Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 14:23:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да бъдат облечени гостите ни?  (Прочетена 206229 пъти)
 
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« -: февруари 27, 2008, 00:21:35 »

Момичета, много нахално ли ще бъде да напиша на поканата изискванията си към облеклото на гостите, нещо от типа на:
Облекло: официално  give_rose

Да, да, знам, че най-важното е да ни уважат с присъствието си и че не всички имат толкова големи финансови възможности, но от моята гледна точка е абсолютно обидно и недопустима човек да ходи на сватба, подготвяна толкова дълго и с толкова старание, със всекидневните си сандали или риза.  beating

Та вие какво мислите, грубо ли ще е да им кажа по този начин?
« Последна редакция: февруари 27, 2008, 21:18:29 от fiibi_bg » Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 27, 2008, 00:30:08 »

АЗ мисля, че всеки може сам да прецени как да се облече.
Това което подсказва на гостите как да бъдат облечени на такова събитие е 1-во поканата като цяло (визия, самият текст, начинът по който се поднася и т.н.), 2-ро -ресторанта в който ще се състои събитието ( те сами ще разбрерат за него от поканата, ако е изискан например в Шератон не вярвам да дойдат по джапанки  Wink)-така че... ти си прецени, познаваш си най-добре хората които каниш
Смятам, че не е обидно, но според мен е възможно някой да го изтълкува погрешно и да се обиди или дори да му стане смешно - лично мнение!
« Последна редакция: февруари 27, 2008, 00:32:11 от Вероника » Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #2 -: февруари 27, 2008, 08:56:08 »

KlaraFina, дано не съм разбрала погрешно,но сватбата ти ще е в България? Миличка, смятам, че е недопустимо за събитие, което не е официален коктейл или фирмено събитие или друго подобно, да слагаш дрескод. crazy Това все пак е личен, семеен празник. Съгласна съм,че по ресторанта ще се ориентират хората. good А и /не,че съм ходила много по сватби/ не съм виждала на сватбите хора по джапанки или потници  pardon Общо взето хората се съобразяват. Виждала съм по дънки, но пак е готино. good

Все едно да напишеш R.A.S.A.P.- че колко души ще те разберат какво искаш да кажеш? crazy

Kalei, поканите са страхотни  good

Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 27, 2008, 09:18:21 »

KlaraFina, и на мен ми се иска по някакъв начин да подскажа на гостите, че е силно желателно да се "барнат официално", но уви, за повечето хора, нещата стоят така, както ги е написала Avva.
Все пак всеки си познава гостите - Ако прецениш, че е уместно можеш да го напишеш (или на самата покана, или по-добре на отделна притурка с информация за ресторанта).  pardon

иначе, за някои хора може да е недопустимо да се слага дрескод за сватба, но за мен е силно неприятно когато хората не съобразяват организацията и приготовленията за едно такова събитие и до "костюмирания" младоженец се наредят братовчеди с кожени якета и маратонки (виждала съм го на живо). Някои хора, наистина имат нужда от подсещане за това как да се облекат.  nea
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 27, 2008, 09:24:56 »

Честно казано мен би ме подразнило. Все едно не мога сама да се сетя.

А и ако някой няма възможност да дойде с официално облекло, предпочитам да дойде по дънки от колкото да не дойде. Това, че аз съм подготвяла с месеци сватбата и всеки детайл, няма никаква връзка с финансовото състояние на гостите ми.
Активен
bokita
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 27, 2008, 09:51:53 »

Не вярвам на някой да му е приятно да се появят на сватбата му по къси панталонки и потник, но ако облеклото ще бъде пречка за някои хора да дойдат, то предпочитам да ги гледам с джапанки отколкото въобще да не ги видя на празненството. Все пак едва ли ще бъдат поканени хора, чието присъствие не е желано.
...така че, според мен всеки трябва да се облече както му е удобно и както смята, че ще е уместно за такова събитие, аз не мисля да слагам задължителен дрес код smile
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 27, 2008, 10:00:07 »

АЗ се присъединявам към тезата, че да сложиш дрескод е нежелателно. Била съм на 5-6 сватби и досега не съм видяла неподходящо облечени хора. Все пак братовчеда облечен с дънки и ризка едва ли ще обезсмисли цялата ти подготовка  pardon
На мен ако ми връчат такава покана не би ми станало много приятно  sad Все едно младоженците се притесняват да не ги изложа един вид  pleasantry
Активен
lilsan/Лили
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 439


Любовта е поезията и слънцето на живота!


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 27, 2008, 10:23:29 »

АЗ се присъединявам към тезата, че да сложиш дрескод е нежелателно. Била съм на 5-6 сватби и досега не съм видяла неподходящо облечени хора. Все пак братовчеда облечен с дънки и ризка едва ли ще обезсмисли цялата ти подготовка  pardon
На мен ако ми връчат такава покана не би ми станало много приятно  sad Все едно младоженците се притесняват да не ги изложа един вид  pleasantry
И аз смятам, че не е добре да има дрес код. Обаче преди няколко години бях кума и на сватбата шаферите бяха облечени по следния начин:
-момичето с кожена пола тип „хайде на дискотека”, а на блузата и пишеше “I’m a spy” Oh my ...
-момчето с маратонки, дънки и тениска все едно ще ходи на дискотека.
Не знам дали аз бих се обидила ако на поканата има дрес код, защото може младоженците да искат гостите им да са облечени в цветовете на сватбата им например. Но ако имаш притеснения за облеклото на някого от гостите ти може да измислиш деликатен и тактичен начин да им кажеш за облеклото.
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 27, 2008, 10:25:41 »

Според мен има хора, които ако са с дънки и някоя нова блузка ще изглеждат по-добре, отколкото с костюм, купен за кръщенката през '85-та и го обличат само защото така пише в поканата, пък костюма е нов (обличан 2-3 пъти за някоя друга сватба). Мила не искам да те засягам, и аз го мислех този въпрос и аз не искам след всичките приготовления да има после да се получи селска картинка, но дай малко повече вяра в роднините, все пак отиват на сватба и всеки иска да изглежда добре
Активен
lilsan/Лили
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 439


Любовта е поезията и слънцето на живота!


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 27, 2008, 11:22:13 »

Съгласна съм с Нина. На моята сватба имаше гости, които бяха с дънки и риза и изглеждаха страхотно. KlaraFina сигурна съм, че гостите ти ще си облекат подходящо и сватбата ти ще бъде много весела!!!
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #10 -: февруари 27, 2008, 17:49:02 »

Момичета, благодаря ви за отговорите. Целта ми беше не да ви провокирам, а да разбера как би се възприело едно такова нещо от гостите и мисля, че всички бяхте много красноречиви.
Идеята ми отпада sad Жалко.

В чужбина пък редчето "Облекло" винаги влиза в стандартната покана.

 Offtopic Гостите ни от Швеция вече ни питаха какво да е облеклото, костюм или смокинг, при което дори аз се почувствах неудобно. 

Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 27, 2008, 17:53:20 »

В чужбина пък редчето "Облекло" винаги влиза в стандартната покана.

 Offtopic Гостите ни от Швеция вече ни питаха какво да е облеклото, костюм или смокинг, при което дори аз се почувствах неудобно. 


Сега разбирам притеснението ти, няма да е много добре ако гостите от Швеция са издокарани и блестящи, а българите да са по дънки - колкото и добре да изглеждат в тях  pardon.
Впредвид това, и всички знаейки, че става въпрос за сватба с хора от две държави, мисля, че можеш да го вмъкнеш дрес кода та да няма конфузни ситуации.
Аз вече ти писах че сватбата си е твоя и ти сама трябва да определиш как да протече - не можеш да угодиш на всички.
Винаги има предоволни и недоволни -важното как ще се чувствате вие.
« Последна редакция: февруари 27, 2008, 18:17:09 от Вероника » Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 27, 2008, 18:14:59 »

На мен сега и хрумна нещо друго. Щом се притесняваш как ще се съчетаят гостите от двете дръжави, не можеш ли да споделиш с по някоя приятелка/роднина от групите хора, които ще каните от България, и тя уж случайно да спомене пред останалите от съответната групичка, примерно, че ще излиза за нова рокля, защото знае, че в Швеция са свикнали да ходят много официални на сватби, или пък да ги подпита как ще се облекат като имат предвид, че част от гостите са от Швеция, където е приет еди какъв си дрес код, защото тя уж се чуди... някак си така да им насочи внинамнието към този възможен проблем.

А щом в Швеция е нормално да се пише дрес код, можеш спокойно на техните покани да напишеш.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #13 -: февруари 27, 2008, 18:22:29 »

KlaraFina, а не можеш ли на гостите от Швеция да напишеш дрескод "casual" или нещо подобно, което да ги накара да са по-неофициални. Това би избегнало фрапираща разлика между гостите от двете държави. Другият вариант е наистина да казваш на приятелите/ките си, че ще с радваш да са по-официални. Но при мен имаше хора, които ми отговориха така /на желанието им да ги видя в рокля например/- ааа,не ми е удобно с рокля. Други пък си купуват костюми/рокли/тоалети специално за сватбата.
Така че хора сякакви-няма как да постигнеш абсолютно еднакво ниво на гостите си, но това не бива да те притеснява според мен! good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 27, 2008, 19:07:48 »

аз не съм гледала кой с какво е облечен и не съм се замисляла за такова нещо в поканата да впиша а и нямаше място!разбира се обаче един гост ми направи ужасно впечатление!брат на общ приятел на мен и  милото беше необръснат мръсен рошав с шарена риза и под нея  загащена фланелка и изтъркани  на колената дънки girl_impossible girl_impossible :girl_impossible:едно стръкче цвете не ми даде и беше единствения от 110 човека който е пропуснал факта  pleasantry да се облече нормално но и да купи поне един карамфил  shok diablo е няма как такъв типаж да не ти бръкне в здравето като го видиш аз се ядосах много но си помислих че той се излага не аз
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines