Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 00:50:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да бъдат облечени гостите ни?  (Прочетена 206414 пъти)
 
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 28, 2008, 13:49:27 »

Изобщо нямам изисквания кой с какво ще е облечен,за мен по-важно е уважението да дойде на сватбата. danceg Пък и да не се точат кой знае колко,че ще ме засенчат иначе. 1tongue
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 28, 2008, 14:02:14 »

Клара Фина, щом ще каните гости от чужбина, можеш с лека ръка да си приложиш всички изисквания по етикета.
По-голямата част от гостите ви, ще те разберат (т.е. ще те "оправдаят" защото има гости от "цивилизована страна"). А за тези, на които би им се сторило прекалено, можеш само да се надяваш, че някой друг познат ще им "обясни" как стоят нещата.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 28, 2008, 14:14:20 »

 Offtopic Не знам защо, след като ще има гости от чужбина и българите трябва да се правим на такива дето не сме. На нашата сватба имаше един колега на мъжа ми по дънки и маратонки, но човека е страшно игрив, изобщо не се засегнах, че не е облечен с костюм. В крайна сметка чужденците идват на българска сватба и като искат  сватбарите да са със супер изискано облекло да си правят сватбата в тяхната страна.
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 28, 2008, 15:13:31 »

Момичета, когато ви канят на коктейл по случай Рожден ден на фирмата например, и има изискване за облеклото - вие засягате ли се?!
Мисля, че сватбата е много по-официално събитие от един рожден ден, и наистина не виждам нищо лошо да се прилага етикета.
Аз не бих се засегнала, ако има упоменат дрес-код. Още по-малко, ако пише "официално облекло", защото и аз и мъж ми така се обличаме за сватба. И хайде, да не излизаме с номера, че правилата за етикета важат само за "другите страни". Те са универсални.
Ако някоя девойка иска да обуе официални обувки на бос крак, това не променя етикета....
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 28, 2008, 15:21:42 »

според мен всеки нормален човек първото с което трябва да се съобрази е това къде отива и следователно какво облекло би отивало
но истината е че има и такива на който не им пука много много как изглеждат или къде ще бъдат

 Offtopic бях на сватба където шофьора на булчинската кла беше по къси шорти и тениска, гледката беше ужасна но за съжаление е често срещана
или някоя от гостинките на сватбата вместо да е облечена според повода свадба се е намацотила и стегнала с дрешки за магистрала
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 28, 2008, 18:51:51 »

Момичета, съгласна съм с вас. Сватбата е едно от най-важните събития в живота на човек. Смятам, че всеки здравомислещ човек трябва да си дава сметка,  че не може да се яви със скъсани дънки и хавайска ризка. Събитието само по себе си предполага официално облекло. Разбира се, понякога се намират хора(обикновено това са почти непознатите), които ще се облекат в ежедневните си дрешки. Затова смятам, че е редно по някакъв начин да се спомене вида облекло. Не виждам по-подходящ начин, освен да бъде написано в поканата. Аз също смятам,когато поръчвам поканите задължително накрая да бъде написано това.
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #21 -: февруари 28, 2008, 20:39:35 »

И аз бих го написала в поканата, но мисля че свеки няма да остане очарована.
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 29, 2008, 08:48:44 »

И аз бих го написала в поканата, но мисля че свеки няма да остане очарована.
Все пак сватбата не е на свеки  nea Напиши го в поканите щом смяташ, че е нужно  pardon
Активен
new_bride
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #23 -: март 02, 2008, 23:34:26 »

КлараФина, според мен специално във вашия случай няма нищо лошо да се упомене дрескода в поканата! Но аз лично предполагам, че гостите ви от България ще се досетят, че ще има и чуждестранни такива и ще съобразят облеклото си с това.. Освен това, избора ви на ресторант, ритуал и т.н. би трябвало да им говори достатъчно, за да не се изтипосат по сандали и тениски.  shok
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #24 -: март 03, 2008, 01:26:18 »

Ооо, момичета, какви са тези притеснения? Аз бих сложила редче в поканата за облеклото, за да няма недоразбрали после. Моята сватба също ще бъде в чужбина, но ще правим и българско тържество след това, но въпреки това мисля да добавя на поканите редче и за дрескода, за да не цъфне някой неподходящо облечен. А ако някой се обижда, че младоженците така искат, са преценили, много им здраве! Това е вашата сватба и вие преценявате как ще мине тя. Аз искам всичко да е наред, затова ще доизпипам и най-малките подробности.
« Последна редакция: март 03, 2008, 02:10:39 от Precious » Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 03, 2008, 01:42:14 »

моето мнение по въпроса е че при самия факт че отиваш на сватба и то не на улицата а в ресторант само по себе си говори че не можеш да метнеш скъсаните дънки, чехлите и тениската... ако човек не си даде сам сметка едва ли ще дойде по добре облечен ако му се напише...или в по добрия случай с някой избелял костюм от съседа или от бала си .... леле смях ... та този който не се досети сам едва ли ще има по добър резултат ако му се напише... все пак това е мое мнение... успех момичета
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #26 -: март 03, 2008, 02:24:32 »

Така е, ками, но някои хора не се сещат ...  GROAN А не върви да ги връщаш от вратата на ресторанта, нали  huhhuh.gif
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: март 03, 2008, 02:34:42 »

е то не върви да ама исках да кажа че ако той сам не се досети едва ли ще се представи по добре "официално" ...е все пак аз не бих написала ...
А ако някой се обижда, че младоженците така искат, са преценили, много им здраве! Това е вашата сватба и вие преценявате как ще мине тя.
не мислиш ли малко "само" ти как се би чуствала а не и гостите... да все пак е твоя ден но...
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #28 -: март 03, 2008, 02:49:06 »

Не виждам нищо обидно в това в поканата да пише "Облекло: официално" например. Ако някой се обижда на това ...  Oh my ... На някои може да им се стори грубо, но наистина мисля, че младоженците решават организационните подробности, а не гостите. Уточнението за дрехите не е написано с цел да обиди гостите, но ако те решат да издребняват ... какво мога да направя аз? Не искам някой неподходящо облечен да ми помрачава настроението на собствената ми сватба и затова се застраховам предварително.  Перфекционист съм, това е, и не искам да имам махленска сватба, а изискано тържество, каквото на мен ми харесва. И обичам нещата да стават по моя начин (особено когато се касае за нещо свързано с мен). А ако въпреки уточнението на поканите някой дойде неподходящо облечен, изобщо няма да се притесня да отбележа този факт на глас пред "провинилия" се. Не може в толкова държави това да е част от поканата, а ние да се правим на "обидени". Лично мнение, момичета, не държа да го споделяте smile
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 03, 2008, 09:42:06 »

 Offtopic
Precious , много е хубаво, че искаш всичко да е перфектно. Но когато си поканила 50-100-150... човека, не можеш да бъдеш сигурна, че всички дори облечени супер официално, ще се държат на ниво. Все едно да мислиш, че един костюмар не може да се напие?!
Не мисля, че това е толкова проблемно. И, че булката трябва да се превръща в пъдар да сватбата си. А още по-малко да прави забележки относно външния вид.
Цитат
Това е вашата сватба и вие преценявате как ще мине тя.
- ние преценяваме външните неща - ресторант, украса, меню..., но настроението и духа на сватбата идва от гостите!  Offtopic
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines