Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:14:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Къде хвърлихте пъпа на бебчо?  (Прочетена 25057 пъти)
 
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« -: март 02, 2008, 13:07:51 »

Момичета нали имаше нещо около хвърлянето на пъпа на бебчо! Или е само поверие blush аз съм чувала хора да казват,ако примерно детето е много добро в училище,че пъпът му е хвърлен в училищен двор или нещо такова.
Та моя въпрос е "Имали значение къде ще хвърлим пъпа на бебчо?" дори и това е да е само поверие?
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #1 -: март 02, 2008, 13:26:18 »

Кратко и ясно ти отговарям веднага - НЕ!!!! Няма никакво значени  pardon И ще ти кажа защо girl_wink - майка ми е хвърлила моя пъп на покрива на нашия блок, за да съм по-близо до нея и родния дом един ден...но сега съм на 130км далеч :'(щ
Затова казвам - още едни бабини девитини tease
Активен
tanianikolova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167


на мама златото


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 02, 2008, 17:46:34 »

и аз съм чувала за това поверие, но още не съм решила къде ще хвърля пъпа на моя бебо
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 02, 2008, 19:34:01 »

и аз съм чувала за това поверие, но още не съм решила къде ще хвърля пъпа на моя бебо

И аз съм така! Wink
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 03, 2008, 02:32:34 »

Ами незнам ,може и да е поверие ама нали няма да навреди н бебчо,а пък ако го хвърлим някъде и това се случи ще е добре нали?! girl_wink


 Bulechka,вашият пъп не е ли панал вече? Или аз нещо не съм наясно с тези неща blush
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 08, 2008, 19:12:10 »

Bulechka,вашият пъп не е ли панал вече? Или аз нещо не съм наясно с тези неща blush

Оооо, падна, падна, още на 7-я ден в болницата, но още не сме решили къде nea да го хвърлим и кога girl_impossible

А някой знае ли дали има нещо като поверие до кога трябва да се хвърли пъпчето, в смисъл до колко време след разждането на бебчето? Сега се сетих за това и мисля, че ще е интересно, аконякой знае да сподели Wink
« Последна редакция: март 08, 2008, 19:13:46 от Bulechka » Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #6 -: март 09, 2008, 11:21:06 »

И аз не съм решила още къде ще го хвърля пъпчето blush blush blush

Мисля, че този обичай както и много други - като погача, прощапулник и т.н. са чисто и просто за забавление на родителите и роднините! Wink Wink Wink

Bulechka, не съм чувала да има срок за хвърляне на пъпчето pardon
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 09, 2008, 12:47:18 »

И аз не съм чувала да има срок, така че Танче спокойно. Леля ми не знам колко години пазаше пъпа на братовчедка ми, защото все не можеше да измисли къде да го хвърли.
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 09, 2008, 13:56:30 »

И аз незнма да има срок за пъпчето,но можете да обмислите и да си изберете подходящото място.
 Offtopic а нямаше ли нещо и с косичката,но тя май се пазеше huhhuh.gif не беше ли на кръщенето
Активен
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #9 -: март 10, 2008, 10:42:45 »

И аз още не съм хвърлила пъпчето на Теди , а относно срока съм чувала че е хубаво до 40-тия ден да се хвърли.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 10, 2008, 12:44:16 »

и на мен ми е останало в главата че до 40 ден трябва да се хвърли пъпчето на бебочко  pardon аз имам още да помисля  blum
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #11 -: март 10, 2008, 12:56:43 »

Аз хвърлих пъпчето на моята племенница над дъската в една от аудиториите в медицинската академия в Гьотеборг  Bravo. Казвам ви, че умрях от страх някой да не ме види, че ще ме помислят за вещица  witch, тука никой не прави така.
Бая страх брах и на летището да не ме проверят, че иди обяснявай какво е това черво в чантата ми.
Както и да е. Майка й искаше пъпчето да е на високо и аз доста се постарах!

А иначе, аз не вярвам на тези неща.
« Последна редакция: март 10, 2008, 16:12:31 от KlaraFina » Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 10, 2008, 13:05:59 »

Е сега ще паднете от смях!
Нашите кумове решиха да хвърлят пъпчето на малката в киноцентъра в Бояна. Тъй като татко и е каскадьор и се снима в американските продукции, на едни от поредните снимачни дни взе пъпчето с него. Чудил се чудил се къде да го хвърли, но да не го измете чистачката примерно и накрая го сложил в някакъв прожектор.
Да ама като се върнал вкъши и казал на кумата ни къде го е оставил, тя го нахокала! diablo "Щяла малката да стане не актриса, а осветителка! И то трябвало да се хвърли, а не да се остави" И на другия ден, кумът се връща да премести пъпчето, да ма така го сложил, че не може да го извади и търсел там отвертки чудесии да измъкне пъпчето от прожектора и да го хвърли някъде на снимачната площадка върху някой декор! (пак по-високо да не го измете някоя чистачка)
 laugh funnytooth

Та и аз мисля да хвърля пъпчето на нашето бебе живот и здраве, но още не съм решила къде.  pardon
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 10, 2008, 16:10:21 »

Оооо, падна, падна, още на 7-я ден в болницата, но още не сме решили къде nea да го хвърлим и кога girl_impossible

А някой знае ли дали има нещо като поверие до кога трябва да се хвърли пъпчето, в смисъл до колко време след раждането на бебчето? Сега се сетих за това и мисля, че ще е интересно, ако някой знае да сподели Wink

няма срок,някои мами го пазят до сватбата на децата си и го дават на бъдещите снахи,та мъжете йм да са винаги до тях,така че спокойно можеш да обмислиш къде да го хвърлиш няма срок
Активен
Биa'
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44


Директор!.......на цирка.


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 27, 2008, 21:18:26 »

ОЩЕ НЕ СМЕ  ГО ХВЪРЛИЛИ blush

Модератор:Не пишете само с главни букви!
« Последна редакция: март 27, 2008, 21:31:33 от Rossistela » Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines