Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 12:15:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Искате ли близнаци?
Да, много!!! yahoo
Да, две baby_boy baby_boy
да, две baby_girl baby_girl
Искам baby_girl и baby_boy
А, не, едно бебе ми стига! Momy

Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БЛИЗНАЦИТЕ  (Прочетена 39844 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« -: февруари 22, 2007, 13:25:10 »

Една жена на сто ражда близнаци, т. е. 2 деца наведнъж. puppets Тези деца понякога толкова си приличат, че човек не може да ги различи: това са истинските близнаци, от един и същи пол.

Понякога те съвсем не си приличат, дори могат да бъдат и от различен пол: това са фалшивите близнаци.
Ражданията на близнаци са по-чести в определени семейства: наследственост, предадена чрез хромозомите. Понякога става въпрос за чиста случайност, срещана по-специално при дадени раси (северните) или при дадени климатични условия.

Истинските близнаци puppets произхождат от една и съща яйцеклетка, оплодена само от един сперматозоид. Това оплождане дава едно-единствено яйце, което в съвсем ранен стадий от развитието си се разделя на две идентични яйцеклетки.
Истинските близнаци са неизбежно от един и същи пол.
Те носят същия наследствен багаж и по нищо не могат да се различат един от друг.


Фалшивите близнаци puppets са най-често срещаната форма на близнакова бременност, тъй като представляват две трети от този вид бременност. Фалшивите близнаци произхождат от две яйцеклетки, които са били оплодени от два различни сперматозоида по време на един и същ менструален цикъл.
Обикновено по време на всеки цикъл само една яйцеклетка успява да узрее в яйчника. Обаче при някои плодовити жени може да се случи така, че две яйцеклетки да узреят по време на един и същ цикъл.
Тези две яйцеклетки ще бъдат оплодени от различни сперматозоиди.
И така те дават живот на две различни яйца. Всъщност става въпрос за две различни бременности, развиващи се едновременно в една матка. Децата могат да бъдат от един и същи пол или от различни полове, според половия хромозом на сперматозоидите.
Във всеки случай наследственият багаж е различен. Те не си приличат повече от обикновени братя и сестри.


Колкото до три, четири или повече близнаци, това са изключения, където често двата механизма на близнене се обединяват.
Например имало е две овулации по време на цикъла и едно от яйцата се е разделило още веднъж на две. Ако тези близначни бременности са по-често срещани днес, това е защото някои жени, лекувани с хипофизния хормон, който спомага за овулацията и е труден за дозиране, са имали вследствие на лечението няколко овулации вместо една-единствена и следователно - две, три и повече близнаци.

Лекарят може да чуе биенето на двете сърца към шестия месец на бременността.
Някога се държеше много на правото на старшинство и народното поверие отдаваше това право на роденото второ, смятайки, че то е замислено първо.
Както видяхме, това не е така, тъй като става въпрос за едновременно протичащи явления.

 yahoo
« Последна редакция: февруари 22, 2007, 13:27:34 от Bulechka_TS » Активен
bulyov4e
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



« Отговор #1 -: февруари 22, 2007, 13:48:50 »

искам близнаци-независимо какви! но се гледат мноооого трудно!  :girl_impossible:така че да внимавам какво си пожелавам...
а предната вечер сънувах,че раждам три момчета!!! ohmyтака че ми е доста актуално в съзнанието...
« Последна редакция: февруари 22, 2007, 13:51:34 от bulyov4e » Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 22, 2007, 13:49:27 »

много е хубаво, човек да има близнаци !!!! в рода на моят бъдещ съпруг е имало близнаци! и са се раждали през поколение! и моето мило е трябвало да има брат или сестра /близнак/, но за съжаление няма и даже и неговите братовчеди не са близнаци ! , което означава и има голяма вероятност ние да имаме близнаци ! ще се радвам разбира се, но все пак това е голяма отговорност и най-вече средства ! smile но пък да сме здрави и каквото дойде !!!!  любов заедно любов заедно любов заедно
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 22, 2007, 13:51:57 »

Ели, много съм съгласна с теб!!! Както се казва: "Всяко детенце с късмета си!" good

И аз искам близнаци много, милото също, дано се получи, нямаме в рода близнаци, но може и да стане някое чудо!!! girl_in_love

Е, ние сме си пожелали вече близнаци много пъти, ще видим... То ще се чуе! secret girl_wink girl_in_love
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #4 -: февруари 25, 2007, 06:46:38 »

Не казвам, че не бих се радвала на близнаци, но ми се струва, че е хубаво когато майчината любов не се "дели" на две по едно и също време. То всъщност много зависи от майката, но лично при мене едно детенце е по-специално, от две наведнъж. Не особено подходящ пример, но все пак:
имах две папагалчета, много ги обичах, но откакто едното умря, другото стана изключително специално за мене - просто го обожавам и не искам да взимам друго за да не "отнема" вниманието ми.
Така мисля аз лично за себе си  give_rose всяка жена е различна.
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 25, 2007, 10:48:25 »

И на моето мило му се падат близначета,но то както е писала Булечка ще се чуе :sarcastic:Няма значение какви ще са,аз толкова обичам децата...направо ги обожавам и ще отдам цялата си любов и на двечките  girl_in_love
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #6 -: февруари 25, 2007, 12:21:06 »

понеже и в моя род, и в на половинката има близнаци и много исках да са близнаци...но Алекс е див за 2ма де dirol
само, че не знам милото как ще се навие за 2ро пред опасността да са 2...момчета примерно  Blush

а по анкетата - искам да са момченце и момиченце, че съм си навила на пръста, че искам 3 деца, а това с близнацие ми е единствения шанс...татито не иска да чуе за 3  beating
« Последна редакция: февруари 25, 2007, 12:36:10 от mariya » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 25, 2007, 18:53:48 »

Аз съм с две ръце  pleasantry за близнаците!Искам,искам ама то не може по поръчка.Така че каквото дойде  yahoo.
Ако ще са близнаци то поне да са момче и момиче.
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 25, 2007, 20:20:41 »

И аз съм така Мария искам да имаме 3 дечица дано да стане.  Girl_sing
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 25, 2007, 20:49:42 »

Моето  Sunshine, пък няма нищо против да имаме 3 деца, че и повече, стига аз да съм съгласна да ги родя!!! girl_wink Той даже иска, ако може и трите да са baby_boy Boy Baby_b, тогава аз ще съм crazy girl_impossible Аз искам, ако ще са две Boy Baby_b да има поне едно  baby_girl Girl Baby_G
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 26, 2007, 10:37:18 »

аз страшно много искам момиченце baby_girl , а моето мило обратно - момченце baby_boy и не знам как ще се разберем хи хи хи ! дано ако са близнаци поне да са момче и момиче baby_boy baby_girl !!!
Активен
bulyov4e
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



« Отговор #11 -: февруари 26, 2007, 10:53:02 »

Не казвам, че не бих се радвала на близнаци, но ми се струва, че е хубаво когато майчината любов не се "дели" на две по едно и също време. То всъщност много зависи от майката, но лично при мене едно детенце е по-специално, от две наведнъж. Не особено подходящ пример, но все пак:
имах две папагалчета, много ги обичах, но откакто едното умря, другото стана изключително специално за мене - просто го обожавам и не искам да взимам друго за да не "отнема" вниманието ми.
Така мисля аз лично за себе си  give_rose всяка жена е различна.
ей,не бях поглеждала от този ъгъл! може би си права,но зависи и от майката! много! аз имам двама съученици-момче и момиче,близнаци,които ми разказваха колко страхотно детство са имали! и всичко е продължило до момента,в който е трябвало да поемат по своя си път! майка им даже като че ли се е престаравала нито един от двамата да не е превилигирован или пренебрегнат!!! Bravo Bravo Bravo
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 26, 2007, 21:44:44 »

От много малко си мечтая да имам близнаци!Ох,дано някой ден и това стане!Ще съм най-щастливата жена на земята!!! yahoo
Обаче определено не съм съгласна,че при близнаците майчината любов се "дели"!Обичта на една майките  е безкрайно голяма и съм сигурна,че може да "стигне" дори и за четиризнаци!Но както вече сте споменали-при всеки чувството е различно!
Пожелавам на всички,които искат близнаци,мечтата им да се сбъдне!Нека не забравяме,че най-важното е децата да са живи и здрави!!!
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #13 -: февруари 26, 2007, 21:50:54 »

Близнаците са скрита надежда за много бъдещи и настоящи майки. И аз тайничко се надявам на две деца едновременно... Бъдещият ми съпруг е близнак и направо се разтапям като разглеждам снимки от детството на него и на брат му. Обаче едно птиченце ми подшушна  secret че е много трудна не само бременността при близнаците, а след това и отглеждането. И ако децата ми приличат на майка си, тогава ще е  SUICIDE
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 26, 2007, 23:47:24 »

Моето мило много иска близнаци,но...Бог си знае работата!
Понеже аз имам сестра близначка, мога да кажа, че любовта на майка ни не е била различна към нас - еднакво са ни обичали и двете и никога не е имало различно отношение към някоя от нас! Е, повечето пъти мен обвиняваха ако сме направили някоя беля, но те си знаеха кой може да е виновен  blush
Наистина е трудно да гледаш две деца наведнъж,но ние поне сме били кротки, а и така децата имат с кого да си играят  Girl Girl
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines