Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 11:31:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Oт къде да си купя празни бутилки за...  (Прочетена 115189 пъти)
 
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: август 05, 2008, 08:47:21 »

misskapriss - какви и колко бутилки ви трябват?
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #76 -: август 05, 2008, 10:47:26 »

misskapriss Няма страшно, бутилката става винена или ракиена според течността в нея и етикета. Ако ракийката е хубава и етикетът е готин, хич никой няма да седне да размишлява по въпроса. Обикновено гостите казват "Уаууу, я виж, виж какъв етикет...ммм...ама опита ли я колко е хубава!".

Ако са зелени и нямат много извивки (от тези обикновените винени) просто ги увий в най - обикновена бяла или цветна копирна хартия според цветовете на сватбата и отгоре налепи етикетите. Ще сработи и става бързо. Само изрязваш с ширина колкото височината на бутилката до извивката и после увиваш и залепваш двата края.
Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: август 05, 2008, 12:31:44 »

урааааааааа  yahoo май си намерих бутилчици за сватбата...сега ще ходим на една на 23.08 а младоженеца е братовчед на моя младоженец така че мисля че си събрахме бутилчици....сватбата ни е на 20.09 така че ако някоя от Вас се нуждае от бутилки и сватбата и е след 20.09 ми кажете за да не изхвърлям бутилките ми....успех на всички Good luck
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: август 05, 2008, 23:44:57 »

misskapriss - какви и колко бутилки ви трябват?

Ами не знам и аз вече. Имаме 33 бутилки, които според мен са подходящи за вино, но не са достатъчни за всичкото вино което нашите са купили. Даже не знам защо толкова много вино са взели  crazy От друга страна бутилките стават за ракията, не е проблем да ги използваме и са точно толкова колкото ни трябват за ракията. Но пак си оставаме без бутилки за вино. Ох, много ми е объркано и изморено и вече  направо ми се cray cray cray Извинете за  Offtopic
Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: август 06, 2008, 08:26:32 »

споко всичко ще мине наред и това ще е твоя най най най вълшебен ден....всичко ще се подреди....
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: август 06, 2008, 08:44:55 »

Ели, ако виното ви е наливно - използвайте бутилките за ракията, а виното да го сервират в кани - много стилно стои, и не ми се вярва да нямат достатъчно кани.
Ако виното ви е бутилирано - хич не се занимавай да го преливаш в други бутилки (но мисля, че не е такъв случая)
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: август 06, 2008, 09:02:10 »

Ели, ако виното ви е наливно - използвайте бутилките за ракията, а виното да го сервират в кани - много стилно стои, и не ми се вярва да нямат достатъчно кани.
Ако виното ви е бутилирано - хич не се занимавай да го преливаш в други бутилки (но мисля, че не е такъв случая)

Ние искахме виното да е в гарафи, а ракията в кани, но в ресторанта нямали кани.  crazy Мисля че има опция те да налеят виното в някакви бутилки, каквито имат, те имали някакви до колкото разбрах, но няма да са еднакви, а и от честата употреба предполагам че етикетите няма да са цели. Освен това ние имаме бяло вино, което ако се сложи в бутилка с етикет за червено вино, ще е смешно, но май до този вариант ще прибегнем в крайна сметка.  cray
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: август 06, 2008, 09:11:18 »

еми - да си купят кани пък и те!!! Продават за по 3лв за 1литър...
Колко маси имате и по колко бутилки на маса сте предвидили?
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: август 06, 2008, 09:32:39 »

Ами масите са 9, без нашата  са 8, но са по доста хора на маса. И мислехме всичко да е предварително разсипано в бутилки и като свърши едната бутилка да се носи друга. За различните маси е различно количеството алкохол. Да бъда честна още не съм го разпределила. Но виното което са взели е 40л, не знам кой ще изпие толкова вино и ми трябват бутилки за цялото количество.
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: август 06, 2008, 09:39:10 »

Пробвай да се уговориш с ресторанта - да не се разсипва цялото количество, а само толкова колкото да се заредят масите (+1-2 резервни бутилки). Когато се изпразни някоя бутилка, могат да изнесат пълна, а празната да я напълнят отново зад бара.
Ние така се бяхме уговорили с Лайпциг и нямаше проблем (защото и на нас ни бяха малко бутилките).
Ако ходиш до ресторанта, поискай да видиш какви бутилки имат - може пък да ти свършат работа. Ако не ти харесват етикетите, можеш лесно да ги махнеш (верно, че си е играчка, но поне няма да те дразнят цяла вечер, а и по-добре без етикети, отколкото с грешни).
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #85 -: януари 13, 2009, 10:20:29 »

Такаммм, аз докато се наканя да отида и то сайтът на завода за бутилки в Плевен си заминал. Някой знае ли дали все още работи въпросният завод, защото попаднах на една статия в нета за някакви огромни загуби и дър-дър...Да не са го закрили?!?!?!  shok
Активен
Elena_Hristova
Любопитен
*
Публикации: 37



« Отговор #86 -: януари 13, 2009, 21:59:50 »


             Здравейте,
             виж тук  http://www.inhomglass.com/news.htm
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #87 -: януари 14, 2009, 11:16:27 »

Разгледах, но ми се стори, че те имат само някакви малограмажни за парфюми и такива работи.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: януари 14, 2009, 11:40:12 »

Su_to , защо не омолиш в някое заведение вместо да ги изхвърлят да ти събират бутилките а ти периодично да минаваш да си ги взимаш. незнам с колко време разполагаш но за около месец и нещо мисля че ги. събереш. ние поне така направихме даже накрая излишните ги изхвърлихме.
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #89 -: март 29, 2009, 00:59:25 »

Мили момичета, не съм прочел цялата тема но ще ви дам съвет - търсете винзаводите, както и всякакви други алкохолни предприятия, така също и стъкларски цехове, което ви е по-близко, даже и да не ви помогнат ще ви упътят.Мои познат прави много вино и ракия и точно по-този начин си набавя шишета и то големи количества(барабар с тапите).
« Последна редакция: март 29, 2009, 01:01:40 от dark_avenger » Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines