Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 09:35:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да бъдат облечени гостите ни?  (Прочетена 207137 пъти)
 
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #30 -: март 03, 2008, 11:23:51 »

Да, danieIa, наистина не можеш да си сигурен за поведението на хората, особено когато се напият. Но поне което зависи от мен, ще направя. И не робувам на неща като "този ТРЯБВА да бъде поканен иначе какво ще си помислят хората" или "това НЕ ТРЯБВА да се казва, защото какво ще си помисли човека". Подборът на гостите е много важен, затова и не съм фенка на огромните сватби с повече от 50 човека ... всички лели, чичовци, братовчеди, съученици ... ужас  GROAN И все пак най-важното е всеки да се чувства така, както му е най-добре на собствената му сватба smile
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: март 03, 2008, 13:58:09 »

Precious  в твоя случай със сватба от 35 човека от който съм сигорна че ще бъдат на близките ти хора, няма за какво да се притесняваш дали ще бъдат не добре облечени... струва ми се че много добре трябва ще бъдат информирани че сватбата няма да бъде "махленска сватба"
а и ти както казваш подбора на гости е много важен, е ти си на ход да избереш само подходящи хора за твоята сватба
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #32 -: март 03, 2008, 14:28:07 »

Да, ками smile Надявам се, че никой не съм засегнала и обидила с коментарите си, в крайна сметка човек се жени само веднъж (или поне веднъж е първата сватба) и иска всичко да е така, както му харесва. Имам много бледи спомени като дете как с баба ми сме ходили на няколко сватби на далечни роднини, които дори не съм познавала и какви ужасни (по моята преценка) сватби са били. Но тогава и времената са били други, сега има много повече свобода и по-голям избор как да изглежда сватбата, така че мечтите могат да се осъществят (при добро желание, подходяща организация и разбира се съответната финансова обезпеченост). Важното е да сме щастливи  give_rose
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: март 03, 2008, 15:54:55 »

При 35 човека гости, предполагам, че са много близки всички и, че ти е напълно ясно как ще дойдат облечени дори да не им кажеш нищо.
Активен
abel
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: март 05, 2008, 10:23:10 »

Нашата покана беше шеговита и имахме следното:

"...
Облекло - елегантно и танцоустойчиво.
..."

Но имайте предвид, че хората, които така или иначе ще се съобразят - нямат нужда от уточнения за облеклото Wink Доста хора ни питаха и аз им давах насока. (при нас не беше строго официално)
А за другите - на тях каквото и да им напишете, те пак ще си облекат каквото си решат.
Но според мен не е проблем да се уточни в поканата - хората вече започнаха да свикват с тези уточнения, даже очкават да ги има smile
Активен
melena
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #35 -: март 05, 2008, 21:29:41 »

ахамм..Абел  много права.Който иска ще се облече официално и без да му се каже/ние жените все гледаме да се издокараме/,други/като далечни роднини и нечии гаджета,дошли вчера/
 и с най-големи букви да го пише, пак ще са по дънки:)Забелязала съм от личния си опит.Тва е положението.Иначе и в моите представи всички са красиви, спретнати и натъкмени,ресторанта ,украсата ,Аз и Любимия-една хармония от звуци,цветове и усещания!Хахаа..е няма да  е така,но пак ще е весело.....
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: март 07, 2008, 12:17:26 »

Аз бях на сватба на която пишеше облекло Официално.Като цяло не се засегнах защото според мен е нормално да се облечеш Официално или поне стилно дори и да не е строго официално.Но момичета като реших да попитам все пак какво разбират поз официолно защото според мен права пора под коляното и блузка стилна също е официално ми обясниха че трябва да съм с дълга рокля което направо ме разби.
Мисля че всеки си познава гостите и знае как биха реагирали на такова нещо.
Като цяло мисля че повечето хора се съобразяват а тези които не го правят текста в поканата няма да ги спре да дойдат по къси панталони.
Смятам че няма значение дали има или няма гости от чужбина.Гостите от българия не са представителство а са гости.Това е все едно да искаш гостите от България всичките да говорят английски да кажем щото ще има чужденци.А и не смятам че чужденците задължително имат по добър от нашия вкус.
Аз в поканата си не го сложих тъй като не смятам че някой от моите гости би се облекал неподходящо и така и беше.Може би си зависи от това какви  хора които си поканил.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: март 07, 2008, 23:13:45 »

Официално значи с рокля, ако става въпрос за дамите. Не е задължително роклята да е дълга, може да е и по-къса, но да е вечерна рокля, тип бална. За такъв случай също може да използвате и малката черна рокля, която никога не излиза от мода, като към нея бъдат прибавени ефектни аксесоари.
Пола и риза не са официални дрехи, по-скоро спадат към всекидневни дрехи за работа.
Като цяло обаче не мисля, че тези правила са много ясни в България. Аз определено научих този етикет в САЩ.
Така че според мен е малко безсмислено да се пише дрес код на поканите, защото не всички имат универсална представа за него. По-ефективен вариант мисля, че би бил, ако устно се предупредят хората за това, но трябва да се намери доста деликатен начин...  huhhuh.gif
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #38 -: март 09, 2008, 10:23:37 »

КлараФина, пак ти разглеждах роклята (много е хубава!) и прегледах няколко шведски сайта за мъжки сватбени костюми. Разбирам какво имаш предвид под официално облекло и смятам че е напълно в реда на нещата да го споменеш в поканата. Ако аз бях твой гост, щях да съм благодарна че съм предупредена предварително. Верно всеки има различна дефиниция на "официално", така че едва ли всички гости ще се впишат в твоята, но което е по-важно  всеки ще се чувства тържествено. До колкото разбирам въпросът ти не цели да раздели гостите на наши и чужди, а да ги обедини под общия мотив на събитието, така че никoй да не се чувсва ауцаидер. Някои сватби са по-лежерни, други по-официални - няма грешка, въпрос на желание. Аз лично сам била на сватба извън БГ, облечена според българския сватбен етикет. И бях най-официалната и събрах доста очудени погледи. Смело предупреди госите. Дори и да внесеш леко недоумение у незапознатите с този етикет, по-добре е то да е преди сватбата, а не в деня и, когато никoй няма възможност да се преоблече.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #39 -: март 09, 2008, 14:30:07 »

Regina, благодаря ти. Благодаря и на другите момичета, които са изразили мнение по този въпрос.
Истината е, че тук, където живея, хората найстина се обличат строго официално за сватаби (или поне етикета е такъв). Като тръгнахме да търсим костюм за младоженека, навсякъде предлагат смокинг или дълго сако (не знам как се казва). Елечето е абсолютно задължително, дори и да е 30 градуса. Върха беше като един от поканените ни попита дали да си приготви костюм или смокинг. Много се шашнах и казах, че костюм би бил подходящ.
Та така тръгна цялата история с облеклото.
Много ми се иска сватбата ми да е много изискана, но в момента в който сме избрали да я направим в България, това автоматично е отпаднало като възможност по ред причини.
Като се има предвид, че гостите ни от Швеция не са много и че сватбата все пак ще е в България, мисля, че е по-логично да говоря с тях, а не с българските ни гости.
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: март 21, 2008, 10:44:39 »

може ли да разширя малко темата: не просто как да бъдат облечени гостите, а какви цветове да изберат за тоалета си? гризе ме едно вътрешно чувство, че гостите, и най-вече дамите, не бива да избират "булченски" гами - дюсове на снежно бяло, на екрю, на шампанско.. интересно ми е вашето мнение по този въпрос
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: март 21, 2008, 10:49:35 »

Ако дрес код в поканата все пак е възможно да се приеме и изпълни до някаква степен, то намек за НЕжеланите цветове в тоалета на гостите ти направо е невъзможно, а мен лично би ме и обидило.
Активен
Bybet0
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 679



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: март 21, 2008, 10:57:52 »

може ли да разширя малко темата: не просто как да бъдат облечени гостите, а какви цветове да изберат за тоалета си? гризе ме едно вътрешно чувство, че гостите, и най-вече дамите, не бива да избират "булченски" гами - дюсове на снежно бяло, на екрю, на шампанско.. интересно ми е вашето мнение по този въпрос

Zvezdiche, според мен то си е като неписано правило, гостите, особено дамите да избягват тези цветове, които наподобяват булчинската рокля. Дори ми е направило впечатлени, че повечкото дами от суета се обличат в черно. Не се притеснявай!  good Според мен на дали ще има дама, която да се да иска да е в бяло на нечия друга сватба  girl_wink Но положително и аз мисля, че не е много удачно да задължиш хората да облекат някакав цвят.  pardon
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: март 21, 2008, 11:08:02 »

И аз това си го мислех, но преди около година бях на една лятна сватба, ами имаше 1-2 момичета които си бяха с летни бели роклички, бели обучици и т.н. Според мен да идеш така на сватба си е просто....... Надявам се това да го няма на моята сватба, защото мисля, че булката трябва да е тази в бяло!!!
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: март 21, 2008, 11:19:54 »

нямам предвид цветът да се определи като дрес-код в поканата. питам това, защото една приятелка ме изненада с дюс бяла нежна рокличка, която си е купила за моята сватба. цветът е шампанско, но и моята рокля не е снежно бяла  Oh my ... Oh my ... Oh my ...
отделно на това свекървата за малко да се докара в снежно бяло бюстие  shok , но след дълъг напрегнат разговор се спря на бяла блуза  cray

Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines