав. Иначе и на мен ми се е искало, но знам, че е трудно и за това съм изплашена тази си мечта  blush
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: юни 01, 2011, 10:07:25 »

Малинката, не меразбирай погрешно, аз изобщо не се оплаквам, въобще. Научих се да улавям моментите и това е. За нищо на света не бих искала да имах само едно дете, макар да знам, че щеше да ми е страшно по-лесно. Пръвото раждане да е с близнаци, за първи път да станеш майка и то с две бебчета е просто прекрасно. Нищо насвета, нито недоспиването, нито липсата на време за мен, нито това, че вече всичко отива първо за тях, за нас каквото остане (образно го казвам), не може да отнеме онзи хубав спомен, онзи несравним миг, когато изплакаха двете малки гласчета, когато поеха първите си глътки въздух и се изплашиха, те плачеха, аз също - но от радост!!!! Това не си го давам и за най-безсънните нощи, за най-тежките дни, изпълнени с напрежение, притеснения за това-онова, грижи и пр. Всичко бледнее, защото те ще пораснат, няма да е все така, а този прекрасен миг в моя живот ще ми е завинаги!!!!
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #67 -: юни 02, 2011, 18:50:08 »

Браво, гостенче! Наистина е трудно, възхищавам се на такива всеотдайни майки, но щастието ти е двойно  Yes
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #68 -: юни 02, 2011, 19:24:43 »

uliaulia, е е моето щастие не е по-малко от това на гостенче smile (в кръга на шегата)
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #69 -: юни 02, 2011, 19:33:45 »

Разбира се, живот и здраве и моето ще е едничко и щастието ще е несравнимо!  smile
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #70 -: юни 02, 2011, 23:15:47 »

И на мен и на любимия много ни се иска да имаме близначета. В мойто семейство има доста бременности с близнаци, но май няма живи... sad Майка ми е левичарка, което до колкото знам е знак, че е имало повече от едно бебче в началото на бременноста, а тя самата е имала спонтанен аборт с близнаци преди мен. Пра баба ми е родила 2 близнета в 7-мия месец, но не са оживели... Мисля, че всяко поколение е имало близнаци, но какво казах, не са успешни бременности. В рода на годеника ми само дядо му по бащина линия има братя близнаци. Знам, че е много тежко да се гледат 2 деца едновременно, но мисля, че е и много забавно.
Активен
maria_panairova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



« Отговор #71 -: август 11, 2011, 17:34:44 »

http://vbox7.com/play:82801351 това клипче е много сладко поне на мен ми хареса.БГ известни личности за близнаците smile
Активен
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines